CRKVA, VJERA, BOG

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby rose » Wed Jan 21, 2009 1:22

Ovo s Harry Potterom je lom :roll02:
Ma to su ekstremisti koji su se davno pozdravili sa zdravim razumom, one scene s dječacima u vojničkoj odori su bolest
rose
Forum member

Postby Lucifer » Wed Jan 21, 2009 13:23

_Necrophagist_ wrote:baš me zanima za čiju se pomoć molite kad ste u nevolji :P

Joe Pesciju. :lol:
Lucifer
Forum member

Postby Mormy » Wed Jan 21, 2009 13:41

_Necrophagist_ wrote:ima i gorih stvari..tipa islamski fundamentalizam i pranje mozgova dječici "kill,die in the name of allah" :lol:
btw danas je očito u modi srat po religijama :lol: ..baš me zanima za čiju se pomoć molite kad ste u nevolji :P
pokušam si sam pomoći :roll: šta je vama vjernicima toliko teško shvatiti da neki od nas ne vjeruju u boga i prihvatiti to. Mislim da večina ateista uopće ne sere po vjeri (koja je konačno stvar izbora), nego po instucionalizaciji iste.
Go away, or I will replace you with a small shell script
Mormy
codemonkey

Postby Pumpa » Wed Jan 21, 2009 13:58

Mormegil wrote:
_Necrophagist_ wrote:ima i gorih stvari..tipa islamski fundamentalizam i pranje mozgova dječici "kill,die in the name of allah" :lol:
btw danas je očito u modi srat po religijama :lol: ..baš me zanima za čiju se pomoć molite kad ste u nevolji :P
pokušam si sam pomoći :roll: šta je vama vjernicima toliko teško shvatiti da neki od nas ne vjeruju u boga i prihvatiti to. Mislim da večina ateista uopće ne sere po vjeri (koja je konačno stvar izbora), nego po instucionalizaciji iste.
U pravu si, ali ja recimo volim srat i po vjeri samoj, no to je stvar mojih stavova i egoizma. Al u principu svako nek vjeruje sta oce, to nijedan zakon nemre zabranit (ni dozvolit), al fundamentalizam je nedopustiv kak god pogledas. Najzalosnije je sto oni isto tako gledaju na nas, pa se sve to vrti u krug, i vrti i vrti...
Pumpa
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Wed Jan 21, 2009 14:41

Fundamentalist bilo koje religije je loša pojava za društvo, neovisno o kojoj je religiji riječ.

Ako je tebi iznošenje činjenica=srati, malo si pristran, ili mi se samo čini?

A to za pomoć u nevolji, kako je rekao Mormegil - pokušam si pomoć sama. Zar je tako teško i strašno to shvatiti?
Uostalom, što ako si u nevolji, moliš boga, a on ti ne pomogne? Je li zauzet? Jesi li ti nedostojan pomoći? Vjernici bi trebali imati svi super živote ako stalno pozivaju boga u pomoć, a on se odazove. Iako, gledajući iz njegove perspektive, mora da je šugavo raditi sve te prekovremene...
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Picajzla » Wed Jan 21, 2009 21:45

Pumpa wrote:
No atheists in foxholes karta ej? Samo dokazuje da se vjera, ujedno i religija, radja iz ocaja. Islamski fundametalisti nisu nista gori od krscanskih i zidovskih.

kršćanski fundamentalisti neidu okolo sa bombom u ruksaku i raznose tržnice sa civilima.
i nemojte mi se sad pozivat na jebeni srednji vjek i vještice jer ću vam se najebati mozga sa time šta su kršćanima radili ateisti po japanu u srednjem vjeku i općenito po ekstremnijim komunističkim zemljama :D
tak da šuš
tvoji argumenti su gori od mojih,al svaki jebeni argument
da su svi ateisti gonjeni emocijama i subjektivnim razmišljanjem ko ti lakše bi bilo sjebat vas.onak,da nema mormija,isis i onog lucifera sve bi vas na misu uspio potjerat.
onak trideset posto svijeta spada u monoteističke "abrahamove" religije,i ofkors,svi su oni budale i treba ih pobit,jel tak?i nije iz očaja neg iz nade.apsolutno druga stvar.
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Picajzla » Wed Jan 21, 2009 21:48

Mormegil wrote:

eto vidiš,sad govoriš ono šta si meni govorio i oko ček se slažemo.nek svatko vjeruje u šta oće.šteta što si na jednom topiku prije napisao "katolici = crap" :D
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Pumpa » Wed Jan 21, 2009 21:55

Picajzla wrote:
Pumpa wrote:
No atheists in foxholes karta ej? Samo dokazuje da se vjera, ujedno i religija, radja iz ocaja. Islamski fundametalisti nisu nista gori od krscanskih i zidovskih.

kršćanski fundamentalisti neidu okolo sa bombom u ruksaku i raznose tržnice sa civilima.
i nemojte mi se sad pozivat na jebeni srednji vjek i vještice jer ću vam se najebati mozga sa time šta su kršćanima radili ateisti po japanu u srednjem vjeku i općenito po ekstremnijim komunističkim zemljama :D
tak da šuš
da su svi ateisti gonjeni emocijama i subjektivnim razmišljanjem ko ti lakše bi bilo sjebat vas.onak,da nema mormija,isis i onog lucifera sve bi vas na misu uspio potjerat.
onak trideset posto svijeta spada u monoteističke "abrahamove" religije,i ofkors,svi su oni budale i treba ih pobit,jel tak?i nije iz očaja neg iz nade.apsolutno druga stvar.
Kolega, nisam ni spomenuo ni mislio na srednji vijek. Govorim o danasnjem vremenu. Mozda krscani nemaju bombase samoubojice, ali zato uspjesno preuzimaju vlade i ratuju okolo po svijetu ubijajuci tisuce neduznih civila. Naravno da drzavni vrh to ne radi zbog religije, oni to rade zbog para ko i svako, al imaju horde sljedbenika-vjerskih fanatika koji se bore za njih u ime svoga boga. Nama bliski slucajevi - ustase i chetnici
Pumpa
Forum member

Postby _Necrophagist_ » Wed Jan 21, 2009 23:35

Isis Rosenkreuz wrote:

Fundamentalist bilo koje religije je loša pojava za društvo, neovisno o kojoj je religiji riječ.

A to za pomoć u nevolji, kako je rekao Mormegil - pokušam si pomoć sama. Zar je tako teško i strašno to shvatiti?
Uostalom, što ako si u nevolji, moliš boga, a on ti ne pomogne? Je li zauzet? Jesi li ti nedostojan pomoći? Vjernici bi trebali imati svi super živote ako stalno pozivaju boga u pomoć, a on se odazove. Iako, gledajući iz njegove perspektive, mora da je šugavo raditi sve te prekovremene...

gle,jedno je vjera drugo vjerski fanatizam
druga stvar..ne kažen sad samo za ovi topic nego ono općenito se u zadnje vrime javlja popriličan anti-religijski trend,a slika po meni nije toliko crno-bijela,niti su židovi,muslimani,kršćani..svo zlo ovoga svita,niti su ateisti nužno najmoralniji i najbolji ljudi-svaka čast svim moralnim ateistima
i,ček,vi mislite da bi "bog" triba bit neki "deus ex machina" ka u staroj grčkoj,ono da će ti ispunjavat svaki tvoj prohtjev ili hir kako ti prdne..mislin da je već većina nadišla taj stadij razmišljanja.i mislin isto tako da je puno više religioznih ljudi posvećeno sadašnjem trenutku i žive za ovdje i sada,nego da čekaju life after tomorrow
The walls between us make the public safe...
Read my scars...see why I'm like that
Read my scars...and don't ask me why
_Necrophagist_
Forum member

Postby Picajzla » Thu Jan 22, 2009 0:30

Pumpa wrote:
Picajzla wrote:
Pumpa wrote:

tak da šuš
Kolega, nisam ni spomenuo ni mislio na srednji vijek. Govorim o danasnjem vremenu. Mozda krscani nemaju bombase samoubojice, ali zato uspjesno preuzimaju vlade i ratuju okolo po svijetu ubijajuci tisuce neduznih civila. Naravno da drzavni vrh to ne radi zbog religije, oni to rade zbog para ko i svako, al imaju horde sljedbenika-vjerskih fanatika koji se bore za njih u ime svoga boga. Nama bliski slucajevi - ustase i chetnici

ako neko ubija u ime boga nije kršćanin.kršćanski nauk to ne nalaže.ljudi koriste boga da mobiliziraju nacije.pa nekog redneka je najlakše napalit na rat ako mu kažeš da je to u ime boga.to nema veze sa kršćantvom.vi svi prečesto dovodite u korelaciju crkvu i kršćanstvo,a ta veza danas više nije tolko snažna kad je crkva puna para i petljaju se u svaki kurac.što opet neznači da su popovi gamad,pošto naš pop vrlo često sere po biskupima i kardinalima koji su se odvojili od naroda i ganjaju vlastite interese.
većina svećenstva stvarno je tu kao božji čovjek i savjetnik,i ne libe se reć šta misle da je krivo.glavonje su ti koji su uvjek smetali i prljali obraz poštenim kršćanima.
AntiVegetarijanskaAkcija

VIJEĆE

Oksimoron:
Mršave gotičarke

Proud to be a CROAT!!!
Picajzla
Bijo u Belgiji

Postby Sunburn » Thu Jan 22, 2009 6:58

Picajzla wrote:ne libe se reć šta misle da je krivo

Sorry al ovo jednostavno nije istina. Previse sutnje u toj ustanovi, previse lazi i skrivanja. Ne da mi se onaj akt o skrivanju sad trazit, siguran sam da ce ti ga Isis ili Lucifer linkat kad se pojave, pa cu ti samo napomenut da pogledas malo crkvu u ovoj drzavi koja svako toliko napravi zescu svinjariju ali nitko iz njenih redova ne digne glas. Sta nisu rekli sta misle kad je bio kaos u Brezovici? Gdje su bili kad je Bozanic ateiste prakticki nazvao cudovistima?
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Isis Rosenkreuz » Thu Jan 22, 2009 9:28

_Necrophagist_ wrote:
Isis Rosenkreuz wrote:

gle,jedno je vjera drugo vjerski fanatizam

A gle li slučaja često fanatizam proizlazi iz vjere.

_Necrophagist_ wrote:druga stvar..ne kažen sad samo za ovi topic nego ono općenito se u zadnje vrime javlja popriličan anti-religijski trend,a slika po meni nije toliko crno-bijela,niti su židovi,muslimani,kršćani..svo zlo ovoga svita,niti su ateisti nužno najmoralniji i najbolji ljudi-svaka čast svim moralnim ateistima

Tko je uopće rekao da su ateisti najmoralniji? Kažeš "svaka čast svim moralnim ateistima" kao da je veliko postignuće biti moralan unatoč tome što se ne vjeruje u boga. Upravo je to zlo svih religija - uvjeravanje da bez njih nije moguće biti moralan, pošten i plemenit.

_Necrophagist_ wrote:i,ček,vi mislite da bi "bog" triba bit neki "deus ex machina" ka u staroj grčkoj,ono da će ti ispunjavat svaki tvoj prohtjev ili hir kako ti prdne..mislin da je već većina nadišla taj stadij razmišljanja.i mislin isto tako da je puno više religioznih ljudi posvećeno sadašnjem trenutku i žive za ovdje i sada,nego da čekaju life after tomorrow

Ne, ne mislim da je bog neki "deus ex machina". To očito misle vjernici kada mu se obraćaju u trenucima krize.
Možda je puno religioznih ljudi posvećeno današnjem trenutku, ali zašto? Jer ih se uvjerilo da ih, ako u sadašnjosti slijede sve božje zapovjedi i svećeničke naputke, u budućnosti, odnosno poslije smrti, čeka lijepa nagrada.

Picajzla wrote:vi svi prečesto dovodite u korelaciju crkvu i kršćanstvo,a ta veza danas više nije tolko snažna kad je crkva puna para i petljaju se u svaki kurac.

Koliko se meni čini, Crkva je navodni naslijednik Isus Krista, mitološke figure koja je glavna u kršćanstvu. Korelacija je više nego očita. Ne?

Picajzla wrote:većina svećenstva stvarno je tu kao božji čovjek i savjetnik,i ne libe se reć šta misle da je krivo.glavonje su ti koji su uvjek smetali i prljali obraz poštenim kršćanima.

Klik

Ako netko ubija u ime boga nije kršćanin, ako netko tlači u ime boga nije kršćanin, ako netko uništava u ime boga nije kršćanin...u vašem grčevitom pokušaju da sperete ljagu sa kršćanstva, ispada da nitko nije kršćanin.
Podsjeća me Duxa i na njegov pokušaj da od kršćanstva uzme samo ono što mu se sviđa i što bi se moglo definirati dobrim.
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Mormy » Thu Jan 22, 2009 10:16

Picajzla wrote:
Mormegil wrote:

eto vidiš,sad govoriš ono šta si meni govorio i oko ček se slažemo.nek svatko vjeruje u šta oće.šteta što si na jednom topiku prije napisao "katolici = crap" :D
I stojim pri tome, jer to što vas 1,2% od dve milijarde ekšueli živi po Isusovim učenjima ne znaći da ste super i zakon, nego dijametralno suprotno. Ergo moja konstatacija katolici = crap.
Go away, or I will replace you with a small shell script
Mormy
codemonkey

Postby Lucifer » Thu Jan 22, 2009 14:03

Picajzla wrote:kršćanski fundamentalisti neidu okolo sa bombom u ruksaku i raznose tržnice sa civilima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Jennings_Hill
http://en.wikipedia.org/wiki/Army_of_God_(USA)
http://en.wikipedia.org/wiki/Lord%27s_Resistance_Army
Tri koje znam napamet.

A evo i politička strana medalje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dominionism

Pa se ti obrazuj.
Lucifer
Forum member

Postby Pumpa » Thu Jan 22, 2009 15:48

Ako krscani ne ocekuju od boga da im uslisi molitve zasto ga onda mole?
Pumpa
Forum member

PreviousNext

Return to Knjiznica