NOSTRADAMUS

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

Postby Lucifer » Tue Jun 06, 2006 19:10

Fëanor wrote:Ako je izmišljao navedene događaje onda je morao imati više sreće nego kad netko dobije jack pot 100 puta na lotu

Jesi li cuo za rijec "retrofit"? Odnosno, retrogradno nastimavanje?

SVA "desifrirana" Nostradamusova prorocanstva su "desifrirana" unazad. Jucer se dogodi teroristicki napad, a ja danas "desifriram" da je Nostradamus o tome pricao, i to je odjednom "prorocanstvo"?

:wallbash:
Dizem ruke. Ti si od sorte koja zove tarot linije, i onda slini na savjete o zdravlju tipa "da, evo, karte kazu da trebate otici na pregled, doktori sumnjaju na nesta, ali treba jos informacija". :roll:
Lucifer
Forum member

Postby Fëanor » Tue Jun 06, 2006 19:32

Lucifer wrote::wallbash:
Dizem ruke. Ti si od sorte koja zove tarot linije, i onda slini na savjete o zdravlju tipa "da, evo, karte kazu da trebate otici na pregled, doktori sumnjaju na nesta, ali treba jos informacija". :roll:

:lol: :lol: :lol:
Nažalost, ja sam potpuna suprotnost od navedonog lika, ali Nostradamus svakako ne spada u ovaj tip
Samo svrstavanje Nostradamusa u ovu skupinu trebača bi biti uvreda za njega samog
Šteta, ne možeš reći da je on laž
Fëanor
Forum member

Postby Lucifer » Tue Jun 06, 2006 20:41

Fëanor wrote:Šteta, ne možeš reći da je on laž

Ja jos uvijek cekam primjer "desifriranja" prorocanstva koje "ispunilo", a da je bilo desifrirano prije ispunjenja. Inace je to i dalje samo nastimavanje nedavnih dogadjaja na stare stihove.
Lucifer
Forum member

Postby Fëanor » Tue Jun 06, 2006 20:47

Lucifer wrote:Ja jos uvijek cekam primjer "desifriranja" prorocanstva koje "ispunilo", a da je bilo desifrirano prije ispunjenja. Inace je to i dalje samo nastimavanje nedavnih dogadjaja na stare stihove.

Još jednom - kada bi događaj bio dešifriran prije, ne bi se ostvario jer bi se izgubio na neki način ''prirodni'' slijed događaja
Fëanor
Forum member

Postby Guest » Tue Jun 06, 2006 21:41

Fëanor wrote:Još jednom - kada bi događaj bio dešifriran prije, ne bi se ostvario jer bi se izgubio na neki način ''prirodni'' slijed događaja

hoćeš li ovu rečenicu malo podrobnije objasniti? hvala
Guest

Postby Ed1934158 » Tue Jun 06, 2006 22:10

Gortiis wrote:hoćeš li ovu rečenicu malo podrobnije objasniti? hvala

Ako ti netko predvidi da kada sutra izadjes iz stana da ce te pregaziti auto, onda jednsotavno rijesis problem tako sto ne izadjes iz kuce.
Ed1934158

Postby Lucifer » Wed Jun 07, 2006 0:32

Ed1934158 wrote:
Gortiis wrote:hoćeš li ovu rečenicu malo podrobnije objasniti? hvala

Ako ti netko predvidi da kada sutra izadjes iz stana da ce te pregaziti auto, onda jednsotavno rijesis problem tako sto ne izadjes iz kuce.

Gluposti.

Uzmimo dvije stvari kao primjer. Drugi svjetski rat i 9/11.

Kao prvo, nitko nebi mogao vjerovati da ce Hitler, neugledni....... soboslikar!.... iz Austrije, dijete nepoznatog oca (IIRC), toliko nahuskati Njemacku na rat, niti da ce pokreniti takav genocid. Tocnije, to se nije moglo znati do Mein Kampfa i njegove jace aktivnosti......

Vidi trika, upravo se TADA javlja ideja da Hister=Hitler.... pazi od koga? NSDAPa! Go figure. :)

Dakle, anyways...... ideja da Hister=Hitler se pojavila prije ww2, od strane nacista, pa opet nije rat zaustavljen. Prije nego sto se Hitler poceo aktivirati, bio je totalno neugledan. Kad se poceo aktivirati, bio je previse zasticen za ikakav utjecaj.

Dakle, da i je eksplicite receno sto ce se dogoditi (a nije), Hitlera bi se tesko, ako uopce, moglo zaustaviti.

Drugi primjer. 9/11. Dnevno u SADu lete deseci, ako ne i stotine aviona. Kontrola svakog pojedinog konstantno je nemoguca. Pogotovo ako se ne lokalizira gdje bi se napad trebao dogoditi. A moguce je prilicno jasno iskazati prorocanstvo bez specificnog odavanja. Evo pokusaj:

Na dan pomoci (9/11)
orao ce biti napadnut s neba (orao = SAD, s neba = avioni)
jabuka ce krvariti (big apple = NYC)

No, jebes to. Navodno je Nostradamus tocno prozvao grad. "cité neuve" navodno treba znaciti "new york city"? :)
1: cité neuve = new city. Moze znaciti Napulj (grcki: naepolis = novi grad) ili Villeneuve-sur-Lot (Novi grad na Loti, AFAIK)
2: NYC i Napulj su na 40.5..... u doba Nostradamusa..... decimalni brojevi se nisu koristili. Tada bi to izrekao samo 40.
3: Villeneuve-sur-Lot je na 44.5....... DALEKO blize "40 i 5", nego sto je to 40.5....
4: jos barem 2-3 quatraina opisuju podrucje oko Villeneuve-sur-Lot
5: Nostradamus je rodom iz tog juznog podrucja Francuske

Dakle, ma, cak i da zanemaris ovo sve gore.... ti tvrdis da Nostradamus nije smio eksplicite nesta reci zbog toga sto bi to zaustavilo prorocanstvo.... no, opet tvrdis (odnosno, oni koje ti citiras) da je on eksplicite rekao "new york city"?

Wow, love the contradictions. :D

No, anyways, na stranu i to, opseg podrucja koji bi ameri trebali cuvati je ogroman, i prakticki nebranjiv. Nema teorije da bi prorocanstvo bilo odgodjeno, osim da Nostradamus nije dao brojeve aviona, tocan datum i imena ljudi.

But, in reality..... Nostradamus je dao datum 2 godine i 2 mjeseca prerano, na koordinati 5° iznad (jer decimale nije znao), opisujuci ime grada kojih postoji mali milijun (hej, pa i u Hrvatskoj postoji Novigrad, dovraga!!!!). Dakle to je sasvim tocno i precizno. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lucifer
Forum member

Postby hand of Bjesomar » Wed Jun 07, 2006 5:33

Fëanor wrote:Nostradamus vjerojatno nije želio mijenjati tijek događaja jer bi to možda bila velika pogreška - on sam najbolje zna zašto je pisao proročanstva u takvom obliku

The allmighty.
Pa na koju foru, šta je imao kristalnu kuglu koja mu je omogućavala uvid u paralelne vremenske kontinuume?

Fëanor wrote:Ne da kažem ja nego netko prije 500g. i to zabilježi - nema teorije da ne sazna

Hm, da, budući da je tad T-com već uzeo svoje i Nostradamus se (@nostradamus.com)dopisivao sa svojim prijateljom M'bamaom iz Kameruna.

Fëanor wrote:...samo što se naknadno otkriva da je neki čin već proreknut.

Exactly.

Fëanor wrote:Ne ako svoja proročanstva uputiš 500g. unaprijed
Ti si mogao 1995. proreći napad na blizance - je li isto tada ili 1550. Nije.
Nostradamus se nije ograničio na 10g. nega na 2000.g. Prema tome njegova proročanstva se ostvaruje u velikom vremenskom rasponu
Ti nisi prorok - Nostradamus je imao dar - ti nemaš - tvoja proročanstva su samo puko pogađanje
Trebao bi biti svjestan da on nije samo ¨pogađao¨.

Kakav dar? Kakve ima veze?
Ajmo malo demistifikovat, ja se još uvijek držim svoje teorije s manirizmom.

Fëanor wrote:Velika je razlika 2 dana ili 2000 godina jer 2 dana prije nekog događaja možeš ga predvidjeti, a 2000 godina prije ne možeš.

Naravno. Mene samo zanima kako je zajebo deterministički haos.
.teoretičar bauštele

Cedric Price wrote:The only permanent thing is change.

Postby Ed1934158 » Wed Jun 07, 2006 12:13

Lucifer wrote:Gluposti.

Hehehe, Luciferu moj. Ne citas dobro :).
Ed1934158

Postby Dragonlord » Wed Jun 07, 2006 19:07

Ma Feanor je u pravu. Ja san Nostradamusov potomak i ja iman istu moć ka i on.

Evo jedno proročanstvo ka dokaz:

City of clouds, under attack
Birds will spread their wings
Fire will burn on the streets
Suffering, death and terror

Garantiran da će se moje proročanstvo ostvarit u idućih 5 godina.
Dragonlord
Forum member

Postby Lucifer » Wed Jun 07, 2006 19:34

Ed1934158 wrote:
Lucifer wrote:Gluposti.

Hehehe, Luciferu moj. Ne citas dobro :).

Citam, citam. Za veliki pozar u Londonu (navodno prorekao Nostradamus), drugi svjetski rat (takodjer), napad 9/11 (takodjer), uspon Napoleona (takodjer), Challenger (takodjer) i slicno ne postoji jednostavno "necu izaci van iz kuce" rijesenje.

Ta nacisti su jos od 1930ih tvrdili da Hister=Hitler..... jeli to IMALO pomoglo Chamberlainu kada je mahao onim WC papirom i vikao "peace in our time"?

Dakle, da reiteriram:
Gluposti.
Lucifer
Forum member

Postby Fëanor » Wed Jun 07, 2006 19:39

Lucifer wrote:Citam, citam. Za veliki pozar u Londonu (navodno prorekao Nostradamus), drugi svjetski rat (takodjer), napad 9/11 (takodjer), uspon Napoleona (takodjer), Challenger (takodjer) i slicno ne postoji jednostavno "necu izaci van iz kuce" rijesenje.

Postoji ''neću izaći iz kuće'' zato jer nostradamus nije kazao pojedinosti
Fëanor
Forum member

Postby Lucifer » Wed Jun 07, 2006 20:34

Fëanor wrote:
Lucifer wrote:Citam, citam. Za veliki pozar u Londonu (navodno prorekao Nostradamus), drugi svjetski rat (takodjer), napad 9/11 (takodjer), uspon Napoleona (takodjer), Challenger (takodjer) i slicno ne postoji jednostavno "necu izaci van iz kuce" rijesenje.

Postoji ''neću izaći iz kuće'' zato jer nostradamus nije kazao pojedinosti

Kao sta?
-necemo lansirati Challenger
-necemo... uhm.... regrutirati Napoleona u vojsku?
-necemo...... uhm....... dozvoliti da avioni lete u SADu od 7. mjeseca 1999 do kraja svijeta?
-necemo................. uhm............ dozvoliti ikakvo paljenje vatre unutar granica Londona?
-necemo................................. uhm............ fakat postaje tesko............ necemo...... necemo dopustiti da se Njemacka iole oporavi nakon WW 1?

Kakav ekvivalent "necu izaci iz kuce" imas za te "tocne i provjerene" Nostradamusove izjave?
Lucifer
Forum member

Postby Fëanor » Wed Jun 07, 2006 21:03

Lucifer wrote:Kao sta?
-necemo lansirati Challenger
-necemo... uhm.... regrutirati Napoleona u vojsku?
-necemo...... uhm....... dozvoliti da avioni lete u SADu od 7. mjeseca 1999 do kraja svijeta?
-necemo................. uhm............ dozvoliti ikakvo paljenje vatre unutar granica Londona?
-necemo................................. uhm............ fakat postaje tesko............ necemo...... necemo dopustiti da se Njemacka iole oporavi nakon WW 1?

Kakav ekvivalent "necu izaci iz kuce" imas za te "tocne i provjerene" Nostradamusove izjave?

Svjestan si da postoji još mnogo nostradamusovih proročanstava koja se nisu ostvarila i stručnjacima trenutno ništa ne znače. A opet ta ista proročanstva sadrže podatke o bezbroj događaja koje možemo samo nagađati
Tek kada se ona ispune ti isti stručnjaci će uočiti sličnost i vjerodostojnost te će shvatiti da se događaj mogao spriječiti samo nisu bilo dovoljno kompetentni prodru u smisao proročanstva
- "necu izaci iz kuce" podrazumijeva proročanstvo tipa karikiram - ''kovač bez oca, ubojstvom kralja u srpnju 1804. godine doći će na vlast, pobiti kraljevsku obitelj, stvarati naoružanje i krenuti u rat u potrazi za osvajanjem svijeta''
- ovakvim proročanstvom kralj bi u strahu od ubojstva postavio neprobojnu stražu nad svakim svojim pokretom i izbjegao smrt - TO JE "necu izaci iz kuce" i Nostradamus nije bio toliko glup da piše u ovom obliku

P.S - i tvoji gore navedeni razlozi bi bili "necu izaci iz kuce"
Fëanor
Forum member

Postby Ed1934158 » Wed Jun 07, 2006 21:41

Lucifer wrote:Citam, citam. Za veliki pozar u Londonu (navodno prorekao Nostradamus), drugi svjetski rat (takodjer), napad 9/11 (takodjer), uspon Napoleona (takodjer), Challenger (takodjer) i slicno ne postoji jednostavno "necu izaci van iz kuce" rijesenje.Ta nacisti su jos od 1930ih tvrdili da Hister=Hitler..... jeli to IMALO pomoglo Chamberlainu kada je mahao onim WC papirom i vikao "peace in our time"?

Dakle, da reiteriram:
Gluposti.

Citas, ali bez razumijevanja. Citirao si mene i onda si napisao 100 stvari koje nikakve veze s mojom izjavom nemaju. Objasnio sam princip na egzaktnom primjeru, to sto ti u toj izjavi vidis Hitlera, Nostardamusa itd... :lol:
Sto je najgore cak i da sam to rekao, opet grijesis, ali nemam namjeru ulaziti u ovu temu i voditi raspravu, vec sam u jednu viska uvucen bez da sam to htio.
Ed1934158

PreviousNext

Return to Knjiznica