Nightwish-Dark Passion Play

Weep for your mothers, cry for your sisters!!!

Moderators: ABIZMO, Sotonska Panda

Postby -Wildchild- » Sat Dec 03, 2011 12:59

Yo ekipa, novi album je vani, pa ako niste znali ili vas nije briga, album je bezveze. Trebalo je to puno bolje, pola albuma ok, druga polovica previše soundtrackovska. Inače, dobra je to glazba samo što sada fali previše onog metal segmenta. :) Tekstovi kao za djecu i tako...
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby SELJO_BELJO » Sat Dec 03, 2011 13:02

-Wildchild- wrote:Yo ekipa, novi album je vani, pa ako niste znali ili vas nije briga, album je bezveze. Trebalo je to puno bolje, pola albuma ok, druga polovica previše soundtrackovska. Inače, dobra je to glazba samo što sada fali previše onog metal segmenta. :) Tekstovi kao za djecu i tako...

ja sma album i shvatio kao nekakav filmski soundtrack i zato mi je odlican...ima predobrih djelova i pjesama iako po meni malo previse laganijih stvari i nekak mi marcov vokal slabo iskoristen...
SELJO_BELJO
Forum member

Postby -Wildchild- » Sat Dec 03, 2011 13:12

Da, Marco premalo pjeva, i ne samo to, nego i tekstovi su previše "Petarpanovski". Uzimam u obzir da snimaju taj film i da je glazba tome prilagođena, ali trebalo je to biti puno ozbiljnije. Totalni Disneyland od albuma, više vuče na pop/rock/soundtrack nego na metal. :)
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Nervozni Postar » Sat Dec 03, 2011 13:35

Bas sam gledao kad ce netko "krstiti" novi album i nista do maloprije :lol: Bolji mi je od DPP ali kao i u slucaju DPP-a, dobijam dojam da bandovi poput Vision Of Atlantis ili Amberian Dawn zvuce vise nightwishevski od samoga Nightwisha... Interesantna mi je "Slow love slow" sa onako ambientalnom twin peaksovsko / vangelisovskom atmosferom. Anette bolje zvuci nego na proslom albumu. Marko mi je klasicno iritantan sa potpuno istim vokalnim semama i uletima. Premalo syntveva i previse simfonija i glavni nedostatak, koji pripisujem opcenito cijeloj sympho metal sceni, je sto sve orkestracije zvuce ko da su izasle iz Horner / Goldsmith kuhinje. Bilo je interesantno kada je Myro (Lucca Turilli, Kamelot) pokrenuo taj trend prije desetak godina, i kada su Within Temptation nastavili u tom djiru, ali ovo danas stvarno zvuci ko da svi piju vodu iz istog izvora, od Nightwisha, Withina, Kamelota, Serenity-a, Edenbridgea, Vision Of Atlantisa te mnogih drugih bandova, pogotovo uzdanica Napalm Records-a i Nuclear Blasta.
Last edited by Nervozni Postar on Sat Dec 03, 2011 13:43, edited 3 times in total.
Nervozni Postar
Forum member

Postby SELJO_BELJO » Sat Dec 03, 2011 13:35

meni je album dobar na kraju jedino et nadam se da ce drugi album biti opet nightwish a ne neki filmski sountrack :D
SELJO_BELJO
Forum member

Postby Nervozni Postar » Sat Dec 03, 2011 13:40

Bas to. Crossover simfonija i metala je super stvar u umjerenoj kolicini, al brate, sta je previse previse je :D Po tom pitanju, Rhapsody i Bal Sagoth ostali su tate mate jel se nisu nikad priklonili trendovima industrije (a ovo sa pretjeranim simfonijama je teski trend postao).
Nervozni Postar
Forum member

Postby -Wildchild- » Sat Dec 03, 2011 13:46

Zadnji DB, novi Nightwish... simfonije zamjenjuju metal (kakav god on bio). Ovakvo nešto preizlazi iz symphonic metal u novi žanr, "metallic symphony", što postaje prenatrpano svim i svačime.
No ok, nebitno, album mi ne sjeda i to je to, ako nekome da, nek uživa.
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Bombenhagel » Sat Dec 03, 2011 13:52

ovo je abrahadabra za maloljetne droljice :rozi:
Bombenhagel
Forum member

Postby Kosy » Sat Dec 03, 2011 15:35

Nervozni Postar wrote:Bas sam gledao kad ce netko "krstiti" novi album i nista do maloprije :lol: Bolji mi je od DPP ali kao i u slucaju DPP-a, dobijam dojam da bandovi poput Vision Of Atlantis ili Amberian Dawn zvuce vise nightwishevski od samoga Nightwisha... Interesantna mi je "Slow love slow" sa onako ambientalnom twin peaksovsko / vangelisovskom atmosferom. Anette bolje zvuci nego na proslom albumu. Marko mi je klasicno iritantan sa potpuno istim vokalnim semama i uletima. Premalo syntveva i previse simfonija i glavni nedostatak, koji pripisujem opcenito cijeloj sympho metal sceni, je sto sve orkestracije zvuce ko da su izasle iz Horner / Goldsmith kuhinje. Bilo je interesantno kada je Myro (Lucca Turilli, Kamelot) pokrenuo taj trend prije desetak godina, i kada su Within Temptation nastavili u tom djiru, ali ovo danas stvarno zvuci ko da svi piju vodu iz istog izvora, od Nightwisha, Withina, Kamelota, Serenity-a, Edenbridgea, Vision Of Atlantisa te mnogih drugih bandova, pogotovo uzdanica Napalm Records-a i Nuclear Blasta.

Serenity i Kamelot nikako ne trpati u isti koš s ovima, to nema puno veze, jer, uz ostale bitne razlike, ta dva imaju MUŠKE vokale. I neusporedivo su bolji bendovi, što isto nije zanemarivo.

Iako, da baš ništa ne valja od ovoga ovdje, ne bih se baš složio. Izuzev WT - a, ostali bendovi su i dalje zadržali više metala od orkestralija i određenu dozu energije u glazbi.
Kosy
Forum member

Postby Alucard » Sat Dec 03, 2011 16:01

meni je album jako dobar. puno koherentniji od prošlog.
moram se složit s nervoznim poštarom oko similarnosti orkestracija. nekak imam dojam da se pokrenul taj trend epičnosti i kroz filmove, muziku, igrice... hans zimmer efekt, nazovimo ga :D
ll me ženi il tamburu kupi, ja u nešto udarati moram

ApoxiomeN_myspace
Alucard
Forum member

Postby Conspiracy » Sat Dec 03, 2011 16:46

meni je album bezveze
Conspiracy
Forum member

Postby Ulica Buraz » Sat Dec 03, 2011 17:54

Nervozni Postar wrote:Bas sam gledao kad ce netko "krstiti" novi album i nista do maloprije :lol: Bolji mi je od DPP ali kao i u slucaju DPP-a, dobijam dojam da bandovi poput Vision Of Atlantis ili Amberian Dawn zvuce vise nightwishevski od samoga Nightwisha... Interesantna mi je "Slow love slow" sa onako ambientalnom twin peaksovsko / vangelisovskom atmosferom. Anette bolje zvuci nego na proslom albumu. Marko mi je klasicno iritantan sa potpuno istim vokalnim semama i uletima. Premalo syntveva i previse simfonija i glavni nedostatak, koji pripisujem opcenito cijeloj sympho metal sceni, je sto sve orkestracije zvuce ko da su izasle iz Horner / Goldsmith kuhinje. Bilo je interesantno kada je Myro (Lucca Turilli, Kamelot) pokrenuo taj trend prije desetak godina, i kada su Within Temptation nastavili u tom djiru, ali ovo danas stvarno zvuci ko da svi piju vodu iz istog izvora, od Nightwisha, Withina, Kamelota, Serenity-a, Edenbridgea, Vision Of Atlantisa te mnogih drugih bandova, pogotovo uzdanica Napalm Records-a i Nuclear Blasta.

Na prvo slušanje više kao Elfman/Zimmer.
21 kloš bod.
Ulica Buraz
Forum member

Postby Nervozni Postar » Sat Dec 03, 2011 17:59

Kosy wrote:
Serenity i Kamelot nikako ne trpati u isti koš s ovima, to nema puno veze, jer, uz ostale bitne razlike, ta dva imaju MUŠKE vokale. I neusporedivo su bolji bendovi, što isto nije zanemarivo.

Iako, da baš ništa ne valja od ovoga ovdje, ne bih se baš složio. Izuzev WT - a, ostali bendovi su i dalje zadržali više metala od orkestralija i određenu dozu energije u glazbi.

Govorio sam o orkestracijama i slicnosti, ne o muskim i zenskim vokalima niti o bilo cemu drugom.

Nisam nigdje spomenuo da nista od ovoga ne valja, vec da svi pretjeruju sa simfonijama i drze se slicnih sablona; nevezano uz to jer neko "vise ili manje heavy".
Nervozni Postar
Forum member

Postby Nervozni Postar » Sat Dec 03, 2011 18:03

-Wildchild- wrote:Zadnji DB, novi Nightwish... simfonije zamjenjuju metal (kakav god on bio). Ovakvo nešto preizlazi iz symphonic metal u novi žanr, "metallic symphony", što postaje prenatrpano svim i svačime.
No ok, nebitno, album mi ne sjeda i to je to, ako nekome da, nek uživa.

Da, izgleda da se sve pocelo seliti u novu formu rock opere, sa nabrijanijim pristupom, no opet, sustinom gotovo nimalo promijenjenom jos od sedamdesetih kada su Jeff Wayne, Rick Wakeman i Alan Parsons postavili cvrste temelje ovog stila.
Nervozni Postar
Forum member

Postby SELJO_BELJO » Sat Dec 03, 2011 18:21

meni ovaj album i nije prenatrpan...ja cak i mislim da je sve sodlino i normalno uklopljeno i da nema nekog pretjeranog forsiranja...jedina zamjerka od fanova moze biti sta album nije tipican nightwish vec zvuci kao neki movie soundtrack...et..
SELJO_BELJO
Forum member

PreviousNext

Return to Gothic metal