CRKVA, VJERA, BOG

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Mormy » Thu Jan 22, 2009 15:50

Pumpa wrote:Ako krscani ne ocekuju od boga da im uslisi molitve zasto ga onda mole?
iz zajebancije... :lol:

Jebiga, mazohisti su ili štajaznam :? Ne fakat, ak nekoga ideš nešto moliti, onda valjda očekuješ da taj netko to nešto i napravi!
Go away, or I will replace you with a small shell script
Mormy
codemonkey

Postby lep ko slika » Thu Jan 22, 2009 15:59

Jao, čime se vi sve bavite, to je nevjerojatno. :roll:
Ekstemizam i fanatizam se potiče od strane institucije u trenutku kada su isti potrebni samoj instituciji.
Fanatizam će masa prihvatiti u bilo kojem trenutku i u bilo kojem obliku ukoliko se pokriva sa elementom tradicije i ukoliko se ukaže kao jedini izlaz iz neugodne atmosfere. To vrijedi kako za religije, tako i za politiku itd.
Krščanstvo kao religija je na filozofsko-etičkom planu miroljubiva te zasigurno miroljubljivija u odnosu na ostale religije koje su egzistirale u trenutku razvoja ove. Na ekonomskom planu je malo drugačije, ali o tome nećemo jer sigurno nikoga to niti ne zanima.
Institucija je ono što je krščanstvo prezentiralo svijetu kao jedinu opciju i agresivnog pokoritelja predkrščanskih kultura na ovim prostorima.
Institucija je ono što je na krščanstvo bacilo sjenu ratova, fanatizma itd.
A institucija je izrasla na temeljima politike, a ne religije.
Danas krčanstvo više nema toliki utjecaj na razvoj kulture niti je instituciji poput Vatikana to u interesu. Njoj je u interesu samo održati stanje na 0 te ne dopustiti bilo kakvu inovaciju.
To nema veze sa religijom, etikom, moralom ili bilo čim sličnim.
Ekstremnih grupa vezanih uz samo krščanstvo ima mnogo, ali su marginalne i njihov utjecaj se ne osjeti na globalnom planu (ubojstvo jedne osobe u X gradiću u Texasu sigurno neće utjecati na ekonomsko stanje Urugvaja).
Judaizam je najagresivnija danas postojeća religija u odnosu naspram protivnika kolektiva. To je ono što ju je i održalo kroz cijelu povijest na životu te održava populaciju Židova dan danas.
Da ne postoji kao takva, Židovi bi izgubili vlastiti identitet.
Međutim, zanimljivo je da judaizam ne pokušava agresivno nametnuti vlastitu religiju drugima.
Islam je najagresivnija danas postojeća religija u odnosu naspram drugih kultura jer joj je srži izražena potreba za "ukazanjem na istinu".
Nije ništa neobično da ju upravo zato i koriste političke organizacije za ostvarivanje svojih ciljeva.
Nije riječ samo o poimanju mase uvjetovanom pranjem mozga od strane medija.
Islam uistinu jest trenutačno najjače oružje protivnika modernog uređenja svijeta te se zato uvijek njega uzima kao primjer religijskog fanatizma.
Što se tiće ateista, pa zar vi svi ateisti niste primjetili da je svijet već dugo vremena organiziran onako kako vi želite?
Ta duhovno je postalo sekularno, kapital nema elemenata duhovnosti u sebi.
Materija je postalna bogom te koristi religije kao svoje oružje.
Skloni ste konstantnom plakanju nad zločestim biskupima, a ne shvačate da su ti biskupi veći ateisti od vas samih.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby lep ko slika » Thu Jan 22, 2009 16:00

Bog je umro onog trenutka kada su ljudi zaključili da bi mogao postojati. :(
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby Pumpa » Thu Jan 22, 2009 16:25

lep ko slika wrote:Skloni ste konstantnom plakanju nad zločestim biskupima, a ne shvačate da su ti biskupi veći ateisti od vas samih.
Jesmo, samo vjernici nisu, al njima nemres dokazat...
Pumpa
Forum member

Postby lep ko slika » Thu Jan 22, 2009 17:02

A što te toliko tjera da dokazuješ nekome da je u krivu po pitanju svojeg vjerovanja?
Dali te nečija vjera možda ugnjetava? Smeta ti činjenica da netko štuje Isusa, a netko Yodu? Daj mi, molim te, daj neki valjani odgovor!!
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Thu Jan 22, 2009 17:56

Odgovorit ću umjesto Pumpe na tvoje pitanje da li misli da ga/me nečija vjera ugnjetava.
Iskreno, baš me briga da li netko vjeruje u Krista, Mithru ili svetu tikvu. Ali, kada mi taj netko počinje, s oproštenjem, kenjati da moram vjerovati jer svi u nešto vjeruju, da moram vjerovati jer bez vjere i njenih smjernica nema morala, a institucija koja tu vjeru promiče petlja svoje prljave prste u zakone države u kojoj živim - da, tada me ugnjetavaju.
Ne bi imala ništa protiv kada bi ti vjernici bili tolerantniji i kada ne bi svoju vjeru i nekakve njene dogme gurali kao zakon. Banalan primjer: zakon o pobačaju. Nekome njegova vjera to brani i ta osoba to prihvaća. Baš me briga, svatko je slobodan da za sebe odluči. Ali kada ta osoba, kada skupine takvih osoba, idu glasovati u skladu sa svojim vjerskim načelima da bi branili svima ono što je njima zabranjeno (ili što sami sebi brane) - to je po meni ugnjetavanje.
Kako bi ti bilo da obožavaš svinjetinu ili muzgavce, a živiš u državi u kojoj su, zbog vjere birača koji misle da su prvenstveno vjernici, a ne građani države, te namirnice zabranjene? I sad mi nemoj reći da bi se preselio negdje drugdje, jer to nije odgovor.
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Picajzla » Thu Jan 22, 2009 22:30

gospodična, ti uspređuješ prežderavanje čvarcima i ubijanje nečega što bi moglo bit djete jednom? kuiš,abortus nesmje bit kontracepcija i fajrunt.i uvjek ću za to glasat.po meni bi abortus eventualno mogo bit dopušten u slučaju silovanja.eventualno.
uostalom,zar nije plemenitije bit protiv abortusa nego za abortus? jel ti nije jasno koja je to neodgovornost,bahatluk i đubretarstvo?
ono,men se jebe,al neka,imam abortus i par hiljada kuna više u džepu.ubijmo.
druga stvar.kad je tebe itko ugnjetavao vjerom?ako neko oće popovat,steraš ga u kurac.i to je to.ja ti sigurno neću srat.a i nitko normalan.vjeruj u šta oćeš ili nevjeruj u ništa,fućka mi se,isto ko isvakom vjerniku na svijetu.kršćanstvo nema jebeni džihad,nebrini.
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Pumpa » Thu Jan 22, 2009 23:09

Picajzla wrote:gospodična, ti uspređuješ prežderavanje čvarcima i ubijanje nečega što bi moglo bit djete jednom? kuiš,abortus nesmje bit kontracepcija i fajrunt.i uvjek ću za to glasat.po meni bi abortus eventualno mogo bit dopušten u slučaju silovanja.eventualno.
uostalom,zar nije plemenitije bit protiv abortusa nego za abortus? jel ti nije jasno koja je to neodgovornost,bahatluk i đubretarstvo?
Quite frankly, zivot za mene nema toliku vrijednost i boli me kurac dal zivim il umrem (jednostavno zivim), tak da me jos manje boli kurac dal ce se neko rodit il ne. Drugo, neko je bio tenkre i nije koristio kontracepciju ili se dogodio slight malfunction. Jbg, desava se. I kaj bi si sad taj neko trebo cjeli zivot sjebat jer iz nekog kvazi moralnog razloga ne bi smio pocinit pobacaj? Nije svima prioritet imat djecu. Onaj ko oce imat to djete imat ce ga, ali nema pravo drugima braniti da izaberu suprotno. Evangelisti npr. kao moraju nametat svoje stavove i pravila drugima jeri im to bog zapovjeda, jer je zivot svetinja, buhuhu, i zato druge moraju odvest na "pravi put". Kiss my black ass kazem im ja.

Picajzla wrote:kršćanstvo nema jebeni džihad,nebrini.
Kad dodje vrijeme za to onda ima. Mozda oni nemaju instituciju svetog rata, ali to ne znaci da ne vode "sveti rat". Svako ko pod izlikom bozanstva vodi neki rat, taj vodi "sveti rat". Bozanstvo je ipak svetinja, right?
Pumpa
Forum member

Postby lep ko slika » Thu Jan 22, 2009 23:28

Isis Rosenkreuz wrote:Odgovorit ću umjesto Pumpe na tvoje pitanje da li misli da ga/me nečija vjera ugnjetava.
Iskreno, baš me briga da li netko vjeruje u Krista, Mithru ili svetu tikvu. Ali, kada mi taj netko počinje, s oproštenjem, kenjati da moram vjerovati jer svi u nešto vjeruju, da moram vjerovati jer bez vjere i njenih smjernica nema morala, a institucija koja tu vjeru promiče petlja svoje prljave prste u zakone države u kojoj živim - da, tada me ugnjetavaju.
Ne bi imala ništa protiv kada bi ti vjernici bili tolerantniji i kada ne bi svoju vjeru i nekakve njene dogme gurali kao zakon. Banalan primjer: zakon o pobačaju. Nekome njegova vjera to brani i ta osoba to prihvaća. Baš me briga, svatko je slobodan da za sebe odluči. Ali kada ta osoba, kada skupine takvih osoba, idu glasovati u skladu sa svojim vjerskim načelima da bi branili svima ono što je njima zabranjeno (ili što sami sebi brane) - to je po meni ugnjetavanje.
Kako bi ti bilo da obožavaš svinjetinu ili muzgavce, a živiš u državi u kojoj su, zbog vjere birača koji misle da su prvenstveno vjernici, a ne građani države, te namirnice zabranjene? I sad mi nemoj reći da bi se preselio negdje drugdje, jer to nije odgovor.

Na ovim prostorima ekstremizma na razini banalnih primjera o svinjetini nema.
A što se tiće teze o abortusu, isto vrijedi i u svim drugim kolektivima.
Tradicija odnosno kulturološke odrednice kolektiva će utjecati na njegove odluke po pitanju bilo čega. Jedan element kulture je i religija, pa?
Barem bi se ti trebala zalagati za tu bogovima danu demokraciju gdje se odluke donose na temelju večine, zar ne?
Ti si zapravo gori fašist od fašista jer bi htjela da cijelo društvo funkcionira na način koji ti želiš.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby Picajzla » Thu Jan 22, 2009 23:52

Pumpa wrote:
Picajzla wrote:gospodična, ti uspređuješ prežderavanje čvarcima i ubijanje nečega što bi moglo bit djete jednom? kuiš,abortus nesmje bit kontracepcija i fajrunt.i uvjek ću za to glasat.po meni bi abortus eventualno mogo bit dopušten u slučaju silovanja.eventualno.
Quite frankly, zivot za mene nema toliku vrijednost i boli me kurac dal zivim il umrem (jednostavno zivim), tak da me jos manje boli kurac dal ce se neko rodit il ne. Drugo, neko je bio tenkre i nije koristio kontracepciju ili se dogodio slight malfunction. Jbg, desava se. I kaj bi si sad taj neko trebo cjeli zivot sjebat jer iz nekog kvazi moralnog razloga ne bi smio pocinit pobacaj? Nije svima prioritet imat djecu. Onaj ko oce imat to djete imat ce ga, ali nema pravo drugima braniti da izaberu suprotno. Evangelisti npr. kao moraju nametat svoje stavove i pravila drugima jeri im to bog zapovjeda, jer je zivot svetinja, buhuhu, i zato druge moraju odvest na "pravi put". Kiss my black ass kazem im ja.

i ovim si postom dokazao da si nečovjek.
al mislim da si i mali fors.ajmo se ovak dogovorit.ja ću platit budali da te nađe i uperi ti sačmaricu u usta.i onda ću pogledat kolko si kila govana posro u svoje gaće.i onda ćeš doć na čmarnet i reć da ti ipak nije svejedno jel živiš il umreš.
uostalom,po meni,pitanje abortusa nije pitanje religije nego morala i odgovornosti,kao što sam napisao.nemože te bolit kurac za ničiji život.kamoli za život tvog djeteta.ako ga nećeš,ima ko oće.daj ga na posvajanje.jel teško devet mjeseci trpit?ili je i to previše za modernu ženu u pokretu,pa će radije ubit?
život je svetinja.to što tebe boli kurac oće neko živjet il umrijet,to je tvoj sociopatski problem.
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Pumpa » Fri Jan 23, 2009 0:08

Picajzla wrote:
Pumpa wrote:

i ovim si postom dokazao da si nečovjek.
al mislim da si i mali fors.ajmo se ovak dogovorit.ja ću platit budali da te nađe i uperi ti sačmaricu u usta.i onda ću pogledat kolko si kila govana posro u svoje gaće.i onda ćeš doć na čmarnet i reć da ti ipak nije svejedno jel živiš il umreš.
uostalom,po meni,pitanje abortusa nije pitanje religije nego morala i odgovornosti,kao što sam napisao.nemože te bolit kurac za ničiji život.kamoli za život tvog djeteta.ako ga nećeš,ima ko oće.daj ga na posvajanje.jel teško devet mjeseci trpit?ili je i to previše za modernu ženu u pokretu,pa će radije ubit?
život je svetinja.to što tebe boli kurac oće neko živjet il umrijet,to je tvoj sociopatski problem.
Normalno je da cu u takvoj situaciji donekle punit gace, ipak imam instinkt za zivotom ko i svako drugi. Al opet mi je svejedno... Nemam zelju umrijeti i nastojim ne umrijeti, ali ne bojim se te mogucnosti (samo da je brzo i bezbolno)
Sto se tice abortusa, dude... Ima hrpa sirocadi ne samo u nasoj drzavi nego i u svijet koja zive po ustanovama bez obitelji. Mislim da ih vise nije potrebno.
Pumpa
Forum member

Postby Picajzla » Fri Jan 23, 2009 1:08

brijem da bi svatko radije živio neg umro prije neg dobije mogućnost da živi i bar proba napravit neš od sebe
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Pumpa » Fri Jan 23, 2009 1:29

Picajzla wrote:brijem da bi svatko radije živio neg umro prije neg dobije mogućnost da živi i bar proba napravit neš od sebe
Pa da, kaj ces bezveze umirat. Mislim, ja osobno ne vidim neki visi smisao u zivotu, al jeboga, ak sam vec tu ne vidim neki posebni razlog zasto ne bi bio i dalje
Pumpa
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Fri Jan 23, 2009 8:48

Picajzla wrote:gospodična, ti uspređuješ prežderavanje čvarcima i ubijanje nečega što bi moglo bit djete jednom? kuiš,abortus nesmje bit kontracepcija i fajrunt.

A gdje sam ja napisala da odobravam abortus kao kontracepcijsko sredstvo?

Picajzla wrote:i uvjek ću za to glasat.po meni bi abortus eventualno mogo bit dopušten u slučaju silovanja.eventualno.

Eto. Crkva ne uzima u obzir niti ovaj "eventualno".

Picajzla wrote:uostalom,zar nije plemenitije bit protiv abortusa nego za abortus? jel ti nije jasno koja je to neodgovornost,bahatluk i đubretarstvo?
druga stvar.kad je tebe itko ugnjetavao vjerom?ako neko oće popovat,steraš ga u kurac.i to je to.ja ti sigurno neću srat.a i nitko normalan.vjeruj u šta oćeš ili nevjeruj u ništa,fućka mi se,isto ko isvakom vjerniku na svijetu.kršćanstvo nema jebeni džihad,nebrini.

Ma pazi, ja bi bila najsretnija kada pobačaja ne bi bilo - kada bi mladi bili informirani, kada ne bi bilo silovanja, kada ne bi bilo deformacija fetusa...Ali na žalost toga ima, pa smatram da ako netko hoće mora imati mogućnost pobačaja.
Kao što sam već napisala, baš me briga tko u što vjeruje, no situacija se mijenja kada nečija vjera pokušava biti zakonom za sve.

lep ko slika wrote:Na ovim prostorima ekstremizma na razini banalnih primjera o svinjetini nema.
A što se tiće teze o abortusu, isto vrijedi i u svim drugim kolektivima.
Tradicija odnosno kulturološke odrednice kolektiva će utjecati na njegove odluke po pitanju bilo čega. Jedan element kulture je i religija, pa?
Barem bi se ti trebala zalagati za tu bogovima danu demokraciju gdje se odluke donose na temelju večine, zar ne?
Ti si zapravo gori fašist od fašista jer bi htjela da cijelo društvo funkcionira na način koji ti želiš.

Kakve sada veze ima sloboda izbora koja bi trebala biti zajamčena zakonom (u slučaju pobačaja) i tvojeg zaključka da sam ja "gori fašist od fašista"? Nigdje ne tvrdim da žene trebaju abortirati protiv vlastite volje, već smatra da bi žena trebala imati pravo na izbor. Tko zbog bilo kakvih razloga ne želi abortirati nije prisiljen to učiniti, ali zašto pobačaj zabraniti svima?
S jedne starne te tvoje kulturološke interpretacije stoje, ali to nije dovoljan razlog da jednostavno prihvatim da se zastarjela tradicija mora uvažavati i danas. Uostalom, i pobačaj je dio tradicije - žene pobacuju najrazličitijim metodama od kada je svijeta i vijeka.
Sorry, ali ako je demokracija odluka na temelju većine, demokracija je i poštivanje manjine.
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Nameless » Sun Feb 22, 2009 19:11

ja sam vjernik.
bogami.

I imas warning ;)
Picajzla wrote:da mi dođe naikelea i kaže "pušiću ti ero moj najdraži",opet bi ošo na slejer

REPRESENTING RAJVOSA TALME HORDES FINEST!
An indestructible force from the Indestructible City
Nameless
Forum member

Location: Sarajevo - Zagreb - jos ponegdje, in the heart of Downfall

PreviousNext

Return to Knjiznica