[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/perun_header.php on line 11: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100613 Library:100505
Perun.hr forum • View topic - Manjak inspiracije

Manjak inspiracije

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Manjak inspiracije

Postby Zandor » Tue Mar 21, 2006 0:02

Evo topica za sve vas koji nešto stvarate, a ima vas, tj. nas :wink:
Događa li vam se to?
Često, ponekad, gotovo nikad?!
U meni kao da je neka blokada koja mi ne dopušta da prenesem osjećaje kao što sam prije mogla.
I to traje već predugo... :cry: :( mene strah :(
Problem je u tome što imam ideja i sada je nastao totalni kaos i jednostavno ništa od toga ne mogu pretvoriti u meni svojstvenu kreativnost... :? :(
zloOOOOO \:D/

PROUD MEMBER OF ZAGORJE UNITED!

http://www.last.fm/user/Gothicarkaaa/
Zandor
Forum member

Postby Sentenced » Tue Mar 21, 2006 8:52

.
Last edited by Sentenced on Thu Sep 29, 2011 0:07, edited 1 time in total.
"I raise my cup of pure madness as I'm slowly fading out..."
Sentenced
Forum member

Postby hand of Bjesomar » Tue Mar 21, 2006 9:11

Ja se ne izražavam riječima, ali po pitanju arhitekture i glazbe, nemam takvih problema.
Zna mi se desiti blokada, ali onda malo odmorim, počekam, i rješenje se samo ukaže.
Divine inspiration uvijek nađe put do mene, onda je samo treba pretočiti u oblik.
.teoretičar bauštele

Cedric Price wrote:The only permanent thing is change.

Re: Manjak inspiracije

Postby Koba » Tue Mar 21, 2006 12:40

Zandor wrote:I to traje već predugo... :cry: :( mene strah :(

Čega te ima biti strah?
Najbolje da odustaneš. Zasad. Kad se pojave konkretne ideje i misli, pretočiti ih u pisane riječi nije teško. Ostalo je sve loša književnost.
Koba
Forum member

Postby *moonlight* » Tue Mar 21, 2006 13:10

meni nspiracija obično dolazi kad sam jako umorna i ležim u krevetu,mislim da, to sam negdje i čula da se inspiracaija počinje javljati tek nakon 23 sata,tako i slušam stalno na hrvatskom po noči je pisao preo dana spavao,pio litre kave i bla bla...no da se vratim na mene,dakle inspiracija me puca u kasnim satima i često nemam volje dignut se iz kreveta i to zapisat,a ujutro zaboravim veči dio što sam mislila..tako da več neko vrijeme nisam niš pametno napisala,zadnje što sam napisala biloj emožda prije mjesec dana ili možda malo manje al u biti bilo je to kad sam baš bila u teško,ali jako teškoj depri,ma kad je čovjek u depri najbolje može pisati,tada i nastaju najbolje pjesme i tekstovi,onako su baš prožeti iskrenim osječajima i realnim duhovnim i psihičkim stanjem...
...neki od simbolista su se drogirali,pili i onda kad su došli u stanje halucinacije tek onda pisali,tako da ko nema inspiraciju proba taj način :wink:
In silence I scream but no one listens to me
Absolution, salvation, my sins won't leave me be
The first cry, the last breath
We are born to die
This madness neverending
Don't know the reason why
*moonlight*
Forum member

Re: Manjak inspiracije

Postby Zandor » Tue Mar 21, 2006 15:13

Koba wrote:
Zandor wrote:I to traje već predugo... :cry: :( mene strah :(

Čega te ima biti strah?
Najbolje da odustaneš. Zasad. Kad se pojave konkretne ideje i misli, pretočiti ih u pisane riječi nije teško. Ostalo je sve loša književnost.

Nikad mi stanka nije bilo ovoliko dugotrajna i zato me strah da nikad više neću pisati. Time bih izgubila jedan veliki dio sebe što ne želim.
Preostaje mi nada da će me opet primit "kreativno ludilo" :)
A forsanje, to nikako, jer time samo gubim energiju, a ne nastane ništa osim hrpetina papira koji završe u smeću.

@ moonlight- slažem se za depru, najbolje od mog stvaralaštva proizašlo je iz tmurnih raspoloženja.
A droge i alkohol, ne bih radije.
zloOOOOO \:D/

PROUD MEMBER OF ZAGORJE UNITED!

http://www.last.fm/user/Gothicarkaaa/
Zandor
Forum member

Postby BOMBENHAGEL_ » Wed Mar 22, 2006 1:33

Inspiracije za razno razne tekstove i pjesme imam uvijek sva sreća.... u slučaju da nemam malo vina i to je to
Admiring your beauty my wonderful rose
Oh what pleasures you'll give me
Before you decompose
But the darkness has fallen and the clock strikes ten
Excuse me may daring but the shadows
Are calling again
BOMBENHAGEL_
Forum member

Postby Nienna » Wed Mar 22, 2006 9:47

ne valja se forsati... nikad ne tražim inspiraciju, niti sam stalno inspirirana... pišem kad me na to potakne neki događaj, osjećaj, miris, riječ... u biti sve radove završim jako brzo, kad me primi inspiracija zatvorim se u sobu i u dahu napišem nešto. kasnije nisam sigurna što se događalo u trenutku kad sam pisala, ne čujem kad me netko zove, niti ne vidim ništa osim papira i slova, a ponekad se ni ne sjećam da sam to pisala. jednostavno sve provali iz mene.. kao da sam u transu. :? događa li se to još nekome?

0000001
00000011
00000111
00001111
Nienna
Forum member

Postby Funeral Ghost » Wed Mar 22, 2006 10:21

mene vec duze vrijeme drzi manjak inspircaije ,ali ne zelim nista forsirati kad dođe dođe :P
Perune, tebi se obraćam!
Slavljen i trostruko slavljen budi,
Oružje, kruh i rodu blagostanje podaruj!
Gromovi moćni dokaz su
Da upravljaš nad svim, sada i zauvijek!
Tako bijaše, tako biva i tako će biti!
Funeral Ghost
Graveworm Freak

Postby ananga » Wed Mar 22, 2006 11:06

pa manjak inspiracije je sasvim normalan, a o tome za što mi inspiracije fali ovisi u kojoj sam fazi. najviše problema imam sa prozom, za to čak i imam inspiracije, ali je problem u tome što me brzo prođe volja. već sam par puta započinjala neke ambiciozne projekte i svaki puta mi se desilo da jednostavno izađem iz tog mentalnog sklopa u kojem sam bila kada sam to nešto započela i onda jednostavno pustim cijelu ideju da umre. ne bih to nazvala manjkom inspiracije nego izlaskom iz nekog određenog mindseta.

za poeziju, slikanje i digital art uvijek imam inspiracije *kuca u drvo* i takve stvari jednostavno izleze iz mene same od sebe. dovoljno je da ja samo sjednem i započnem nešto a ideja se nekako razvije sama po sebi... ne znam, ne mogu to objasniti najbolje.
marin <3
PMS avenger

Postby Leanan Sidhe » Wed Mar 22, 2006 21:13

Funeral Ghost wrote:mene vec duze vrijeme drzi manjak inspircaije ,ali ne zelim nista forsirati kad dođe dođe :P

također, trenutno je kod mene prisutna monotonija i ispraznost. već pola godine nisam ništa napisala, nemam više svoju muzu :cry:
...In time you will find yourself trapped in a corner... These four words my friend, I promise you will not forget.

http://www.last.fm/user/RibekOvDeth
Leanan Sidhe
<font color=red>Killer Wolf ov deth end distrakšn

Postby Diogen » Wed Mar 22, 2006 21:40

Nienna wrote:ne valja se forsati... nikad ne tražim inspiraciju, niti sam stalno inspirirana... pišem kad me na to potakne neki događaj, osjećaj, miris, riječ... u biti sve radove završim jako brzo, kad me primi inspiracija zatvorim se u sobu i u dahu napišem nešto. kasnije nisam sigurna što se događalo u trenutku kad sam pisala, ne čujem kad me netko zove, niti ne vidim ništa osim papira i slova, a ponekad se ni ne sjećam da sam to pisala. jednostavno sve provali iz mene.. kao da sam u transu. :? događa li se to još nekome?
Da, nešto poprilično slično... kod mene je to čudno što inspiraciju mogu, na neki način, inducirati pomoću glazbe. Recimo Orphaned Land djeluje fenomenalno na mene :)
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby Soshiro » Wed Mar 22, 2006 21:41

pjesme se pišu u desetak minuta. razmišljanja koja su dugotrajna su podloga, samo triba pronać pravi izraz u tih 10 min
Soshiro
Forum member

Postby Nienna » Wed Mar 22, 2006 21:59

Diogen wrote:
Nienna wrote:ne valja se forsati... nikad ne tražim inspiraciju, niti sam stalno inspirirana... pišem kad me na to potakne neki događaj, osjećaj, miris, riječ... u biti sve radove završim jako brzo, kad me primi inspiracija zatvorim se u sobu i u dahu napišem nešto. kasnije nisam sigurna što se događalo u trenutku kad sam pisala, ne čujem kad me netko zove, niti ne vidim ništa osim papira i slova, a ponekad se ni ne sjećam da sam to pisala. jednostavno sve provali iz mene.. kao da sam u transu. :? događa li se to još nekome?
Da, nešto poprilično slično... kod mene je to čudno što inspiraciju mogu, na neki način, inducirati pomoću glazbe. Recimo Orphaned Land djeluje fenomenalno na mene :)

zanimljivo... :wink: Trebala bih nabaviti Orphaned Land, nikad nisam cula nista njihovo... :blush: dogodi se i da me glazba inspirira, ali to je ipak svaki put nesto drugo... ne mogu izdvojiti ni jedan band koji me posebno inspirira..

0000001
00000011
00000111
00001111
Nienna
Forum member

Postby ananga » Wed Mar 22, 2006 22:02

Soshiro wrote:pjesme se pišu u desetak minuta. razmišljanja koja su dugotrajna su podloga, samo triba pronać pravi izraz u tih 10 min

ima nešto u tome, ali kasnije sitne korekcije znaju trajati danima. kada pokušavaš naći onu pravu riječ. bar je tako kod mene.
marin <3
PMS avenger

Next

Return to Knjizevnost