Koji gramofon kupiti?

Rasprave o opcenitim temama vezanim za metal..

Moderator: ABIZMO

Postby kktz » Mon Jul 15, 2013 14:10

e to je i men trash, bar neke slusalice, pa ajd.
kktz
Forum member

Postby axegrinder » Mon Jul 15, 2013 14:56

svakom njegovo, moj point je da se za 1000-1500kn mog kupt komponente za ugodno slušanje ploča. još jednom, moj gramafon + zvučnici skupa imaju tržišnu vrijednost 0kn, i super su mi oboje.
do they owe us a living?
of course they fuckin' do!!!
axegrinder
Forum member

Postby kktz » Mon Jul 15, 2013 15:20

sa polovnim da, ko si oce dat truda moze za te pare nac i to da je ful funkcionalno, naravno. al nekom je i to trash. a pojacalo i zvucnici dobro dodju i inace, ne za gramofon samo, neg eto kvalitetno npr slusat i sa kompa. masa novih ploca, reizdanja i to, uopce i nema zvuk starih ploca bas, jer koriste digitalni a ne analogni mastering, sto bi pravim audiofilima trebalo bit cujno :D neg ono, nekom je i tisucu kuna puno za nest sto ipak nije sila a nije da se preko kompa ne moze bas dobro slusat, moze i bolje nego prije na neke gramofone, sto se same kvalitete zvuka tice. i drugi faktori osim gramofon / mp3 odlucuju.
kktz
Forum member

Postby kktz » Mon Jul 15, 2013 15:39

men inace vise zao sto mi double deck oso u bananu, toj men bilo i najbolje :)
kktz
Forum member

Postby axegrinder » Mon Jul 15, 2013 18:37

men radi jedna strana dabl deka :). technics.
do they owe us a living?
of course they fuckin' do!!!
axegrinder
Forum member

Postby kktz » Mon Jul 15, 2013 19:35

dobar si. moj sony nije tolko ni star, al bio presto slusat kazete redovno i kad se opet sjetio upalit, spao neznam kak se to zove, onaj unutarnji prenos. nije lagan za namjestit, steta. neznam radi li to vise iko. kazu da se to moze desit i gramofonima ako se redovno ne vrte. imam sad neki prejefta kazic koji mi se ko ovaj gramofon ne da ni palit kolko je trash, kvalitetnije mi stvarno sa kompa pa na liniju. kolko sam kazeta bio nasnimo, uf, dobra su to bila vremena, al ipak ne vratilo se bas sve, mnogi bi brzo zakukali, hehe.
kktz
Forum member

Postby Kaosritual » Tue Jul 16, 2013 1:31

samo belt-drive, što manje automatike i elektronike, usb-a i štatijaznam. što kompliciraniji sustav - to je teže popravit, lakše za sjebat itd.

...a inače ovako, ako slušaš prljave metal pizdarije, tak ti je svejedno. zašto bi davao tisuće kuna na skupe elemente ak bend čije ploče slušaš nemože dat ni 100 eura na produkciju... tako da, nevidim smisla u kupovanju pre fency hi-fi komponenti i gramofona za prljavi metal. nije da češ izvuć nešto više iz tih ploča... ruku na srce, većina toga je digitalija.

al opet, nemoj kupit preveliko sranje da ti na neki način oštečuju ploče.

eliptične igle "izvuku manje" od zvuka iz ploče, al su zato jeftije i manje rizične... a piramidalne igle su kvalitetnije što se tiče zvuka, al loše rukovanje njima oštete ploče samo tako...
Kaosritual
Forum member

Postby Sinner » Mon Jul 22, 2013 16:25

Demogorgon wrote:Za metal bi ti preporučio Rotel pojačalo i B&W zvučnike. Rotel je nekako najidealnije pojačalo za metal (a i za tehno), a B&W zvučnici odlilčno pašu uz njega. No nečeš pogriješiti niti sa NADom, Marantzom ili Onkyom, a i Pioneer, Tehnics imaju solidna pojačala.

Slažem se za Rotel i B&W. Mislim da je to odlična kombinacija za žestoku glazbu. Frend ima B&W u kombinaciji sa nekim prastarim Sony-em i to isto zvuči jako jebozovno. Prva liga!

Ali NAD mi zbog nedefiniranog i sporog basa nikako ne paše za metal.
Možda je to samo stvar osobnog ukusa ali slušao sam NAD u kombinaciji sa KEF, Tannoy, Dali i Klipsch zvučnicima i uvijek mi je zvučalo jednako loše.

Btw. i sam razmišljam o kupnji gramofona. pa ako netko ima kakav dobar prijedlog do nekih 3-4 milje kn neka slobodno napiše. Polovnjak je u igri, naravno! :)
Sinner
Forum member

Postby valdemar » Mon Jul 22, 2013 20:58

Pozdrav ljudi, evo nema me često sad na netu, radi se, ljeto je i tako to... Upalim čmar kad vidim o gramofonima riječ. Pa mene sad zanima jesam li ja jedini koji ne kuži te komponente? Ja sam kupio gramofon, platio sam ga 600kn (nov!), ima USB kabel, prespojim ga na kompjuter i na 5.1 zvučni sustav marke vivax koje sam platio 400kn ali dosta davno. I to je to! Ako ne želim spajati na kompjuter izvadim dva kabela iz 5.1 zvučnika, ubacim kabele od gramofona i sve OK. Ja nisam kako vidite puno platio ali mi sve perfektno radi i bez ikakvih problema.

Ovakav sam kupio i upravo od njih

http://www.conrad.hr/USB-gramofon-ION-T ... 65_1404015
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby Demogorgon » Tue Jul 23, 2013 8:37

Sinner wrote:
Demogorgon wrote:Za metal bi ti preporučio Rotel pojačalo i B&W zvučnike. Rotel je nekako najidealnije pojačalo za metal (a i za tehno), a B&W zvučnici odlilčno pašu uz njega. No nečeš pogriješiti niti sa NADom, Marantzom ili Onkyom, a i Pioneer, Tehnics imaju solidna pojačala.

Slažem se za Rotel i B&W. Mislim da je to odlična kombinacija za žestoku glazbu. Frend ima B&W u kombinaciji sa nekim prastarim Sony-em i to isto zvuči jako jebozovno. Prva liga!

Ali NAD mi zbog nedefiniranog i sporog basa nikako ne paše za metal.
Možda je to samo stvar osobnog ukusa ali slušao sam NAD u kombinaciji sa KEF, Tannoy, Dali i Klipsch zvučnicima i uvijek mi je zvučalo jednako loše.

Btw. i sam razmišljam o kupnji gramofona. pa ako netko ima kakav dobar prijedlog do nekih 3-4 milje kn neka slobodno napiše. Polovnjak je u igri, naravno! :)

Čudno mi je ovo za NAD. Doma ga nemam, ali većina ga hvali. No opet možda nije za agresivnije pravce metala, ali za heavy, power ili progresivu mislim da bi odlično sjeo. Isto ovisi u kojoj je kombinaciji s playerom. A on ima najbolju sinergiju s Energy zvučnicima, pa ak imaš priliku poslušaj u toj kombinaciji.

Što se tiče gramofona evo:
http://www.njuskalo.hr/gramofoni/gramofon-rega-p3-24-oglas-8364872

A imaš dosta i Technicsovih SL-1210MK2 po oglasnicima.

valdemar wrote:Pozdrav ljudi, evo nema me često sad na netu, radi se, ljeto je i tako to... Upalim čmar kad vidim o gramofonima riječ. Pa mene sad zanima jesam li ja jedini koji ne kuži te komponente? Ja sam kupio gramofon, platio sam ga 600kn (nov!), ima USB kabel, prespojim ga na kompjuter i na 5.1 zvučni sustav marke vivax koje sam platio 400kn ali dosta davno. I to je to! Ako ne želim spajati na kompjuter izvadim dva kabela iz 5.1 zvučnika, ubacim kabele od gramofona i sve OK. Ja nisam kako vidite puno platio ali mi sve perfektno radi i bez ikakvih problema.

Ovakav sam kupio i upravo od njih

http://www.conrad.hr/USB-gramofon-ION-T ... 65_1404015

Ma niti ja bogzna kaj ne kužim. Ispočetka sam si mislio to sve srediti za tjedan dana, ali eto, doma si slažem sve to već više od pet ili šest godina i još uvijek nemam zadovoljavajuće pojačalo. Ono što bih želio dođe cca 7.000,00 kn novo. Tak da je to mala prepreka, ali polako, doći ću na svoje. Raspituješ se, isprobavaš, čitaš o tome, pa polako počneš kužiti kaj ide dobro s čime.
Ja sam siguran da tebi tvoje odlično zvuči, kako je i meni obična linija odlično zvučala. Ali da odeš preslušati svoje omiljene ploče na nekom dobro složenom (nemora biti skupo) sustavu, onda bi tek znao kak to tvoje zapravo zvuči. Tak je meni bilo, zato sam i odlučio nabaviti poštenu opremu. Kad sam došao do frenda njegov Rotel i KEF me doslovno otpuhnuo. I to čak obični MP3. Jebiga to ti je ko jebanje i drkanje. Zamisli da pojebeš Monicu Belluci, pa kasnije ideš drkat i kažeš da je to isto. Moš mislit.

I jedan mali savjet. Pošto ti je gramofon ipak iz jefitnije kategorije, možda bi ti bilo bolje da si nabaviš poštenu zvučnicu, jer te sa jeftinjaka izjebavaju ploče.

I samo još da kažem za MP3-eve.
Kod mene doma kazeta odere MP3. A imam kazić iz jefitnije klase. Puniji i bogatiji zvuk, definitivno. Ako se želi stvarno uživati u cijeloj punoći glazbe, onda MP3 nije prvi, drugi, a bogami niti treći izbor.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby valdemar » Tue Jul 23, 2013 21:52

Sve to stoji no nisam ni ja neki audiofil. Ne sumnjam da to zvuči puno bolje sa svime no ja sam i ovako zadovoljan. Dok pođem raditi vjerojatno ću tako nešto i uraditi. :)
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby OKUPATOR » Fri Sep 20, 2013 11:24

stanton srt8. end thread
OKUPATOR
Forum member

Postby Žana » Sat Sep 21, 2013 11:58

Tko to još sluša gramofon u 21. stoljeću?
Pa zar nije bolji i JEFTINIJI CD ?
A i manji je pa je i praktičniji.
Žana
Forum member

Postby l||HRID||l » Wed Nov 20, 2013 11:33

Image

Baasner turntable is a festival of stainless and acrylic and features a parallel tracking arm that floats in water, a syringe is supplied in order to adjust VTA, naturally. Other features include shields to deflect air movement and nylon thread drive via pulleys too numerous to count.
l||HRID||l
Forum member

Postby ulv » Thu Dec 19, 2013 19:18

gramofon mi je poce zajebavat - vise manje na svakoj ploci zaglavi na zadnjoj pismi strane koju vrti i ponavlja jedno te isto

inace je stara jeftinjara i nista posebno al je meni drag. zvucnica je ortofon om5e nedavno stavljena i nevidim razloga zasto bi kod nje/igle bio problem (a i kontam da bi zajebavalo kroz cilu plocu da je do igle?)

jel ima ko kakvu ideju?

je da sam se polako poce spremat na kupovinu neceg postenijeg, al vidi li ko tu nekakvo moguce rjesenje?

prova sam pojacati i gaznu silu sta je upalilo jednom i onda nastavilo s istim efektom...
ulv

PreviousNext

Return to Metal