Zabrana pušenja, za ili protiv?

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Terrifixion » Tue Jan 15, 2008 17:26

Panurg wrote:što se astme i pasivnog pušenja i micanja tiče - nije da te ja tjeram, ali ako ti toliko smeta, onda ćeš se maknuti.

Ne, nego se ti imas maknuti, jer ti smetas, a ne ja.

Panurg wrote:A ja imam prijatelja astmatičara i svaki put kad idem s njim na kavu, ne pušim, jer znam da mu smeta. Također, nakon jela ili kad sjednem s nepoznatim ljudima, uvijek pitam smijem li zapaliti ili im smeta.

Koliko si puta pitao ljude stol do smeta li im?
A ako mozes izdrzati s tim frendom na kavi bez da zapalis, ona mozes komotno bilo kad izdrzati na kavi da ne zapalis :P

Panurg wrote:Problem je u kulturi pušača i problem je u provođenju sadašnjeg zakona. Treba efikasnije provoditi sadašnji zakon.

I onda kad ekipa navecer izadje van, se podijeliti. "Ajde vi sad fino tamo, a mi cemo tu pusiti" :lol: ;)
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby Panurg » Tue Jan 15, 2008 17:42

okej, ak sam ja prvi došao, a ti dodjes iza mene i smeta ti, ti se trebaš maknuti. a kja dodjem poslije, a ti sjediš prije, ja se trebam maknuti.

Ljudi za stolom do. RRijetko kad ih pitam., ali ako zatraže, ugasit ću cigaretu.

Ekipa će uvijek naći neki kompromis ili neko rješenje.

Ovaj zakon je prerigorozan. to je APSOLUTNA zabrana pušenja. To je bolesno. Bio sam u sloveniji. i glupo je. Pijem kavu s frendicom i nakon sat i pol, "ajmo van zapalit" i onda smo vani 15 min, pa se moramo vraćat. i tak stalno. glup zakon do bola.

Ako će postojati mjesta za pušenje, ja sam za zakon, ali ovako... pa to je užas. Ovaj slovenski model je čisti fašizam.
Liefde Vrijheid Vriendschap Leven
Panurg
<font color=orange>normalan

Postby whiskey » Tue Jan 15, 2008 17:59

ovo što si rekao u vezi slovenije...eh pa to je ovako glupo ali to je i cilj.poanta tog zakona međuostalom je da ljudi s vremenom prestanu pušiti ili jako smanje jer će im ta navika postat nepraktična

osobno mi je to preglupo.ugostiteljski objekti se trebaju adekvatno opremiti kako bi i pušači i nepušači mogli uživati bez da jedni drugima smetaju
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo.
whiskey
Forum member

Postby Sav vražji » Tue Jan 15, 2008 19:14

Panurg wrote:što se astme i pasivnog pušenja i micanja tiče - nije da te ja tjeram, ali ako ti toliko smeta, onda ćeš se maknuti.

onda reci i svom frendu da se makne jer i njemu smeta :P

Panurg wrote:I da, hvala ti na lijepim željama za moju djecu.

priznajem, nije bilo u redu (sav sam vražji :lol:), ali na bezobrazluk odgovaram bezobrazlukom.

Panurg wrote: ALi ovakva poptuna zabrana pušenja na svim javnim mjestima je kretenizam.

nije i nije! kvragu, zašto te onda zabrana pušenja u npr. autobusima, unatoč nepostojanju ikakvog zakona, ne nervira? ne znam kak je tu kod vas u zagrebu na lokalnim linijama, ali ja nisam vidio autobus gdje se smije pušiti :P

Panurg wrote:Zapravo, možda čak i nije. Maknut će ljude iz kafića u prirodu, pa možad i otkriju koliko je lijepa.

:klap:
Sav vražji
Forum member

Postby Panurg » Tue Jan 15, 2008 19:40

Prvo, zato što vožnja autobusom traje 10-15 min, što mogu izdržati.
E, a sad sam doma već 4 sata i nisam zapalio, jer mi se ne da po cigarete i malo sam lud, i čim napišem ovo, idem.
Gle, meni bi bilo okej partitivna zabrana, potpuno je malo previše apsolutistički.
Pušački klubovi, neke zone, sve okej. Ali potpuna zabrana pušenja je totalitarizam.
Panurg

Postby Sav vražji » Tue Jan 15, 2008 19:48

Panurg wrote:Prvo, zato što vožnja autobusom traje 10-15 min, što mogu izdržati.

a da ideš na more? :P 3-4 sata vožnje, jel bi izdržao? :) vjerujem ti da da, ali možda jako teško u pojedinim trenucima. ;) nije autobus toliko drugačiji od birtije.

nemoj koristiti izraz totalna zabrana jer ona to nije. smiješ pušiti doma, kod frenda doma (ak ti dozvoli ili ako obojica pušite), u autu, u parku, na cesti, na bregima i dolinama :) zamisli da ti se zabrani pušenje u valstitom domu :shock: to bi bila totalna zabrana :)
Sav vražji
Forum member

Postby Panurg » Tue Jan 15, 2008 19:53

Sav vražji wrote:
Panurg wrote:Prvo, zato što vožnja autobusom traje 10-15 min, što mogu izdržati.

a da ideš na more? :P 3-4 sata vožnje, jel bi izdržao? :) vjerujem ti da da, ali možda jako teško u pojedinim trenucima. ;) nije autobus toliko drugačiji od birtije.

nemoj koristiti izraz totalna zabrana jer ona to nije. smiješ pušiti doma, kod frenda doma (ak ti dozvoli ili ako obojica pušite), u autu, u parku, na cesti, na bregima i dolinama :) zamisli da ti se zabrani pušenje u valstitom domu :shock: to bi bila totalna zabrana :)

dobro. 90%tna zabrana. Zašto ne bi bilo u redu da postoje pušački klubovi. BtW, uvijek kad idem na neki duži put, idem vlakom. I tamo smijem pušiti, jer se nalazim u fizički odvojenom odjeljku za pušače.
Panurg

Postby Panurg » Tue Jan 15, 2008 20:07

Također , svima bih preporučio knjigu (ili film, makar ćete puno teže doći do filma)
"Thank you for smoking"
Panurg

Postby Sav vražji » Tue Jan 15, 2008 20:09

Panurg wrote:[Zašto ne bi bilo u redu da postoje pušački klubovi.

sasvim je u redu :) neka ih bude kolko treba

Panurg wrote:uvijek kad idem na neki duži put, idem vlakom. I tamo smijem pušiti, jer se nalazim u fizički odvojenom odjeljku za pušače.

često takvih separea nema i ne vjerujem da unatoč tome zapališ.
smatram da radiš jednu grešku: ne bi trebao kukati protiv tog zakona. zakon je u redu i potreban - radije se žali na neadekvatne ugostiteljske objekte koji ne pružaju odgovarajuće uvjete (za obje strane). meni je to veći problem nego sam zakon

:)

Panurg wrote:dobro. 90%tna zabrana..

čak niti toliko ;)

EDIT: nešto sam primjetio čitajući sve ovo ponovno. primjetio sam da si momak koji je toliko pristojan da će ugasiti cigaretu u restoranu ako ga se zamoli (čak i ako se radi o ljudima koji sjede za drugim stolom), da praktički po defaultu ne pušiš pored svog prijatelja astmatičara i da čak niti u vlaku ne bi zapalio ako ne postoji separe gdje si fizički odvojen od svih ostalih. koji je onda problem ako te država zamoli da ne pušiš u birtijama? :)
Sav vražji
Forum member

Postby Panurg » Mon Jan 28, 2008 22:29

Sav vražji wrote:
Panurg wrote:[Zašto ne bi bilo u redu da postoje pušački klubovi.

sasvim je u redu :) neka ih bude kolko treba

Panurg wrote:uvijek kad idem na neki duži put, idem vlakom. I tamo smijem pušiti, jer se nalazim u fizički odvojenom odjeljku za pušače.

često takvih separea nema i ne vjerujem da unatoč tome zapališ.
smatram da radiš jednu grešku: ne bi trebao kukati protiv tog zakona. zakon je u redu i potreban - radije se žali na neadekvatne ugostiteljske objekte koji ne pružaju odgovarajuće uvjete (za obje strane). meni je to veći problem nego sam zakon

:)

Panurg wrote:dobro. 90%tna zabrana..

čak niti toliko ;)

EDIT: nešto sam primjetio čitajući sve ovo ponovno. primjetio sam da si momak koji je toliko pristojan da će ugasiti cigaretu u restoranu ako ga se zamoli (čak i ako se radi o ljudima koji sjede za drugim stolom), da praktički po defaultu ne pušiš pored svog prijatelja astmatičara i da čak niti u vlaku ne bi zapalio ako ne postoji separe gdje si fizički odvojen od svih ostalih. koji je onda problem ako te država zamoli da ne pušiš u birtijama? :)

hahaha. da, kao, zaš mi je problem napraviti jos taj jedan mali korak? pa, jer su birtije takoreći jedino mjesto gdje čovjek može pušiti zimi. i zato mislim da bi trebali biti neki klubovi ili spec. bircevi.
a osim toga, tu je i jutarnja kava. nakon prvog srka gotovo refleksno ide cigareta u usta. i sad zamisli, srknem kavu i ono... ništa. nije dobro. isto tak kad si sjednem u birc i čitam novine i pušim. i sad da svakih 15-20 min ostavljam novine/knjigu i idem van zapalit...
eto, tek neki praktični problemi.
Panurg

Postby Sav vražji » Wed Feb 06, 2008 15:01

Panurg wrote:eto, tek neki praktični problem.

naravno da je i samo se o tome i radi koliko vidim. eto, hvala što si priznao da se u cijelom ovom problemu ne radi o kršenju ljudskih prava pušača nego o najobičnijoj promjeni navike na koju ljudi nisu spremni

ako nekome nije po volji onda neka dotični ode na markov trg i neka se polije benzinom i zapali ako mu je već toliko stalo stalo do pušenja u birtiji. :lol: ono, druga navika! :shock: svi se imaju naviknuti i amen
Sav vražji
Forum member

Postby Soilbleed » Thu Feb 07, 2008 9:26

Cigarete zapravo dokazuju koliko su ljudi slabi :)
Puno vas je puno vas je XXXX :lol: :lol:

OT: Ja imam idealno rijesenje, cigarete bez okusa boje i mirisa :roll02:
Palis u prazno, fuckas u prazno, gasis u prazno, jos bute ustedili i smanjili mogucnost da vam pluca budu u defektu :D

Pametnije vam da jednom tjedno smotate smotuljak il se najedete ludih gljiva neg da skucate 4-5-6 kutija : )

EDIT BY MOD: Demi god, stvarno bih te zamolila da pripaziš na dijalektiku, i ne odnosim se samo na ovaj topic. Već sam ti prije to napomenula, ovo je zadnje upozorenje. Hvala na razumijevanju.
Brvulije wrote:vidla bi ona romantiku da je maloljetna

:oops: :oops: :oops:

{|}

:cry: :cry: :cry:
Soilbleed
Forum member

Postby S I N I S T E R » Mon Feb 25, 2008 18:46

Neki dan sam slušao kako među izvoznim proizvodima(da, mi nešto izvozimo, hell yeah :o)jedno od vodećih mjesta zauzima duhan...'ko zna kako će se tek duhanske kompanije osjećati kad ih opizdi ova zabrana.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby Isis Rosenkreuz » Mon Feb 25, 2008 20:48

Hmmm...ne znam kako će reagirati proizvođači cigareta i kako će to utjecati na njihovu bilancu, no zanimljiva je činjenica da država daje poticaj za uzgoj duhana dok istovremeno planira zabranu konzumiranja duhanskih proizvoda na javnim mjestima... :? Tokom 2007. je, na primjer, kao poticaj za uzgoj duhana isplaćeno 60 milijuna kuna...Osim toga, postoje naznake da država možda ne smatra duhan toliko štetnim koliko nam želi pokazati

Tko je ovdje lud ili u najmanju ruku nedoslijedan?
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby S I N I S T E R » Tue Feb 26, 2008 0:30

Isis Rosenkreuz wrote:Hmmm...ne znam kako će reagirati proizvođači cigareta i kako će to utjecati na njihovu bilancu, no zanimljiva je činjenica da država daje poticaj za uzgoj duhana dok istovremeno planira zabranu konzumiranja duhanskih proizvoda na javnim mjestima... :? Tokom 2007. je, na primjer, kao poticaj za uzgoj duhana isplaćeno 60 milijuna kuna...Osim toga, postoje naznake da država možda ne smatra duhan toliko štetnim koliko nam želi pokazati

Tko je ovdje lud ili u najmanju ruku nedoslijedan?

Sve je to dio Božjeg plana :twisted:
Kužiš, možda se duhan može upotrebiti u neke druge ili treće svrhe :lol:
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

PreviousNext

Return to Knjiznica