Egzorcizam?

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Pumpa » Wed Mar 26, 2008 23:37

Egzorciam, šmegzorciam, sve su to gluposti...
Pumpa
Forum member

Postby _Necrophagist_ » Wed Aug 20, 2008 0:16

Teomondo Scrofalo wrote:
whiskey wrote:Ovo u vezi zadnjeg harry pottera me podsjetilo na osmi razred kad je na vjeronauku u crkvi (krizma) idiot rekao da su LOTR, njegove tamne tvari i harry potter sotonističko štivo.i zabranio nam je da to čitamo.

Dobro da te nije našao da čitaš autore kao što su npr. Hawthorne, Lovecraft, Byron, Milton, Baudelaire, Agosti, Fo...
...inače bi ti navedeni lik pripremio custom lomaču....

(zbog toga, djeco draga, treba ukinuti vjeronauk u školama. Definitivno.)

moj profa iz vjeronauka u srednjoj je bia ok,totalno liberalan,ono baš smo pričali o svemu,od masona i scijentologa,do harry pottera,LOTR..i naravno ostalih religija tipa hinduizam,budizam,židovstvo,islam,blabla..jedina zamjerka-nismo s e baš dotakli slavenskog paganizma :( :D ,kao IMHO najnormalnije religije od svih s kojima san upoznat
The walls between us make the public safe...
Read my scars...see why I'm like that
Read my scars...and don't ask me why
_Necrophagist_
Forum member

Postby lep ko slika » Wed Aug 20, 2008 11:30

Može li mi netko od stručnjaka ovdje objasniti zašto "demoni" najčešće opsjedaju male curice u selima sa svega 100 stanovnika?
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby _Necrophagist_ » Fri Aug 22, 2008 20:54

Lucifer wrote:
Moontaylor wrote:Znate koji je tu mali problem, mala je nekad razlika izmedju opsjednutog i psih. bolesnog covjeka.

:-k
Hm..... koliki je broj slučajeva u kojem su psihijatri poslali pacijenta svećeniku s dijagnozom opsjednut, i obratno?

Moontaylor wrote:A za svaki grijeh koji napravis sam si kriv, jer zasto si budala pa dopustio da netko upravlaj s tvojim tijelom :D .

Ehm, nije li Sotona navodno jači od tvoje volje da se odupreš? :-k

Moontaylor wrote:Ja osobno vjerujem da ima ljudi koji su opsjednuti .
Nije to kao sto netko misli ideja nekog fanaticno poremecenog svecenika vec mozda i gorka istina, da toga ima.

Ma, gle, sve to ok. Ali tip je prozvao Hitlera i Staljina opsjednutima, zbog djela koje su činili (da, to mu je argument). Ne znači li to da je ta djela činio Sotona u njima? :-k
Ako da, ne čini li ih to onda nedužnima? Kao što je pištoj nedužan ako ubiješ nekoga njime? :-k

a ti si neki Bog i Sotona u jednom? :lol:

EDIT MOD: Umjesto cijelog quotea, mogao si jednostavno napisati @Lucifer - (komentar). Molim usere da pripaze malo na kvotanje, te da izbjegavaju one-linere. TS
http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=22317
The walls between us make the public safe...
Read my scars...see why I'm like that
Read my scars...and don't ask me why
_Necrophagist_
Forum member

Postby Lucifer » Fri Aug 22, 2008 23:12

_Necrophagist_ wrote:a ti si neki Bog i Sotona u jednom? :lol:

Ja sam koji jesam. 8)
Lucifer
Forum member

Postby DarkRyder » Sat Aug 23, 2008 21:55

lep ko slika wrote:Može li mi netko od stručnjaka ovdje objasniti zašto "demoni" najčešće opsjedaju male curice u selima sa svega 100 stanovnika?

DeathOfArt:
što tebi tu nije jasno?...

"demoni opsjedaju" u većini slučajeva žene , pogotovo one koje imaju histerične i slične psihopatološke poremećaje.

slična je stvar i sa stigmama.

u većini slučajeva događa se ljudima odgajanim u skučenom i zabitom mjestu koje priječi njihov razvoj duha i mentaliteta koji je daleko iznad onoga kojima bivaju okruženi cijeloga života... pa na razne načine jedan dio njihove psihe pokušava da ispršti van i izbaci sve frustracije uzrokovane tijekom odrastanja...
s obzirom da obično takva zabita i skučena mjesta i sela jesu većinom prepuna religioznih fanatika... "opsjednuće" je zapravo vrsta poriva unutar osobe koja se osjeća ugroženo od svih tih vjernika, te im na takav način pokušava na podsvjesnoj razini "nauditi" i "osvetiti se" za sve ono što joj je prisilno nametnuto od strane već navedenih ...vjernika...
DarkRyder
Forum member

Postby Kratos » Sun Aug 24, 2008 11:26

DarkRyder wrote:
lep ko slika wrote:Može li mi netko od stručnjaka ovdje objasniti zašto "demoni" najčešće opsjedaju male curice u selima sa svega 100 stanovnika?

DeathOfArt:
što tebi tu nije jasno?...

"demoni opsjedaju" u većini slučajeva žene , pogotovo one koje imaju histerične i slične psihopatološke poremećaje.

slična je stvar i sa stigmama.

u većini slučajeva događa se ljudima odgajanim u skučenom i zabitom mjestu koje priječi njihov razvoj duha i mentaliteta koji je daleko iznad onoga kojima bivaju okruženi cijeloga života... pa na razne načine jedan dio njihove psihe pokušava da ispršti van i izbaci sve frustracije uzrokovane tijekom odrastanja...
s obzirom da obično takva zabita i skučena mjesta i sela jesu većinom prepuna religioznih fanatika... "opsjednuće" je zapravo vrsta poriva unutar osobe koja se osjeća ugroženo od svih tih vjernika, te im na takav način pokušava na podsvjesnoj razini "nauditi" i "osvetiti se" za sve ono što joj je prisilno nametnuto od strane već navedenih ...vjernika...

ja se ne bih složio s tobom.

smatram da opsjednuće ipak nije stvar isključivo psihopatološkog segmenta već da se radi o zbiljskom seduciranju demona..mladih , nevinih i neiskvarenih djevojaka.

ovo već postaje globalni problem.

i sve ove vaše zajebancije na račun ovoga nisu smiješne.

:?
ne ženimo sestre,ne pušimo dobre rifere
dijelimo sve provode na karmine i sprovode
dijelimo ožiljke i metke,ak' ne može bolje
jebem vaše sinje more i svoje zagrebačko gorje
Kratos
Forum member

Postby lep ko slika » Sun Aug 24, 2008 13:03

Nadam se da se šališ.
Opsjednuča su mit stvoren od strane neukih seljaka koji nisu mogli objasniti promjene ponašanja bolesnih mještana (slikovito rečeno).
To me podsječa na ukazivanja Isusa u kori drveta ili svježe opranom staklu u Slavoniji.
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby Diogen » Sun Aug 24, 2008 15:47

lep ko slika wrote:Nadam se da se šališ.
Opsjednuča su mit stvoren od strane neukih seljaka koji nisu mogli objasniti promjene ponašanja bolesnih mještana (slikovito rečeno).
To me podsječa na ukazivanja Isusa u kori drveta ili svježe opranom staklu u Slavoniji.
Nije ti baš neka genealogija, ali da, u krajnjoj instanci se ta problematika svodi na neznanje i/ili pogrešnu interpretaciju.
@ Kratos : dobar si u ironiziranju nekih pojava :wink:
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby Lucifer » Mon Aug 25, 2008 11:17

Kratos wrote:ja se ne bih složio s tobom.

smatram da opsjednuće ipak nije stvar isključivo psihopatološkog segmenta već da se radi o zbiljskom seduciranju demona..mladih , nevinih i neiskvarenih djevojaka.

ovo već postaje globalni problem.

i sve ove vaše zajebancije na račun ovoga nisu smiješne.

:?

Nije li ovo Poeov zakon na djelu? :-k
Lucifer
Forum member

Postby Jackie Daniels » Mon Aug 25, 2008 11:55

Diogen wrote:
Nije ti baš neka genealogija, ali da, u krajnjoj instanci se ta problematika svodi na neznanje i/ili pogrešnu interpretaciju.

kako volim kad se netko ide razbacivat fensi riječima i popikne se :lol: genealogija je znanost o obiteljskim stablima ;)
l e a r n . t o . s w i m

dark artweb designsketchblogphoto
Jackie Daniels
Forum member

Postby Diogen » Mon Aug 25, 2008 14:17

Jackie Daniels wrote:
Diogen wrote:

kako volim kad se netko ide razbacivat fensi riječima i popikne se :lol: genealogija je znanost o obiteljskim stablima ;)
Metaforička ekstenzija? :P
Upućujem na Nietzscheovo uvođenje spomenute riječi u širi teorijski spektar ("Genealogija morala"). Od tada se taj pojam koristi za najrazličitije pojave, najčešće označuje analizu koja vodi brigu o nastanku određenog fenomena ili interpretacije istog.

:P

Diogen
Forum member

Postby Soilbleed » Mon Aug 25, 2008 20:23

a kako se stručno kaže "metalsko preseravanje i jadni pokušaj izigravanja elokventnosti u knjižnici na cmar netu" ?
Soilbleed
Forum member

Postby Diogen » Mon Aug 25, 2008 20:26

Jel možda - "Soilbleed"?
:-k

Diogen
Forum member

Postby S I N I S T E R » Mon Aug 25, 2008 23:12

Polemiku valja spriječiti u začetku...prepucavajte se preko pm-a ili se vratite on topic. Hvala, vaš mod.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

PreviousNext

Return to Knjiznica