Dan Brown

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Dan Brown

Postby otsen ej olrak » Sun Dec 16, 2007 12:13

do sad sam procito Da Vincijev kod,Anđeli i demoni i sad čitam Digitalnu tvrđavu...
meni je on prejeben pisac,radi se o opisima koji su toliko detaljni da si možete čistu sliku predočit i totalno se uživite u tako nešto da ne možete stat sa čitanjem. i oborio sam rekord svoj,187 stranica u sat vremena! :D

čekam preporuke vaše!
otsen ej olrak
Forum member

Re: Dan Brown

Postby Sunburn » Sun Dec 16, 2007 12:18

Sleipnir wrote:187 stranica u sat vremena! :D

Ovo dosta govori ;)

Procitao sam DaVincijev kod i nakon toga odlucio da ne budem vise citao nista od Dana Browna. Malo preplitko za moj ukus.
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Isis Rosenkreuz » Mon Dec 17, 2007 8:30

Sunburn wrote:
Sleipnir wrote:187 stranica u sat vremena! :D

Ovo dosta govori ;)

Da, za "Da Vincijev kod" mi je trebalo samo jedno poslijepodne, a "knjiga" ima preko 500 str. To dosta govoti o "knjizi", definitivno.

Sunburn wrote:Procitao sam DaVincijev kod i nakon toga odlucio da ne budem vise citao nista od Dana Browna. Malo preplitko za moj ukus.

:worship: :worship: :worship:

Mislim da nema potrebe za ovim topicom, postoji već topic o njegovom plagijatu, pardon, "djelu". Ustvari, pitam se što ovo radi u Književnost... :-k
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby vainamoinen » Wed Dec 26, 2007 16:02

Pročitao sam Anđeli i Demoni, meni je odlična knjiga, dramatična i zanimljiva radnja puna preokreta, čita se u dahu, spominju se razne povjesne (polu)činjenice, tajna društva, znanost, religija, zavjera, ima svačega. A opis Vatikana me toliko dojmio da bi želi taj grad jednom vidjeti.
vainamoinen
Forum member

Postby vainamoinen » Tue Jan 15, 2008 11:10

Nakon Anđela i Demona odlučio sam pročitati još jedno djelo ovoga pisca, Digitalnu Tvrđavu. Knjjiga se bavi jednim vrlo aktualnim pitanjnem, enkripciji podataka i njhovoj privatnosti/nadgledanosti. Dali je u redu da nam nekakva tajna agencija koja je zadužena za sigurnost zemlje (od terorističkih napada npr.) može bez problama zaviriti u naš inbox illi presresti našu enkriptiranu poruku i dešifrirati je? Ako nas ona nadgleda, tko će nju nadgledati? I tako će nas priča upoznati sa ustrojem NSA-om(National Security Agency-neznam kako su je naši preveli, čitao sam knjnigu na engleskom) i njenim osobljem, povesti na putovanje kroz Španjolsku, tu je neizbježno i zavjera stoljeća upakirana sa megakorparacijskim glamažama i zagonetkama, prevrtima priče, a informatički nepismeni bi mogli i naučiti par pojmova (firewall, crv, virus, enkripcija, bit...) bla bla....
Prije nago počnem nabrajati negativne strane samo ću reći da mi je knjiga dobra. Ali...
Kakvi god prevrti u priči bili, postali su previše predvidljivi i gube svoju napetost. Karakterizacija likova kao i u prošlom nastavku preplitka. Imam neki čudan feeling da nas Dan Brown vuče za nos tim neizvjesnim trenutcima, i povlačenje za nemoguće slamke glavnih likova u zadnjim trenutcima samo da bi knjiga bila napetija. Ono delirijsko riješavanje zagonetki po principu "just in time" ima prejak deja vu osjećaj. A zašto mi je onda dobra? Pa u zadnje vrijeme stvarno malo (ili nimalo) ne čitam pa mi je svaka knjiga osviježenjne. A opet u nekim poglavljima stvarno vam skoči puls i zadubite se u radnju, kao što je to opisano u onim glupavim komentarima na knjnizi u početku. :-)
vainamoinen
Forum member

Postby shitpifter » Thu Jan 31, 2008 23:21

Dan Brown je tipični pop-pisac koji je shvatio u kom grmu leži zec i sad mlati lovu ko lud, što izuzetno cijenim. Kao umjetnička vrijednost njegova djela su malo vrijedna i spadaju u područje zabavne književnosti, čija je glavna karakteristika čitljivost koja se postiže zanimljivom fabulom, totalitarističkim opisima i ambijentalnošću. Sižejno su nikakva, tematike njegovih knjiga uopšte nisu ništa novo, Da Vincijev kod govori o zavjerama sa početka dvadesetog st.

uglavnom, za zabavu dobro dođe, ali nije ništa specijalno, i dovoljno je pročitati jedno djelo ovoga pisca pa da ga se zasitite za sva vremena.
Svaki pravi klošar pljuga ga za dolar!
shitpifter
Forum member

Postby Diogen » Fri Feb 01, 2008 0:39

shitpifter wrote:... čija je glavna karakteristika čitljivost koja se postiže zanimljivom fabulom, totalitarističkim opisima...
:lol: :lol: zanimljiv termin :lol:
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby Nervozni Postar » Mon Mar 10, 2008 11:38

Trendovski roman koji se nasao u pravo vrijeme, na pravom mjestu. Lik je iskoristio neke beletristicare i na njihovim radovima sagradio karijeru. Ni prvi ni zadnji. Mozda se netko sjeti uzeti The Secret kao predlozak i napisati po tome roman. Pare su mu zajamcene :P
Nervozni Postar
Forum member

Postby Mike » Tue Nov 03, 2009 19:12

Je čitao tko Anđele i Demone???
Evo ja sam je danas dovršio, mogu reć solidan roman, iako ima podosta ne-istina i kontradiktornih podataka zbog pisčeve slobode.. Možda mi je čak bolji od davincijevog koda..
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Wed Nov 04, 2009 12:02

The Pharaoh wrote:Je čitao tko Anđele i Demone???

Odustala sam od ovog šljama nakon drobljenja o antimateriji :facepalm:

Sad se bacio na pisanje o masonima :facepalm:

Navodno mu je budući projekt roman o kloniranju Krista.
Šteta što takav roman (odnosno trilogija) već postoji.

Lik nije pisac, već običan lopov i plagijator koji zaslužuje zatvor :? :coffee:
Not ever shall I be
My sire is mind

Isis Rosenkreuz

Postby Mike » Wed Nov 04, 2009 12:12

Pa lik je romanopisac, zašto takva strka?? :)
Drugo da piše znanstvena djela, pa da sere bezveze.. Radi svoj posao, bere pare i boli ga ona stvar.
Kako sam već rekao, ima nebuloza u knjizi, ali pošto je to samo roman who cares.. Još se crkva loži na to..:?
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Wed Nov 04, 2009 15:53

Svakako.
Ali kod njegovih djela, IMO, nema govora o nekoj kvaliteti - likovi jednodimenzionalni, radnja predvidljiva i kao da se kreće po ravnoj liniji spajanje točaka, daje dojam da čitam skripte za film, a ne roman.
Not ever shall I be
My sire is mind

Isis Rosenkreuz

Postby heimdal_13 » Wed Nov 04, 2009 16:13

procital sam do sad sve njegove i osobno mi je velika obmana najbolja...
i sad cekam the lost symbol kaj dojde van
heimdal_13
Forum member

Postby Stark » Wed Nov 04, 2009 16:17

Isis Rosenkreuz wrote:Svakako.
Ali kod njegovih djela, IMO, nema govora o nekoj kvaliteti - likovi jednodimenzionalni, radnja predvidljiva i kao da se kreće po ravnoj liniji spajanje točaka, daje dojam da čitam skripte za film, a ne roman.

Slažem se, ne kužim cijelu pompu oko njegovih knjiga...i ko da je iznio neke revolucionarne teze lol.
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby BLACK GOD » Wed Dec 02, 2009 13:15

shitpifter wrote:Dan Brown je tipični pop-pisac koji je shvatio u kom grmu leži zec i sad mlati lovu ko lud, što izuzetno cijenim. Kao umjetnička vrijednost njegova djela su malo vrijedna i spadaju u područje zabavne književnosti, čija je glavna karakteristika čitljivost koja se postiže zanimljivom fabulom, totalitarističkim opisima i ambijentalnošću. Sižejno su nikakva, tematike njegovih knjiga uopšte nisu ništa novo, Da Vincijev kod govori o zavjerama sa početka dvadesetog st.

uglavnom, za zabavu dobro dođe, ali nije ništa specijalno, i dovoljno je pročitati jedno djelo ovoga pisca pa da ga se zasitite za sva vremena.

:worship: :worship:
BLACK GOD
Forum member

Next

Return to Knjizevnost