[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/perun_header.php on line 11: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100613 Library:100505
Perun.hr forum • View topic - Kolekcionarstvo (cd-ovi, ploče, kazete, majce...)

Kolekcionarstvo (cd-ovi, ploče, kazete, majce...)

Rasprave o opcenitim temama vezanim za metal..

Moderator: ABIZMO

Postby -Wildchild- » Mon Jun 09, 2014 11:04

Vjerujem da će bit tlaka, a idem probat, usput da i prebrišem prašinu. :rozi:
Langt...der borte i morket
Jon Nödtveidt 1975-2006,
Quorthon 1966-2004

"Ovdje cvjećarnica! Želite li poljsko cvijeće uberite ga sami! Želite li krizanteme, pođite na groblje, tamo ih ima dovoljno!"
-Wildchild-
<font color=red>Obscure

Postby Demogorgon » Mon Jun 09, 2014 11:09

ulv wrote:Nekako volin imat na uvid sta iman i kolko iman, nije da mi je od neke koristi al eto

a dobro ti imas miljon albuma, ja ih jos ni sto nemam, unio ono šta san ima i sad kad nesto kupin samo prije nego sta stavin na policu procitan kataloski broj i bar kod, ukucan i gotovo

Imam sve uredno popisano u excelu, inače bi se pun kurac puta zajebo i kupio duplić. :lol:
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Stanley » Thu Jun 12, 2014 9:30

Demogorgon wrote:
ulv wrote:Nekako volin imat na uvid sta iman i kolko iman, nije da mi je od neke koristi al eto

a dobro ti imas miljon albuma, ja ih jos ni sto nemam, unio ono šta san ima i sad kad nesto kupin samo prije nego sta stavin na policu procitan kataloski broj i bar kod, ukucan i gotovo

Imam sve uredno popisano u excelu, inače bi se pun kurac puta zajebo i kupio duplić. :lol:

Ja sam krenuo u discogs isto ukucavati, jer mi se događalo da neke ploče kupim dva puta :D

http://www.discogs.com/user/Nocturnus26/collection

nisam još na ploče krenuo i ima još cca 100 cd-ea za ukucat
Stanley
Forum member

Postby Pakaa » Thu Jun 12, 2014 9:33

Ja također stavljam u Excel sve i tu mi je poprilično detaljno sve navedeno... Na discogsu imam veliku većinu popunjenu, al sam nekako lijen to konstantno updateat.

Odlična stvar kod discogsa je ona want-lista. Nešto šta želiš stavit u want-listu i kad se pojavi u prodaji dođe ti obavijest na mail. Dobra stvar za neke malo rijeđe stvari ako se pojave po nižoj cijeni, dođe ti lipo obavijest tako da ne moraš konstatno pretraživat...

Inače, evo moje skromne kolekcije na discogsu :D

http://www.discogs.com/user/pakapodgora/collection
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby ulv » Wed Sep 03, 2014 16:35

evo par slikica, nista posebno nakon slika pojedinaca al eto

neke san i zaboravio sta su tribali bi tu al nema veze (i da, cedeje stavljan u celofane, jebiga :P )
omiljeni death/grind
Image

malo bljeka
Image

moj najdrazi bend
Image

malo old skula
Image

i meni dvi nadraže stvari šta iman (s posvetom zelenozubog)
Image
ulv

Postby Blackadder123 » Wed Sep 03, 2014 20:23

ulv wrote:evo par slikica, nista posebno nakon slika pojedinaca al eto

neke san i zaboravio sta su tribali bi tu al nema veze (i da, cedeje stavljan u celofane, jebiga :P )
omiljeni death/grind
Image

malo bljeka
Image

moj najdrazi bend
Image

malo old skula
Image

i meni dvi nadraže stvari šta iman (s posvetom zelenozubog)
Image

Jeli Luka (kako kaze na omotu Discipline) ti to samo jedan Live album od Mmotorheada imas, nesto si previse u studiju :D. Vidim imas 2LP 'The world is ours vol 1", znas da su izbacili 'zeleni' i 'plavi' omot The World is ours vol 1 - zeleni je koncert iz New Yorka, a plavi koncert iz Manchestera, i jedan i drugi su izdani samo na ploci po 4000 primjeraka. Imat cu uskoro zeleni za prodat zapakiran u tvornickom celofanu, znaci nikad otvaran kako mi je receno. Imat cu nesto i od John Alder Twinka - lik jedan od zacetnika underground/psych proto punk britanske scene, bio je u grupama Tommorow, Pretty Things, imao svoja dva solo albuma (ja cu imati drugi solo njegov album i singl) prvi je Arci u Karmi prodavao za 350kn reprizno izdanje, jedan je onda od osnivaca banda Pink Fairies jedan od dva banda iz kojih je izasao jel Motorhead itd.... Bit ce jos jedan limited singl od THe Deviants, vodja Mick Farren aktivist, pisac, pjevac je napisao neke stvari od Hawkwinda, tri stvari od Motorheada 'Lost Johnny', Keep us on the road i Damage Case, radio i sa Pink Fairies kao i sa Wayne Kramerom iz MC5. Mick Farren and The Deviants taj singl je samo na ploci, 500 limited primjeraka, a gore su osim njega i Andy Calhouna (koji je svirao u Warsaw Pakt kao i prvi Motorheadov bubnjar Lucas Fox) Russel Hunter bubnjar (Pink Fairies i The Deviants) kao i Duncan Sunderson bass (Pink Fairies i THe Deviants). Mick je napisao i dve stvari na solo albumu Larry Wallisa (prvi Motorheadov gitarist i vodja Pink Fairies od 1973). Dakle te 4 stvari cu imati najvjerojatnije sljedeci tjedan, sve u NM i Mint kondiciji.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Sep 03, 2014 20:23

Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby ulv » Wed Sep 03, 2014 20:29

ubiti iman dva, cd hammesrmith je do ace of spadesa.
plavi i zeleni se odavno mogu kupit zasebno van one torbe zq 11 funti po albumu ali mi se neda trosit pare bas. s obzirom da neman volje potrosit 150-200 kuna da upotpunin ovaj studio sta mi fali, neda mi se bas ni uzimat te albume.
motorhead san samo aftershock uze mislin jos tamo odkad je drugi dio the world is oursa izasa. albume kupujen u principu da uzmen ono sta mi se u to vrime slusa, a motorhead san ipak u priko 10 godina prvivise prislusa pa cu kad mi se bude dalo
ulv

Postby ulv » Wed Sep 03, 2014 20:33

tojest, hammersmith i dva dila zadnjeg lajva - iman tri
ulv

Postby Blackadder123 » Wed Sep 03, 2014 20:35

ulv wrote:ubiti iman dva, cd hammesrmith je do ace of spadesa.
plavi i zeleni se odavno mogu kupit zasebno van one torbe zq 11 funti po albumu ali mi se neda trosit pare bas. s obzirom da neman volje potrosit 150-200 kuna da upotpunin ovaj studio sta mi fali, neda mi se bas ni uzimat te albume.
motorhead san samo aftershock uze mislin jos tamo odkad je drugi dio the world is oursa izasa. albume kupujen u principu da uzmen ono sta mi se u to vrime slusa, a motorhead san ipak u priko 10 godina prvivise prislusa pa cu kad mi se bude dalo

Aha, onda ok. Za 12 funti + postarina ali to je ostalo jos par komada na rasprodaji (zeleni) a plavi je otisao njega vise nema. Kad ovaj sad ode nece se to moci kupiti ispod 250kn.

A za John Alder Twinka sam htio nadopuniti da je nna tom drugom albumu jedna nova stvar i ostale stvari su sa bendova Tommorw, Pretty Things i Pink Fairies sa novom postavom nanovo odsvirane, svjeze i snazno.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Sep 03, 2014 20:39

ulv wrote:tojest, hammersmith i dva dila zadnjeg lajva - iman tri

Jest, vidim sad da. Dobro jos nekih 10tak circa (official i semi offical) i to ti je to. Ne znam jel ti ostao jos neki studijski nisam brojao, uglavnom treba biti sa official i semi oficial 42 albuma studijska i live zajedno. Skoro da je i No sleep til Hammersmith ustvari semi-offical, Lemmy se tada bunio da mu se ne svidja zvuk i da nije zadovoljan sto izlazi taj album, znaci nije band bas nesto inicirao izlazenje albuma al kad je dospio na prvo mjesto e onda..... :D
Al dobro... zato ja te tzv (tzv kako muzicka industrija namece) semi official gledam isto kao official al to je neka druga tema... Nist, uzivaj.
Blackadder123
Forum member

Postby ulv » Wed Sep 03, 2014 20:43

studio mi fali motorhead hammered, we are motorhead i no remorse. za lajvove neman pojma kad cu gledat da nadopunin, to cu vjerojatno onako u šutu sredit kad me pukne
ulv

Postby Blackadder123 » Wed Sep 03, 2014 21:18

Evo a zavrsim sa ovim, cisto da priblizim ljudima.
Znaci ovo je bio prvi Twinkow solo album (onaj kojeg je karma prodavala za 50eur, a original prvo izdanje je oko 400 EUR).
http://www.youtube.com/watch?v=-cpQt3j5FyA

A ovaj njegov drugi i zadnji solo album (na puno albuma je bio i bendova ali bas njegovi solo albumi postoje samo dva) kojeg cu imati na Lp kao i singl 7":
http://www.youtube.com/watch?v=ytD6OYUYBOs

A ovaj ce biti od The Deviants 7", nije citava stvar jer ne mogu naci citavu stvar al nema veze:

http://www.youtube.com/watch?v=iOnEYAn2k9s

Evo da ljudima ovako to priblizim. U UK i USA kao i Kanadi su imali ovi ljudi vrlo bitan status (i jos imaju) na sceni (underground, psych, prog i punk) pogotovo u UK, kao i neke druge bendove koje sam sppomenuo. Kod nas ljudi nemaju pojma nazalost... Eto toliko od mene. Pozdrav
Blackadder123
Forum member

Postby Mr. Wrong » Wed Sep 03, 2014 22:49

we are motorhead je albumčina, taj ti baš treba.
I try to talk to girls and I keep thinking of World War III!
Mr. Wrong
Forum member

Postby ulv » Wed Sep 03, 2014 22:58

Dobar album preporučljiv ljubiteljima bastardsa, ipak mi imaju puno bolji albuma primjerice overnight sensation o kojem se malo govori i piše :)
ulv

PreviousNext

Return to Metal