Zeitgeist

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Zeitgeist

Postby ggamaliel » Mon Dec 08, 2008 13:41

Evo, nedavno mi je dvoje dobrih ljudi preporučilo da pogledam dva filma Zeitgeist "serijala": Zeitgeist - The Movie i Zeitgeist - Addenum. Za one koji nisu gledali, filmovi se rade o (raz)otkrivanju pozadinske istine o stvarima poput religija, napada na SAD 11. 09. ili puta novca; i kao takve, svima ih snažno preporučujem.

Tako bi ovaj topic mogao pokriti i jedan dio postova koji već postoje u Knjižnici, ali ipak ovaj topic otvaram kako bi oni koji su pogledali filmove napisali što misle o njima i koliko vjeruju svemu što se u njima navodi.
A za one koji nisu pogledali, evo link na službenu stranicu: http://www.zeitgeistmovie.com
ggamaliel
Forum member

Postby Zligor » Mon Dec 08, 2008 14:26

minimalizam
Zligor
Forum member

Postby DarkRyder » Mon Dec 08, 2008 14:27

Možda čovjek ne misli raspravljati o filmu nego o idejama u filmu...
to bi ipak trebalo biti u kjnižnici....

recimo o predloženoj ekonomiji na bazi resursa a ne novca
DarkRyder
Forum member

Postby ggamaliel » Mon Dec 08, 2008 14:37

DarkRyder wrote:Možda čovjek ne misli raspravljati o filmu nego o idejama u filmu...
to bi ipak trebalo biti u kjnižnici....

Točno tako. U Knjižnici ima dosta topica vezanih za stvari koje se pojavljuju i u Zeitgeist filmovima, a ideja ovog topica je da ljudi sami pokušaju pronaći i shvatiti način kako je sve na svijetu povezano te kako ništa nije onakvo kakvim se čini.

Tema nije Zeitgeist film(ovi) nego ideja koja se u njima prikazuje.

I nadovezao bi se na onaj topic iz Filmova i igara u kojem ima jedan post vezan za to kako bi trebalo raspačavati film među ljudima. Pa samo, ako ima zainteresiranih, može se smislit neka vrsta predavanja/tribine s projekcijom filma u SCu u ZGu s obzirom da imam nekih veza tamo... Ideje postoje da se šire!
ggamaliel
Forum member

Postby Zligor » Mon Dec 08, 2008 17:16

Ma to se sve moze i u onom topicu, raspravljali smo o prvom djelu vec i nije bilo spammanja..
Samo kazem da topic postoji vec uglavnom, meni je svejedno ionako di ce se raspravlljati.
minimalizam
Zligor
Forum member

Postby TakLa » Tue Dec 09, 2008 10:34

ggamaliel wrote: Pa samo, ako ima zainteresiranih, može se smislit neka vrsta predavanja/tribine s projekcijom filma u SCu u ZGu s obzirom da imam nekih veza tamo... Ideje postoje da se šire!

:shock: :!: \:D/ :chears:
Može, idemo! :D
VIJEĆE
TakLa
Forum member

Postby EyesInMist » Tue Dec 09, 2008 12:00

ja sam za, samo ako ćete reći i loše strane Zeitgeista, ono tipa Krišna, Dioniz i Mitra rođeni od djevice itd.
When there's nothing right
Don't ever let them cut
All your hopes on the way to the sky

"The superior man is catholic and not partisan. The mean man is partisan and not catholic." :kvak:
EyesInMist
Forum member

Location: Mokošica (Pedijatrija) / Dubrovnik (Psihijatrija) / Varaždin (Neurokirurgija) / Split (Terapija)

Postby ggamaliel » Tue Dec 09, 2008 12:38

TakLa wrote: :shock: :!: \:D/ :chears:

Sve si reko!

Evo jedna loša, barem po mom.
Drugi dio filma, dakle Addenum, se bavi novcem i to na čisto Američki način. Koliko god sve ono navedeno bilo zanimljivo, toliko mi je osobno i glupo jer kad pogledaš, u zemlji našoj lijepoj ne postoji neka banka koja krade niti tajna organizacija kojoj je cilj vladati svijetom već samo par "old school" političara koji to rade i to ne skrivaju... :?

A što se Krishne, Dioniza i ekipe tiče - u to baš i nisam upućen pa mi možete malo zasolit pamet...
ggamaliel
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Tue Dec 09, 2008 13:06

EyesInMist wrote:ja sam za, samo ako ćete reći i loše strane Zeitgeista, ono tipa Krišna, Dioniz i Mitra rođeni od djevice itd.

A loša strana ovoga što si naveo bi bila...?
Let me guess...to da pretkršćanske mitologije dokazuje da u bajci o Kristu nema ničeg originalnog?
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby battle_angel » Tue Dec 09, 2008 15:45

ggamaliel wrote:
TakLa wrote: :shock: :!: \:D/ :chears:

Sve si reko!

Evo jedna loša, barem po mom.
Drugi dio filma, dakle Addenum, se bavi novcem i to na čisto Američki način. Koliko god sve ono navedeno bilo zanimljivo, toliko mi je osobno i glupo jer kad pogledaš, u zemlji našoj lijepoj ne postoji neka banka koja krade niti tajna organizacija kojoj je cilj vladati svijetom već samo par "old school" političara koji to rade i to ne skrivaju... :?

A što se Krishne, Dioniza i ekipe tiče - u to baš i nisam upućen pa mi možete malo zasolit pamet...

Jako griješiš,hrvatska je pod kontrolom jedne čudnovate institucije koja se zove mmf,i sustavno se razlaže na sastavne dijelove dok ne bude potpuno u rukama stranaca.
battle_angel
Forum member

Postby ggamaliel » Tue Dec 09, 2008 16:06

Istina.
A onda s druge strane... Stara mi je prije radila u HŽu kao zamjenica generalnog direktora i ona je vodila glavne razgovore sa MMFom po pitanju HŽa. I danas kaže da su jadni ti ljudi koji su tu dolazili i morali radit razno razne planove, a da bi onda gledali kako netko taj plan zaobiđe i spremi si pare u džep.
Zato moja stara više ne radi za HŽ i zato danas u HŽu imaš više managera nego kontrolora karata...
ggamaliel
Forum member

Postby l||HRID||l » Tue Dec 09, 2008 16:22

Nakon svih mogućih rasprava, vezano za dotičnu temu, putem svih mogućih medija, te naposlijetku i u realnom svijetu ...došao sam do svojevrsnog zaključka, da oprečnom umu, nijedan dokaz nije dovoljno valjan ...skepsa se uvijek može podići za 1 razinu više & samim time se možemo rotirat u krug ...u nedogled.

Pitam se ...dal bi nam možda pomogla SF verzija događaja ...u kojoj se na Zemlju spušta ultimativna, viša svijest, iz nepoznate dimenzije ...i u narednih xy godina, 'reformatira' & prosvijetli um svih, psihički i fizički, zdravih jedinki homo sapiensa.

...moguće je, da nam ni to ne bi pomoglo ...Old habits die hard Vs. Enlightenment ... round
l||HRID||l
Forum member

Postby EyesInMist » Tue Dec 09, 2008 21:45

Isis Rosenkreuz wrote:
EyesInMist wrote:ja sam za, samo ako ćete reći i loše strane Zeitgeista, ono tipa Krišna, Dioniz i Mitra rođeni od djevice itd.

A loša strana ovoga što si naveo bi bila...?
Let me guess...to da pretkršćanske mitologije dokazuje da u bajci o Kristu nema ničeg originalnog?

Ni blizu. Htjedoh reći da prvi dio Zeigeista (za ostale nisam "kompetentan") ima veliki broj grešaka u prikazu ostalih religija i mitova na kojem temelje priču o kopiranju. Tako već navedeni Krišna, Dioniz i Mitra (te i najviše istaknuti Horus) nisu rođeni od djevice. Krišna je rođen kao osmi sin, Dioniz od Zeusa i neke trebe, Mitra iz stijene, a Horusova mater se malo igrala sa raskomadanim tijelom svog mrtvog muža.
Ali, to je samo jedna od "sličnosti" između Isusa i ostalih "bogova".
When there's nothing right
Don't ever let them cut
All your hopes on the way to the sky

"The superior man is catholic and not partisan. The mean man is partisan and not catholic." :kvak:
EyesInMist
Forum member

Location: Mokošica (Pedijatrija) / Dubrovnik (Psihijatrija) / Varaždin (Neurokirurgija) / Split (Terapija)

Postby ggamaliel » Tue Dec 09, 2008 23:30

I||HRID||I wrote:Nakon svih mogućih rasprava, vezano za dotičnu temu, putem svih mogućih medija, te naposlijetku i u realnom svijetu ...došao sam do svojevrsnog zaključka, da oprečnom umu, nijedan dokaz nije dovoljno valjan ...skepsa se uvijek može podići za 1 razinu više & samim time se možemo rotirat u krug ...u nedogled.

Da. To dobro kažeš.
Činjenica je da će uvijek biti onih koji će od svega radit neke teorije urota i ni najargumetiraniji dokazi im neće ništa značiti.
Ali, ako išta, u Zeitgeistu je barem pokazano da se netko zbilja lijepo potrudio doći do materijala i sve to lijepo složit.
A onda opet: Film je možda sponzoriran upravo od vlade SADa da sakrije prave probleme politike te vlade. I tako nastaju daljnje teorije urote...

EyesInMist wrote:Ali, to je samo jedna od "sličnosti" između Isusa i ostalih "bogova".

I utoliko je zanimljivo da drug Isus nije Bog već božanska osoba. (WTF???)
Samo je dakle jedna svjetska religija zasnovana na čovjeku, a ne božanstvu.
ggamaliel
Forum member

Postby Sunburn » Wed Dec 10, 2008 6:19

Mislis na budizam?

Anyway, nisam pogledao Zeitgeist do kraja jer mi je onaj drugi dio (o napadima 11.09.) bio užasno loš i pun rupa da mi se nije dalo gledat dalje i pustit da me muljaju o stvarima oko kojih ne znam dovoljno da provjerim tvrdnje. Nemam neko previsoko mišljenje o dokumentarcu. Možda je dobro da napokon natjera ljude da malo promisle, ali opet s druge strane, ako ti treba relativno loš (po mojem mišljenu) dokumentarac da malo promisliš onda vjerojatno imaš dubljih problema.
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Next

Return to Knjiznica