Mi Djeca s Kolodvora Zoo

Općenito o literarnim dijelima koja vas zanimaju...

Moderators: ABIZMO, HuncuT

Postby ThrashMan » Mon Oct 30, 2006 10:43

fantasticna knjiga to bi svako triba procitat još pogotovo jer je pisana o istinitom događaju...
All because of you,
I believe in angels.
Not the kind with wings,
No, not the kind with halos,
The kind that bring you home,
When home becomes a strange place.
I’ll follow your voice,
All you have to do is shout it out.
ThrashMan
Forum member

Postby alex_ » Thu Nov 02, 2006 17:51

jedna od najdrazih meni knjiga procitala sam ju preko 10puta i nikad mi nije dosadila mislim da bi ju trebao svatko procitati jer iz te knjige mozemo izvuc par pametnih stvari,jako dobra knjiga.
..............all this pain is an illusion.......

..............Think for yourself.... Question authority.........
alex_
Forum member

Postby uthopia » Sun Nov 12, 2006 18:34

sviđa mi se knjiga.pročitala sam ju par puta ali prije par godina. volim knjige i filmove sa takvom tematikom i uz to je istinita priča
uthopia
Forum member

Postby whiskey » Mon Nov 20, 2006 21:19

alex_ wrote:jedna od najdrazih meni knjiga procitala sam ju preko 10puta i nikad mi nije dosadila mislim da bi ju trebao svatko procitati jer iz te knjige mozemo izvuc par pametnih stvari,jako dobra knjiga.

iako sam možda bila premlada kad sam ju pročitala (negdje 12 godina), na mene je upravo zbog tog ostavila snažni utisak.užasno mi se droga tako zgadila
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo.
whiskey
Forum member

Postby Melardhoniela » Tue Jan 16, 2007 21:46

Pročitala sam. Svidjela mi se tematika, svi likovi od kojih je velika većina tragično stradala. knjiga uistinu zna šokirati-dobila sam potpuno novu sliku njemačkog društva (nisam znala kakav je život u takvim kompleksima zgrada i kako industrijski razvoj može negativno utjecati na život u najranijoj dobi. zgrožena sam nasiljem u obitelji, odnosima u školi te sveopćim zanemarivanjem mladih).
Ne mogu pojmiti kako se Christiane počela drogirati već sa 13 godina, a na herionu je bila već sa 15. Prostitucija, kriminal, ovisnosti ono je o čemu se ne govori, no to ne znači da to ne postoji. :roll:
Hmmm, ne sjećam se što je bilo s Detlefom? Je li završio u zatvoru?
[passing a Stonehenge-like structure]
Manfred: Modern architecture. It'll never last. :lol:
Melardhoniela
Forum member

Postby oximoron » Wed Jan 17, 2007 12:17

Precjenjna knjiga. Ne razumijem zašto svi tolko svršavaju na nju.
Film loš.
oximoron
Forum member

Postby suicidale deer » Thu Feb 15, 2007 13:19

whiskey wrote:
alex_ wrote:jedna od najdrazih meni knjiga procitala sam ju preko 10puta i nikad mi nije dosadila mislim da bi ju trebao svatko procitati jer iz te knjige mozemo izvuc par pametnih stvari,jako dobra knjiga.

iako sam možda bila premlada kad sam ju pročitala (negdje 12 godina), na mene je upravo zbog tog ostavila snažni utisak.užasno mi se droga tako zgadila

ja ne mislim da si b ila premlada.... ona je počela s 12 pušit haš ak se ne varam.... osim toga ako se zelis droksat, droksat ces se bez obzira na knjigu, ali zena je bar stvarno pokazala kolko je to stvarno u kurcu kad pređeš na teze droge.... ja sam inace za legalizaciju lakših, i tako se stalno opijamo, pa ako je alkohol legalan, ne vidim zasto ovo nije....
To see a world in a grain of sand
Heaven in a wild flower
Hold Infinity in a palm of your hand
And Eternity in an hour
suicidale deer
Forum member

Postby Rambo » Sun Feb 25, 2007 19:48

čitao je 3 puta, savršena knjiga
Rambo
Forum member

Postby Thyra » Thu Mar 15, 2007 22:50

Detlef i ona su prekinuli. Postao je vozac atutobusa, skinuo se i ima curu. Zadnja poznata informacija...
Thyra
Forum member

Postby P_L_A_G_U_E » Tue Mar 20, 2007 17:43

oximoron wrote:Precjenjna knjiga. Ne razumijem zašto svi tolko svršavaju na nju.
My name's Manny Calavera. I'm your new travel agent!
P_L_A_G_U_E
VIGORMEISTER

Postby simpatija » Fri Apr 13, 2007 19:25

Po meni ta knjiga bi trebala biti školska lektira... :!:
neznam možda i je,školski dani su daleko iza mene...
simpatija
Forum member

Postby bejbe » Wed Oct 24, 2007 12:25

Krajen osnovne sam toliko obozavala tu knjigu da sam je stalno iznova citala.U toj fazi sam u biblioteci procitala sve knjige na tu tematiku. To me silno zanimalo i intrigiralo. Sada me,iskreno, bas ne privlace knjige sa drogom kao glavnom problematikom.
Ali slazem se da bi je trebalo uvesti kao lektiru, to je jedan kvalitetan prikaz necega sto je problem danasnjeg drustva...Jer IMHO, lektire koje su zadane prikazuju problematiku iz razlicitih vremena, a iz sadasnjosti se spominje samo rat, kao jedini problem.Nitko za lektiru (koliko ja znam) nema knjigu o drogi i djeci koja prakticki zive na ulici zbog ovih ili onih razloga...A trebali bi imati, a ne o drogi pricati samo kao-"Imate te i te vrste droga, to vam je stetno,izaziva ovisnost.Nemojte se drogirati" i sl. Necija potresna iskustva (u ovom slucaju iz knjige) navode na razmisljanje puno vise nego takva kvazi pedagogija.
Bolje živjeti sto godina kao miljunaš, nego sedam dana u bijedi! :mrgreen:
bejbe
Forum member

Postby whiskey » Thu Oct 25, 2007 14:19

bejbe wrote:Krajen osnovne sam toliko obozavala tu knjigu da sam je stalno iznova citala.U toj fazi sam u biblioteci procitala sve knjige na tu tematiku. To me silno zanimalo i intrigiralo. Sada me,iskreno, bas ne privlace knjige sa drogom kao glavnom problematikom.

identično kao ja.

bejbe wrote:Ali slazem se da bi je trebalo uvesti kao lektiru, to je jedan kvalitetan prikaz necega sto je problem danasnjeg drustva...Jer IMHO, lektire koje su zadane prikazuju problematiku iz razlicitih vremena, a iz sadasnjosti se spominje samo rat, kao jedini problem.Nitko za lektiru (koliko ja znam) nema knjigu o drogi i djeci koja prakticki zive na ulici zbog ovih ili onih razloga...A trebali bi imati, a ne o drogi pricati samo kao-"Imate te i te vrste droga, to vam je stetno,izaziva ovisnost.Nemojte se drogirati" i sl. Necija potresna iskustva (u ovom slucaju iz knjige) navode na razmisljanje puno vise nego takva kvazi pedagogija.

slažem se al sumnjam da će proći.nismo sposobni seksualnu edukaciju uvesti po nastavu a kamoli da bi naše drago ministarstvo prosvjete odobrilo knjigu u kojoj se spominje seks i droga.ajme majko :roll:
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo.
whiskey
Forum member

Postby crazyblondy » Thu Dec 20, 2007 2:08

Knjiga me se totalno dojmila,ja sam je pročitala više puta i svaki put se iznova znam šokirati na nekim dijelovima,čitajući tužnu sudbinu te djece...čitajući knjigu ponekad zaboravim na njihovu mladost..jer nemogu u svojoj glavi pojmiti da su sa toliko malo godina već bili u takvim stvarima i živjeli takav život...tužna knjiga.
heaven can wait
crazyblondy
Forum member

Postby Nightmare » Thu Aug 14, 2008 1:11

pogledao sam film i pročitao knjigu,podsjeća me na 90.te godine u zagrebu...jer živio sam u utrinama tada i bilo je svega i svačega..
When a car crash gets you off you've lost your grip
When a fuck is not enough you know you've slipped
Nightmare
Forum member

PreviousNext

Return to Knjizevnost