zasto toliko drame oko smrti?

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby dealer » Sun Nov 12, 2006 13:22

Gordan wrote:krivo me vecina shvatila ;)

svaki dan GINE stotine ljudi i to je totalno normalno. jednostavno previse nas je da svi savrseno dozivimo duboku starost i onda umremo mirno u snu. oces neces netko mora pasti, nesto njemu pasti na glavu ili ikakva slozenija smrt.

i sad gledam.. oko nekih smrti se radi teska drama, obljetnice, spomenici, minute sutnje... i onda dode neka identicna smrt i nitko ni ne trepne. ko da se nije dogodilo.

evo par primjera.

wtc - u skoli nas natjerali na minutu sutnje, pa da ima radimo i saljemo plakate podrske i slicne stvari.
ameri svak idan pobiju par stotina ljudi i nigdje osim negdje sitno u novinama se ni ne spomene.
----------------------------------

neki jadni decko je uletio sa neispravnim kamionom u tunel, napravio nesrecu i ubio nekoliko ljudi. drama, plac, ogromni crveni naslovi u novnama..
jedan vikend pogine 3 motorista i ni jedan svojom krivnjom i onda ili niti nema ista u novinama, a ako i ima onda je "motorist podletio pod auto.."

nije li malo cudno i nekak.. nemam rijec za to :? ma cudno je dobra rijec za opisat.

prvo: krivo te se shvatilo jer si potpuno neadekvatno ime dao topicu

a sto se tice ovoga o cemu govoris, to je definitivno jos jedan ideoloski nacin (p)održavanja MOĆI određenih zemalja i ne-tako-suptilno proturanje teze o tome da su jedan život i jedna kultura vredniji od drugog života i druge kulture. ali unatoč toj nesuptilnosti ljudi to ne kuže. ovo sto si rekao za ŠKOLU da su radili kod vas mi je upravo TRAGICNO. pretpostavljas da su ucitelji malo sirih nazora i inteligentni, te da shvacaju sto je u pozadini tako razlicitog odnosa prema smrti kad su u pitanju razliciti ljudi i kulture.

sto se pak tice ovih motorista, kamiona i ostale domace crne kronike - tu se radi samo o prodavanju price. ako je smrt sočna, krvava, bizarna i potresna, onda je puno i vijesti i prodaje vijesti i placa. ako je smrt manje zadovoljavajuca novinarima, manje je vijesti/placa.

i u jednom i u drugom slucaju radi se o neosvjestenoj percepciji i manipulaciji njome, samo s drugacijim svrhama. u prvom je svrha manipulacije pranje mozga, a u drugom zarada.
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby _Necrophagist_ » Tue Nov 25, 2008 23:13

smrt je fun.uopće nije frka hahaha.ionako će nas sve ćapat,možda i bolje prije nego posli.recept za dugovječnost:puno rada(fizičkog) ili sporta+vino/rakija :lol: .i naravno-pazite s kim sjedate u auto :)
citati o smrti:
Svi ćemo umrijeti jednog dana,i to je činjenica.Svi,osim onih koji neće.zašto neće?Pa,nisu se nikad niti rodili :D
Richard Dawkins
Ako djeca uče kako se živi, onda odrasli uče kako se umire.
Stephen King
Kada sam se rodio, plakao sam a svijet je bio oduševljen. Kada umrem svijet će plakati a ja ću radovati.
Kabir
Smrt ostavlja bol koju nitko ne može izliječiti a ljubav ostavlja sjećanje koje nam nitko ne može uzeti.
Nepoznati autor
"Smrt izbjegava čovjeka koji je želi, ali je zato pripravna uvijek pograbiti onoga čije se srce čvrsto drži života." Mika Waltari

btw ša mi je uvik bilo najčudnije kod kršćanskih sprovoda(podrazumijeva se da kršćani viruju u zagrobni život,jel)-šta,kad su sprovodi one babe debilne nariču i valjaju se padaju u nesvijest.zar ne bi trebali barem dostojanstveno i mirno ispratit osobu koja je umrla jer ide na bolji svijet :? .a plakat kad se dite RODI,jer dolazi na ovozemaljski svijet,pun bola i patnje :o .ionako se gotovo svaku osobu koja umre,osim ako nije papa,precjednik države,neki uber poznata osoba iz javnog života ili pop/rock zvijezda oplakuje 2-3 dana uvrh glave("aaaa divan čovjek ovo ono") i onda kolotečina ide dalje,like who gives a fuck
btw ja virujen u reinkarnaciju(budizam špresa ovo ono)..uvik san virova da smrt nije kraj,jer život je energija,a energija ne nestaje,jel.a najbolje se konvertirat na SVAKU religiju(just in case :lol: :lol: )-shala mala
Jedina stvar koja me plaši u vezi smrti je bol, nadam se da je u mojem slučaju i u slučaju mojih najdražih neće biti (ja ne toleriram nikakvu vrstu boli)

e baš to..samo da bude ono quick death nema te i to je to..ako će bit slow&painful..e bogami onda je se bojin :?
evo malo edgara,opet(svi smo ovo čitali,valjda :wink: )
http://www.ezgeta.com/annabel.html
The walls between us make the public safe...
Read my scars...see why I'm like that
Read my scars...and don't ask me why
_Necrophagist_
Forum member

Previous

Return to Knjiznica