Religija u politici

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Religija u politici

DA
16
28%
NE
41
72%

Total votes : 57

Postby Sunburn » Mon Jun 25, 2007 12:13

Bozanić wrote:Naveo je da je uzrok nasilja u društvu stavljanje svega što čovjek čini u službu vlastite koristi. "Traženje i ostvarivanje vlastitoga boljitka pod svaku cijenu u svjetlu vlastitih prohtjeva, logika je koja prethodi nasilju u nastojanju da se prevlada nad drugim i ovlada drugima sve do ponižavanja. To se događa i u obitelji i u susjedstvu i među društvenim subjektima, pa sve do opravdavanja nasilja na međunarodnoj razini u odnosu prema drugim civilizacijama i kulturama."

"Moć koja se služi lukavošću, laskanjem, neodgovornim obećanjima, mutnim kompromisima i upitnim uvjeravanjima, koristeći ucjenu kao sredstvo ovisnosti, ne zaslužuje ime demokracije"

Pitam se dal bi bilo fer koristit iste te riječi protiv crkve, savršeno ju je opisao :lol:
Zbogom prijatelju
1986-2011
Vi veri veniversum vivus vici
Sunburn
Nadasve zli odgajatelj u vrtiću

Postby S I N I S T E R » Tue Jun 26, 2007 9:41

Sunburn wrote:Pitam se dal bi bilo fer koristit iste te riječi protiv crkve, savršeno ju je opisao :lol:

Heh, teško ćemo doživjeti nekakvu autokritičnu izjavu od eminencija :lol:
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby Teomondo Scrofalo » Fri Nov 16, 2007 11:45

Ladies and Gentlemen, predstavljamo vam negativne učinke religije na zdrav razum biračkoga tijela u Hrvatskoj. Evo vam mali aperitiv:

ela bredi wrote: Ja sam gotovo nesvjesna politike, uopće je ne pratim, ali postala sam svjesna da je naša kršćanska DUŽNOST izići na izbore. Rekao nam je fra Smiljan da će nas Bog pitati i to kad mu dođemo "dati račun": Zašto si glasovao za one koji se zalažu za ubojstvo čovjeka, za raspad obitelji?
Zašto nisi glasovao i prepustio si se malodušnosti, dopustio si da na vlast dođu oni koji nisu u sklau s kršćanstvom?

Dragi moji, kad sam čula kako fra Smiljan Kožul gorljivo poziva na izbore, kako se gorljivo zalaže za Hrvatsku - ma došlo mi je da zaplačem. I to ja - koja jedva zna tko je Ivo Sanader!! Pa zamislite da svi mi kršćani iziđemo na izbore i damo glas pravoj stranci, pa ne bi to bilo baš tako malo glasova...
Pomislila sam u trenucima fra Smiljanovog govora i beskrajno nenametljivog, ali odlučnog poziva da iziđemo na izbore: "Bože, hvala ti na ovogm svetom čovjeku... Pa što će biti kad on umre?? Tko će nam govoriti i osvješćivati nas o našoj dužnosti da se brinemo za domovinu, tko će nam onako otvoreno i sigurno govoriti o onome o čemu većina šuti (e tu mislim na demone, uroke i sl. stvari koje većina nas ipak izbjegava), tko će nas tako poticati na borbu protiv Zloga i dati nam KONKRETNE upute i savjete?"

Evo, u svojoj 27. godini prvi put ću izići na izbore... I nikad ih više neću propustiti, od sad to smatram grijehom.

Mislim da je svaki komentar na gore navedeni post suvišan. Isprva sam mislio da je riječ o nekom veselom trollu, kad tek onda skužim da navedena userica ima divotu od 450 postova na OVOM FORUMU, gdje su die-hard katolici otvorili topic o izborima 2007. Zanimljivo je pratiti diskusije između desničara i još većih desničara, odnosno između frakcije "glas't ću za adeze jer su kat'lici" i ekipe "neć' glas't za adeze jer nisu pravi kat'lci." Da, da, zbog ovakvih stvari vrijedi živjeti.
Forum tebe-trazim - pravi lijek protiv konstipacije.
Teomondo Scrofalo

Postby S I N I S T E R » Fri Nov 16, 2007 15:48

@Teomondo - nažalost, ovaj gore navedeni quote uopće nije nekakav raritet. Tako razmišlja prosječan(neuki)čovjek u ovom kromanjonskom društvu.

Radi takvih mi je i puka' film...eto, baš si mi pokvario dan :(
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R

Postby Soilbleed » Fri Nov 16, 2007 16:02

Haha... svecenik iz mog kvarta neki dan (aj tocnije prije mjesec-dva :lol: ) blagoslovio kanalizaciju novu, tj. otvorenje :lol:

Caaaaaaaaar :RawBanger:
Soilbleed
Forum member

Postby Turin Turambar » Fri Nov 16, 2007 17:07

Teomondo wrote: Da, da, zbog ovakvih stvari vrijedi živjeti.

Koji si ti voajer :lol:
ali ozbiljno, ne razumijem taj sado-mazohistički poriv vas a(nti)teista koji vas tjera na vjerničke forume...otprilike isto kao crnac ili židov koji ide na stormfront...

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby S I N I S T E R » Fri Nov 16, 2007 17:19

Turin Turambar wrote:
Teomondo wrote: Da, da, zbog ovakvih stvari vrijedi živjeti.

Koji si ti voajer :lol:
ali ozbiljno, ne razumijem taj sado-mazohistički poriv vas a(nti)teista koji vas tjera na vjerničke forume...otprilike isto kao crnac ili židov koji ide na stormfront...

mmm...nije mazohizam, mislim da se tu više radi o promatranju "neprijatelja" i kontrašpijunaži :lol:
S I N I S T E R

Postby Isis Rosenkreuz » Fri Nov 16, 2007 18:08

Kromanjonsko društvo? Kromanjonci su imali jako rafiniranu i razrađenu kulturu...I nisu imali Crkvu (što je veliki plus) :wink:

Uglavnom, ovo je (pre)brutalno, čak i avatari (pogotovo oni s greškama kao "I will praise the Lord a long as I live"). Umjesto da se ti ljudi pitaju što će biti od gospodarskog razvoja, plaća, mirovina, prava radnika, ovi gledaju "koja se stranka više drži kršćanskih vrijednosti". Stvarno ne znam kako netko može imati tako limitirane kriterije.
Uz to, zar je moguće da im svećenici moraju govoriti kome dati glas? Zar ne mogu misliti svojom glavom i pokušati razmišljati o dobrobiti cjelokupnog naroda umjesto da guraju neke arhaične kršćanske "vrijednosti"? Ako ih baš žele, nek' ih se drže, ali neka ih ne guraju kao zakone za sve.
Kako da se ne smijem (ili plačem) izjavi "...ja glasam za HDZ.....nisu sljedbenici Sai Babe, kao Pusićka...i mnogi drugi, koji umjesto da idu u crkvu....vježbaju se i zalažu za yogu...".
Nisam sve pročitala do kraja jer naprosto ne mogu.
Skoro pa mi ih je žao...
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Re: Religija u politici

Postby _EBONY_ » Fri Nov 16, 2007 18:11

Officer Pantowsky wrote:Treba li zabraniti mijesanje crkve i drugih religijskih ustanova i dogmi u politici???
pod to se podrazumijeva i zabrana religijskih i pro-religijskih stranaka....

ja osobno mislim da da jer religija nema kaj radit u politici osim smetat,i manipulirat...stetit.....

obrazlozite odgovore :)

Svakako.
Pod ustrosjtvom državne vlasti
Crkva se nigdje ne spominje.
Osim ako Sabor ne uvede i šestu stavku,
u što čisto sumnjam :lol: .
Crkvenjaci kao i svi građani
imaju pravo na svoje mišljenje,
ali što se samog političkog aktivizma tiče,
tj. utjecaja na politički život,
tu oni nemaju što raditi.
Još nam samo fale popovi-lopovi da nam kroje državu.
(Pored svih ostalih lopova :lol: )
_EBONY_
Forum member

Postby Turin Turambar » Fri Nov 16, 2007 19:13

evo gledam danas onu predizbornu emisiju na htv-u (15 minuta koliko sam izdržao), i hdz-ova ministrica Matulović-Dropulić prospe da je u Hrvatskoj 92% deklariranih katolika koji idu u Crkvi. I u skladu s time, jelte, oni slijede upute Crkve (i iskrcavaju joj vreće love itd.)...ista jeftia demagogija reciklirana do boli. Jad i bijeda.

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby Teomondo Scrofalo » Fri Nov 16, 2007 19:21

@SINISTER - Znao sam da ću ti zgaditi dan. Zato postoje prijatelji. :mrgreen:
@DemiGod - Svećenik blagoslovio kanalizaciju? Khm, ne želim znati čime ju je poškropio. :mrgreen:
@Turin Turambar - voajerizam? Paaaa, ne bih to tako definirao. Uvijek mi je zanimljivo vidjeti kako razmišlja konkurencija. I naravno, uvijek dolazim do istog zaključka: konkurencija ne misli.

Isis Rosenkreuz wrote:Kako da se ne smijem (ili plačem) izjavi "...ja glasam za HDZ.....nisu sljedbenici Sai Babe, kao Pusićka...i mnogi drugi, koji umjesto da idu u crkvu....vježbaju se i zalažu za yogu...".

Urnebesno. Koji je sljedeći korak, jebate? "Neću glasati za XY,jer dotični političar voli jesti cous-cous iili kosher, a ne janjetinu." :mrgreen:

_EBONY_ wrote:Crkvenjaci kao i svi građani

Yep, I agree, iako bih dodao da na neki način popovi već sada kroje ovu državu, zahvaljujući nasim vrsnim političarima/diplomatima kojj su pokorno kalali mudante u Vatikanu i potpisali one famozne ugovore sa SSom (Svetom Stolicom). Ma ono, već kad imamo masan Proračun, zašto ne bismo dali dobar dio torte RKC?

A sad ozbiljno: da sam vjernik, mislim da bi me strumentalizacija vjere u političke svrhe lagano uvrijedlia. Ne izgleda mi baš jako profesionalno ili etički korektno to da političari u predizbornoj kampanji uspješno prikupljaju poene na temelju vjere potencijalnih glasača. U tom grmu možda leži zec: sve upućuje na to da političari u ovoj zemlji vjeruju u jednadžbu VJERNICI = GLASAČI.
Kako god bilo, zanimljiva mi je jedna druga stvar u ovoj utrci za fotelju: BBB su promptno negodovali čim su vidjeli da se igrači njihovog omiljenog kluba koriste u političko-propagandne svrhe. No, kada se ista stvar desi sa nekim vjerskim načelima i pitanjima, vjernici uglavnom (napominjem: uglavnom - jer i tu, luckily, ima iznimaka) šute, pristaju, padaju na takve jeftine manipulatorske fore i na glasačkom listiću zaokruže ime stranke koja očigledno ne zna razlikovati (a kamoli odvojiti) Crkvu od Države. Ako svemu tome dodate još povremena uletavanja raznoraznih Jezerinaca, Kustića, itd., predizborni koktel u duhu Svetoga Duha spreman je za instant uporabu.
Amen.
Teomondo Scrofalo

Postby _EBONY_ » Mon Nov 19, 2007 15:47

Teomondo Scrofalo wrote:
_EBONY_ wrote:Crkvenjaci kao i svi građani

Yep, I agree, iako bih dodao da na neki način popovi već sada kroje ovu državu, zahvaljujući nasim vrsnim političarima/diplomatima kojj su pokorno kalali mudante u Vatikanu i potpisali one famozne ugovore sa SSom (Svetom Stolicom). Ma ono, već kad imamo masan Proračun, zašto ne bismo dali dobar dio torte RKC?

Uhvatila me neka čudna migrena
kad sam u jednim našim dnevnim novinama
pročitala podatak o 200 milijuna kuna (sića za bogatu i prebogatu Hrvatsku)
redovitog financiranja Crkve iz proračuna,
prema sporazumu sa Svetom stolicom.
5 milijuna kuna vrijedi sporazum o financiranju katoličkog sveučilišta
za slijedeću godinu,
a za stotinjak crkvenih ustanova izdvojeno je više od 70 milijuna kuna.
E moj Sanaderu.
_EBONY_
Forum member

Postby Diogen » Mon Nov 19, 2007 17:23

Ako se ja dobro sjećam, 16 (ili 4, stvarno nisam posve siguran o kojoj se svoti radilo - al da se radi i o jednoj kuni, previše je !) od tih 70 milijuna je otišlo u drugu državnu tvorevinu, imenom i prezimenom - Bosnu i Hercegovinu.
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby _EBONY_ » Mon Nov 19, 2007 17:45

Viš, to nisam znala

Gle, a ja mislila da se the Proračun odnosi na Republiku Rvacku
_EBONY_
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Mon Nov 19, 2007 17:51

_EBONY_ wrote:Gle, a ja mislila da se the Proračun odnosi na Republiku Rvacku

Pa, odnosi se na RH: mi u njega uplacujemo! :D A ide onima pomocu kojih se kupuju glasovi (i onima koji su te glasove kupili). 8) Ili mislis da popovi iz altruizma, a dijaspora iz domoljublja promoviraju HDZ? :lol:

P.S. Zar nije Racanova vlada potpisala ugovore sa SS-om? :-k
Charon l'Cypher
Forum mender

PreviousNext

Return to Knjiznica