EU- za ili protiv?

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

EU?

Za
24
26%
Protiv
70
74%

Total votes : 94

EU- za ili protiv?

Postby Aryan » Tue Feb 20, 2007 11:52

Evo samo da vidm mišljenje ovog dijela hrvatske populacije o budućnosti voljene nam zemlje.
Aryan
Forum member

Postby Diogen » Tue Feb 20, 2007 12:19

Z A :!:

da ne duljim, po meni jedini put u koliko-toliko svijetlu budućnost
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby S I N I S T E R » Tue Feb 20, 2007 12:33

Skeptičan san oko našeg ulaska u EU...pogotovo što je i sama Europa prilično podijeljena, tako da onaj "Europska Unija" više stoji kao paravan nego kao nekakva konkretna karakteristika zajedništva. Lijep je taj san, ali ne smatram da je ovo neki posebno pogodni trenutak...kako su požurili s Bugarskom i Rumunjskom, sve mi se čini da se nešto treće krije iza svega toga.

Mnogi će navesti da ćemo ulaskom u EU profitirati, uzevši u obzir poboljšanje životnog standarda...ja mislim da mora doći do unutarnjih promjena unutar naše države, pogotovo što se socijalnog problema tiče...tek onda ćemo moći krenuti ka toj željenoj EU...

Odbojan sam do kosti bilo kakvom nacionalizmu, no prodavati se Europi je isto tako bijedno i nesuvislo...ali naravno, profitabilno je za onu manjinu koja samo želi do moći i casha i lijepe svote u banci...i koja naravno narodu prodaje fore o 'rvackoj i 'rvatstvu.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby Guest » Tue Feb 20, 2007 14:39

ja još uvijek ne znam :lol: :? ali ozbiljno, ne znam.
Guest

Postby Officer Pantowsky » Tue Feb 20, 2007 15:17

S I N I S T E R wrote:Skeptičan san oko našeg ulaska u EU...pogotovo što je i sama Europa prilično podijeljena, tako da onaj "Europska Unija" više stoji kao paravan nego kao nekakva konkretna karakteristika zajedništva. Lijep je taj san, ali ne smatram da je ovo neki posebno pogodni trenutak...kako su požurili s Bugarskom i Rumunjskom, sve mi se čini da se nešto treće krije iza svega toga.

profitabilno je za onu manjinu koja samo želi do moći i casha i lijepe svote u banci...i koja naravno narodu prodaje fore o 'rvackoj i 'rvatstvu.

dobijemo standard,stranci upravljaju nama.....postajemo KURVE....
Purple haze for everyone-Mahatma Gandhi
AK 47 for everyone -Osama bin Laden
Jebac rumene kadulje
Officer Pantowsky
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Tue Feb 20, 2007 15:45

tako i tako smo rasprodani...Ako sada nismo vlasnici ničega, ulaskom u EU neće biti ništa bolje.
Kakav standard? Zar stvarno mislite da će se nešto poboljšati? Dobit ćemo samo brdo birokracije, europski standard potrošnje, ali ne i prihoda (čisto za usporedbu, u Francuskoj je minimalac oko 1.200 eura, jeste da oni imaju viši standard, ali dajte si zamislite kojom bi se brzinom morali razvijati, a nemoguće je kada MMF diktira zakon, da ih dostignemo). Nisam baš sigurna da su svi jako sretni u EU. Naravno, ovdje se odnosim na građane, ne na političare. Koliko vidim iz osobnog iskustva, talijanska ekonomija je u škripcu, a i ostali su tu negdje. Pri tome ne mislim na poduzetnike i fantastično prljanje očiju sa nekim nominalnim rastom BNP-a, već na to što se sve više stvara nova sirotinja. Navodno je ekonomija u cvatu, pa dobro, gdje je ta lova??? Ne, ne želim znati... :evil: :roll:
S druge strane, moramo u EU jer nam nema druge što se tiče vanjske politike, izvoza, uvoza i sl. Naravno, guramo se u EU jer nam je neka vrsta "Balkanske unije" ispod časti, a uostalom, ili ćemo plesati kako oni sviraju ili ćemo biti izolirani. A ne znam što je gore :(
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Postby Nosferatu » Tue Feb 20, 2007 15:57

mene zanima samo jedno po tom pitanju... ako ulazimo u EU (a cinise da ulazimo) - treba zadovoljiti neke kriterije, izmedju ostalog pravosudje, skolstvo, etc...
ako to zadovoljavanje kriterija ne bude mrtvo slovo na papiru (kakvo je npr provodjenje bolonjskog procesa u nas, ili se bude provodilo samo za neke, kao i dosad... ), moglo bi ponesto i dobroga ispasti van
al iskreno sumnjam da ce se nesto zbilja promijeniti, ali vjerujem da ce puno toga biti radjeno 'u ime EU', imalo s time veze ili ne.... (hint: inkvizicija i sve price i pricice oko toga ;-) )
Nosferatu
<i></i>

Postby Drug Kardelj » Tue Feb 20, 2007 16:02

Teško pitanje. You win some you lose some. Možda će nam se standard poboljšat, ali opet s druge strane bit ćemo pod tuđom vlašću. Baš kako Rosenkreuz kaže: "mi ćemo plesati kako oni sviraju." A da ne pričam da će tu i Amerikanci imat svoje masne McDonalds prste. Ako se mene pita Amerikanci sam žele da se Europa ujedini tako da bi lakše kontrolirali. Ali opet postoji i pozitivna strana. Tako da je teško pitanje. Nebi se trebalo gledati samo za ili protiv.
Staljin: "Oš' ti u Meksiko?"
Tomac: "Dja dja! I može jednja kaljzone :lol:
Drug Kardelj
Forum member

Postby Wolfshade01 » Tue Feb 20, 2007 16:04

Protiv. Ne bih se sad upuštao u rasprave ali imam svoje argumente.
vanity wrote:ima nečeg slavenski romantičnog u tome i ponekad mislim da bih baš htjela jednom da me muško nalema, čisto da vidim kako je to i kako bih se ponijela...

http://www.last.fm/user/Wolfshade01/
Wolfshade01
Forum member

Postby DarkRyder » Tue Feb 20, 2007 16:43

Protiv

prvo se treba razviti kao država, infrastruktura i mentalitet a onda može
DarkRyder
Forum member

Postby Dragonlord » Tue Feb 20, 2007 17:28

ZA

Ovako ne ide, probajmo s njima. A za to oćeli nešto bit u vlasniku stranca ili Hrvata, boli me kurac. Ako će stranac bolje upravljat nego Hrvat, zašto ne?
Dragonlord
Forum member

Postby Fuchs » Tue Feb 20, 2007 17:52

DarkRyder wrote:Protiv

prvo se treba razviti kao država, infrastruktura i mentalitet a onda može

Mi se već 15 godina 'razvijamo' i kud nas je to dovelo?

Podržavam ulazak u EU.
Fuchs
Forum member

Postby kaliyuga » Tue Feb 20, 2007 18:34

protiv.
iako ima dosta argumenata za,ipak mislim da nismo ni blizu usklađivanja zakona na svim područjima,a o standardu da niti ne govorimo jer cijene će biti europske a plaće...ne da ostaju iste,nego padaju.među najnovijim vijestima u zemlji je činjenica da će prosječne mirovine biti 800kn...al mislim da bez obzira na referendum ,mi ulazimo...
kaliyuga
Forum member

Postby Lucifer » Tue Feb 20, 2007 19:26

Fuchs wrote:Mi se već 15 godina 'razvijamo' i kud nas je to dovelo?
Podržavam ulazak u EU.

Exactly. Ja sam ZA, iako bi ušli s puno puno bolje pozicije da stanemo sami na svoje noge, nego da pužemo unutra. No, opet, kao što je Vatro (;)) rekao, imali smo i dovoljno vremena za razvoj.

Što se rasprodaje i kurvinstva tiče, zapitao bih ljude koje to argumentiraju da se zapitaju u kojoj jebenoj državi žive? Od početka privatizacije ona se odvijala ili po principu malverizacije kojekakvim mini-magnatima (čitaj: šupcima) ili vanjskim firmama (tzv D-T-com efekt). I to sve u kompletnoj i potpunoj "samostalnosti".

Pa vas, gospodo, pitam....... zar zaista hoćete reći da nismo rasprodani sada, i da sada nismo kurve? :?
Lucifer
Forum member

Postby S I N I S T E R » Tue Feb 20, 2007 20:02

Lucifer wrote:Pa vas, gospodo, pitam....... zar zaista hoćete reći da nismo rasprodani sada, i da sada nismo kurve? :?

Jesmo, prodani smo i sad, nitko ne kaže da nismo...a prodali nas "najveći 'rvati"...kako to? :lol: :roll:
Ti isti koji su najglasniji da uđemo u EU, već ispisuju čekove i trljaju ruke zbog zarade koje ih čeka...

Ne smeta meni toliko što se želimo učlaniti u nešto iz čega bi mnogi danas htjeli pobjeći i gdje se ljudi ne mogu dogovoriti oko osnovnih pitanja zajedništva(vidi Euro Ustav), gdje je problema više nego lijepih i zgodnih stvari...

No pitanje je, ako po nekih 1% mogućnosti nebi ušli u EU, koliko bi bili sami u stanju učiniti nešto konkretno za našu budućnost...
Da vam pravo kažem, čini mi se da je prvenstveno u pitanju izmjena generacija na određenim pozicijama, i kako sam prije naveo, kakvo takvo društveno izjednačavanje.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Next

Return to Knjiznica