Symphony X u studiu (već duže) Russell snima solo album

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Postby Archeofreak » Sun May 13, 2007 15:20

Ja koliko sam čuo nekoliko prvih stvari čini mi se dosta žestok i to mi se jako sviđa. I dužina pjesmi je uredu tak da jedva čekam da preslušam ostatak albuma.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded

For once I wish to see
The entity behind the voice
The face of this seduction
The beauty of my pain

PROUD MEMBER OF ZAGORJE UNITED !!!
Archeofreak
Forum member

Postby pekson » Mon May 14, 2007 9:35

Poslusa sab par puta album Paradise Lost.
Malo su se pomracili i prohorrorili.
Meni je ovo sve ludilo, a pogotovo pisma "Domination"

Track List:
1.Oculus ex Inferni
2Set the World on Fire (The Lie Of Lies)
3.Domination
4.The Serpent's Kiss
5.Paradise Lost
6.Eve of Seduction
7.Walls of Babylon
8.Seven
9.The Sacrifice
10.Revelation Divua Pennae ex Tragoedia)

evo van torrent:
http://www.fulldls.com/downloading_albums_152227
Image
Forum member

Postby Chepa » Mon May 14, 2007 10:15

Hahaha, sta su se "prohororili"? Sta bi ti to trebalo znacit?

Inace tracklista je na ovom topicu sigurno vec kojih mjesec dana, a sumnjam da ce i link kome trebat jer su ljudi vec vecinom skinuli kod druga bunaltia. :wink:
"Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try. " -H.Simpson
Chepa
Forum member

Postby pekson » Mon May 14, 2007 11:21

ajde dobro
neka stoji za svaki slucaj
sta serete odma
Image
Forum member

Postby lily_anne » Mon May 14, 2007 22:06

prekjučer sam skinula novi album i otad nemogu prebacit na ništa drugo. odličan je. a i mora bit nakon toliko vremena... sve pjesme su dobre, pogotovo set the world on fire. ma prekrasno :P
lily_anne
Forum member

Postby l3ader » Tue May 15, 2007 0:41

lily_anne wrote:sve pjesme su dobre, pogotovo set the world on fire. ma prekrasno :P
ova stvar je prejaka 8)
l3ader
Forum member

Postby S I N I S T E R » Tue May 15, 2007 19:36

Punih se tjedan dana isključivo drogiram Sx...s ovim snažnim albumom su još više podigli svoj ugled...definitivno album koji konkurira za najboljeg u ovoj godini.

Sve me više i više oduševljava, raznovrstan, zanimljiv, moćan i ne gubi se u klišejima...
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby Mountain King » Tue May 15, 2007 21:53

skinuo sam ga večeras... album ubija.. genijalnooo,
russel je moj novi bog... mislim šta čovjek radi .. recimo na "the sacrifice"
S I N I S T E R wrote:Sve me više i više oduševljava, raznovrstan, zanimljiv, moćan i ne gubi se u klišejima...
sve si reko
"She's got to be somebody's baby! "
http://www.last.fm/user/Misko4Metal
Mountain King
<font color=red>DEMOnizer</font>

Postby hallowed » Wed May 16, 2007 16:55

Albumčina. Jedan od rijetkih bendova koji drži kvalitetu konstantno. Jadan Milton. Nije očekivao ovo od svojeg epa :D

evo i priče ukratko:
http://www.paradiselost.org/5-summary.html
Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

Postby Fuchs » Fri May 18, 2007 22:24

:worship: Paradise Lost :worship:

E ovo je fakat ugodno iznenađenje! Ukratko: meni najbolji Symphony X album!! Nema loše pjesme! Sve je na mjestu: aranžmani, žestina, melodije, solaže.. ma milina! Najstvari: Serpent's Kiss, Eve of Seduction je preluda, Walls of Babylon.
Svaka čast! 8)
Fuchs
Forum member

Postby theAdversary » Sat May 19, 2007 12:43

Album je deja vu, ocekivao sam vise nakon povelike pauze i odlicne odiseje.

Ipak, daleko od toga da je los, SX imaju odlican recept, pa nije steta kad ga ne promijene :)
Through nature's inflexible grace
I'm learning to live
theAdversary
Forum member

Postby Savage71 » Wed May 23, 2007 22:01

Album je predobar, cijelo vrijeme slušam
Savage71

Postby da_vorija_from_hel » Thu May 24, 2007 8:56

Ne znam šta ste svi toliko oduševljeni novim albumom. Meni je, kao prvo, album nekako neujednačen i preživčan/brutalan (al' pretpostavljam da je upravo to glavni element zbog kojeg je nekima, koliko vidim, ovo najbolji nj. album do sada). Meni su, osobno, otišli u sasvim krivu stranu (a to se moglo vidjeti i po prethodnom albumu). Da su nastavili tamo gdje su stali sa V, bila bi sasvim druga stvar u pitanju. Enivej, Riffovi su mi totalno lejm (kao da slušam Nevermore ili nešto slično) s tim nekakvim industrial štihom (ono sviranje na otvorenim žicama)...to mi nikako ne odgovara uz simfoni, a prvenstveno zbog tematika kojima se inače bave (mitsko-epske-štatijaznam sheme). Russel ne zvuči prirodno. On je uvjek bio dovoljno energičan i žestok, ali ovdje, s tim svojim pretjeranim režanjem upropasti pjesmu. 5 stvar mi je najbolja (Paradise Lost), ali onaj refren, brate, totalno je u maniri tipičnih american rock bandova ala Nickleback. : ). I 6. stvar (Eve Of Seduction) mi je o.k. Inače, produkcija mi nekako ne valja, nije sve na svom mjestu (ista stvar s The Oddysejem). Uvodni dio u album je inače vrhunski! Prejeben! Sve u svemu, album prolazi, ali nije nikakva genijalnost.

Glavna zamjerka ide, kao i Theaterima (njima već od 6dgr albuma), odstupanje od harmi i melodija kakve su krasile njihove prijašnje albume. Sada su mi se i jedni i drugi nekako izgubili u prosjeku. U svakom slučaju, izgubila se ona nit, koja je i jedne i druge vinula u nebesa i kojom su i jedni i drugi ostvarili status najboljih bandova u progressive metal žanru. Sada, po meni, samo troše stare kredite (pogotovo Theateri).. Eto, tek toliko. :)
da_vorija_from_hel
Forum member

Postby hallowed » Thu May 24, 2007 16:27

Meni osobno režanje ne smeta, a i oni koji prate Symphony X i nisu toliko iznenađeni ovim albumom. Režanja ima od Divine Wingsa pa na ovamo. Negdje više negdje manje. Po meni režanje savršeno odražava paklensku tematiku albuma :D

a u drugim vijestima čitam jedan "pametan" review Paradise Lost-a na Metal Archives i ovo čovjek kaže: "I know it will look pretty captious, but this album is extremely not original. First of all, there are too many titles which has been used by pretty popular bands before this album came out: "Paradise Lost"-sounds pretty similar for a well known english band, "Set The World On Fire"-(Annihilator? anyone? or maybe Megadeth?), "Domination"-(It has something common with Pantera, doesn't it?) and the first theme with the keyboards on "Set The World On Fire" sounds like a bit different variation from Dream Theater's A Change Of Seasons riffing."
Nisam se ovak dobro nasmijao već tjedan dana :D
Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

Postby da_vorija_from_hel » Fri May 25, 2007 9:09

hallowed wrote:Meni osobno režanje ne smeta, a i oni koji prate Symphony X i nisu toliko iznenađeni ovim albumom. Režanja ima od Divine Wingsa pa na ovamo. Negdje više negdje manje. Po meni režanje savršeno odražava paklensku tematiku albuma :D

Ja pratim SX odavna i k'o što rekoh, Allen je uvijek bio žestok, energičan i povremeno režio, ali po meni je ovdje (pa i na prošlom albumu) malo prećero. :) A jebi ga, stvar ukusa!

A što se tiče ovog lika sa metal archives, ma nek' tip brije kaj god hoće...ako mu je toliko bitno da povlači s kroz nebitne paralele naziva pjesama s pjesmama drugih bandova...nek' mu bude! :lol:

Joj da! Stvar "Set The World On Fire" rastura!!! Na toj pjesmi mi sve savršeno funkcionira (što recimo ne mogu reći i za "Serpent's Kiss" ili " Domination")
da_vorija_from_hel
Forum member

PreviousNext

Return to Progressive