Električni Orgazam

Mjesto za hrvatske demo i afirmirane bendove, a dobrodošli su i svi bendovi iz regije.

Moderators: DesolatE, Ašow, the Aucropsy

Električni Orgazam

Postby Blackadder123 » Sun Sep 15, 2019 14:29

Jel bio neko na ovom? Bure jesi bio?

Kset, Petak 22.3.2002

https://www.youtube.com/watch?v=S8_jT3pcv88

To su bila dva koncerta, u petak i subotu. Osim Gileta ja i jos cetvorica smo dobili snimku od kseta koji dan nakon koncerta. Bio je kao neki dogovor da se ne objavljuje, nego kao za mali uži krug fanova. Medjutim proslo 17 godina, nastao i youtube i tako to... I nekako mi zao da ljudi ne cuju to. Pa ja to objavio, ako se bend bude zalio budem skinuo, al sumnjam da budu, jer danas svaki koncert se snima i baca na youtube tako da se vrijeme od 2002 ipak promjenilo.

Onaj u subotu sto je bio nemam snimku, a taj se razlikovao 40% od ovog po pjesmama.

Na par mjesta se cak i cujem u publici, sjecam se tocno. A nakon koncerta zavrsio sa nekom dalmosicom, studenticom u njenom (unajmljenom) stanu kod Ribnjaka. Sjecam se i onog lika (zaboravio mu ime) koji je svoje male kcerke vodio na koncert. Umro je prije 5,6, godina. Nesto klinke pitaju Gileta a Gile nest im odgovara, klinka mu do koljena, Gile ju gleda odozgo sa svojim naocalama kao sa nekog nebodera, smjesno.

Ne zvuci lose svirka, iako je meni tada bila onako ne bas najbolja jer ovo je bio koncert nakon onog iz 6.5.2000 godine koji je bio najbolji od njih na kojem sam bio kao i dva predhodna u Čatežu, klubu Termopolis. Na tim koncertima atmosfera je bila od publike kao na utakmicama. A onda su uslijedila ova dva u ksetu.

Imam i snimku od sljedeceg koji je bio 26.1.2005 u ksetu, ali bilo je problema sa snimanjem, povremeno se negdje gubi jedan kanal jel je bilo problema sa kablom, a i fali prva stvar 'zlatni papagaj', kao i dio prve stvari sa bisa 'the man who sold the world'. Ovaj pak koncert je bio dva mjeseca nakon onog u 11 mjesecu 2004 u Pauku na brucošijadi gdje je Ljubo Đukić poceo sa njima nastupati i gdje im publika nije dala da odu dok ne odsviraju 'Igra rnr...'. Tamo je i tada jedan frend radio na mikseti za rasvjetu, pa se skupila ekipa i bilo zanimljivo.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Re: Električni Orgazam

Postby Bure » Sun Sep 15, 2019 19:20

Nisam bio, djeluje kao spektakl :D
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Sep 15, 2019 21:50

Spektakl za Kset sigurno :)

Onaj koji je bio sljedeci dan u subotu ostao mi je u sjecanju (jer bio sam na oba) da su pjesme ipak u petak bile bolje, (razlika je bila 40% - sjecam se da mi je Gile tocno tako rekao prije koncerta da ce biti tolika razlika) ali je nekako publika u subotu bila zivlja (zivlja je bila prije i poslije koncerta). Sjecam se na bisu neki su stajali po onim separeima i plesali, posto sam ja bio u jednom od njih, mamuran od petka.

Da mogu doci do ona dva iz Cateza i onaj iz Tvornice 2000 godine. Sjecam se tog iz Tvornice, guzva je bila tolika da su ljudi stajali vani. Ja nakon toga nisam nikad to dozivio na njihovom koncertu. A unutra je bila vrucina za popizdit. Sjecam se kad su izasli na stage, nije to pozdrav publike bio onako klasican, nego kao kad se prati utakmica i padne gol, znaci onako jako. I sjecam se Gile kaze: "ovo je predivno Zagreb, za vas Vudu Bluz" i krene ta prva stvar. Dalje se ne sjecam set liste.

Iduci dan trebali su nastupit u ksetu sa ogranicenim brojem karata, ali uhapsili su ih, nasli kod Gileta paketic heroina. A to mu je kao dao neki "fan" na cvjetnom trgu da se pocasti. Svi briju da je to bio policajac u civilu. Racija u ksetu pred koncert i Gile u pritvor, a ostali prognani preko granice, medju njima je bila i Margita kako sam cuo, dosla sa njima. Ona je inace i nastupila na onom njihovom live albumu 'Zivo I Akusticno'.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Mon Sep 16, 2019 7:13

Blackadder123 wrote:Spektakl za Kset sigurno :)

Onaj koji je bio sljedeci dan u subotu ostao mi je u sjecanju (jer bio sam na oba) da su pjesme ipak u petak bile bolje, (razlika je bila 40% - sjecam se da mi je Gile tocno tako rekao prije koncerta da ce biti tolika razlika) ali je nekako publika u subotu bila zivlja (zivlja je bila prije i poslije koncerta). Sjecam se na bisu neki su stajali po onim separeima i plesali, posto sam ja bio u jednom od njih, mamuran od petka.

Da mogu doci do ona dva iz Cateza i onaj iz Tvornice 2000 godine. Sjecam se tog iz Tvornice, guzva je bila tolika da su ljudi stajali vani. Ja nakon toga nisam nikad to dozivio na njihovom koncertu. A unutra je bila vrucina za popizdit. Sjecam se kad su izasli na stage, nije to pozdrav publike bio onako klasican, nego kao kad se prati utakmica i padne gol, znaci onako jako. I sjecam se Gile kaze: "ovo je predivno Zagreb, za vas Vudu Bluz" i krene ta prva stvar. Dalje se ne sjecam set liste.

Iduci dan trebali su nastupit u ksetu sa ogranicenim brojem karata, ali uhapsili su ih, nasli kod Gileta paketic heroina. A to mu je kao dao neki "fan" na cvjetnom trgu da se pocasti. Svi briju da je to bio policajac u civilu. Racija u ksetu pred koncert i Gile u pritvor, a ostali prognani preko granice, medju njima je bila i Margita kako sam cuo, dosla sa njima. Ona je inace i nastupila na onom njihovom live albumu 'Zivo I Akusticno'.

Bila je ona s njima, ponuđen joj je honorar da radi s njima čisto da ne umre od gladi u to vrijeme. Mislim da su oboje u toj suradnji vidjeli korist samo sto ona nije bila u stanju odraditi te sve koncerte jer nije bila stabilno. Dušan Vesićje to u knjizi o njoj lijepo opisao. Zanimljivo u svakom slucaju.
Bure
Forum member

Postby Covjek Golub » Mon Sep 16, 2019 8:36

Ima jedan live iz tvornice, mislim da je baš iz 2000.-te prikazali su ga tad na OTV-u. Sjećam se da je tvornica bila puna i da je koncert bio prva liga, fino su to otprašili.
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby Blackadder123 » Mon Sep 16, 2019 19:53

Znaci da je snimano. Ko bi imao to u arhivi? Jabuka TV? Oni su nasljednici Omladinske televizije (OTV. Kasnije Otvorene televizije). Probat cu im poslati email.

Jos kad bi znali dal je snimano ona dva u Catezu od Orgazma i dva od Discipline... to bi bilo to. To su koncerti taman da se objave kao live albumi. Makar i kao arhivski sa tolikim zakasnjenjem.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jun 16, 2021 23:30

Hala Zagreb, 2.7.2021
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Sat Jun 19, 2021 7:16

Postao mi je problem jer sve pocinje u 20:00, da je bar u 22:00 onda bi stigao iza posla bar na pola.
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jun 19, 2021 14:27

A jbg, al ne znam hoce li bas izaci u 8 na stage. Prije 9 nebi trebali. A mozda i izadju oko 10.
Blackadder123
Forum member

Return to Domaća scena