[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/perun_header.php on line 11: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100613 Library:100505
Perun.hr forum • View topic - Stripovi - čita se i preporuke

Stripovi - čita se i preporuke

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby Pakaa » Mon Dec 03, 2012 22:56

3. SVAGDANJA BORBA

Image

Svagdanja borba je strip o običnom čovjeku s običnim ljudskim problemima s kojima se može poistovjetiti apsolutno svatko od nas. Ovo je priča o njegovom životu, o pronalasku smisla istoga, o odnosu s roditeljima, ljubavima i smrtima, o malim svakodnevnim, svagdanjim borbama koje se naizgled ne čine bitne, ali su sastavni dio naših života.

Ako vas crtež bude odbija na prvu, nemojte odustat i prisilite se pročitati do kraja jer se stvarno isplati. Emocionalan strip koji je na mene ostavija dubok utisak.

Preview: http://www.fibra.hr/preview/SvagdanjaBorbaPreview.pdf
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Pakaa » Mon Dec 03, 2012 23:08

4. EVROPA

Image

Nekoliko emigranata iz bivše Jugoslavije prelazi granicu i dolaze u Trst. Među njima je i Žile, Srbin, bivši vojnik i kriminalac. U Italiji ga čeka Cigla koji će ga odvesti u Njemačku kod strica Mile, gangstera kojeg nije vidio od djetinjstva. Međutim, Žile nije sve što Cigla prevozi, pa su prilikom prve policijske kontrole obojica prisiljeni ostaviti auto i pobjeći. Nakon kratkih, ali vrlo burnih i nasilnih zaustavlja­­nja u Francuskoj i Belgiji konačno stižu u Njemačku gdje će Žile otkriti kako se iza sjaja i blještavila Europe krije isti onaj jad i bijeda kao i u Jugi, sve ono od čega je htio pobjeći...

Evropa je gangstersko-gastarbajterski blues ceste u kojem se miješaju smijeh i suze, bijeda i bogatstvo, vedrina i gorčina, nada i razočarenje...
Evropa je Balkan.

Strip Evropa slovenskog autora Tomaža Lavriča definitivno ne spada među najbolje i najpriznatije stripove svih vremena, ali meni je izuzetno zanimljiv jer prikazuje... pa, Balkan, jeli. Ali ne Balkan kao geografsko područje, već Balkan kao mentalitet, kao stanje uma. Sirov, prost strip koji je jednostavno interesantno čitati.

Preporuka definitivna.

Preview: http://www.fibra.hr/preview/EvropaPreview.pdf
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Pakaa
Forum member

Postby Covjek Golub » Tue Dec 04, 2012 12:18

pročital sma ovaj maus al se bas ne sjećam,mogel bi opet. evropa mi je poznata mislim da sam čital.
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby Pakaa » Sat Jan 19, 2013 13:21

5. PAPAK

Image

Što je Papak? – vrlo često me priupitaju.
Autobiografija neuspjelog košarkaša? Patetična ratna drama? Istinita priča?

Obično imam par odgovora:
Papak je kao onaj mali dio na početku filma kad vam napišu “Temeljeno na istinitim događajima“. Sasvim dovoljno da odmah pažljivije i pomnije utonete u radnju. A onda vam svašta podvale.
Papak je uspomena na ružne i bradate četnike protiv dobrih i plemenitih heroja. Tako sam gledao na stvari kao četrnaestogodišnjak. Crno protiv bijelog. Na kolor televizoru.

Papak je posveta sjajnog ekipi košarkaša i prijatelja.
Papak je posveta izuzetnom čovjeku i treneru.
Papak je jedna zakašnjela isprika i nikad izrečena zahvala.
Eto, to je Papak.

Kratak, ali strašno jak strip većinom temeljen na istinitim događajima iz života autora.
Obavezno štivo.

Preview: http://www.fibra.hr/Preview/PapakPreview.pdf
Pakaa
Forum member

Postby Ga til helvete \m/ » Sun Oct 13, 2013 18:52

napokon procitala Maus..preporucam!
Jesus loves Black Metal !!!
Ga til helvete \m/
Forum member

Postby Ga til helvete \m/ » Wed Oct 23, 2013 13:34

procitala ponos vragova i svagdanju borbu 1 i 2 al svejedno mi je maus najvise sjeo, nije bas da ih se moze usporedivat al eto.

btw jel netko citao Lucin pogreb? jel ima to nastavak? donekle mi se cini nedovrsen.. :?
Ga til helvete \m/
Forum member

Postby Ga til helvete \m/ » Wed Oct 23, 2013 13:41

e da, procitala sam da je edvin biukovic napisao i nekakvog salvatorea, malog gubavca al nemogu nigdje nac nista o tome
Ga til helvete \m/
Forum member

Postby Covjek Golub » Wed Oct 23, 2013 15:52

Lavandermen
ludost od stripa, pogotovo oni mali stripići na kraju
koji cirkus hehe
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby Pakaa » Sat Nov 30, 2013 23:06

Ga til helvete \m/ wrote:procitala ponos vragova i svagdanju borbu 1 i 2 al svejedno mi je maus najvise sjeo, nije bas da ih se moze usporedivat al eto.

btw jel netko citao Lucin pogreb? jel ima to nastavak? donekle mi se cini nedovrsen.. :?

Koliko znan, nema nikakvoga nastavka, to je to.

6. ALDEBARAN

Ja baš nekidan pričita Aldebaran, meni odličan i pitak SF. Drugačiji od ostalih SF priča po tome što se praktički nigdje ne pojavljuje neka tehnologija budućnosti i slično. Priča zapravo prati ljude na planetu Aldebaranu koji je igrom slučaja već 100ak godina odsječen od Zemlje, ne mogu stupiti u kontakt ni ništa. Dosta maštovito, odlično zamišljena flora i fauna stranog, "alienskog" svijeta, meni je bilo fantastično za pročitat.

Preview: http://www.fibra.hr/preview/AldebaranPreview.pdf

Image
Pakaa
Forum member

Postby Pakaa » Tue Jan 21, 2014 17:42

Hm, oke, vidim da ove "drugačije" stripove ne doživljavate baš :D ne znan jel to do samih njih ili općenito zato šta su stripovi pa vam se čini budalasto. Al eto, probajmo s nečim klasičnijim, da tako kažem.

7. THE WALKING DEAD

Image

Svi već znate sigurno za istoimenu seriju, dobar dio vas je vjerojatno i redovito prati, ali jeste li čitali strip po kojem je ta serija zapravo i nastala? Walking Dead je kada je prvotno objavljen postao senzacija, hit samo takav koji je Roberta Kirkmana digao na razinu prave zvijezde u svijetu stripa. Radi se o dugoj dugoj priči (kojoj se btw još ne nazire kraj) koja je po mom mišljenju itekako zabavna i zarazna. Jer jedanput kad se uvatite čitat, ne virujen da ćete se tek tako odlipit :D Mislin da o radnji i samome štimungu ne tribam puno pričat, s obziron koliko je sve to poznato. Dakle, zombi apokalipsa, radnja se dešava nakon same apokalipse i većinom se temelji na odnosima između preživjelih.

Srpski izdavač Darkwood je za sada izbacio 4 trejda koji skupljaju brojeve od 1-24. Ono šta je super je to da se kod nas trejdovi 1 i 2 mogu nabavit po super cijenama od 30 kn, dok br. 3 košta 50 kn. Četvrti broj još uvik nije stiga u Hrvatsku, pošto je tek nedavno objavljen u Srbiji. Ako vas to još nije uvjerilo da date šansu ovome stripu, bacite oko na preview:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/ ... privju.pdf
Pakaa
Forum member

Postby Slovencek » Tue Jan 21, 2014 19:15

Da, da, ja sam si skinuo torrent jer nemam para trenutacno za kupit knjige (budem, volim stripove) i ovo je bolje od serije samo tako. Reakcije ljudi, odnosi medju njima, sve je dinamicnije i kako sam si ja zamislio. Meni je strip za sada, a na dvadesetom sam broju, bas kad se Michonne pojavi, i strip je desetka cista. Zarazna zabava.
Slovencek
Forum member

Postby Tandrax » Thu Mar 20, 2014 0:18

meni je ovaj ponos vragova ovo šta sanprewievao super....

Jel ko čitao mislim da se strip zove

Cable

Od kordeja je milsim....
Fear is the mind-killer.

Glad će navest ljude na promjene, ona bistri um
Tandrax
Forum member

Postby Zbane » Thu Mar 20, 2014 1:30

aldebaran i ponos vragova ok. no nije moja šolja čaja

zadnje što sam bio čitao je 'Wasteland' i 'Transmetropolitan' (ovaj zadnji svakako preporučam!)
_Ofce i Nofce_
Zbane
Forum member

Postby Tandrax » Thu Mar 20, 2014 2:12

e da sad san skonta da ovi u ponosuvragova ratuju u postapokaliptičnom svijetu protiv:

Slovenaca :) loooool
Fear is the mind-killer.

Glad će navest ljude na promjene, ona bistri um
Tandrax
Forum member

Postby Pakaa » Thu Mar 20, 2014 10:50

Cable su radili Kordej i Macan, meni čisto okej naslov. Ništa specijalna, al da se pročitat :D Šta se Transmetropolitana tiče, još mi nije palo pod ruke, morat ću ga posudit u knjižnici pošto neman u planu kupovat za sada.
Pakaa
Forum member

PreviousNext

Return to Knjizevnost