Alternativna medicina

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Alternativna medicina....

radi
16
31%
neradi
9
18%
neke rade, neke nerade (do list).
26
51%

Total votes : 51

Postby Mike » Wed May 26, 2010 13:33

Sunburn wrote:Gdje si citao? Knjige? Clanci? Linkovi? Ako si citao znaci da je netko morao napisati. A ako je znanstveno, onda negdje mora postojati metodologija. A ako postoji metodologija, onda je reproducibilno ili u najmanju ruku podlozno kontroli.

Ko generalno pravilo u zadnje vrijeme naculim usi i pocnem pozorno slusati cim cujem rijec "energija", to je moderna "magija"

Knjige od Plečka, Ickea, Jonathana Vankina, Johna Whalena, Krupeya, Lehrmana, Branddta itd...
Vidim da sam napadan sa svih strana, tak da nije fora sudjelovat u raspravi kad si od rijetkih sa nekim alternativnim mišljenjem :P, a i ne smatram se dovoljno kompetentnim, tako da nastavite raspravu, budem pratio sa strane ovako..

ajd :)
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby Roswell_47 » Wed May 26, 2010 13:52

Ja se smatram još manje kompetentim a opet mi zdrav razum nalaže da se nasmijem kad čujen za Plečka i Ickea...

"A ako je znanstveno, onda negdje mora postojati metodologija. A ako postoji metodologija, onda je reproducibilno ili u najmanju ruku podlozno kontroli. "

Ovo je ključ. Može bit da svi oni imaju pravo i da ćemo se svi rugat znastvenicima za 20 godina, al onda koji kurac se to trpa u znanost?
KLUB OBOŽAVATELJA NEČEGA

I break them again, leading the legions of the betrayed...
Roswell_47
Forum member

Postby Mike » Thu May 27, 2010 10:50

A to bi značilo da placebo efekt može bit jači i učinkovitiji od današnje medicine ako vjeruješ u oporavak i ako si tolko psihički čvrst i pozitivan??
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby desert rain » Fri May 28, 2010 13:08

@Roswell_47, sve sam pročitala, ne postavljam pitanja, samo sam iznijela mišljenje.

@Sunburn, Pseudoznanost je medicinski fakultet koji pohađaš.

Toliko od mene, ovim putem podrška Krešimiru Mišaku!!!
desert rain
Forum member

Postby Roswell_47 » Fri May 28, 2010 15:07

The Pharaoh wrote:
desert rain wrote:@Sunburn, Pseudoznanost je medicinski fakultet koji pohađaš.

Debeli potpis!

Onda obojica idući put kad budete imali neku iole ozbiljniju bolest odite babama sa sela i sve riješeno. Vidit ćemo koja je znanost više pseudo...

Šta svi vole radit od znanosti neku zlu tvorevinu. Znanost ima svoje medote, ispitivanja,mjerenja te na posljetku odbacivanja teorija. Ako nešto ne razumimo na današljem stupnju razvoja, to ne znači da možemo spuštat kriterije i reć, aha: voda s 1 promilom "ljekovite" tvari liječi to to i to i to uzest zdravo za gotovo bez iole ikakvih istraživanja...

Te priče rekla,kazala mogu i bit točne. Al to je nevezano za temu jer priče i vjeroanja ne idu u sferu znanosti i to je valjda jasno...
KLUB OBOŽAVATELJA NEČEGA

I break them again, leading the legions of the betrayed...
Roswell_47
Forum member

Postby Sunburn » Fri May 28, 2010 22:55

The Pharaoh wrote:

Debeli potpis!

Odlicno za vas. Imam samo dva pitanja na koja bi volio da mi odgovorite:

1.) Da li ima, i ako nema zašto nema, "alternativnog" lijeka za velike boginje?

2.) Kako biste vas dvoje lijecili sljedece osobe (uzmite u obzir da je medicina pseudoznanost i ne smijete se koristiti nijednom njezinom idejom i postulatima):
Pacijent A se prezentira sa stolicom koja je poprskana krvlju
Pacijent B se prezentira sa stolicom pomijesanom krvlju
Pacijent C se prezentira stolicom boje "trule višnje"
Pacijent D se prezentira crnom stolicom
Pacijent E se prezentira bjelkastom stolicom

Recimo da mozete pitati pacijente i pregledati ih, ali bilo kakve pretrage su vam nedostupne jer je to pseudoznanost ;)

Roswell_47 wrote:Onda obojica idući put kad budete imali neku iole ozbiljniju bolest odite babama sa sela i sve riješeno.

Mda, kako da ne :lol:

Edit: Sutra cu splitat i mergeat medicinski dio za topicom "Alternativna medicina", sad mi se ne da :P
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby Ašow, the Aucropsy » Fri May 28, 2010 23:47

Sunburn wrote:
The Pharaoh wrote:

Debeli potpis!

Odlicno za vas. Imam samo dva pitanja na koja bi volio da mi odgovorite:

1.) Da li ima, i ako nema zašto nema, "alternativnog" lijeka za velike boginje?

2.) Kako biste vas dvoje lijecili sljedece osobe (uzmite u obzir da je medicina pseudoznanost i ne smijete se koristiti nijednom njezinom idejom i postulatima):
Pacijent A se prezentira sa stolicom koja je poprskana krvlju
Pacijent B se prezentira sa stolicom pomijesanom krvlju
Pacijent C se prezentira stolicom boje "trule višnje"
Pacijent D se prezentira crnom stolicom
Pacijent E se prezentira bjelkastom stolicom

Recimo da mozete pitati pacijente i pregledati ih, ali bilo kakve pretrage su vam nedostupne jer je to pseudoznanost ;)

Kod pacijenta A se vidi da ga je pacijent B dok je trčao od pobješnjelog psa koji je ugirzao pacijenta D prije no što je pojeo feces od pacijenta E poprskao slucajno u prolazu. Naime, pas je od pacijenta C kod kojeg se vidi da previše voli jesti. Višnje.

Ima Sunburn pravo na ovo. Dobij velike boginje i odi kod neke vračare da ggiše oko tebe. mhm. Oče.

Ta alternativna lječenja su meni osobno fail, jer vjerujem u modernu znanost. Pardon, medicinu.
Slomis nogu, umjesto da odes kod doktora da ju naredi i zgipsa, dođe baba i stavi izolir traku i omota nogu i kaze da ce biti dobro.
Ili uzmi malo ovog maslinovog ulja, od toga ti sve prođe.
Ma, kako da ne.

Ne kazem ni ja da za svaki plik moras piti lijekove, nego ostavi se praznih prica.
Jer... kako ide ono... kletva djeluje samo kod onih koji vjeruju u takav oblik magije?

Placebo je zato super stvar i alternativna medicina mnogo koristi taj efekt.
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Sunburn » Sun May 30, 2010 22:01

Ašow, the Aucropsy wrote: Dobij velike boginje i odi kod neke vračare da ggiše oko tebe. mhm. Oče.

S obzirom da se "dezurni alternativci" nisu javili da odgovorim tebi. Nece se ggisat ni nista jer vise nitko na svijetu velike boginje ne dobiva jer su E-R-A-D-I-C-I-R-A-N-E. Nema vise. Teh End! WHO je proveo uzasno dobar program cjijepljenja i velike boginje su nestale u 12. mjesecu 1979. To je to. Do danas su JEDINA bolest koju smo uspjeli eradicirat. Skoro joj se pridruzio poliomijelitis, odnosno dječja paraliza, da se nisu kretenoidi od nekih zatucanih imama iz Bengala poceli buniti da je to zavjera pomocu koje se steriliziraju "pravovjerni" (i.e. muslimani) i cijela prica je propala :bigcry:

Jel ti zvuci poznato ta teorija zavjere? :lol:
Zbogom prijatelju
1986-2011
Sunburn

Postby DarkRyder » Mon May 31, 2010 5:48

yes, yes

znam da je glupo postati linkove

al ovaj video je prejeben.

http://www.ted.com/talks/michael_specter_the_danger_of_science_denial.html
DarkRyder
Forum member

Postby rose » Mon May 31, 2010 14:57

Dobro vam Sunburn govori nemojte se igrati sa zdravljem, ako si loše odi lječniku a ne nekim iscjeljiteljima i ko zna čemu, stvarno se može raditi o danima da bi lječenje bilo uspješno. Da ti iscjeljitelji ili što su već stvarno djeluju sigurno nebi imali ljude na dijalizi, niti bi čekali presađivanje organa...

Razni čajevi od trava vam mogu pomoći da ojačate organizam, da se osjećate bolje, kod prehlada i ostalih sitnica, ali to nije rješenje za sve.
rose
Forum member

Postby WENES » Sun Jun 20, 2010 13:49

rose wrote:Dobro vam Sunburn govori nemojte se igrati sa zdravljem, ako si loše odi lječniku a ne nekim iscjeljiteljima i ko zna čemu, stvarno se može raditi o danima da bi lječenje bilo uspješno. Da ti iscjeljitelji ili što su već stvarno djeluju sigurno nebi imali ljude na dijalizi, niti bi čekali presađivanje organa...

Razni čajevi od trava vam mogu pomoći da ojačate organizam, da se osjećate bolje, kod prehlada i ostalih sitnica, ali to nije rješenje za sve.

Svi "pravi" iscjelitelji te prvo posalju doktoru jer moraju imati tocnu i preciznu dijagnozu. Znaci odlazak ljecniku nikada u alternativnoj medicini nije iskljucen, nego je dapace dobrodosao i oni se svim silama bore da se ostvari suradnja. Na taj se nacin najvise moze pomoci oboljelom.
homeopatija je odlican nacin ljecenja i svima bi ju preporucila :wink:
WENES
Forum member

Postby Sunburn » Tue Jun 22, 2010 17:47

Naravno, zato jer voda zapamti onu molekulu cega vec ali zaboravi sva govna iz kanalizacije s kojma je jednom bila u kontakt? :D

Image

(preuzeto odavdje)

Vidjeh malo, znaci kao najjaca moguca snaga je 30 puta razrijedjeno u omjeru 1/10. To je razrijedjenje u omjeru 1:1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000. To je 10^30!!!
Za svaku kap cega vec, trebalo bi popit 10^30 kapi vode. Sto je oko 2,5*10^25 litara vode :lol:
Javi mi se kad popijes mediteran da ti jos natocim, nece ti bit dosta :lol:

I ozbiljno, zasto, ako su "alternativci" tako dobri, sami ne dijagnosticiraju svoje pacijente i puste nas da radimo svoj posao?

Usput, po definiciji, alternativna medcina ili nije dokazana da radi, ili je dokazana da ne radi. Znas kako se zove alternativna medicina koja dokazano radi? Medicina :P
Zbogom prijatelju
1986-2011
Sunburn

Postby vainamoinen » Tue Sep 28, 2010 0:36

Današnja medicina se fokusira pretežno na posljedice i lječenje istih. Trebala bi se više fokusirati na prevenciju, i pozabaviti općenito lifestylom ljudi i zdravljem. Eto danas jedna Ayuverda ( http://en.wikipedia.org/wiki/Ayurveda ) se smatra alternativnom i primitivnom a svojim konceptom zasjenjuje suvremenu medicinu u svakom pogledu.
vainamoinen
Forum member

Postby breakdown_ » Fri Apr 29, 2011 20:40

http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban?fp

http://euobserver.com/9/32244

Sumnjam da će imati nekog utjecaja, ali svejedno. Odredba je donesena davno, sada je samo zadnji rok za implementaciju.
Hellfire rages in my eyes
Blood will fall like rain this night
The coming curse, the anti-Christ, I am the Watcher's eye
I vindicate and cleanse the Earth of all mankind
breakdown_
crna ofca

Previous

Return to Knjiznica