Interliber

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Interliber

Postby Demogorgon » Wed Nov 13, 2013 9:05

Jel bio tko?

Bio jučer. Tak.. hm..., pa i ništa posebeno ove godine. Dosta manje nego prošle. Zaprvo velika većina se svodi na Mozaik, VBZ, Profil i Znanje koji dominiraju u oba paviljona. što se čak moglo i strpati sve u jedan paviljon. Vani nema nijednog šatora, a prijašnjih godina ih je znalo biti i po 5-6. Sad neznam jel bu slijedećih dana podebljana ponuda, ili je stvarno ove godine banana.
Ipak se nađe zanimljivih izdanja, ali ih većinom sve imam. Ove godine sam naletio na možda svega dvije ili tri knjige koje nisam viđao prošlih godina. Tu naravno govorim o onome što me zanima.
Prije tri godine sam spizdio 1.000,00 kn na Interliberu, čak sam morao dva puta do auta, jer nisam mogao to sve držat. I te godine bi još toga kupio, ali već i soma kuna je bilo malo preveć.

Zapravo dosta slabo, pogotovo Algoritam koji na većinu izdanja ima svega 20% popusta, što je drek, s obzirom da njihove knjige obično dođu od 180 - 240 kn, a ako se radi o epovima dođe se do cifre od 700 kn koliko bi se trebalo za cijeli ep odvojiti, što je danas stvarno puno. Nije mi jasna njihova politika, jer su njihova izdanja većinom namijenjene tinejđerima i 20togodišnjacima, a to je ekipa sa trenutno najmanje para u zemlji (ako ne uračunamo penziće).
Znanje ima dosta trilera i krimića po 50tak kuna, ili čak i 15-25 za meke korice, kod VBZa i Mozaika se nađe isto zanimljivih knjiga po 30-50 kn. Kod ostalih se nađe po 10tak - 50tak kn isto zanimljivosti, ali ne previše.
Ove godine sam kupio 10 knjiga, s time da ih je pola po 10 i 20 kn, koje sam kupio na kraju, jer nisam baš htjeo otići doma praznih ruku, a i činile su mi se zanimljive po sadržaju. Većinu toga sam kupio ranijih godina i najveći problem ovogodišnjeg interlibera je taj što nema novih izdanja, sve je to već viđeno. Svega sam našao jednu knjigu Dean Koontza i jednu Greg Ilesa, koje nisam vidio ranijih godina.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Zarathustra » Wed Nov 13, 2013 10:20

meni super ponuda, dobri su mi i antikvarijati tamo, tak po 20tak kn, fino nietzsche, camus, kropotkin, bakunin, thompson, sweet :D
Zarathustra
Forum member

Postby Demogorgon » Wed Nov 13, 2013 12:07

Hmm, od Thompsona sam vidio samo Hells Angels u Šarenom Dućanu, ali je bio 60 kn, a malo mi je to preveć za meki uvez bilo dat, pogotovo kada ka se i u knjižarama zna nać za tu cijenu. Nisam ga vidio u antikvarijatima.
Isto sam primjetio da je ona knjižara (neznam kak se zove, ali ima klasike u luksuznom uvezu) digla cijene u odnosu na prošlu godinu. Ove je bilo po 65, dok je prošlih bilo po 50.
Ma nađe se, pogotovo ako netko nije bio predhodnih godina, ali ponuda je osjetno manja, i većinom je sve viđeno.
Ako će biti takva ponuda slijedeće godine, neznam dali budem uopće išta uzeo.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Vufli » Wed Nov 13, 2013 17:44

Ja idem danas i sutra. Nisam baš pri lovi tako da ću uzeti samo ako nađem nešto stvarno dobro.
Vufli
<font color=yellow>Pacijent

Postby Vufli » Wed Nov 13, 2013 22:05

Iako praznog džepa, uzeo sam izdanje "Pet stoljeća hrvatske književnosti" posvećeno Vladanu Desnici, "Sabrane pjesme" Ivana Slamniga i Camusa "Mit o Sizifu".
Vufli

Postby Covjek Golub » Thu Nov 14, 2013 7:54

Bil sam jučer idu mi na kurac ljudi i gužva
Treba sve z benzinom polijat
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby ABIZMO » Thu Nov 14, 2013 12:09

mrzim interliber
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby Pakaa » Thu Nov 14, 2013 13:39

Meni je bilo bezveze... Više manje iste stvari ko i prošle godine, popusti nisu baš bajni, a ako i jesu onda je to na stvari koje me uopće ne zanimaju. Nisam ništa kupija na kraju.
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Vufli » Thu Nov 14, 2013 15:32

Bio sam danas na predstavljanju novih izdanja Andrićevih djela. Knjige su predstavljali prof. Nemec i prof. Matanović. Vrlo zanimljivo su izložili neke temeljne punktove koji se tiču Andrićevih djela i lišili Andrića te nesretne ideološke stigme koju mu mnogi tako olako pridaju.
Vufli

Return to Knjizevnost