EU- za ili protiv?

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

EU?

Za
24
26%
Protiv
70
74%

Total votes : 94

Postby Tandrax » Thu Jan 19, 2012 23:17

Bravo poštaru!! :)
Fear is the mind-killer.

Glad će navest ljude na promjene, ona bistri um
Tandrax
Forum member

Postby Nervozni Postar » Fri Jan 20, 2012 2:23

desert rain wrote:oko toga što se vas dvoje raspravljate oko iluminata ,masona itd. sve fino piše u Krvavim osnovama - Protokolima sionskih mudraca.

barem ja to tako vidim, i mrzim riječ zavjera- to je za mene način. ako mogu upravljati životinjom koja je 15 puta teža od mene imam način na koji nad njom upravljam za svoju korist- ne radim nikakvu zavjeru. ona je jednostavno gluplja od mene pa mi to dopušta.

Na jednom forumu nasao sam odlicnu definiciju "zavjera" : ne postoje teorije zavjera, vec teorije o zavjerama. Sto se knjiga tica, literature ima u izobilju. Bas sam nedavno procitao odlicnu knjigu Jordana Maxwella: Mreza Moci, gdje na 200 stranica daje osnovne uvide u agende koje se po cijelom svijetu dogadjaju (lik to radi od 50-ih godina, dakle davno prije Ickea, Alexa Jonesa i ostale ekipe). Gledaj samona ovim prostorima knjige od Domazeta Loše,umirovljenog generala koji pise o takozvanom zavjerama, pa knjiga od Janeza Drnovseka...Ne kazem da je sve istina, ali gdje ima dima ima i vatre. A dima kod stotina autora ima i to u izobilju.

Ljudima je dosta skrenuti pozornost i igrati uvijek na isti pattern: za i protiv. A svi se hvataju za to. Rijetki idu traziti u detaljima i kriticki razmisljati dok se vecina hvata ideologija. Masa je glupa, povodljiva, lako manipulirana i treba joj emotivna hrana. A di ces bolje hrane od napucavanja naroda plitkim senzacijama da se vecina bez identiteta osjeti potrebnom i da ima neku svrhu (koju vecina ljudi nema vec zive ko stoka, roboti, zombiji i masine). Skretanje pozornoti, ono sto Icke naziva "problem, reakcija i solucija", dvije strane koje su u zavadi dok nad dvije strane upravljaju isti ljudi...sve je to jasno. Nekima.

Tandrax wrote:Bravo poštaru!! :)

:wink:
Nervozni Postar
Forum member

Postby garak » Fri Jan 20, 2012 10:07

POLITIKA: Lisabonski ugovor - možete li nam reći nešto što možda još ne znamo?

ROKO ŠIKIĆ: A što reći o uratku koji je ispisan običnom građaninu na prilično nerazumljivom jeziku prepunom kontradikcija i začudnih formulacija.

Idemo redom, najzanimljivije ili bolje reći najluđe – sporazumom Unija nije definirana što je – da li je to država, savez država, federacija, konfederacija, monarhija ili bilo koji drugi poznati oblik političkog okvira. Piše samo da je to Ugovor. Što to znači? Ne pojašnjava se. Pri tome Lisabonskim sporazumom Uniji se dodjeljuje status pravne osobe. Potpuno ludilo – ugovor koji ima status osobe? Kako? Zbog čega? Pa zbog toga jer se na taj način omogućava potpisivanje ugovora s ostalim državama ili korporacijama koji sve članice moraju poštivati.

Dakle nešto što zapravo ne postoji može potpisivati međunarodne ugovore.

Člankom 62. Unija je stavila monopol na zajedničku politiku za vize i kratkotrajne boravišne dozvole. Time se Hrvatska stavlja u nadležnost Bruxellesa kako i kojoj državi bi bile omogućene vize. Toliko o izgradnji međunarodnih odnosa prema trećim zemljama. Prijatelje će nam birati Bruxelles.

A znate li koji je najbolji dio? Aktima uredbe ili regulacije EU zaobilazi nacionalne parlamente na način da sve odluke koje se donesu tim aktima automatski postaju pravna stečevina u svim zemljama članicama. Kao da to nije dovoljno, pa u članku 308. Lisabonskog sporazuma piše da ako se pokaže potreba za akcijom kojom bi se ostvario neki od ciljeva europskih sporazuma, Vijeće Europske Unije s pristankom europskog parlamenta ima pravo dodijeliti sebi moć za izvršavanje tih ciljeva, bez dodatnih referenduma.

Svakom dakle, novom regulativom, direktivnom ili odlukom, EU se sve više približava poimanju superdržave. Zanimljivo je da su Britanci, poznati u našim medijima kao euroskeptici, izračunali koliko su suvereniteta kroz godine prepustili Bruxellesu.

U Rimskom sporazumu je bilo riječ o 38 mogućih veta na koje više nemaju prava, Jedinstvenim Europskim Aktom 12, Ugovorom iz Maastrichta 30, Amsterdamskim 24, ugovorom iz Nice 46, ali s Lisabonskim su izgubili pravo veta u čak 63 područja djelovanja. Ukupno je riječ o čak 213 područja u kojima Britanci, a po želji naših političara i Hrvati, nemaju kontrolu nad svojom zemljom.

Što, dakle, reći o nečemu što nije definirano što je zapravo a pri tome može odrediti svašta svojim članovima? Osim – sačuvaj nas Bože bolesti, rata i EU!

politika.hr
U POŽARU IZGORIO PRASAC VICKO, KRAVA JAGODA I ČOVJEK IVAN
garak
Forum member

Postby desert rain » Fri Jan 20, 2012 17:12

@nervozni poštar- evo hvala na preporukama, neznam za sve ove knjige kaj si napisao.
@garak- dotičeš se nečeg po meni najgenijalnijeg ikad- Lisabonski ugovor je trenutno najveći europski dokaz za postojanje novogovora. Ne mogu se načuditi kako ga fenomenalno provode.
Orwell o dvomišljenju- temelj novogovora:

'Znati i ne znati, biti svjestan potpune istinitosti i istovremeno govoriti

pažljivo smišljene laži, u isto vrijeme imati dva mišljenja koja se poništavaju,

znajući da su kontradiktorna i vjerujući u oba, koristiti logiku protiv logike,

odbacivati moralnost i prikazivati se moralnim, vjerovati da je demokracija

nemoguća i da je Partija [vlada] zaštitnik demokracije, zaboravljati sve što je

potrebno zaboraviti, a zatim to prizvati u sjećanje u trenutku kad je potrebno

i odmah ponovno zaboraviti: i iznad svega, primjenjivati isti proces na sam

proces. Ovo je vrhunac suptilnosti: svjesno izazvati nesvjesnost, i zatim, opet,

biti nesvjestan hipnoze koju ste upravo izveli. Čak i razumijevanje riječi

'dvomišljenje uključuje korištenje dvomišljenja.'
desert rain
Forum member

Postby Tandrax » Sat Jan 21, 2012 12:24

evo danas gledam na dnevniku oni jedan dan prije izbora svim silama peru mozak ljudima na info štandovima u zagrebu. a na Jelačić trgu ljudi napravili mali prosvjed protiv eu i odma policija došla i legitimiralla i onda počela tuć ljude jer su izrazili želju za skidanjem zastave eu-a..
Neka evo vam ljudi moji represivnog aparata na djelu a ovako će bit još i gore u budućnosti.
Fear is the mind-killer.

Glad će navest ljude na promjene, ona bistri um
Tandrax
Forum member

Postby battle_angel » Sat Jan 21, 2012 13:53

Ma dosta je vidjeti "istraživanje" nove tv po kojem su protiv eu oni sa plaćom do 4 tisuće kuna i sa osnovnom školom.Onda malo gledate emisije po tvu sveučilišni profesori i znanstvenici mahom protiv
battle_angel
Forum member

Postby RIFF » Sun Sep 02, 2012 23:30

battle_angel wrote:Ma dosta je vidjeti "istraživanje" nove tv po kojem su protiv eu oni sa plaćom do 4 tisuće kuna i sa osnovnom školom.Onda malo gledate emisije po tvu sveučilišni profesori i znanstvenici mahom protiv

to ti je jer nam sveucilisni profesori i znanstvenici imaju samo osnovnu skolu
RIFF
Forum member

Postby DarkRyder » Sun May 05, 2013 22:03

DarkRyder
Forum member

Previous

Return to Knjiznica