Kolekcionarstvo (cd-ovi, ploče, kazete, majce...)

Rasprave o opcenitim temama vezanim za metal..

Moderator: ABIZMO

Postby Sinner » Sat Aug 22, 2009 13:10

Imam 60-etak cd-a, 6-7 oriđiđi audio kazeta, dva oriđiđi dvd-a i 5 ploča.
Od rariteta nemam ništa, barem koliko ja znam.

Dok sam radio, mjesečno sam obavezno kupovao najmanje 2 cd-a ali sad slabije ... :|
Sinner
Forum member

Postby valdemar » Sun Aug 23, 2009 19:09

I ja sam veliki fan Maidena pa tako skupljam njihove original cd-ove. Ja iskreno nemam puno originala, ali to je zbog toga što sam u Mostaru gdje i nemaš gdje kupiti originalno izdanje nego samo pirate, nažalost. Kad god imam priliku kupim original cd. Imam nešto ploča, 10-ak, sve je Maiden osim jedne Slayera - Show No Mercy. U zadnje vrijeme nešto više kupujem jer imam prijateljicu u Norveškoj pa mi gore nađe cd-ova prejeftino, recimo svaki album Maidena platio sam 50 kuna!!! Pravo je jeftino. A da mi nije nje... hm ne znam baš kad bi mogao kupiti. Jedino kad idem u Zg na kakav koncert.

Možda najvrijedniji cd što imam je od Dark Moora, album Tarot, kojeg nema kupiti u cijeloj Hrvatskoj, kupljen je u Švedskoj.
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby schebo » Sun Aug 23, 2009 20:55

oh kad se sjetim dark moora. imam ja onaj oriđiđi mislim prvi album. nešto od vrijednih stvari je box od gamma ray onaj neki uber limit bla. ma ipak mislim da najvrijednije što imam je kolekcija majica kupljenih na koncertima. baš neki dan malo računam pa jedno 3000 kn u majicama samo.
i dvije ploče od maidena koje su ko nove. vrtile se par puta samo na gramofonu još mirišu na tvornicu
schebo
Forum member

Postby DesolatE » Sun Aug 23, 2009 21:44

Drago mi je da još uvijek ima nekog tko cijeni ovakve stvari...
uglavnom,sve što volim od metala kupujem na originalima i nije mi žao niti jedne lipe,pa navest ću jedan dio rare kolekcije koja mi je jako draga:prvi presinzi Sodom lp-a od kojih izdvajam Obsessed By Cruelty lp prvo izdanje sa drukčijim introm i produkcijom,izdan samo u oko 1000 komada(kasnije povučen iz prodaje zbog loše produkcije od strane njihove kuće,album je poslije ponovno nasnimljen),kompletna diskografija mi je potpisana.
Bathory cd Blood on Ice potpisan od Quorthona,Sepultura-Morbid Vision lp,Schizophrenia lp,Beneath the Remains cd,Arise cd limitirano izdanje,Under Siege maxi-sve prvi presing
Kompletna diskografija Darkthrone,Emperor -sve prvi presing i da ne nabrajam sada sve,uglavnom lp-evi i cd-i ranijih izdanja tipa Kreator,Dark Angel,Slayer,Tankard,Iron Maiden,Dismember,Deicide,Morbid Angel,Celtic Frost,Terrorizer,Beherit,Massacre,Obituary,starog Blacka,Thrasha,Deatha,Metala uglavnom....ima toga na tone.
+
hrpa fanzina,magazina,karata sa kncerata,originalnih fotografija bendova,rearitetnih majica i svega ostalog što veseli svakog vjernog metal fana:)
DesolatE
BlasfimR

Postby Ašow, the Aucropsy » Sun Aug 23, 2009 21:54

Nemam nista od heavy metala.
Ama bas nista. :cry:
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Bombenhagel » Sun Aug 23, 2009 22:24

DESOLATE EYE wrote:Drago mi je da još uvijek ima nekog tko cijeni ovakve stvari...
uglavnom,sve što volim od metala kupujem na originalima i nije mi žao niti jedne lipe,pa navest ću jedan dio rare kolekcije koja mi je jako draga:prvi presinzi Sodom lp-a od kojih izdvajam Obsessed By Cruelty lp prvo izdanje sa drukčijim introm i produkcijom,izdan samo u oko 1000 komada(kasnije povučen iz prodaje zbog loše produkcije od strane njihove kuće,album je poslije ponovno nasnimljen),kompletna diskografija mi je potpisana.
Bathory cd Blood on Ice potpisan od Quorthona,Sepultura-Morbid Vision lp,Schizophrenia lp,Beneath the Remains cd,Arise cd limitirano izdanje,Under Siege maxi-sve prvi presing
Kompletna diskografija Darkthrone,Emperor -sve prvi presing i da ne nabrajam sada sve,uglavnom lp-evi i cd-i ranijih izdanja tipa Kreator,Dark Angel,Slayer,Tankard,Iron Maiden,Dismember,Deicide,Morbid Angel,Celtic Frost,Terrorizer,Beherit,Massacre,Obituary,starog Blacka,Thrasha,Deatha,Metala uglavnom....ima toga na tone.
+
hrpa fanzina,magazina,karata sa kncerata,originalnih fotografija bendova,rearitetnih majica i svega ostalog što veseli svakog vjernog metal fana:)

zaboravio si napisati pismo od aarona iz my dying bridea :)
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby DesolatE » Sun Aug 23, 2009 23:06

-JADNIK- wrote:
DESOLATE EYE wrote:Drago mi je da još uvijek ima nekog tko cijeni ovakve stvari...
+

zaboravio si napisati pismo od aarona iz my dying bridea :)
A i to i pisma od Entombeda,Disharmonic Orchestre,ima ih...čak i zahvala na cd-u od Rotting Flesh iz Brazila.
Koji sam forser! :D
DesolatE
BlasfimR

Postby ano » Mon Aug 24, 2009 2:10

imam trilijun majica, nekakvih 100injak ploča i dosta cedeova :) jebga, al od samih oriđiđija važno je ono s čega sviraš :) bar što se cedeja tiće :)

nego oćel tko mort 2LP Tribute to Ozzy i Rhandy?? (150 kn ili zamjena)
ano
Forum member

Postby Ulver » Mon Aug 24, 2009 8:32

e da imam In The Woods... - Heart of The ages, to je ubertesko za anc, cak ni u norveskoj to nisam nigdje vidio!

e da imam onaj "boxset" Ildjarn is dead
HESPERIAN DEATH HORSE

If you're gonna beat me, D-beat me please!
Ulver
Forum member

Postby Ašow, the Aucropsy » Mon Aug 24, 2009 11:46

e sven, imam ti promo od eternal bleedinga.
hejtam promoe, pa ak si zainteresiran za razmjenu neku.
Ašow, the Aucropsy
1234

Postby Pakaa » Mon Aug 24, 2009 13:28

Kupujen originale kad god stignem, iman oko 70ak cdova, par dvdova, 1 box set, 20 ploča i 5-6 kazeta :D ništa od toga nije raritetno toliko, barem koliko je meni poznato. Za navest od bitnijega je to da iman svih 9 studijskih albuma Metallice, heh... i to je to :)

Osim toga, imam nekih 15ak Terrorizera, par Metal Hammera i United Forcesa te 2 From Beyond fanzinea...
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Conspiracy » Mon Aug 24, 2009 13:57

Imam ploču master of puppets iz 1966.... :RawBanger:
Conspiracy
Forum member

Postby Mirza » Mon Aug 24, 2009 14:03

Conspiracy wrote:Imam ploču master of puppets iz 1966.... :RawBanger:

misliš iz 1986?
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby Stark » Mon Aug 24, 2009 14:07

Hm...u usporedbi s nekim ljudima, nemam ništa kolekcionarski vrijedno spomena. Od meni dragih stvari tu su potpisani cover Machine Head-a, setlista MH-a, palica Vadera, plakat s Brutal Assaulta potpisan od vokala By Night-a....hrpu karata s koncerata...i 70-ak original cd-a. Časopisi i majice se podrazumijevaju.
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby Pripo » Mon Aug 24, 2009 14:16

potpisani cd Slavonskih Lola i to još neobjavljeno i nikada snimljeno promo izdanje i majicu s prve ikada turneje na kojem su Slavonske Lole bile predgrupa tada stadionskom bendu Zlatni Dukati,naravno i karta s tog koncerta koja je uramljena u rukom izrađeni zlatni okvir od čistog srebra. hehe :P
Pripo
Forum member

PreviousNext

Return to Metal