Ovisnost o internetu, mobitelima i igricama

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Fëanor » Sat Oct 20, 2007 21:33

internet opušta kad dođeš doma. ali teško stvara ovisnost...
mobiteli su stvar na koju više ni ne mislimo, uvijek je tu i najvažnije - koristan je. Ipak, i on teško može stvoriti neku vrstu opsesije...
Igre su već veće zlo, srećom jedina igra koju igram je football manager i priznam da me nekad zalijepi za komp :lol:
Fëanor
Forum member

Postby zli zeko » Sun Oct 21, 2007 12:26

ajme i konstruktivnoj raspravi e :lol:
No rest for the wicked
Forum member

Postby bejbe » Mon Oct 22, 2007 1:01

O mobitelu sam bas ovisna-ne bih mogla bez njega.
Internet...na periode-ponekad san luda bez neta,a ponekad mi nije potreban...
U modernom drustvu su te stvari svima dostupne, a zbog ustroja istog su nam i potrebne.Mislim da je glupo kad je netko protiv sve te tehnologije,jer bez nje se danas vise nista ne moze.
Bolje živjeti sto godina kao miljunaš, nego sedam dana u bijedi! :mrgreen:
bejbe
Forum member

Postby intruder » Mon Oct 22, 2007 1:23

nisam ovisna o nicemu.
na mob ionako ne volim razgovarat.
net koristim kad mi e dosadno,tv jedva da gledam,mozda kakav dokumentarac ili obicno zone reality.
to je to.
There is nothing wrong with wanting to be loved.But there's something wrong with me.

x Enjoy x The x Abuse x
intruder
Forum member

Postby dyed » Mon Oct 22, 2007 7:09

telku ne gledam, za mobitel kupim bon jednom u 6 mjeseci. jedino sam ovisan o kompu, nema veze jel sam spojen na net il ne.....igre su zlo ak se zakvacis.....vec pol godine samo taj prokleti warhammer40k...
Through the Wasteland Go Searching We
dyed
Forum member

Postby m0rtus » Tue Oct 23, 2007 12:42

internet- nekad sam imo tesku ovisnost o tom sranju al sok terapija od mjesec dana bezt njega je pomogla(makar sad umjesto da sam svaku vecer prek tjedna na netu sad pijem svaki mrtvi dan...neznas kaj je bolje :)

mobitel- nekad zaboravim i da ga imam :D

televiziju samo discovery
Stvarnost je iluzija stvorena nedostatkom alkohola

last.fm

Osam ih je bilo. majkemi
m0rtus
Forum member

Postby Asylum » Sun Oct 28, 2007 0:32

Mogu dosta provesti na netu(i po 5,6 h dnevno)jednostavno ti je sve servirano,a ti kao na kiosku biras sta ces uzet za citati :)
Na mobitel sam prije znao dosta trosit na razmjenu sms-ova,razgovora,mms-ova,no to je sad stvar proslosti,isto kao i s igrama.Dulje vrijeme se nijednom nisam nesto posebno zaokupio
Svi smo mi kurve na ovom svijetu,ali svatko na svoj nacin
Asylum
Forum member

Postby Mormy » Mon Oct 29, 2007 9:59

Online sam 24 sata na dan, ako nisam uz racunalo imam svoj ICQ na mobitelu... Mailovi mi takodjer na mobitel stizu... mobitela imam 2 komada jedan sluzbeni, jedan privatni, i ne, nemrem bez njih...

Da ovisan sam... I to jako, ali isto tako shvacam neke stvari koje vi ocito ne shvacate. Ne svi, ali ovi koji kazu mrzim internet... Bez interneta nebi bilo nacina zivota koji poznamo danas... Jer internet je podloga svakom poslu u modernom svijetu...
Go away, or I will replace you with a small shell script
Mormy
codemonkey

Postby Sunburn » Mon Oct 29, 2007 15:23

Ma ko mrzi internet? Pa ja bez interneta ne bi mogo upola tako dobro studirat i ucit o s njim.

Internet je zakon.
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Isis Rosenkreuz » Mon Oct 29, 2007 15:37

Sunburn wrote:Ma ko mrzi internet?

Oni koji imaju život :lol:

A sad ozbiljno.
Mislim da nisam ovisna o ničemu od navedenog.
Internet - da, koristim ga za razbijanje dosade na poslu, a i za skupljanje informacija. Naravno, na netu nađeš svašta, što može biti i dobro i loše, no općenito je, IMO, net koristan zbog dostupnosti informacija, da li to bili forumi za raspravu, specijalizirane stranice, e-books...a da ne spomenem skidanje glazbe. I dobar je jer mogu komunicirati sa frendicom koja je odselila, možemo se izbabati putem maila već kad smo daleko.
Mobitel - treba mi da znam koliko je sati (ne, ne nosim ručni sat jer mi smeta). Ne koristim ga pretjerano i jedino što mi je malo jadno su ljudi koji su ovisni o tome da moraju imati najnoviji model sa funkcijama koje ne znaju pokrenuti, ali bitno da su "prvi u selu". No dobro, njihova lova...Osobno nisam baš luda za time da se furam na zadnje modele, niti mi mob treba za posao, u krajnjoj liniji mobitel mi treba za pozive, poruke, sat i budilicu.
Igrice - Mislim da sam jedina koja nikada nije igrala niti jednu igricu za PC...
TV - dokumentarci i "House MD", a ponekada se nađe koji dobar film. Ali zna i proći nekoliko dana i da ju uopće ne upalim. Draže su mi knjige.
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Mikicha » Mon Oct 29, 2007 17:01

ovisnost :D lol
o mobitelu nisam ovisna, samo ga koristim da me probudi...
televizija... pa pogledam je ponekad, ali uglavnom palim samo kad je dobar film ili neka ok serija (npr. my name is earl)
o internetu nisam ovisna, skoro svaki dan idem na internet, ali uglavnom da skinem koji dobar film, igru ili muziku :) nekada sam znala po dana visit na internetu, ali je izgubilo svoj car...
a o igrama se moze rec da sam ovisna... znam igrat i po cili dan kad mi se nesto svida... ali i bez toga bi mogla (nadam se :D )... ipak to tece duboko u moju proslost i vec je tradicija :lol:
Mikicha
Forum member

Postby BlackLotus » Thu Nov 22, 2007 23:23

net...ovisna. to je već kronično. i kad nemam što više radit, sam sjedim i zurim u google-ovu početnu stranicu :roll:
igrice... ne igram
mobitel. hm. možda bih i mogla bez njega tijekom radnih dana. vikendom je previše potreban :?
BlackLotus
Forum member

Postby _EBONY_ » Tue Jan 08, 2008 16:45

Mobitel doživljavam kao zanimljiv produžetak lijeve ruke :D
_EBONY_
Forum member

Postby Sunburn » Tue Jan 08, 2008 16:52

I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo. I will not turn this into innunendo.

Damnit, don't tempt me woman :evil:

Anywho, ko sto vec naglasih, mobitel je samo korisna naprava a internet mi je vise za ucenje i citanje vijesti, manje za zabavu-
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby snakebite » Tue Jan 08, 2008 20:58

nevjerovatno je sad pomislit kako su se ljudi prije dogovarali i živjeli bez mobitela i ostalih sranja...

a isto internet nas čini ovisnicima o informacijama koje su manje više potpuno irelevantne za nas...

najveća stvar je što je internet postao ogromna baza znanja s još većim potencijalima, ko uspije to iskoristit svaka mu čast...
"Trying is the first step towards failure..."

H.J.S
snakebite
Forum member

PreviousNext

Return to Knjiznica