Državna matura

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Državna matura

Postby TakLa » Mon Apr 19, 2010 14:52

Evo prva je sad u tijeku, uskoro ce se na fax upisivat i ekipa sa samo državnom maturom, bez prijemnog. Što mislite o tome? Da li je rezultat na državnoj maturi dobar temelj za upis na fakultet?

Najviše me brine prelaka matematika, onda ce ekipa doc na recimo fer i failat žešće.
VIJEĆE
TakLa
Forum member

Postby Maiden Istra » Mon Apr 19, 2010 15:19

Naša vlada je (opet) uzela malo prevelik zalogaj. Mislim da će trebat 2-3 generacije da se to stabilizira i postane stvarno korisno i djelotvorno. Ja sam bio u onoj prvoj kojoj je na kraju ukinuta jer nije bila ne znam kako pripremljena.Navodno. Koliko čujem od ljudi koji sad polažu državnu maturu...nekima je to super...lakše će upisat fucks i neće završit, kao npr. ja na nekom s kojim baš i nisu zadovoljni i koji ih ne zanima baš. Ostali opet govore kako to još uvijek nije dovoljno razrađeno da bi bilo djelotvorno i da će ispaštat na razne načine zbog toga.
Spominješ FER...da...sada slijedi generacija ljudi koji će lako proć matematiku jer su to dobrano naštrebali (koliko se takav predmet može naštrebat, a može!) a u manjini će bit oni koji zaista shvaćaju takve predmete i ajmo reć, nadareni su za to. To isto vrijedi i za strojarstvo u Rijeci npr.
Kao što rekoh...trebat će vremena da se to razradi i da kao država postanemo jedna od onih kojima je takav sustav školovanja djelotvoran.
"Prema majci Zemlji i prema bratu nebu odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati i prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti Zemlju i za sobom ostaviti samo pustoš" poglavica Seattle
Maiden Istra
Forum member

Re: Državna matura

Postby Sotonska Panda » Mon Apr 19, 2010 15:25

TakLa wrote:Evo prva je sad u tijeku, uskoro ce se na fax upisivat i ekipa sa samo državnom maturom, bez prijemnog. Što mislite o tome? Da li je rezultat na državnoj maturi dobar temelj za upis na fakultet?

Najviše me brine prelaka matematika, onda ce ekipa doc na recimo fer i failat žešće.

Naša matura je sranje.
Sam si rekao, matematika je većini lagana, plus sto je apsurd što
neki društveni faksevi više traže matematike nego neki prirodoslovni.
Em što je prepuna grešaka, nijedan ispit dosad nije bio savršen.
Neki su bili toliko teški da su ljudi predavali prazne papire.
Neki ispiti su imali više zadataka sa svim točnim odgovorima.
I na kraju, skoro svi fakulteti su zadržali jedan dio svog prijemnog,
tako da sama matura nije nikakavo osiguranje da će se faks zapravo i upisat.
Eh da, još i pravila u hodu rade.
Naime donedavno nije bilo određeno kakav se kalkulator smije koristiti na ispitima,
i na pripremama su djeca masnovno kupovala one graf? kalkulatore, budući da
su im tako rekli profesori i nakon žalbi ljudi koji nemaju valjda 400 kuna za
takav kalkulator, donešeno je pravilo cca tjedan dana prije ispita iz fizike, da se
takvi kalkulatori ne smiju koristit.
Trebat će bar 2 godine da se taj projekt uhoda kako spada.
Kick some Ash.
Sotonska Panda
Under Dreamskies

Re: Državna matura

Postby Sinner » Mon Apr 19, 2010 16:52

Jel istina da dosta faxeva namjerava unatoč državnoj zadržati prijemne ispite?
Ili sam ja nešto krivo skontao ...?
Sinner
Forum member

Postby Mile » Mon Apr 19, 2010 16:55

http://www.jutarnji.hr/prodite-kroz-tes ... a-/717933/

Jeote studiro sam sociopatiju pa sam se moro zamislit koji kok oni tu pitaju; ne samo da sam pola stvari zaboravio, već je logika pitanja u kurcu, te sadržaj pitanja neprimjeren srednjoj školi.
Mile

Postby Sentient » Mon Apr 19, 2010 17:33

prema primorčevim eksperimentima, budući da sam prva bolonjska generacija <3, sam vrlo skeptična i želim im da umru u vlastitoj agoniji skupa s primorcem.

buraz mi je maturant, vidjet ćemo kako će proći.

ovo iz sociologije je sramota za svakog sociologa, da mi je vidjet onaj iz engleskog :o
Sentient
Forum member

Postby Maiden Istra » Mon Apr 19, 2010 18:00

Kad sam imao probnu sjećam se da sam dosta dobro riješio sociologiju...nije bila tako teška...a nisam uopće učio onda. Neko vrijeme sam mislio studirat kulturologiju al sam se predomislio...baš da vidim ovaj gore test...

EDIT: u jbt :lol: ...koji je ovo kok :roll:
"Prema majci Zemlji i prema bratu nebu odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati i prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti Zemlju i za sobom ostaviti samo pustoš" poglavica Seattle
Maiden Istra
Forum member

Postby Sotonska Panda » Mon Apr 19, 2010 21:20

Mile wrote:http://www.jutarnji.hr/prodite-kroz-test-iz-sociologije--pitanja-i-odgovori--ali-i-komentari-strucnjaka-/717933/

Jeote studiro sam sociopatiju pa sam se moro zamislit koji kok oni tu pitaju; ne samo da sam pola stvari zaboravio, već je logika pitanja u kurcu, te sadržaj pitanja neprimjeren srednjoj školi.

HSD malo pretjeruje, na neka pitanja koja kritiziraju je jednostavno
trebalo uključiti mozak i primjeniti naučeno.
Al s druge strane, ima i stvarno preloših pitanja.
Kick some Ash.
Sotonska Panda
Under Dreamskies

Postby Bulkhead » Fri Jul 02, 2010 11:17

Jesu nakraju uspjeli izvuć te svjedodžbe iz e-matice?
Vidim da su već neke liste krenule ali neznam dalje :?
Bulkhead
Forum member

Return to Knjiznica