NATO

Discussion board za generalne teme.
Ne toleriraju se spam, off-topic, svadje i sl...

Moderator: ABIZMO

NATO - Da ili Ne

Poll ended at Wed May 24, 2006 16:42

DA
10
43%
NE
13
57%

Total votes : 23

Postby Gabriel » Tue Apr 01, 2008 0:27

za pumpu: Viva la revolucion! :sagrin:
puni se čaša, još koja kap i voda (anarhija) nek se prolije i potopi gamad kradenaderovu :headbanging:

@turin: a slično i u zadru, zaluta pokoji "primi nazi" i počme nešto srat "ali čemu ova akcija, ne razumijem, kako to.. jer mi smo za nato, ako smo za nato to znači da smo protiv muslimana.. ma!"
solidan odaziv odmah u subotu na špici ali treba svakako dodat gasa do kraja, najveći problem je jmbg, i treba posebno paziti da se ljudi uredno potpišu i obavezno stave komletan JMBG! nikakav datum rođenja, broj osobne, isključivo JMBG! jer svaki nekompletan potpis je nevažeći a i ostavlja dojam neozbiljnosti, no neki ljudi tako brzopleto potpisuju da ne možeš pazit na svaki potpis, naškraba neki švrakopis napiše prva 4 broja jmbga ili zauzme cijelu stranicu a da ni ne stigneš reagirat.. netko drugi pak po ure nešto mudruje, nije mu nikako jasno o čemu se radi ma koliko mu jednostavno objasnio. no to manjinski, uglavnom je sve kako i treba biti, također solidan odaziv ali za svaki slučaj treba uložiti dodatne napore - stavljajte plakate, letke, konstantno uredno i strpljivo informirajte, pokušajte progurati jingle na radio, staviti koji štand i izvan "špice"..

još jedna napomena, ovo NIJE PETICIJA, nije nešto simbolično, ovo je ZAHTJEV za referendum i nema tu muljanja, ako se skupi 10% VALJANIH potpisa referendum će doista biti i raspisan! Dakle koncentracija na uredne potpise i kompletne jmbgove te veća (ali ne i prenametljiva i odbojna) promocija!
Politika je preozbiljna stvar - da bismo ju prepustili političarima!
Smijeniti Bandića - otvoriti Močvaru!
by zelena-lista.hr
Gabriel
Forum member

Postby S I N I S T E R » Tue Apr 01, 2008 9:18

Charon l'Cypher wrote:Nisu krivci primitivci... krivi smo mi. ;)
:worship:
obožavam tu pjesmu :mrgreen:

Šta se odaziva volontera tiče, ni u Zadru nije loše, pokrili smo prvi tjedan bez problema, a mislim da ni za ovaj idući neće biti rupa.
"Treba vjerovati u mozak čovjeka, treba hodati, kretati se, misliti, boriti se, to je jedini ljudski način, a sve ostalo je dim"
S I N I S T E R
<font color=red>el Maulet

Postby Guardian » Thu Apr 03, 2008 17:08

Hrvatska dobila poziv za NATO, sve politicke stranke to pozdravljaju. :)
My girlfriend ran away with my best friend.
Damn I miss him!!!

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=20826

Nikica wrote:Pimpek picu miluje...to je najvažniji faktor...bar meni :P

http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?t=40910
Guardian
Forum member

Postby Turin Turambar » Mon Apr 07, 2008 14:31

Je li posjet Busha uistinu povijesni događaj?

Otišao je Bush, neki bi rekli hvala Bogu, no ono što smo vidjeli protekli dana, što servirano od medija, a što od političara, jednom riječju moglo bi se nazvati otužnim.

Mediji proteklih dana nisu štedjeli s obavještavanjem puka o nebitnim detaljima posjeta poput jelovnika, ribljeg i mesnog, ili vina koja su odabrana za ovaj „povijesni događaj“. Saznali smo i koja je muzika uvaženim gostima svirala tijekom objedovanja, ali i maltene doznali je li Bush mirno spavao uljuljuškan među svilenim plahtama. Sva ta ludnica nije zaobišla ni naše političare, koji su se skoro pa nadmetali u tome tko će više zasjati u tih par sekundi koliko su se našli licem u lice s američkim kaubojem. Kako veli kolumnist Novog lista Branko Mijić, stvorena je: „cijela jedna opća klima da nam dolazi neko božanstvo, a ne neki živi čovjek ili državnik, koji uostalom niti je neku državničku misao rekao, izrekao. Nego mi sad svi moramo biti sretni i zahvalni zato što smo dobili tu pozivnicu za NATO. Mislim da to više govori o našem mentalitetu, nego o bilo čemu drugome i zaista mislim da je ovih dana svakoga tko ima imalo razuma bilo sram što mora živjeti u ovakvoj i ovoj državi, da se takva jedna servilnost, takvo jedno skidanje gaća do degutantnosti, moralo dogoditi.“

Ulizivanje od strane političara bilo je prestrašno za gledati:„Vidjeli smo i kako se premijer Sanader servilno ponašao prema predsjedniku Bushu i kakve su to doskočice i dosjetke na nekoj niskoj razini bile. Kao, našla su se dva stara drugara pa su sad oni nešto počeli pričati, dakle, zaista jedan degutantan događaj po meni.“

U Hrvatskoj je međutim i među političarima i medijima, čini se, nastala kolektivna amnezija svih nedjela koje je Bush napravio. Dva dana svi su nekako zaboravili na napad na Irak i vojnu intervenciju u Afganistanu, na zlostavljanja zatvorenika u Abu Ghraibu i Guantanamu, te konstantna kršenja ljudskih prava koje u ime američkog viđenja demokracije obavljaju njihovi vojnici diljem svijeta. Mediji su se pridružili masovnoj histeriji veličanja velikog vođe, a političari poput predsjednika Mesića ili SDSS-ovog Milorada Pupovca, za koje se zna da ne podržavaju američku vanjsku politiku, utihnuli su. Mijić veli da je sve to dio tog našeg folklora trčanja prema pobjedniku, umjesto da sve realno sagledamo: „Mi jesmo ušli u NATO, ali ušli smo u NATO zato što nas je primila ta Amerika kojoj smo napravili niz ustupaka, uključujući i prodaju Plive američkom Barr-u. Znači, to će nas koštati. I ono malo civilnih udruga i ono malo onih ljudi koji su bili na tim nekim drugim trgovima, a vidjeli smo da je čak i ministar Rončević zabranio jedan miran prosvjed što se nije dogodilo ni u Ukrajini i Rumunjskoj – u nekim zemljama za koje mi mislimo da su još uvijek ispod nas po nekoj razini demokracije. Dakle, ta jedna servilnost koja je zavladala Hrvatskom – to govori o jednom ozbiljnom stanju duha, ozbiljnom jednom problemu koji je prije svega bolestan.“

http://www.radio101.hr/?section=1&page=1&item=31186

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby Turin Turambar » Mon Apr 07, 2008 14:48

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby Gabriel » Mon Apr 07, 2008 19:28

Guardian wrote:Hrvatska dobila poziv za NATO, sve politicke stranke to pozdravljaju. :)

ne pozdravljaju sve, neke se izrazito protive, vjerojatno manje pravaške stranke a neke se svim sredstvima bore da se to pitanje stavi na referendum te da narod odluči prema svojoj savjesti..

to su Zelena lista, Zeleni HR, DSŽ, SRP, AM, GS, FM SDP.

no neke krše i vlastite zakone i ustave, i nastavljaju sa teškim lažnim obećanjima boljih standarda, većih plaća i tako dalje, kao što je dobro nam poznati kradeze i njegov predsjednik koji se vuče u šupak američkim ubojicama a javno prezire i vrijeđa vlastiti narod. :evil:
by zelena-lista.hr
Gabriel
Forum member

Postby Guardian » Tue Apr 08, 2008 1:22

eee nemoj zaboravit i stranke s krajnje desnice, nisi ni oni za NATO, a jos manje za EU (ali to je vec off topic).

Npr. HČSP, Hrvatski pravaši...
Damn I miss him!!!

Guardian
Forum member

Postby Charon l'Cypher » Tue Apr 08, 2008 2:10

Je l' ovo natjecanje u nabrajanju stranaka koje imaju tocno onoliko glasaca koliki je zakonski minimum za broj clanova? :lol: Evo, mogu ja navesti jednu za koju sam prvi i zadnji put cuo na posljednjim izborima: "Abeceda demokracije"! :D

Dajte malo ozbiljnosti, ljudi... :) Svaka cast zelenima, crvenima, crnima i ostalim pripadnicima spektra, ali ovdje se ocito mislilo na "stranke koje imaju ikakav utjecaj"; dakle ne na tri zelene ili na isto toliko (ili cak vise?) pravaskih stranaka i slicne stranke koje imaju manje clanova nego se ljudi skupi na malo vecoj svadbi. :lol:

(velicina stranaka namjerno je karikirana; molim da se nitko ne uvrijedi ;))
Charon l'Cypher
Forum mender

Postby Guardian » Tue Apr 08, 2008 13:36

Guardian wrote:Hrvatska dobila poziv za NATO, sve politicki relevantne stranke to pozdravljaju. :)

Triba sam napisat ovako...
Damn I miss him!!!

Guardian
Forum member

Postby Gabriel » Tue Apr 08, 2008 21:09

Guardian wrote:
Guardian wrote:Hrvatska dobila poziv za NATO, sve politicki parlamentarne stranke to pozdravljaju. :)

Triba sam napisat ovako...
by zelena-lista.hr
Gabriel
Forum member

Postby The Tormentor » Tue Apr 08, 2008 22:32

Politički parlamentarne stranke? Pa nego kakve bi bile? Daj ne piši svašta, čovjek je prepravio u "relevantne" da pokaže da neki mali zeleni hrvatske nemaju nikakav utjecaj i nisu bitne u odlucivanju o takvim pitanjima jer nemaju ni dovoljno glasaca iza sebe čije mišljenje zastupaju. I te "Zelena lista, Zeleni HR, DSŽ, SRP, AM, GS, FM SDP" stranke su isto parlamentarne naravno, ali nisu relevantne
“Anger cannot be dishonest.”

Marcus Aurelius
The Tormentor
Forum member

Postby Gabriel » Wed Apr 09, 2008 14:07

bilo bi dobro da su parlamentarne ali one su još uvjek vanparlamentarne, osim sdpa.
by zelena-lista.hr
Gabriel
Forum member

Postby Kratos » Sun Jun 22, 2008 21:06

Meni pase ak udemo u nato hihi tak da..

ZA :)
ne ženimo sestre,ne pušimo dobre rifere
dijelimo sve provode na karmine i sprovode
dijelimo ožiljke i metke,ak' ne može bolje
jebem vaše sinje more i svoje zagrebačko gorje
Kratos
Forum member

Postby Kratos » Sun Jul 06, 2008 2:06

BTW - znali ovdje tko napisati svoje misljenje i stavove s svezi NATO saveza ili svi samo jednostavno copy pejstaju? :)
ne ženimo sestre,ne pušimo dobre rifere
dijelimo sve provode na karmine i sprovode
dijelimo ožiljke i metke,ak' ne može bolje
jebem vaše sinje more i svoje zagrebačko gorje
Kratos
Forum member

Postby breakdown_ » Tue Jul 08, 2008 20:40

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=162715

Evo jos jedna u nizu prijetnji Rusije, ako se nastavi ovako, ovo ne bu dobro zavrsilo. Jeeej NATO O=
Hellfire rages in my eyes
Blood will fall like rain this night
The coming curse, the anti-Christ, I am the Watcher's eye
I vindicate and cleanse the Earth of all mankind
breakdown_
crna ofca

PreviousNext

Return to Knjiznica