Mi Djeca s Kolodvora Zoo

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby Isis Rosenkreuz » Thu Aug 14, 2008 9:15

"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Damned In Black » Tue Feb 03, 2009 20:47

jedna od najdrazih knjiga ikad...
samo mi je jos vise povecla oduvijek veliku odbojnost prema drogama itd.

vrhunska knjiga
Damned In Black
Forum member

Postby lucretia999 » Thu Oct 15, 2009 22:32

oximoron wrote:Precjenjna knjiga. Ne razumijem zašto svi tolko svršavaju na nju.
Film loš.

nikad ju nisam pročitala baš zato er svi 'svršavaju' na nju i viču kak je dobra.
ista stvar i sa filmovima nekim.. baš neču >.<
nahh,that's just me. (;
lucretia999
Forum member

Postby whiskey » Fri Oct 16, 2009 14:16

lucretia999 wrote:
oximoron wrote:Precjenjna knjiga. Ne razumijem zašto svi tolko svršavaju na nju.
Film loš.

nikad ju nisam pročitala baš zato er svi 'svršavaju' na nju i viču kak je dobra.
ista stvar i sa filmovima nekim.. baš neču >.<
nahh,that's just me. (;

kao prvo ta knjiga nije napisana s ciljem da se gleda kao književno djelo već je autobiografskii zapis i nije poanta u načinu na koji je napisana već ŠTO i O ČEMU govori. definitivno jedna od knjiga koje su bile presudne u mojem životu jer sam ju pročitala poprilično rano i zato je na mene ostavila još jači dojam. drogu mrzim, ne želim probat niti bit u njenoj blizini zbgo te knjige i mislim da ju svaka mlada osoba treba pročitati. jedno je kad se nađe stručnjak i ide pisati priručnike i pamflete protiv droge, ali drugo je kada pročitaš ekšual svjedočanstvo, život osobe koja je prošla pakao droge i to toliko mlada. ne mre te ostaviti ravnodušnim nikako.
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo.
whiskey
Forum member

Postby Mikicha » Fri Oct 16, 2009 19:32

nisam procitala knjigu jer je bila na djecjem odjelu, pa rekoh zajebi. no, cuh da ima lijepih slikica u sredini knjige.
Mikicha
Forum member

Postby Inanna » Sat Oct 17, 2009 20:25

odlična knjiga, preporučam ju 8)
i uopće mi ne spada u dječji odjel u knjižnici :?
because too much is never enough
Inanna
Forum member

Postby Mikicha » Sat Oct 17, 2009 21:26

pneznam, ali su me preusmjerili tamo kad ju trazih na preporuku frendice. doduse, sve su bile posudene.
e: mozda su je tamo postavili cisto zbog prevencije :)
Mikicha
Forum member

Postby Hvatoruk » Sun Oct 18, 2009 13:31

Jaka knjiga, smatram da je to prikladan izraz. Prvih par puta procitao sam je pocetkom 90-ih, i bio sam totalno odusevljen kad sam prije nekoliko mjeseci kod prijatelja u antikvariatu, naisao upravo na to izdanje, Globus, Zagreb, 1980. S obzirom na njenu publicisticku, kulturnu, opcedrustvenu vrijednost, trebali bi je procitati djeca, roditelji, urbanisti, nastavnici, lijecnici, socialni radnici.. tj. svatko tko se nadje u prilici da je procita.
DEEP... DOWN... UNDER...
The soil of this unholy land...
DEEP... DOWN... UNDER...
The roots of a tree they have damned...
Hvatoruk
Forum member

Postby Inanna » Tue Oct 20, 2009 10:45

Mikicha wrote:pneznam, ali su me preusmjerili tamo kad ju trazih na preporuku frendice. doduse, sve su bile posudene.
e: mozda su je tamo postavili cisto zbog prevencije :)

moguće :) al nekako mi je prešokantna recimo za osnovnu školu. možda od 15te na dalje :D
i da, uvijek su sve posuđene...moraš si rezervirati :D

@ hvatoruk - wow! koliko si ju platio? mislim da ju izdaje sysprint, al po 100 i više kn
Inanna
Forum member

Postby Mikicha » Tue Oct 20, 2009 14:06

neznam, recimo bilo bi oke da stave 'hors' i 'dnevnik jedne narkomanke' i u odrasli i djecji odjel. vec u osmom, ili cak sedmom razredu je prihvatljiva za djecu, rekla bih, ako je imalo kao ove dvije (koje su isto, koliko znam, autobiografske ili samo biografske). doduse, nije da se sposobnost shvacanja ili 'odraslost' (?) moze mjeriti godinama, varira od djeteta do djeteta.
sto me dovodi do pitanja zasto su odvojili ta djela koja bi trebala biti slicna (barem po temi recimo, i takoder su auto/ biografska) na razlicite odjele :\\\ nja, da, to je pitanje za knjiznicare, zapravo, nvm.

usput, kod mene, a i nekolicine s kojima razgovarah o knjigama vezanim za narkomane (neko vrijeme je valjda bilo popularno citati takva djela :)) i par (mozda dvoje) ljudi je cak reklo da ih je to vishe privuklo drogama, jer opisuje slobodniji zivot (barem sto se naucenih obicaja tice- ovisnost o roditeljima, skoli, nekakvom imiđu koji morash odrzati, nestanu granice dopustenog; makar, na si kraju ovisan o necemu sto ti pruza zadovoljstvo i cak veci okov nego onaj ugraden od rodenja, tj prema tradicijama i zahtjevima 'normalnog' svijeta). doduse, razgovor se odrzao u nizim razredima srednje :lol:
Mikicha
Forum member

Postby Maiden Istra » Tue Oct 20, 2009 14:19

Pročitao sam tu knjigu 2 puta. Jednom u 7.r. drugi put u 2. srednje ak se ne varam. Svaki sam ju put doživio drugačije. Ok mi je knjiga, iako me nije odgovorila od probanja trave :P ...ali je u meni postavila neke granice kojih se i danas držim. Mislim da u obzir najviše treba uzet da je ona sa 13 g. počela sa svojom ovisnošću i vlo brzo proletjela kroz sve droge...što, naravno, ovisi o osobi. Preporučio bih ju svima koje bar malo zanima realna ispovijest narkomanke, koja se, kao što vidim po člancima, ni danas nije skinula.
Maiden Istra
Forum member

Postby Hvatoruk » Wed Oct 21, 2009 0:36

agrafena alexandrovna wrote:@ hvatoruk - wow! koliko si ju platio? mislim da ju izdaje sysprint, al po 100 i više kn

Platio sam ju 20 kn. (:
Inace, na prvoj stranici kemijskom olovkom pise: "Split, 4. III 1981. Neda, Ksenija, Dada", i jos jedno necitko napisano ime. Pa eto, lijep im pozdrav...
DEEP... DOWN... UNDER...
The soil of this unholy land...
DEEP... DOWN... UNDER...
The roots of a tree they have damned...
Hvatoruk
Forum member

Postby SickBoy » Wed Oct 21, 2009 7:27

Hvatoruk wrote:bio sam totalno odusevljen kad sam prije nekoliko mjeseci kod prijatelja u antikvariatu, naisao upravo na to izdanje, Globus, Zagreb, 1980.

E takvo sam i ja imao, ali je netragom nestalo pa sam mora nabavit Sysprintovo izdanje...
Cause only one thing
Really sets me free
Heavy metal - as loud as it can be!

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Inanna » Wed Oct 21, 2009 11:29

Mikicha wrote: par (mozda dvoje) ljudi je cak reklo da ih je to vishe privuklo drogama, jer opisuje slobodniji zivot

lol, da, takve komentare sam i ja čula. baš zato tvrdim da bi se knjiga trebala čitati kasnije...naravno pod uvjetom da 'kasnije' znači i 's više mozga' :D
Inanna
Forum member

Postby Inanna » Wed Oct 21, 2009 11:30

Mikicha wrote: par (mozda dvoje) ljudi je cak reklo da ih je to vishe privuklo drogama, jer opisuje slobodniji zivot

lol, da, takve komentare sam i ja čula. baš zato tvrdim da bi se knjiga trebala čitati kasnije...naravno pod uvjetom da 'kasnije' znači i 's više mozga' :D
Inanna
Forum member

PreviousNext

Return to Knjizevnost