Venera u krznu

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby iNtroverticA » Thu Oct 18, 2012 16:43

nisam,ali šta je previše, previše je :o barem po ovom opisu..

ali sviđa mi se smrt u veneciji :oops:

ono što mi se čini trenutačno privlačno od čudnih knjiga je ovo:

http://www.goodreads.com/book/show/5061 ... vine_Child
(nisam još čitala)

a i prije par mjeseci sam zabunom pročitala od ryu murakamija in the miso soup, mislila sam da je to onaj drugi murakami, a kad ono
:lol: nije loša za ubiti vrijeme :D uvrnuto, skroz, ludi japanci :)

ovo više nema veze s venerom, novi topic disturbing books :)
"Nije mi žao
što sam ispao naivan
kao dimnjak - sanjalica
koji za života čeka da ga proglase za vulkan,
iako nisam bljuvao ni pepeo ni žar
put oblaka i ptica."
iNtroverticA
Forum member

Postby zoran k » Fri Oct 19, 2012 16:30

nego, ako si već na goodreadsu, ajde me sprijatelji. Ja sam tamo punim imenom, Zoran Krušvar :wink:
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Postby iNtroverticA » Sun Oct 21, 2012 19:00

može :D
"Nije mi žao
što sam ispao naivan
kao dimnjak - sanjalica
koji za života čeka da ga proglase za vulkan,
iako nisam bljuvao ni pepeo ni žar
put oblaka i ptica."
iNtroverticA
Forum member

Re: Venera u krznu

Postby proljece » Wed Jun 22, 2016 10:49

Mislim da stvar nije uopce u tome sto su postojanja nekih stiva ili filmova uzbudljiva,cak inspirirajuca; ona su ocito radi toga i stvorena, ali kada kao opce prihvacen obrazac progovaraju jezikom pojedinca ostvaruje se njihov vlastiti apsurd.Cinjenice kapitalisticki organiziranog drustva itekako ih koriste kao pokrice.Uzmimo pretpostavku kako je radni tjedan,jos gore mjesec ustvari masturbacija,a dan u kojem sjeda placa; orgazam.Pa lako je zakljuciti kako preko devedeset posto stanovnistva zapravo ima jednu krajnje izometano zadovoljenje kojekakvim prijetnjama,smetnjama,ucjenama itd.Sam orgazam je takodjer vecinom narusen,a ako je firma otisla u stecaj,cak i onemogucen.Dakle problem je daleko veci, i kao dio kulturoloskog naslijedja onemogucuje brzu sublimaciju putem filmova i knjiga,druzenja pogotovo,posto je drustveno ogoljeno izorganizirane estetike kojom prikriva ono ljudsko antropolosko,koje uvijek zapravo kvari uzitak u svom bijegu u estetko,danas vecinom virtualno.Mislim da subjektivisticki pristup zapravo samo udaljava.Dosta su na temu modernog drustva pisali Francuzi ;Foulcalut,Liotar,Delez i drugi.Kniga Teodora Adorna; Minima moralia.Govori,ali i razjasnjava na neugodan nacin upravo ovu ljudsku otudjenost od drustva i drustva od covijeka.
proljece
Forum member

Previous

Return to Knjizevnost