Šarlo Akrobata

Mjesto za hrvatske demo i afirmirane bendove, a dobrodošli su i svi bendovi iz regije.

Moderators: DesolatE, Ašow, the Aucropsy

Šarlo Akrobata

Postby Blackadder123 » Fri Oct 12, 2018 23:12

Spot 'Rano Izjutra':

https://www.youtube.com/watch?v=YAF5vLSTZjo

Spot 'O,O,O':

https://www.youtube.com/watch?v=r5IWmtpesI8

Uzivo, spot, Zagreb 1981:

https://www.youtube.com/watch?v=0ZwthQ44Qfs

Spot, Pečati (jos jedna od pjesama koje su napisane za drugi album, a zavrsile na prvom albumu Discipline):

https://www.youtube.com/watch?v=CVdnMSOzLRQ

Spot, 'Oko moje glave':

https://www.youtube.com/watch?v=4zMHPKsz_aM
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Re: Šarlo Akrobata

Postby Blackadder123 » Fri Oct 12, 2018 23:12

Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Oct 12, 2018 23:19

Image

Image

Image

Image
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Oct 12, 2018 23:23

Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Mar 23, 2021 0:15

Gledam, ekipa na Forum hr, izglasala Šarlov album kao album tjedna. Posto se ne smije tamo pisati jer baniraju, ajmo ovdje napraviti osvrt. Inace sto me sokiralo, prosle godine su jedan album Deviants-a proglasili albumom tjedna. Ovu recenziju o Sarlu su izbrisali. Glasali su za album tjedna, ali komentari su da se ljudima nije bas svidio album. Pa ovo je bila moja recenzija za album 'Bistriji ili Tuplji Covek Biva Kad..." na toj njihovoj temi:

Koja je rekao da su ljudi imali uvijek problem sa zvukom Discipline. Sjecam se kako je Sonja Kristina (Curved Air, i bivsa supruga bubnjara The Police) govorila za Lemmy-a i ljude iz Hawkwind, The Deviants, Pink Fairies kako to nisu bili hippy tipa sa cvjeticima na kosi i pjevajuci ljubavne pjesmice sa gitarom negdje pored puta ocekujuci da ce promjena svijeta se desiti sama od sebe, nego su bili ljudi koji su bili za revoluciju i rusenje kompletno drustvenog tadasnjeg uredjenja. Bilo je i nasilnog prosvjeda, ali ovakvi inovativni likovi su nazalost bili u manjini.

Ostali su bili licemjeri, koji se ne zele nikome zamjeriti. Kojima je to bilo jedno teenagersko odrastanje, pa kao nesto sto se preraste kao traperice, pa se baci, pa onda oni sami postanu dio tog covjecanstva protiv kojega su kao pjevali. Licemjeri, koji nisu nista shvacali ozbiljno niti razumjeli.

Ne znam kako to ta vecina misli da se umjetnost (iako svasta se gura pod umjetnost, vecina je obicna zabava i to jeftina) moze prerasti? Citavo covjecanstvo lezi na znanosti i umjetnosti, onda se valjda i znanost moze prerasti? Poanta je da ima izuzetnih ljudi ne samo Lemmy nego i Mick Farren i njihova ekipa naspram gomile licemjera koji nista ne razumiju i kojima je to bila samo faza odrastanja.

Šarlo, Šarlo je ustvari nesto slicno na neki nacin sto se desilo kod nas. To nije njanjavi rnr zagrebacke rnr skole, niti proizvod muzicke industrije za zgrtanje novca kao neki bendovi kod nas i u inozemstvu, nego su oni koji se bave idejama koje nisu na nivou mase, takodjer, pristup muzici nije ono kako je muzicka industrija odgajala mase navikavajuci ih na odredjeni zvuk i pristup muzici.

Recimo, Disciplina kad je krenula, mnogi su reagirali 'Ne moze rnr bez gitare, samo bubanj i bas' i ostali komentari... Zasto ne moze? Ko je to zabranio? Da ne spominjem brdo drugih optuzbi zasto sta ne moze biti rnr itd.... A definiciju i tako nemamo sluzbenu nego ono sto industrija nametnula preko svojih kriticara masi preko medija.

Sa ljudima se upravlja. Tako isto i kad je muzika u pitanju. Od zvuka, teksta, cemu bi ta muzika trebala sluziti, o cemu govori, i tako nadalje. Ono sto odskakuje od onog sto je tzv 'normalna' muzika koju je nametanjem inustrija konstantno forsirala po zvuku, instrumentima, pristupu, nacinu sviranja..... Muzicka industrija navikava ljude na odredjeni zvuk. Pa kad dodje nesto drugacije, ljudima je to, to much. Znate kako su reagirali na John Lennon "Imagine" ili kada je John rekao da su Beatles bili popularniji neg Isus.

Muzika (umjetnost) i teme u muzici, koje osvjestavaju mase (ili to imaju za cilj), ne prihvacaju mainstream industrije, ne prihvacaju kako to rnr treba da zvuci (tipa Motorhead i Lemmy nije nikad prihvatio rnr definiciju muzicke industrije) nego imaju svoju pricu, uvijek mase imaju neki problem sa tim bendovima u smislu shvacanja. Muzicka industrija i mediji i njihovi kriticari, koriste alate iste nad masama kao sto koriste politike i religije, pa kad uskoci neko drugaciji koji nije dio tog svijeta, onda je ili problem ili masa komentira kako im je to tesko za razumijeti ili prihvatiti. Ljudski mozak se navikava na nesto od malena. Puno toga je manipulacija sto pojedinci misle da imaju svoj identitet ili svoje misljenje, ne shvacajuci da to u njima nije njihovo misljenje.

Šarlo su nasi The Deviants na neki nas nacin. A Disciplina Kičme jos nivo iznad. Zasto? Pa znate da su na prvom albumu Discipline dvije ili tri (ne sjecam se tocno) pjesme koje su trebale biti na iducem albumu Šarla? Jedna od njih sigurno je "Mozak". I ne znam jel se radilo jos o pjesmi "Pečati" i "Uživaj".

Šarlo "Mozak":

https://www.youtube.com/watch?v=I0aZna6G9rw

"Pečati"

https://www.youtube.com/watch?v=W1LBVptpjyc

NOTICE: Hajde da zakljucimo. Ovo nije muzika za mase jer mase to ne razumiju. Mozda uz par desetljeca propagande i ponavljanja i pranja mozga ovakvom muzikom bi cak i ovo postalo mainstream ali to se nece desiti jer ljudi iz industrije i medija su neki drugi ljudi nekih drugih mentalnih nivoa u svojim glavama. S obzirom da su ljudi naviknuti na pjesmice "Ima Jedno Nešto" i "Jovano Jovanke" od Leb i Sol naprimjer, ovo vecina ljudi ustvari niti ne voli. Sto kad se ovako postave stvari nije niti cudno. Ljudi vole ono na sto su ih naucili od malena i ono sto njihova razina intelekta moze pojmiti. Muzika za mase i neka visa umjetnost NIKADA nisu niti ce ici ruku pod ruku. Zato sto masa nije na visokom umjetnickom niti intelektualnom nivou, tako je majka priroda uredila stvari. Da nije tako, svak drugi bi bio Tesla, Einstein, Nietzsche..... Po zakonima prirode visoka inteligencija ljudi je uvijek manjina.

Zato ja tvrdim da glasanje bar po nekim vaznim pitanjima treba zabraniti vecini jer ne moze se dati nekome da glasa o necemu sto ne razumije. Mnoge stvari JESU vec zabranjene da o tome odlucuje vecina. Probaj imati referendum o gay pravima, ili o obiteljskom zakonu? Taj krug gdje se masi nece dati da glasa o bitnim stvarima se suzuje sto nije nista cudno. Vecina niti ne zna sta je fiskalna politika, a glasali bi o ekonomskim promjenama.

Sve su ovo osvrti koji jesu povezani sa shvacanjem muzike Šarla Akrobate, to je bend koji nije na nivou mase ili onoga sto vecina ljudi razumije ili se moze sa tim poistovjetiti.

A pobjeda ovog albuma kao 'Album Tjedna' govori takodjer koliko su ljudi podlozni propagandi, vecina ne voli ovo, ali su glasali ZA. To je zato sto se kroz medije provlaci kako je ovaj album vazan, on jest vazan, ali vecina to tako ne osjeca ali nista ne govori da ne bude popljuvana.

Ja cu pljuvati po Hendrixu, ali to necete cuti od drugih ljudi. Zasto? Pa zato sto je Hendrix ime koje se provlaci kroz medije i NE SMIJE se dirati iako sam i tu siguran da vecina ne preferira njega niti ga redovno ako i uopce slusa. Hendrix iz odredjenih opravdanih razloga je interesantan muzicarima, ali obicna djevojcica ili djecak iz HR kad se napije negdje na klupicama u parku, nece Hendrix bas biti nesto sto ce prvo pustiti na kazicu.

Ali iz straha nece ici protiv njega. Tako isto ovdje sad, mozda je Šarlo izabran za album tjedna zbog straha a ne kako narod fakat osjeca?

Pogledajte komentare iznad mojeg pa sudite. Ljudi se boje da kazu ono sto misle. Ljudi se boje reci kako je to bilo u Jugoslaviji, nego koriste termin 'bivsa drzava'. Ja sam na jednom salteru imao manji incident nedavno, drzava rodjenja, ja napisao SFR Jugoslavija, meni zena kaze da ne moze to tako, da zasto sam neozbiljan... Pazi ludacu. Da koje ja drzavljanstvo imam? A ja pitam; " A koja je to drzava tada bila ako nije bila Jugoslavija?"

Ovo je samo niz primjera kako su ljudi u strahu i podlozni..... da ne govorim o plemenskim nametnutim identitetima nacija, ili ne davanje na izbor dal ce te biti vjernik pa vas krste i ubace u sektu dal katolicku ili neku drugu. Sve je to oduzimanje prava na izbor da nebi nikada posjedovali samoga sebe i imali svoj individualni identitet a ne njihov religijski ili nacionalni izmisljeni identitet. Kontrola nad ljudskim mozgovima.

Bendovi ovakvog tipa se bave i tim slobodama. Znate vi koliko ljudi nije svjesno da su nacije i religije izmisljotina? To je da se smrznes. Mali primjer: kaze hrvat nastao u 7 stoljecu. Pitam ja; "A sta si bio u 5 stoljecu?". Pa nije pao sa marsa, nesto je morao biti u 5 stoljecu. A u 7 je neko isisao svu krv iz njega i gene, pa ustrcao neku hrvatsku krv i gene preko igle u njegov organizam, pa eto sad on ima hrvatsku krv? Da ne duljim vise. Ljudi, neinteligencija i primitivizam je jako opasan i to je vecina ljudi. Pa tako i njihove muzike. Kad u ime izmisljenog ljudskog kulta nacije ili religije ides nekog ubijati ili mu klati djecu?

Say no more....

Šarlo je neki drugi svijet. Suprotan thompson ekipi, crkvi, i njima slicnima.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Mar 23, 2021 0:21

Onda je bio komentar moderatora 'puky lee' da tesko da se neko fura na EKV i Disciplinu al na Sarlo kao da.
Ja sam mu odgovorio:

Na Disciplinu se nije lako furati. Ja se mogu furati na Disciplinu djelomicno, znao bi i kako, da sviram. A na EKV se moze furati svako. Sta se ne fura onaj bend Vatra? A i sigurno ima jos njih dosta. Tu Vatru sam gledao 8.9.2000. na Šalati, Zagreb Gori. Jedva sam cekao da se maknu.

A posto su sad popularniji, ne znam dal bi rekao kako smo ja i Koja jednom ih popljuvali, nakon koncerta Discipline u Tvornici 2007 godine backstage.

- Ovi postovi su bili izbrisani na forum hr, ekspresno. Pa ih evo sada tu na temi o Šarlu. Bitno da su negdje online.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Mar 23, 2021 14:28

Koja kolicina gluposti se pise na forum hr pdf muzika. Tema Šarlo (i ostale teme)
Mislim tamo je gomila neznalica, ljudi koji nist ili vrlo malo kuze u vezi mjuze, al drugima nedaju pristup.
Sada pisu kako je Sarlo totalna kopija Gang Of Four, da oni ne kuze originalnost tog albuma... #-o

Rasturio bi ih na proste faktore ne samo na ovoj temi nego i na mnogim drugima tamo, al nedaju. Takodjer, ekipe vade The Deviants i neke druge, a onda istovremeno vade neko smece, sto dokazuje da oni nemaju pojma uopce o icemu. Njima je sve samo zabava i njima je sve isto. To je kad neko nist ne kuzi. Ekipa koja se pravi da neki kurac kuzi. Pa tih par tipova tamo... citas i ne vjerujes koje neznanje, cak i neinteligencija.... uzas. Dodjem da im pojasnim par stvari, da nauce nesto, odmah brisanje i ban hahaha..

Tu je tema o Sarlu. Tocno kao sto sam tu post gore napisao svoju recenziju, tocno to mozete vidjeti u njihovim komentarima. Kuzim savrseno ne samo bendove o kojima pisem, nego i publiku koja nema pojma i njihove ne dorasle psihe:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1241539
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Wed Mar 24, 2021 10:40

Blackadder123 wrote:Koja kolicina gluposti se pise na forum hr pdf muzika. Tema Šarlo (i ostale teme)
Mislim tamo je gomila neznalica, ljudi koji nist ili vrlo malo kuze u vezi mjuze, al drugima nedaju pristup.
Sada pisu kako je Sarlo totalna kopija Gang Of Four, da oni ne kuze originalnost tog albuma... #-o

Rasturio bi ih na proste faktore ne samo na ovoj temi nego i na mnogim drugima tamo, al nedaju. Takodjer, ekipe vade The Deviants i neke druge, a onda istovremeno vade neko smece, sto dokazuje da oni nemaju pojma uopce o icemu. Njima je sve samo zabava i njima je sve isto. To je kad neko nist ne kuzi. Ekipa koja se pravi da neki kurac kuzi. Pa tih par tipova tamo... citas i ne vjerujes koje neznanje, cak i neinteligencija.... uzas. Dodjem da im pojasnim par stvari, da nauce nesto, odmah brisanje i ban hahaha..

Tu je tema o Sarlu. Tocno kao sto sam tu post gore napisao svoju recenziju, tocno to mozete vidjeti u njihovim komentarima. Kuzim savrseno ne samo bendove o kojima pisem, nego i publiku koja nema pojma i njihove ne dorasle psihe:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1241539

Meni su oni simpaticni, bili su originalni i drugaciji. Steta sto nisu nastavili raditi dalje zajedno, ali onda ne bi bilo Discipline i Katarine. No dobro, mislim da je super stvar sto su ista izbacili.
Forum hr je smijurija, Šarlo je vise za manje forume gdje se slusa takva muzika. Cudno bi bilo da ih svatko razumije, tocnije da se moze u glavi smjestiti u to doba pa shvatiti sto je to tada znacilo.
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 24, 2021 17:44

Upravo tako. Pa ja sam inace bas dosta i pisao nakon Sarla sta je TEK znacio prvi album Discipline. Samo bass bubanj gdje toga nije bas bilo po svijetu, a pogotovo nije bio takav tip muzike. Danas taj album kao i Sarlo zvuci strasno dobro. A kako je tek bilo te 1982 kad je "Svidja mi se da ti ne bude prijatno" snimljen. Pa ljudi, kako Koja kaze, imaju i danas problem sa tim zvukom, a kamoli onda. To je bio za yugo rock space shuttle.

Da, ja niti ne ocekujem da na forum hr svi mogu razumijeti ove albume i bendove, s obzirom u kakvim familijama su rodjeni vecina, u kakvom ambijentu su odrastali. Nisu svi odrastali kao ja da uzmem sebe za primjer, gdje nema religije, nacionalizma, i gdje mi 10 godina stariji brat dok sam imao nekih 7 godina stavlja slusalice na usi a na walkmanu prasi original kazeta Discipline "Najlepsi Hitovi" tek izasla. Drugi, vecina, zivi u familijama gje se slusa smece, od narodnjaka to thompsona, brije na religije i nacije te izmisljene ljudske kultove, i klinci jos danas idu na vjeronauk i masu zastava dok se igra nogomet. To su paralelni svemiri, i takvima je malo teze razumjeti ovo. Nije nemoguce, ima ljudi koji se otrgnu tome, sami se razvijaju, proucavaju stvari, ali to nije vecina.

Problem sa forum hr, je prvi taj, sto se (ja nisam naravno jedini) njeguje primitivizam, a banira ljude koji o tome nesto znaju i koju mogu utjecati i poducavati druge.
To me podsjeca na star trek, kad neka primitivna vrsta na nekoj planeti nadje komunikator i umjesto da ga prouce oni ga razbiju kamenom.
Tako isto i mene, umjesto da nesto nauce i puste da pisem kao na ovom forumu, oni brisu sve i baniraju.

Onda imas hrpu tih tipova istih tamo, koji ne kuze uopce da postoji konceptualna umjetnost. Vidis da i ona Vanchaa i ostali nickovi tamo, oni su na The Deviants onda zavrse na Tears For Fears. Jel se tu samo meni cini da nesto ne valja ili? Onda su na Leb i Sol-u, pa ih eto na Šarla.

Neke stvari ne idu zajedno, to samo moze ici onima koji doslovno nista ne razumiju.

1. Prvo imaju problem sto ne kuze o cemu koji bend prica. Nista im nije jasno. Znaci muzika kod nekih nije samo zabava, nego umjetnost koja odgaja, osvjescuje, poducava mase itd.... The Deviants, Lennon "Imagine", Motorhead "Dont Need Religion"...... znaci bendovi koji su puno vise od obicne zabave.
Oni imaju problem sa ovim shvacanjem muzike. Takodjer, tu je jos sto podrazumjeva odredjeni svjetonazor prema svijetu i ljudima, stil humora, ili jos kako bi Kebra rekao, nacin razmisljanja.

- ti bendovi tome sluze i zato postoje. Time se bave. I ako si u tome, da to razumijes, onda ih ne mozes pomjesati sa drugima. Ukratko, ne mozes brijati na nacizam a ljubiti Lenjina. To tako ne ide.

- Ne moze Lemmy pjevati "Don't Need Religion" ili u pjesmi "Orgasmatron" govoriti da je religija sadisticka sveta kurva, a da onda mimo toga slavi bozic sa familijom ili prica o bogu. To tako ne ide.

Ovaj dio njima nije jasan. Da im je jasan, onda nebi pomjesali sve i svasta. I pisali plahte kao neki tzv strucnjaci o tim raznim albumima, gomila gluposti napisnih. Ne kuze da su drugi primitivci svasta gurnuli pod rnr, a 80% posto toga nije rnr na ovome svijetu. Onaj dio se necu ponavljati, nije im jasan ni dio o muzickoj industriji.

Ako njima ide The Deviants i Tears For Fears zajedno, onda njima nista nije jasno. I to nije zlocin, nego je zlocin sto ne dozvoljavaju drugima koji imaju pojma da ih necemu nauce ili da ti postovi stoje da oni drugi koji zele nesto da nauce mogu nauciti.

2. To sto bend nije obicna zabava nego puno vise od toga, ove bendove koje slusam, to je i glavni razlog zasto ja uopce slusam rnr. To je ono sto ja od muzike trazim. Umjetnost. Ne samo zabavu. Ta vrst bendova je neka vrst identiteta, stava. Nije popularno reci, ali kao politicka stranka ili opcija. Ovo sto sam sad rekao Koja i Lemmy se nebi slozili, ali sam to rekao iz razloga ako se bavis svjetonazorskim pitanjima i kritikom drustva, onda to JEST politika.

Onda imamo te razne bendove i bendiće koji su samo obicna zabava a nicemu ne sluze. Ziva dosada. 80% ih je takvih. A ta ekipa na forum hr reagira na tip muzike koji je melodican, ugodan njihovom uhu i koji im sluzi da poneki put zaplesu ili dok putuju u autu da ih tjera na razmisljanja nekih nepreboljelih ljubavi iz djetinjstva. Ili nesto slicno, nije ni bitno. To Šarlo, The Deviants, Motorhead..... nisu.
- Oni to uopce ne kuze. Oni ne znaju slusati ovakav tip bendova.

- Njih treba ne samo svjetonazorskim pitanjima preodgajati, kojima se bave ti bendovi, nego uopce kakav pristup moras imati dok to slusas. Oni ne znaju to slusati uopce.

Oni cuju neki rif, sto je neko negdje nametnuo/rekao da je taj rif neki novi val i onda to oni ponavljaju ko papige, oni stvaraju neke svoje slike u svojim glavama dok to slusaju sto nema veze sa nicim itd....

A i sto je receno od Bure, nemaju pojma o SFRJ, o vibri bez nacionalizma i vjeronauka tada u skolama, bez toga da se gleda ko je ko, bez odgajanja na mrznji kao danas, bar u urbanim sredinama ako ne u selima zapadne ercegovine, oni tu vibru tog drustva nisu nikada niti osjetili.

- ja sam imao nesporazume sa drugim mojim zagrepcanima, jer oni ne kuze isto. Ja ne mrzim Zagreb, to je moj rodni grad, onaj tamo neki monkey koji ne zna drzat olovku takodjer vjerujem ne mrzi Zagreb. Samo ja i taj volimo druge Zagrebe. U tom je razlika. On voli sadasnji Zagreb, ja volim Zagreb iz 1985, gdje prosetas gradom, nema nacionalizma, religije, zastave sa petokrakama viore gradom, vibra u vrticima i koje pjesme se pjevaju je drugacija, vibra u skolama je drugacija (sjetim se predmeta Odbrana I Zastita haha sto smo gledali starije...) Imao sam taj prelaz iz jednog sistema u drugi, negdje 5 ili 6 osnovne kad se raspala SFRJ, a od 1983 sam bio u vrticu, pa znam kako je jedna vibra a kako druga.
To su paralelni svemiri. Moj jugoslavenski grad Zagreb vise ne postoji. Sad je neki drugi u kojem sam stranac, a mozda i gost ko ce ga znat. Uglavnom, bendovi iz tog vremena, da bi se shvatili, mora se osjecati i vibra tog vremena.
Klinci na forum hr, osim onog jednog starog panja koji ne zna svirati, nemaju pojma o ovome jer to nisu osjetili. Neki klinci ne kuze kako je to bilo u drustvu, koja je to atmosfera bila tad opustena, gdje se ne zna koji je koje nacije, a kamoli da moras skrivati od drugih kolega sta ti pise u imeniku pod narodnost u skoli. To sam ja sve vidio, od 1991 pa nadalje.
Zato i kazem 1991 je bio izlaz iz slobode. Kad izmisljeni ljudski kultovi nacije i religije preuzimaju vlast.
- Sve se to vidi po temama pjesama... tih bendova bili strani ili ovi, jer to je jedna bolest covjecanstva koja ne hara samo po balkanu.

Za kraj. Na forumu da su se bavili hit singlovima, pa kao to se tada pustalo pa ajd. Oni se bave bendovima i albumima koje ne razumiju. Kao oni su naslusani.

- Mrzim ljude, koji se lupaju o prsa da citaju knjige i da su kakti nacitani. A knjige su kao i bendovi, vecina smece. Ima i onnih vaznih knjiga, al vecina sto oni citaju je smece. A ako i uzmu neki naslov koji nije smece, to ne znaci da su tu knjigu SHVATILI pa su sad oni pametni i nacitani. Kao niti bendove sto ne shvacaju.
Takvi sus takodjer teski primitivci. I kad me pita koja mi je omiljena knjiga, ne da bi mu/joj puko samar kakav mi bjes izazove jer znam KOJI to tip primitivaca takva pitanja postavlja. Nego kazem "Antikrist" Nietzsche i White Line Fever - Lemmy. I neka buduca "Ukinimo religije i nacije".

Ja recimo radi klinaca, usput sakupljam prva strana izdanja 7" singlova, sto se vrtilo po radiju od druge polovice 60tih do recimo kraja 80tih, nesto sitno ako ima novije. To nije brijanje na te bendove, nego da klinci preko ploca upiju vibru tog vremena kako se to tada slusalo i sta se pustalo preko radija. To je informativno da budu upuceni. A brijanje na bendove je nesto drugo.
Ja sam na popis stavio nekih 150 singlova sto bi im bilo interesantno, imam jednu trecinu za sad skupljenu.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 24, 2021 20:18

Evo imamo jednog forumasa na forum hr koji je primjetio da nesto nije bas uredu sa ostalim forumasima.
Forumas "Fassgodard" na temi o Tears For Fears kaze:

"Od slavljenja ovih cvilidreta kao nekih genija do proglašavanja Šarla plagijatorima u roku 24 sata? Pa ja sam zaista dijete pogrešnih vremena.

Androlog sad moj jedini je spas."

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1241415

Zamislite koje hvalospjeve i gluposti pisu ostali forumasi. Kao neki strucnjaci.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 24, 2021 20:30

Onda na temi o 80tim-a i raznim pjesmicama:

Pazite komentare forumasa o raznim pjesmama, koja je to niska razina intelekta:

"da bas je smirujuca", "jup, brzo dosadi", "Na prvu mislis da pjeva muskarac", "Izvorno je napisana kao rock 'n roll pjesma, ali ju je Madonna promijenila u dance/pop žanr, to je pjesma s ljubavnom tematikom", "Na kraju videa Madonna i dječak zajedno bježe iz kluba, video je dobio pozitive komentare kritičara jer je iz drugačije perspektive", "mmm hot", "jedna od pjevačica koje spadaju u kategoriju - tihe patnje iz 80tih....."...
:roll02:

I takvi masovno nisu banirani. A ja i slicni jesmo. Njegovanje neinteligencije i primitivizma.

Imamo taj problem u drustvu, da su takvi zasjeli po vodstvu klubova, foruma, radio stanica, dj-a, i svih ostalih slicnih mjesta na koje ja ne mogu dobiti posao recimo. A ovi dosli prek veze. I sad oni siju svoju neinteligenciju i primitivizam. Ova drzava ne bude dobro zavrsila niti ovo drustvo. Jer sve tako funkcionira.
Blackadder123
Forum member

Return to Domaća scena