smrtna kazna

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

za ili protiv smrtne kazne?

za
54
56%
protiv
43
44%

Total votes : 97

smrtna kazna

Postby whiskey » Tue Oct 24, 2006 19:56

da li stojite iza izreke:"oko za oko,zub za zub" ili smatrate kako je doživotni pritvor veća kazna?

osobno sam velika protivnica smrtne kazne jer je poanta zakonske zabrane ubojstva upravo u tome što nitko,ama baš NITKO nema pravo oduzeti život drugom čovjeku.

a onda se pravosudni sustav spušta na istu tu razinu?!wtf??

veća je kazna cijeli život ostati bez slobode i ispaštati zbog svog čina.pa jebote sloboda je jedna od najdragocijenijih stvari koju posjedujemo!kroz cijelu našu povijest su se vodili krvavi ratovi za slobodu, pa i mi smo vodili svoje ratove kako bi napokon dobili svoju hrvatsku-kako bi bili slobodni.

da li je veća kazna oduzeti slobodu ili život (te se spustiti na istu razinu kao i sam ubojica)?

vaša razmišljanja....... :?:
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo.
whiskey
Forum member

Postby Jackie Daniels » Tue Oct 24, 2006 20:02

imala sam jednom za zadacu iz vjeronauka napisati sastavak o ovome. naravno, zakljucak je morao biti da sam protiv smrtne kazne, inace ne bi dobila 5 :lol:

sad se vise ne sjecam sto sam sve napisala, ali svodilo se na to da je smrt zapravo oslobodjenje od fizickih ogranicenja i da je zivot u samici daleko gora kazna *smajlic koji govori blah blah blah, ovdje ga nema*

zar stvarno ovaj topic nije dosad bio?
l e a r n . t o . s w i m

dark artweb designsketchblogphoto
Jackie Daniels
Forum member

Postby Guest » Tue Oct 24, 2006 20:03

whiskey wrote: nitko,ama baš NITKO nema pravo oduzeti život drugom čovjeku

da su adolfa ulovili prije nego se sam ubio definitivno bi ga dali objesiti

to ne bi bilo u redu?
Guest

Postby whiskey » Tue Oct 24, 2006 20:05

ne bi.to je primitivizam.koja je onda poanta?

ja bih ga u doživotnu čuzu bila strpala

misliš da se on bojao smrti?sumnjam.inače ne bi sam na sebe ruku digao
whiskey
Forum member

Postby chmi » Tue Oct 24, 2006 20:19

Samo pod uvjetom da s doživotim zatvorom ide i teški rad i nemogućnost pomilovanja a ne da imaju sve tekovine moderne civilizacije, hlade jaja o trošku poreznih obaveznika i još izađu van zbog dobrog ponašanja. Inače :arrow: smrtna kazna.
Never laugh at live dragons
chmi
Forum member

Postby Wolfshade01 » Tue Oct 24, 2006 20:30

Protiv.
Doživotna robija je sasvim dovoljna.
I pri tom ne mislim o doživotnoj besplatnoj teretani, hlađenju jaja pred televizijom i kompom ili na golf terenima tipa zatvor u haagu nego na prisilan rad tipa kamenolomi ili asfaltiranje cesta... neka zločinci koriste državi umjesto šta su u zatvorima na državnom trošku!
vanity wrote:ima nečeg slavenski romantičnog u tome i ponekad mislim da bih baš htjela jednom da me muško nalema, čisto da vidim kako je to i kako bih se ponijela...

http://www.last.fm/user/Wolfshade01/
Wolfshade01
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Tue Oct 24, 2006 20:38

Nisi ti negdje napisala da neces vise otvarati topice? :-k :P

Osnovna zabluda o smrtnoj kazni je da je to "kazna". :roll: Shipak: to je prevencija. 8) Ubijes zlocinca da on ne bi ubijao dalje. ;) Naprotiv, ja smatram da je dozivotni zatvor besmislen, jer - ako ce netko biti u dozivotnom zatvoru - koji ces ga k*** preodgajati? :-k

Moje misljenje: smrtna kazna je ok, ali bih dodao mogucnost da osudjenik sam bira zeli li da se kazna provede ili ce u dozivotni zatvor bez mogucnosti pomilovanja i uz rad kojim bi otplacivao troskove koje drustvo ima zbog njega. 8)

I taj rad ne mora nuzno biti "kamenolom"; ako je neka bistra glava, neka drugacije bude koristan Drzavi - briga me. 8) Samo da otplati trosak i sve ok. :D
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby whiskey » Tue Oct 24, 2006 21:10

Charon l'Cypher wrote:Moje misljenje: smrtna kazna je ok, ali bih dodao mogucnost da osudjenik sam bira zeli li da se kazna provede ili ce u dozivotni zatvor bez mogucnosti pomilovanja i uz rad kojim bi otplacivao troskove koje drustvo ima zbog njega. 8)

još da on bira? :?
whiskey
Forum member

Postby Guardian » Tue Oct 24, 2006 22:28

Pedofilima bi na licu mista metak u celo. Jedino zbog toga san glasa ZA.
My girlfriend ran away with my best friend.
Damn I miss him!!!

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=20826

Nikica wrote:Pimpek picu miluje...to je najvažniji faktor...bar meni :P

http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=40910
Guardian
Forum member

Postby Amadeth » Tue Oct 24, 2006 22:35

moram se složit sa Charonom. bio bih za smrtnu kaznu kada bi sustav bio savršen. nažalost, još uvijek previše nevinih biva osuđeno za djela koje nisu počinili.
držat nekoga tko je ubio na doživotnoj je besmisleno. živi na teret društva. doživotna robija bi bilo dobro riješenje.
daj mi ga u guzu
Amadeth
Forum member

Postby cherry pie » Tue Oct 24, 2006 22:47

Jeli uredu nekoga kažnjavati smrću ako je počinio ubojstvo? Dakle, mi smo protiv ubojstva, a opet, toleriramo to samim činom što ga osuđujemo na smrt.

A s druge strane... Ako je već počinio ubojstvo, te ga želimo kazniti, smrću ga ne stavljamu na muku.... :twisted:
Već mu olakšavamo stvar...

Znanstvano je dokazano da ubojice će najvlerojatnije počiniti još jedno ubojstvo.. Dakle, smrtna kazna je radi opće sigurnosti.

No tu dolazi pitanje MORALA!...
Jeli moralno?
Svako čovjek ima pravo na život.

(primjer smrtne kazne ubojica)
Smrtnom kaznom se ne kažnjuju svaki ubojice.. Višestruki pervenstveno... To rade radi nekakve OPĆE sigurnost naroda i zemlje.. Jer iz zatvora se može pobjeći... A masovni ubojice se neće promijeniti... Te će vrlo vjerojatno počiniti još novo ubojstvo (koje se je moglo spriječiti smrtnom kaznom te ubojice)

Teoretski sam protiv smrtne kazne, ali..
Ne znam. :?
,, Na svijetu je samo jedna stvar gora od toga da ste duhoviti, a ta je da niste duhoviti.''

\:D/
cherry pie
Forum member

Postby .:boomerang:. » Tue Oct 24, 2006 23:16

cherry pie wrote:Znanstvano je dokazano da ubojice će najvlerojatnije počiniti još jedno ubojstvo.. Dakle, smrtna kazna je radi opće sigurnosti.

Jer iz zatvora se može pobjeći... A masovni ubojice se neće promijeniti... Te će vrlo vjerojatno počiniti još novo ubojstvo (koje se je moglo spriječiti smrtnom kaznom te ubojice)

Za, razlozi navedeni.
SithG6

:azdaja: __ glavni zastrašitelj u stožeru __ :azdaja:

---- 8) ----
.:boomerang:.
Forum member

Postby Sinner » Wed Oct 25, 2006 0:13

.:boomerang:. wrote:
cherry pie wrote:Znanstvano je dokazano da ubojice će najvlerojatnije počiniti još jedno ubojstvo.. Dakle, smrtna kazna je radi opće sigurnosti.

Jer iz zatvora se može pobjeći... A masovni ubojice se neće promijeniti... Te će vrlo vjerojatno počiniti još novo ubojstvo (koje se je moglo spriječiti smrtnom kaznom te ubojice)

Za, razlozi navedeni.

Slažem se.
Ali stvar je u tome što je smrt preblaga kazna jednako kao i odsluživanje kazne u zatvorima gdje nema prisilnog rada ...

Ali ako je sigurnosti radi ...samo daj!
Sinner
Forum member

Postby Dea » Wed Oct 25, 2006 0:42

Protiv, jer tko je čovjek da sudi čovjeku. Greške su uvijek moguće, ko prvo, a ko drugo, čovjek je i dalje čovjek, a ne bog, pa ne odlučuje tko živi, a tko umire. Doživotni zatvor kao alternativa, s puno manje komfora nego sada.
in my left brain, nothing right
in my right brain, nothing left
Dea
Forum member

Postby Isis Rosenkreuz » Wed Oct 25, 2006 7:15

Smrtna kazna...nekim ljudima je sam život smrtna kazna... :cry:
Ne vjerujem u spiku da se ubojica/pedofil/silovatelj može preodgojiti. Nedavno je na talijanskoj tel u emisiji "Kronos" intervijuiran silovatelj. Lik je kažnjen sa pet godina ćuze, ali je napomenuo da bi, kada bi mu se pružila prilika, opet učinio ono što ga je do ćuze dovelo jer je nagon u njemu takav. Veli da je svjestan toga da je počinio zvjerstvo, ali ne može si pomoći (ja bih mu pomogla zatvaranjem sa okorjelim stokilaškim sodomistima, pa da vidimo tko će koga silovati i ponižavati).
U slučaju pedofila metak u čelo bi bio malo. I da ih ubiješ s time nisi postigao ništa, oni su kakav-takav život imali, dok će žrtve nositi ožiljke i rane djelovanja takvih monstruma do smrti. Za takve "ljude" je i mučenje malo.
Maknuti te zločince nije solucija, iako vjerujem da bi odgovor bio drugačiji da sam ja žrtva silovanja i da me pitaju što sa počiniteljem, ili da mi je dijete žrtva pedofila. Ne bih ni sekunde razmišljala, vjerojatno bih našla i snagu da tu "osobu" ubijem vlastitim rukama, na što bolniji i okrutniji način.
No, dok je sve na teoriji založila bih se za to da smrtne kazne nema, već da zločinac služi zajednici i da na neki način iskupi (iako je nemoguće) to što je učinio. Pa neće mi valjda čamiti u zatvoru na račun države i poreznih obveznika bez da mrdne prstom???
"Not a servile scribe Am I
Not ever shall I be
My sire is mind
Whose sons are always free"

Nobel invented dynamite. I won't accept his blood money.

If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Isis Rosenkreuz
<font color=red>House-Wife

Next

Return to Knjiznica