Osobna odgovornost

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Guardian » Fri Jan 11, 2008 20:48

Nitko ne tvrdi da dileri nisu odgovorni, ali onaj tko uzima to smece ZNA da postoji mogucnost da ga moze ubit.
My girlfriend ran away with my best friend.
Damn I miss him!!!

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=20826

Nikica wrote:Pimpek picu miluje...to je najvažniji faktor...bar meni :P

http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=40910
Guardian
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Sat Jan 12, 2008 8:21

1. Diler JE odgovoran... za prodaju ilegalne supstance. Ni manje ni vise. 8)

2. Kriv je i za pokusaj umorstva ako mu se dokaze prisila musterije da postane musterija (mada bih mu ja tu nakeljio cisto umorstvo s predomisljajem jer je vecina musterija osudjena na (preranu) smrt). :)

3. "No, unatoč tome što je drogu tražila i kupila, Sandra Bergen traži odštetu od 50.000 dolara." :arrow: Je l' trazila? Je l' dobila? So? :P

3.1. Sto bi bilo da je trazila i da joj je on odbio prodati "jer droga nije zdrava"? :-k Tuzila bi ga jer joj nije prodao ono sto ona zeli kupiti? :lol:

Osobna odgovornost je nesto s cime "moderna" drustva (prvenstveno SAD) imaju opakih problema. :( Tko se zeli dobrano zabaviti stvarnim tuzbama, preporucam site True Stella Awards, inspiriran tuzbom Stelle Liebeck koja je 1992 kupila kavu u McDonald's-u, zalijala se, opekla, tuzila McDonald's i - dobila $2.9mil odstete! :shock: Od tada McDonald's (barem u Americi) na salice pise nesto u stilu "Pazi, vruce!". :roll:

@Terrifixion: Not sure da je "topic kao stvoren za Charona"... meni se cini da je sve cisto i ne vidim zapravo oko cega bi raspravljali. :? Oko toga je l' osoba treba biti odgovorna za svoje postupke? :lol: ;)

@Turin: Ako cemo vuci kojekakve paralele, evo i od mene jedne...
Usporedi:
Musterija: - Ja bih 10-karatno zlato.
Prodavac: - Evo vam 20-karatno za istu cijenu.
ili
Musterija: - Ja bih heroin standardne kvalitete.
Prodavac: - Evo vam cisti za istu cijenu.
Razlika je, jasno, u tome sto u drugom slucaju kupac kupuje nesto sto mu steti, no on zna da mu to nesto steti :!: Od kad je prodavac kriv ako ti proda robu koju ti trazis, samo bolje kvalitete nego sto trazis?!? :-k

Sorry, ne pušim objasnjenje "Junkie se zelio samo malo ubiti, a ne bas skroz..." :lol:
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby Terrifixion » Sat Jan 12, 2008 13:57

Charon l'Cypher wrote:3.1. Sto bi bilo da je trazila i da joj je on odbio prodati "jer droga nije zdrava"? :-k Tuzila bi ga jer joj nije prodao ono sto ona zeli kupiti? :lol:

Vjerojatno bi kupila od drugoga pa njega tuzila po istim osnovama :lol:

Charon l'Cypher wrote:@Terrifixion: Not sure da je "topic kao stvoren za Charona"

Just kidding, dude. Sjecam se da si tamo na (cini mi se) temi o korporativnom moralu bio zagovornik apsolutne odgovornosti pojedinca, pa... ;)

Charon l'Cypher wrote:Od kad je prodavac kriv ako ti proda robu koju ti trazis, samo bolje kvalitete nego sto trazis?!? :-k

A sto ako ti proda bez znanja? Situacija:
Pero Drogas: "Imas heroina?"
Ivo Diler: "Imam. Kol'ko 'oces?"
Pero Drogas: "Za pe'sto."
No mention of quality whatsoever ;)
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Sat Jan 12, 2008 21:21

Terrifixion wrote:
Charon l'Cypher wrote:@Terrifixion: Not sure da je "topic kao stvoren za Charona"

Just kidding, dude. Sjecam se da si tamo na (cini mi se) temi o korporativnom moralu bio zagovornik apsolutne odgovornosti pojedinca, pa... ;)

Bas zato i mislim da je sve "cisto" (a ne samo droga ;)) i da nije neka velika tema za raspravu. :)

Terrifixion wrote:
Charon l'Cypher wrote:Od kad je prodavac kriv ako ti proda robu koju ti trazis, samo bolje kvalitete nego sto trazis?!? :-k

A sto ako ti proda bez znanja? Situacija:
Pero Drogas: "Imas heroina?"
Ivo Diler: "Imam. Kol'ko 'oces?"
Pero Drogas: "Za pe'sto."
No mention of quality whatsoever ;)

Pa, Pero ne pita, zasto bi mu Ivo rekao? :lol:

Zapravo, ovakvo razglabanje nas vodi do jednog drugog pitanja po kojem se ne slazem s vecinom: legalizacija svih droga. :-s Naime, kad bi droge bile legalizirane, tj. kad bi ih mogao - kao i lijekove - kupiti u specijaliziranim ducanima, onda bi one morale imate specifikacije (i.e. koliko je sadrzaj paketica "cist" i sl), upozorenja za zdravlje (kao cigarete), popis nuspojava (kao lijekovi),... i strogi drzavni nadzor kvalitete. 8)

Tada bi, IMO, osobna odgovornost korisnika bila neupitna, jer ako se znas drogirati, e vala onda mozes i citati popratnu papirologiju (koje zapravo nema puno: vidi prosjecni lijek). :)

Ovako, pitanje osobne odgovornosti svodi se na pitanje razgovora dilera i korisnika (sto je pitano i kakvi su odgovori/upozorenja dani), za koji nemamo nacina provjeriti kako je tekao, nego mozemo samo vjerovati jednom od ukljucenih u razgovor. :( Dakle, biramo izmedju vjerovanja junkieju i vjerovanja dileru... :lol:
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby Turin Turambar » Sat Jan 12, 2008 22:40

Kako je lijepo glumit hladnokrvnog bešćutnog cinika i smijat se tuđoj nesreći. Sigurno je osjećaj jako dobar.
Samo, izrugujući se tuđem jadu ne vidite koliko ste sami jadni.

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby Terrifixion » Sun Jan 13, 2008 1:40

Charon l'Cypher wrote:Bas zato i mislim da je sve "cisto" (a ne samo droga ;)) i da nije neka velika tema za raspravu. :)

Istina, nema bas nekog prostora za raspravu, odgovornost lezi na pojedincu. U biti jedino mjesta za raspravu ima u nekim specificnim situacijama, ali i tu nikako ne mozes "prikaciti" nekome drugome vecinsku odgovornost. Ono o cemu bi se moglo raspravljati ja vidim u tome (citirat cu samog sebe):
Terrifixion wrote:ja i dalje tvrdim da diler snosi neku malu odgovornost u svim slucajevima opskrbe ovisnika drogom (ne samo ovakvima gdje se zrtva predozira, otkazu joj svi organi, pa se probudi za 11 dana). Ajmo se izrazit brojkama, pa bubnut' recimo 10% ;) Jer ipak si ti supplier, da nema takvih koji drugima nabavljaju drogu, po meni, bilo bi manje ovisnosti.

Charon l'Cypher wrote:Pa, Pero ne pita, zasto bi mu Ivo rekao? :lol:

Ok, my bad, nisam naglasio nesto bitno sto sam pretpostavio - da Pero inace kupuje kod Ive, i da Ivo zna da je ovaj navikao na manju kvalitetu i da ga ne upozori.

Charon l'Cypher wrote:Zapravo, ovakvo razglabanje nas vodi do jednog drugog pitanja po kojem se ne slazem s vecinom: legalizacija svih droga. :? Naime, kad bi droge bile legalizirane, tj. kad bi ih mogao - kao i lijekove - kupiti u specijaliziranim ducanima, onda bi one morale imate specifikacije (i.e. koliko je sadrzaj paketica "cist" i sl), upozorenja za zdravlje (kao cigarete), popis nuspojava (kao lijekovi),... i strogi drzavni nadzor kvalitete. 8)

Vidis, ja bih to rijesio drugacije, opet cu sam sebe citirati:
Terrifixion wrote:Onda bi se sve svelo na to tko hoce uzivati - grow it yourself, refine it yourself, (ab)use it yourself. To bi bila potpuna osobna odgovornost.

Da drzava to rijesava, ona bi u biti zamijenila dilere. Samo sto bi, stavljanjem upozorenja, sastava i mogucih posljedica na pakiranje, bila "odgovoran diler" (koji dobar oksimoron :lol:).
Po meni ako hoces lisiti sve druge odgovornosti - sve radi sam.

Charon l'Cypher wrote:Dakle, biramo izmedju vjerovanja junkieju i vjerovanja dileru... :lol:

And we have ourselves two boys who cried "wolf" :lol:

Turin Turambar wrote:Samo, izrugujući se tuđem jadu ne vidite koliko ste sami jadni.

A trebali bi se sazalijevati nad narkomanima?
"After king dead , lords of greate river , began to fight for her crown.Do you can victory in this war?"

"U davno vrijeme dinosaura, kad još nije bilo HDZ-a i SDP-a..."
Terrifixion
Forum member

Postby Lucifer » Sun Jan 13, 2008 5:20

Terrifixion wrote:
Turin Turambar wrote:Samo, izrugujući se tuđem jadu ne vidite koliko ste sami jadni.

A nakon toga natripati i plesati s drvećem. :lol:
Lucifer
Forum member

Postby zli zeko » Sun Jan 13, 2008 10:35

cek, nisam skuzil
jel ga ona tuzi jer joj je prodal drogu il zato sto joj je prodal drogu koju ona nije htijela?
No rest for the wicked
Forum member

Postby Sunburn » Sun Jan 13, 2008 11:49

Terrifixion wrote:

Da, ne mozes ocekivat da netko zna da je droga danas stetna. Pa nemaju svi pristup internetu, dnevnim novinama, radiju, TVu, javnim upozorenjima i slicnim stvarima. Meni je zao tih ljudi i smatram da bi drustvo trebalo sve radit za njih i pustit ih da parazitiraju i dalje. :roll:
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Mirza » Sun Jan 13, 2008 13:21

Turin Turambar wrote:Kako je lijepo glumit hladnokrvnog bešćutnog cinika i smijat se tuđoj nesreći. Sigurno je osjećaj jako dobar.

Čekaj malo... šališ se? :lol:
Pa ljudi se smiju nekom ko je toliko zakinut u mozgu da dilera želi tužiti :lol:
Ae se zamisli u toj situaciji.... i prije svega, samim uzimanjem droge moraš biti svjestan posljedica.
I da... osjećaj je jebeno dobar smijat se nekom idiotu koji napravi takav potez, ali tu ne mislim na pretrpljenu bol, nego je sebe sada samo etiketirala kod svojih bližnjih kao narkomana! A vjerojatno nikad prije nije uzela ništa...
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Lucifer » Sun Jan 13, 2008 14:20

Mirza wrote:A vjerojatno nikad prije nije uzela ništa...

Drogrerašica od 18. godine. Dakle, 5 godina već. Piše u članku.
Lucifer
Forum member

Postby Turin Turambar » Sun Jan 13, 2008 15:05

Mirza wrote:
Turin Turambar wrote:Kako je lijepo glumit hladnokrvnog bešćutnog cinika i smijat se tuđoj nesreći. Sigurno je osjećaj jako dobar.

Pa ljudi se smiju nekom ko je toliko zakinut u mozgu da dilera želi tužiti :lol:
Ae se zamisli u toj situaciji.... i prije svega, samim uzimanjem droge moraš biti svjestan posljedica.
I da... osjećaj je jebeno dobar smijat se nekom idiotu koji napravi takav potez, ali tu ne mislim na pretrpljenu bol, nego je sebe sada samo etiketirala kod svojih bližnjih kao narkomana! A vjerojatno nikad prije nije uzela ništa...

Ne odnosi se to samo na ovaj slučaj, nego općenito na stav Charona, Sunburna i ostalih - "ko jebe budale, sami su si krivi"...
Ali ako se od toga osjećate bolje...samo dajte.

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby Mirza » Sun Jan 13, 2008 16:35

Turin Turambar wrote:
Mirza wrote:

Ne odnosi se to samo na ovaj slučaj, nego općenito na stav Charona, Sunburna i ostalih - "ko jebe budale, sami su si krivi"...

Dobro, takav stav nemam ni ja... ne kažem da su sada narkomani scum of the earth, ja sam se samo smijao ovom podvigu... tužiti dilera!
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Sun Jan 13, 2008 18:24

Turin Turambar wrote:Ne odnosi se to samo na ovaj slučaj, nego općenito na stav Charona, Sunburna i ostalih - "ko jebe budale, sami su si krivi"...

Hmda... mi filamo svoj ego stavom da je svatko odgovoran za svoje odluke i postupke... sram nas bilo; valjda bi trebali sebe proglasiti odgovornima za sranja koje drugi rade. :lol:

Nego, people, ja nisam siguran da je zenska bas tako blesava. :| Ako ona dobije ovu tuzbu, to su lijepi novci ($50k se u USA smatra pristojnom godisnjom placom; kod nas je to cca 4-5 prosjecnih godisnjih placa). :D Tuzba JE nebulozna, ali ako prodje... zena definitivno nije blesava! :)

Da stvar bude bolja, sudac bi mogao napraviti presedan i dati joj pare... toliko da zapapri svim buducim dilerima. :o Sto ce se desiti s ilegalnim narko-trzistem ako samo 1% junkieja pocne (uspjesno) tuziti dilere? :-k (osobno, mislim da bi bilo vise sranja nego koristi, ali mozda grijesim)

A bilo je (uspjesnih) tuzbi protiv duhanske industrije zbog nestavljanja upozorenja o stetnosti cigareta na same cigarete... ne vidim da je ovo bitno drugacije. :)
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby Lucifer » Sun Jan 13, 2008 18:37

Turin Turambar wrote:"ko jebe budale, sami su si krivi"...

Ako im je upozorenje bilo dostupno, i
ako su ga mogli shvatiti

:arrow: Naravno da su si sami krivi!

"Nisam znao" može paliti samo u slučaju nedostatka informacija, ili mentalne retardacije. A pošto je u članku jebeno jasno i glasno bilo napisano da je žena bila i sama svjesna opasnosti, apsolutno me boli kurac za nju.
Lucifer
Forum member

PreviousNext

Return to Knjiznica