[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/perun_header.php on line 11: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100613 Library:100505
Perun.hr forum • View topic - Janko Polić Kamov

Janko Polić Kamov

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby caligo » Tue Jun 05, 2007 21:01

Čitala "Pobunjeni pjesnici" i svidjelo mi se. Ima zanimljiv stil, djelomično nihilističan, "ja vs. world" stav. "Sloboda" mi se najviše zavukla pod kožu a najinteresantnija mi je bila "Pjesma nad pjesmama" jerbo je rađena na Solomonov kalup a drukčija je, samo radi toga jer ju je napisao on.

Uglavnom kewl.

ende neu.
caligo
Forum member

Postby Diogen » Wed Jun 06, 2007 10:31

caligo wrote:najinteresantnija mi je bila "Pjesma nad pjesmama" jerbo je rađena na Solomonov kalup a drukčija je, samo radi toga jer ju je napisao on.

Uglavnom kewl.
Misliš, Davidov :wink: :P drukčija je po svemu osim metrici i dvostisima
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby caligo » Sat Jun 09, 2007 20:04

Ne, kralj Salamon, sin Davida. :D

ende neu.
caligo
Forum member

Postby Diogen » Sat Jun 09, 2007 22:56

caligo wrote:Ne, kralj Salamon, sin Davida. :D
Nije Salomon bio taj koji je, navodno, pisao psalme, već David :wink: :arrow: "Jewish tradition maintains that the Psalms are the work of David (seventy-three Psalms are with David's name), basing himself on the writings of ten ancient psalmists (including Adam and Moses)."
http://en.wikipedia.org/wiki/Psalms
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby S I N I S T E R » Wed Mar 11, 2009 14:31

Planira ga se prevesti na katalonski (umro je u Barceloni)...nadam se da ce uskoro moja malenkost uspjeti pozabaviti time.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby HardCandy » Sun Oct 25, 2009 23:34

Odlican je..Nazalost, u skolskom programu smo ga preskocili...hm..to uvijek tak bude sa zanimljivim stvarima.. :bonk:
HardCandy
Forum member

Postby Margarita_Bulgakova » Tue Jan 03, 2012 14:30

Pročitala sam zbirke pjesama i Psovka mi je puno draža od Ištipane hartije. Sviđa mi se taj slobodni stih, teme i ta besramnost koja je zastupljena u svim njegovim djelima.

Pročitala sam i Isušenu kaljužu i svidio mi se roman. Drukčiji od skoro svega što sam do sada pročitala. Početak mi je bio jako težak za čitanje, stalno sam se gubila, no onda sam se jednostavno stopila s glavnim likom, pronalazila se u njegovim zapisima i to je bilo to.

Od drama sam pročitala samo Majčino srce i stvarno je zanimljivo to što nema neke radnje, nego su opisani odnosi među članovima obitelji.

Što se novela tiče, one mi se najviše sviđaju. Dobro, pročitala sam tek četiri (Brada, Bitanga, Sloboda i Žena), ali baš su me se dojmile i zato ih planiram pročitati sve čim nađem malo više vremena.
Margarita_Bulgakova
Forum member

Postby Vufli » Thu Sep 06, 2012 18:53

Kamov je jedan od onih što grizu sve što vide s razlogom. Šteta što takvi rijetko požive dovoljno dugo.
Prvi od hrvatskih avangardista, i to godinama ispred ostalih. Da je poživio još barem desetak godina, tko zna kakva bi još čudesa napisao.
Vufli
<font color=yellow>Pacijent

Postby Solveig » Thu Mar 07, 2013 22:08

ono što je meni promijenilo mišljenje o njemu (retrospektivno temeljno na malo činjenica) su njegove pjesme, mamino srce i novele tipa brada. odličan pisac.
It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate;
I am the captain of my soul.
Solveig
Forum member

Previous

Return to Knjizevnost