Posljednji metal cd/ploča/kaseta/dvd/vhs koju ste kupili?

Rasprave o opcenitim temama vezanim za metal..

Moderator: ABIZMO

Re: Posljednji metal cd/ploča/kaseta/dvd/vhs koju ste kupili?

Postby Demogorgon » Wed Jun 30, 2021 12:09

valdemar wrote:
uIv wrote:Hawkwind - x in search of space

Jedan od drazih heavy metal albuma, svaka cast.

Kaj je s tobom?
Više ništ ne nabavljaš?
Ili ti ponestalo mjesta za ploče :mrgreen:
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby valdemar » Fri Jul 02, 2021 12:19

Demogorgon wrote:
valdemar wrote:
uIv wrote:Hawkwind - x in search of space

Jedan od drazih heavy metal albuma, svaka cast.

Kaj je s tobom?
Više ništ ne nabavljaš?
Ili ti ponestalo mjesta za ploče :mrgreen:

Ma naravno da nabavljam, prostora ima, ako ponestane leti žena iz kuće. 8)

Zadnje što sam uzeo je od Darkthrone - Eternal Hails Box Set, Unleashed Death Metal Victory Box Set, Blood Magic LP, Avenger Blood Sports, Atomkraft par ploča i tako to... Ma nabavlja se uglavnom stalno nešto.
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby Demogorgon » Sat Jul 03, 2021 10:27

Ajd neka.
Jel imaš neke nove dućane?
U zadnje vrijeme dost nabavljam od https://hammerheartstore.com/
Znaju imat jebenih dilova.
Baš jučer pinkuo za 150 eura :mrgreen:
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby valdemar » Sun Jul 11, 2021 9:10

Ima Hammerheart dobrih stvari za malo novca, u sijecnju sam od njih za 70 i nesto eura kupio 11 CDova i 7 ploca, sve ekstra stvari.

Preselio sam se u Njemacku prije 4 godine tako da od novih ducana nemam nesto sad novo, manje vise kupujem ovdje ali znam ponesto od xtreem records iz Spanjolske ili Hells Headbangers Records iz SAD-a.
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jul 21, 2021 2:33

Citam po forumima. Kukanje je sve jace, pogotovo preprodavaca :D

Prvo, zaboravite vinile kao u 90tima, ono kad si prosao pored kontejnera a pored vidis vrecice pune NM ploca pa onda prodas kasnije za brdo love u 2000im. To vise ne postoji.

Drugo, kad ides po buvljacima, nadjes nesto za par kuna pa prodas za 50 eur, to vise ne postoji. Osim ako naletis kod nekih cigica koji su nest nasli a ne znaju sta je to pa imas srece kao da dobijes na lotu ili kao neki sefovi nekih second hand shopova svim cigicima i ostalima na hrelicu dali svoj broj ako nadju neke ploce da je neko odacio da te odmah zovu. Pa te ploce niti ne stignu na hrelic u prodaju. ZATO PLOCA DOBRIH NITI NEMA VISE NA HRELICU.

Ostalo po buvljacima (boogaloo? britanac?) ako nesto i nadjes nece biti ocuvano. Ako nadjes ocuvano, onda ce prodavac odmah gledati internet, discogs ili sto vec da vidi koliko se krecu cijene.

Dakle gospodo, prosla su ta neka vremena gdje se za sicu nest naslo. Danas je to tesko toliko da se ne isplati natezati sa tim.

Svi se zale sto sve kondicije sjebane na buvljaku, dodjes sa super kondicijama, svi se zale jer je skupo :lol:
Nema vise Mint kondicije i za par kuna neke jace ploce, zaboravi te to. Kazem, osim ako bas imas neke lude srece.

Tako i ja, imam nekih nesto par komada za prodat, a osim tih par komada ploca i dva cd-a, sve je u super kondicijama, imam jos i dva naslova na cd-u svi su u celofanu album "Uf" od Discipline i Majke "Tvornica 2007" ona prziona ne akustika gdje Bare si razbio bocom glavu. Gledajte, ja sam pocistio skladiste od Jugotona il ti Croatie Records u vezi ta dva naslova, znaci kad nestane samo cu ih ja imati. Od Majki imam nekih 83 komada a od Discipline 130.
Albumi su stari 10 godina i svi u celofanu. Nedam ispod 70kn po komadu. Makar ih ne prodao, a prodat cu ih kad tad kad nestane jos koji komad sa trzista.
7 banki su mi bile dve pive na koncertu od Orgazma u Hala Park Zagreb. Ako je to puno para, a ploce Luna ili Neko Nas Posmatra od EKV se prodaju po par stotina eura, Orgazam Zasto Da Ne 100 eur itd.... ovi bendovi i naslovi u celofanu stari 10 godina ako ne vrijede 7 banki onda nek ostanu mojoj djeci pa nek oni prodaju. Svi su u svojim boxovima, dobro spremljeni na suhom i tamnom mjestu pa nek stoje. To su prva izdanja i uvijek ce nesto vrijediti jer Majke i Disciplina vrijede.

Ja kad bi dosao na buvljak kod boogaloo il negdje, onda kondicije nebi bile problem al bi bilo kenjanje da je skupo. Ponavljam nema vise onog vremena. Ploce koje ja imam, nikad tu se nisu prodavale niti ih ekipa imala, pa su po 150 ili 300kn, a ne vise stotina eura i to ne reizdanja, nego kompilacije Deviants/Hawkwind izdanja stara i iz 80tih mali tiraz itd... Pa opet ljudima puno. Jebite se! :lol:

Isto ko i kad gledaju preko discogsa kolko kosta, a kako je ta ploca stigla tu to se ne pitaju.
Primjer:
Ploca kosta u New Yorku 60kn, postarina do nas 25$, nek je sve zajedno recimo 200kn. To nije sveti Petar platio nego ja iz novcanika, ne moze ti plocu teleportirat. Onda da bi zaradio bar malo, ploca mora biti 250 ili bar 300kn. Ja plocu stavim za 150kn jednu i to je ljudima puno??!!! Pazi ako narucuje preko interneta platit ce 180-200kn, ja mu dam za 150kn, i to mu puno!!! Ja sam u gubitku i to mu puno :lol:
Kaze on meni ploca kosta 60kn (vidio on na discogsu). Pa ja mu odgovorim NARUCI ju onda za 60kn ako mislis da ce postarinu platit sveti petar ili onaj amerikanac a ne ti. Ljudi su jako cudni.

Ljudi su strasno bezobrazni i nerealni. Onda isti takvi misle, da cu past u krizu da ce mi trebat lova, pa cu spustiti cijenu za neku sicu, al necu :lol:
Vidim po pregledima svaki dan koliko gledaju.

Peti put, zaboravite mint stvari, rijedje bendove, za par kuna, to vrijeme je proslo. Javi se lik, joj imate bas ok naslove, al (pocne puhati u slusalicu) imate cijene kao i svi... :lol:
Znam isto jednog kojemu je trebala jedna ploca koju sam prije imao, al nece, valjda bi za badava...
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jul 21, 2021 16:38

I voće jebeno kad kupis u ducanu u toj cijeni je cjena transporta, pdv i ko zna koja jos sranja. Cijena transporta ulazi u cijenu ploce. To nekima nije jasno, a nema te trgovine koja neuracuna cijenu transporta jer taj transport neko mora platiti. Ako ti dolazi ploca iz SAD onda je cijena ploce + transport + zarada prodavaca = puna cijena ploce.To neki ne kuze, ljudi su u oblacima...
E da, pita me lik jel mi 50kn zarade dosta? :D Ja kazem nije. To mi nisu ni dve pive kad odem na koncert Hala Zagreb. To je recimo ovaj primjer iz New Yorka. Ploca 60kn + transport 150kn + 100kn moja zarada = 300kn.
Pa ne kuzi, sta mislis da Archie iz Karme ili Freebird, radi za jednu il dve pive po ploci profit, pa propali bi odavno.

U Karmi koja najbolje daje za otkup, oni daju maksimalno 30% vrijednosti ploce, al to je maksimalno. Dobro, meni su nekad malo vise jer mi se znamo 30tak godina itd... al inace je tako. Znaci ako je ploca u maloprodajnoj cijeni 100kn, oni daju maksimalno 30kn, a 70kn uzmu sebi.

Freebird je jos gori. Oni daju 10 do maksimalno 20%. Znaci ako je ploca 100kn, on ti da 10kn ili maksimalno 20kn, ovisi koja je ploca. Znaci ostalo uzmu sebi.

Ja isto ako nekome nest treba a da ne mogu do toga doci a ja mogu, ja za pivu ili dvije ne radim. Moze puno stvari doci po zlu, da se paket ne pojavi, da se pojavi al nije ta kondicija..... da mozes uvijek ako nije slao preporuceno i lagati na paypal, al mi se to neda....

To isto kupci bas ne kuze.... Nemres vodit posao, da zaradis za pivu il dvije. To tako ne ide.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby uIv » Wed Jul 21, 2021 23:51

Neke ploce jesu pocele letjeti u nebo sa cijenama, ali ono, samo treba biti strpljiv, nalete i po normalnijim ciframa

Bogu hvala, osobno mi mint kondicija nije nikakav fetiš, a i većinu ex yu stvari koje me zanimaju imam, tako da mi i nije problem ako ponekad moram pljunuti više za ploču
uIv
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Jul 22, 2021 0:09

Ja se sjecam Discipline Kičme i kondicije NM kad su dosle na 150kn i kako sam ne samo ja, komentirao kako je to preskupo. Pogledaj sada. Ta kondicija 50 eura pa na vise. To je puno previse. Ne znam kako to spustit osim da ljudi vise nikad za tu lovu ne kupe to, pa onda ce padati. Ako ljudi daju toliko pa naravno da nece padati. Isto i Boye, Obojeni Program.
A ima toga jos.

Ustvari, niti jedna ploca nebi smjela biti iznad 150kn u mintu. Ali ako ljudi daju vise, onda ce i cijene biti vise. Treba prestati davati vise. Jednostavno reci, da je ploca od zlata nedam vise od 150kn za nju. I bok. Nakon godine, dvije ili tri godine max, cijene ce poceti padati jer prodavacima nece niko kupovati. Al ako dajes 50 ili 100 eur za plocu, pa nije prodavac lud da spusti na 100kn.

Prodavac hoce sto vise, a kupac sto jeftinije. Pa kako bude. To je trziste. Ali da se pretjeruje sa plocama bome da. Ja da sam svoje neke nabavio puno jeftinije, ja bi i trazio manje da ih brze prodam.

Ono sto se radi cd-u nije fer isto sto nije fer sto se radilo ploci 90tih. Sad se cd-u radi isto. Uvjeravali su ljude da bace ploce i da je CD cudo od zvuka da iste albume kupuju na cd-u, ploce nisu vrijedile nista skoro. Sada uvjeravaju ljude da CD ne vrijedi nista i da sve bace pa da opet istu muziku plate na stream ili opet na vinilu.

Ako vecina ljudi to pusi, a tako izgleda, onda je to idiotizam. CD je skroz ok medij i ploca takodjer. Kako te neko moze uvjeriti da jedan od tih medija komotno vrijedi 120kn, sjetite se tih cd cijena 90tih i jedan dio 2000tih, a onda te uvjeri da CD ne vrijedi 20kn. Ili ista svar za plocu, ne vrijedi vise od 20kn, a onda sada ploca ta vrijedi 50 ili vise eura.
Sta je sa ljudskim mozgovima?

A mint uvijek vrijedi vise, koje god cijene bile. Ja mislim da za neke bendove, mint cd-i u celofanu, 7 banki vrijede.

Pa znate da CD od Motorheada Live At Manchester 1983 (onaj zeleni omot 1000 primjeraka) ljudi placaju i 100 eura?
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Jul 22, 2021 1:56

E da, ful kul buvljak u boogaloo u subotu. Jel su kako i pretpostavljam isti naslovi i neinteresantne ploce ili? Jer po buvljacima je isto kako i u second hand shopovima. Bar bilo prije.

Mozda se prepoznate na slikama, a i Tommy pusta mjuzu, znaci The Sisters Of Mercy.

https://www.zagreb.info/ritam-grad/zg-d ... ou/210925/

https://www.facebook.com/groups/543565632831637/
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Jul 22, 2021 2:16

Evo na proslom postu onom facebook linku su objavljene fotke pa mozete ih tamo vidjet sve. Ja cu samo par stavit. Meni ovo ne izgleda kao neki izbor, ploce i cd mislim.

Image

Image
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Jul 22, 2021 2:52

Ima fotki ko u priči. Kad scrollate dole dođete do ovih prvih 76 fotki, pa dalje ima po 40, pa 50, pa 60....
Stvarno puno. Jedino što se primjeti je mnogo lijepih žena. Gdje god se okreneš, samo vagine šeću na dva štapića (nogama). Svaka čast za to buvljaku.

Samo nešto mi ne djeluje da ima neki izbor mjuze, al treba vidjeti. Na jednoj fotki sam uočio ploču The Fugs. Al vidim Gezu, auu ostario čovjek od zadnji put kad sam ga vidio, ima više godina. Branimira sam vidio, ekipa "Dobar Zvuk". Neke druge sam prepoznao isto od kupaca... i tako. Ne znam jel bio i Abergaz tamo. Dvojca su mi strani prodavači, ostali su poznati second hand shopovi. Bar na ovim fotkama.
Blackadder123
Forum member

Previous

Return to Metal