Dean Koontz - Ponoć

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Dean Koontz - Ponoć

Postby The Witch King » Fri Feb 02, 2007 11:50

Knjiga je super, lik dođe u to neko mjesto u kaliforniji, gdje li i nabasa na razne pizdarije i bolesnoće...
Što mi je najjače, ima sina koji sluša "crni metal" (op.prev, kao fol, ne?)
i stari to mrzi, kad se vrati kući iz te noćne more, podere mu "sve postere crnometalnih bandova sa krvlju na faci i lancima na rukama sa zidova".
Jel' tko čitao?
Eyes open, but not getting through to me...

www.myspace.com/shadowsovervalinorhr
The Witch King
Forum member

Postby HateBringer » Fri Feb 02, 2007 14:22

citao davno, ok djelo al ima boljih njegovih kao sto su "žestina", "čuvari", "poslednji preživjeli"...
There will never be another one that screams like you
When death sleeps, it dreams of you
HateBringer
<font color=red>The Hate Within

Postby AxeOfPain » Sun Feb 04, 2007 21:00

Isto sam je davno pročitao,ali koliko se sjećam,bila mi je to najdraža njegova knjiga!!
Like Dervishes menacing whirl, a vortex of Shamash turn
Sacrament of the Sphynx, release it from stone
A convoy of centaurs circles the enigmatic dome
Forming energy crescents and smiting snake spears

http://www.last.fm/user/Azurewrath1
AxeOfPain
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Mon Feb 05, 2007 10:46

Koontz je jednostavno lom! Imam "Ponoć", "Čuvari" (ova je fantastična, lik Samca je toliko bolno iskren da mi ga je na kraju bilo skroz žao... :cry: ) i "Hladna vatra". Ali općenito jedna od boljih knjiga koje sam čitala je njegova "Dragon Tears" (ne znam da li je prevedena kod nas) i toliko se ufuraš da ju jednostavno moraš progutati (veli frend da je zadnje stranice čitao preskačući rečenice jer mu je bilo toliko napeto da nije nikako mogao dočekati kraj) i na kraju sam se jednostavno i rasplakala zbog happy-enda... :oops:
Po meni je Koontz mnogo bolji od ultra razvikanog Stephena Kinga (neka mi njegovi čitatelji ne zamjere, ali meni je on jednostavno loš, ne ide mi gotovo), iako mnogi tvrde da ga kopira [-X
Vraćajući se na "Ponoć", čitala sam ju prije brdo (mislim jedno 8-9 god.), i priznajem da me oduševila. Dobro je smislio taj eksperiment "poboljšavanja" ljudi koji na kraju postaju zvijeri ili strojevi, ima tu prenesenog značenja, miran gradić (ako se ne varam Moonlight Cove) koji u sebi krije tajnu poremećenog uma i njegov još poremećeniji rezultat...Zanimljiv je splet radnji, događaj kojeg promatraju različite oči i njihovo shvaćanje događaja i spajanje toga u cjelinu kada se igrom slučaja sastanu.
Što se tiče onog palamuđenja oko black metala i postera na kojima pjevači ljube lubanje i imaju šake pune crva...Mislim da je tu Koontz upao u lagani stereotip, ali nećemo mu to uzeti za zlo...
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Ninja » Mon Feb 05, 2007 12:24

Ovo mi zvuci ful zanimljivo. Morat cu si to posudit.
If it doesn't make me stronger, I'm not interested.
Ninja
Forum member

Postby The Witch King » Mon Feb 05, 2007 15:47

Što prije,lik je totalno lud.
Eyes open, but not getting through to me...

www.myspace.com/shadowsovervalinorhr
The Witch King
Forum member

Postby Dragonchild » Mon Feb 05, 2007 16:20

Čitala odavno, mislim da je to prva njegova knjiga koju sam uzela u ruke. Prejebena je, ko i sve ostale. :inlove: Inače, meni je u najboljem sjećanju ostala Žestina, možda zato jer je najrealističnija nekako, ono svakom se može dogoditi da upadne u tako nešto, otmica curice i žena koja se spletom okolnosti uplete u njezino spašavanje. Čuvari mi je definitivno najdraža, a ovu Dragon Tears nisam čitala, al definitivno hoću čim prije :)
Kiss my shiny metal ass!! [-( :lol:
Dragonchild
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Tue Feb 06, 2007 15:10

Toplo preporučujem, ja se od te knjige nisam odvajala dok nisam stigla do kraja...
"Žestina" je jako dobra, možda baš zato što je prilično izvediva u stvarnosti...Napravili su i film po tom djelu, ali je rezultat neusporediv. Ja volim određene detalje (kao onaj u kojemu psihić pokupi hrenovku koju je jeo tip kojeg je ukokao da bi ju odnio April-mislim da se cura tako zvala, ako me sjećanje ne vara- kao uspomenu na tipa, jer je uvjeren da bi se tip njoj sviđao) i film ih mora izbaciti, pa se tu gubi psihološki aspekt likova koji je sagrađen upravo od detalja.
I onda kad počneš razmišljati o tome da možda se nešto tako nekome događa...Brrr...Možda je ovo inspiriralo lika koji je oteo Natashu Kampusch...
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Dragonchild » Tue Feb 27, 2007 21:51

Evo ljudi ja pročitala prekjučer "Lice", prejebeno, Koontz u klasičnom izdanju :P Progutala sam oko 600 stranica u jednom danu, ne možeš se odvojit od knjige :) Preporučam svima koji još nisu pročitali. I ima dobar kraj, ajme da je bio usran kraj osobno bi otišla čovjeka zadavit :D
Dragonchild
Forum member

Postby Mike » Tue Feb 27, 2007 22:26

Čitao sam i knjiga je OK, ali draža mi je čuvari, radnja mi je nekako, kako da kažem... bolja, zanimljivija...
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby Dragonchild » Wed Feb 28, 2007 0:17

The Pharaoh wrote:Čitao sam i knjiga je OK, ali draža mi je čuvari, radnja mi je nekako, kako da kažem... bolja, zanimljivija...

Ma ta je daleko najbolja :P Sad moram nabavit jpš Dragon Tears :)
Dragonchild
Forum member

Postby Sotonska Panda » Thu May 17, 2007 22:01

Čitao sam davno ali mi je najvise u sjecanju ostala Čuvari.
Kick some Ash.
Sotonska Panda
Under Dreamskies

Postby Chucky's bride » Fri Jul 27, 2007 23:22

pročitala sam ponoć i žestinu prije par god, žestina je fenomenalno napeta, a morbidni opisi su vrhunac! u svakom slučaju preporučujem knjigu umjesto filma, glavni lik april je odlično prikazana opisima pa je puno lakše uživit se u priču! :horror:
Chucky's bride
Forum member

Postby AC/DC lady » Thu Mar 11, 2010 23:51

Isis Rosenkreuz wrote:Koontz je jednostavno lom! Imam "Ponoć", "Čuvari" (ova je fantastična, lik Samca je toliko bolno iskren da mi ga je na kraju bilo skroz žao... :cry: ) i "Hladna vatra". Ali općenito jedna od boljih knjiga koje sam čitala je njegova "Dragon Tears" (ne znam da li je prevedena kod nas) i toliko se ufuraš da ju jednostavno moraš progutati (veli frend da je zadnje stranice čitao preskačući rečenice jer mu je bilo toliko napeto da nije nikako mogao dočekati kraj) i na kraju sam se jednostavno i rasplakala zbog happy-enda... :oops:
Po meni je Koontz mnogo bolji od ultra razvikanog Stephena Kinga (neka mi njegovi čitatelji ne zamjere, ali meni je on jednostavno loš, ne ide mi gotovo), iako mnogi tvrde da ga kopira [-X
Vraćajući se na "Ponoć", čitala sam ju prije brdo (mislim jedno 8-9 god.), i priznajem da me oduševila. Dobro je smislio taj eksperiment "poboljšavanja" ljudi koji na kraju postaju zvijeri ili strojevi, ima tu prenesenog značenja, miran gradić (ako se ne varam Moonlight Cove) koji u sebi krije tajnu poremećenog uma i njegov još poremećeniji rezultat...Zanimljiv je splet radnji, događaj kojeg promatraju različite oči i njihovo shvaćanje događaja i spajanje toga u cjelinu kada se igrom slučaja sastanu.
Što se tiče onog palamuđenja oko black metala i postera na kojima pjevači ljube lubanje i imaju šake pune crva...Mislim da je tu Koontz upao u lagani stereotip, ali nećemo mu to uzeti za zlo...

voljela bih da se sjecam ,citala sam je jako davno, moram reci da mi je ostavila cudan dojam, pomalo poremecena fabula ono brrrrr kad se sjetim mi je prva asocijacija
al me kopa voljela bi je procitat sam kaj vise nisam u knjiznicu uclanjena
AC/DC lady
Forum member

Return to Knjizevnost