Planet X - The sickest instrumental group in the world

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Re: Planet X - The sickest instrumental group in the world

Postby ^SuperUnknown^ » Mon Aug 30, 2004 21:57

Jester wrote:Bogovi nad bogovima

E ako je neki bend moguce opisat kao "bogove nad bogovima" onda je to On The Virg sa albumom "Serious Young Insects" :) Donati takodjer bubnja.. nakon On The Virga Planex X se cini smijesnim, barem meni :)
The evil that men do lives on and on... :twisted:
^SuperUnknown^
Forum member

Re: Planet X - The sickest instrumental group in the world

Postby Grimlock » Tue Aug 31, 2004 9:38

^SuperUnknown^ wrote:
Jester wrote:Bogovi nad bogovima

E ako je neki bend moguce opisat kao "bogove nad bogovima" onda je to On The Virg sa albumom "Serious Young Insects" :) Donati takodjer bubnja.. nakon On The Virga Planex X se cini smijesnim, barem meni :)

ajde sad poslusaj malo planet x pa onda donesi zakljucak !!

young insects je zakon al planet je planet !!
Grimlock
Forum member

Postby Ed1934158 » Fri Sep 03, 2004 9:40

Nisam citao ostale postove, ne da mi se, jer jasno je kakvi su, ili ih vole ili mrze, a prepirat se oko toga zasto to netko voli ili ne voli,nema ama bas nikakva smisla. Meni osobno je to najbolji instrumentalni bend koji sam cuo i jedan od najboljih uopce, Universe jedan od top 10 albuma koje sam cuo. Planet Xomrzci im zamjeraju na prevelikoj tehnicnosti i nemastovitosti, glazbi bez osjecaja. Jasno mi je zasto se takav privid u nekoga moze stvoriti, na to mogu samo reci kako oni koji vole taj bend na isti ne gledaju tako, jer da im je tehnika jedino mjerilo suda glazbe, bilo bi hrpa "dobrih" bendova za slusat, dok je takvih na zalost jako malo (vitalij kuprij, virgil donatijevi solo projekti...).

Steta sto Tony Mecalpine odlazi iz benda, a Derek vecinu energije trosi na druge projekte sa strane, jer steta je da ovakav bend ne izda jos nesto u razini dosadasnjih izdanja, zbilja su orginali u svijetu glazbe, nitko nema niti slican zvuk, a odlaskom Tonyja ce se to na zalost promjeniti.
Ed1934158

Postby Grimlock » Fri Sep 03, 2004 10:00

Ed1934158 wrote:Nisam citao ostale postove, ne da mi se, jer jasno je kakvi su, ili ih vole ili mrze, a prepirat se oko toga zasto to netko voli ili ne voli,nema ama bas nikakva smisla. Meni osobno je to najbolji instrumentalni bend koji sam cuo i jedan od najboljih uopce, Universe jedan od top 10 albuma koje sam cuo. Planet Xomrzci im zamjeraju na prevelikoj tehnicnosti i nemastovitosti, glazbi bez osjecaja. Jasno mi je zasto se takav privid u nekoga moze stvoriti, na to mogu samo reci kako oni koji vole taj bend na isti ne gledaju tako, jer da im je tehnika jedino mjerilo suda glazbe, bilo bi hrpa "dobrih" bendova za slusat, dok je takvih na zalost jako malo (vitalij kuprij, virgil donatijevi solo projekti...).

Steta sto Tony Mecalpine odlazi iz benda, a Derek vecinu energije trosi na druge projekte sa strane, jer steta je da ovakav bend ne izda jos nesto u razini dosadasnjih izdanja, zbilja su orginali u svijetu glazbe, nitko nema niti slican zvuk, a odlaskom Tonyja ce se to na zalost promjeniti.

promjenit ce hoce al ce ostat planet x, evo da si citao ono prije vidio bi da imaju novog gitaristu i da vec touraju s njim na veliko !! znaci mogo bi i neki albumcic uskoro !!
Grimlock
Forum member

Postby Jester » Tue Sep 07, 2004 12:41

Uf jedva cekam novi materijal, jel ima kakvih naznaka da ce izać kaj, da mi se bar dočepat još kojeg videa.

Planet X mi baš nisu smiješni. Smiješni su mi samo izrazi lica ljudi koji ih čuju prvi puta kad im pustim a navikli su na Metallicu ili neki nu, pa im se okrene želudac od solaža i blijedo gledaju - brijem da neki misle da Virgil griješi tipa ono - gle ovaj uopće ne može držat ritam, stalno ispada.

Što se tiče Insekta, super je ali mislim da je u PX-u svako dobio svoj prostor za manevre pa sve zvuči pravedno i izbalansirano, nema naglasaka ni na koji instrument a opet svi su za sebe jedinstveni. Planet je ipak ekipni bend sastavljen od zvijezda za razliku OTV-a gdje Donati vodi glavnu riječ.
Zato je Planet X i bolji.
Jester
Forum member

Postby Grimlock » Fri Sep 10, 2004 10:56

Jester wrote:Uf jedva cekam novi materijal, jel ima kakvih naznaka da ce izać kaj, da mi se bar dočepat još kojeg videa.

Planet X mi baš nisu smiješni. Smiješni su mi samo izrazi lica ljudi koji ih čuju prvi puta kad im pustim a navikli su na Metallicu ili neki nu, pa im se okrene želudac od solaža i blijedo gledaju - brijem da neki misle da Virgil griješi tipa ono - gle ovaj uopće ne može držat ritam, stalno ispada.

Što se tiče Insekta, super je ali mislim da je u PX-u svako dobio svoj prostor za manevre pa sve zvuči pravedno i izbalansirano, nema naglasaka ni na koji instrument a opet svi su za sebe jedinstveni. Planet je ipak ekipni bend sastavljen od zvijezda za razliku OTV-a gdje Donati vodi glavnu riječ.
Zato je Planet X i bolji.

ma nema nikakvih naznaka mulac jedan !!

da da imas pravo za face ljudi !!! hahahaha

e Jester kad ces mi poslat tablature ? zvonko je doso zar ne ?
Grimlock
Forum member

Postby Jester » Wed Sep 15, 2004 18:45

Pa dao sam zvonku cijeli universe, našao ga je frend pa je sprintal - posloa sam ti kopiju.
Kak nema naznaka mulče?
Jester
Forum member

Postby Grimlock » Thu Sep 16, 2004 19:46

Jester wrote:Pa dao sam zvonku cijeli universe, našao ga je frend pa je sprintal - posloa sam ti kopiju.
Kak nema naznaka mulče?

aha bum sad zval Zvonka da mi donese, thanks !!

al nema nista, planet x tour-a za sad !! mozda rade nest na turneji ali nikakve vijesti ne postoje za sad !!

i dat cu ti ja mulca frajeru !!
Grimlock
Forum member

Postby Mijazma » Mon Sep 20, 2004 12:43

ima kakva preporuka, nesto za pocet s planet x? moram priznat da sam zaintrigiran..

sto da nabavim, i, ako boga znate, gdje i kako?
Mijazma
Forum member

Postby Ed1934158 » Sun Sep 26, 2004 18:43

Mijazma wrote:ima kakva preporuka, nesto za pocet s planet x? moram priznat da sam zaintrigiran..

Universe je osobno moj najdrazi album, Moonbabies je vecini ljudi najbolji. Live From Oz ti je genijalan live, a i Derek Sherenianov - Planet X je odlican album, na kojem je valjda najbolesnija stvar koju sam cuo Apocalypse 1470 BC (bolje zvuci na liveu).

Pokusaj ne imat prevelika ocekivanja, dosta tesko udju u uho, a u vecini slucajeva nikad.

Gdje? Mislim kako neces imati problema pronaci, ima ih kupiti kod nas.
Ed1934158

Postby Grimlock » Fri Oct 01, 2004 18:27

Mijazma wrote:ima kakva preporuka, nesto za pocet s planet x? moram priznat da sam zaintrigiran..

universe bi ti trebao bit najvise probavljiv, nabavi to pa ako ti se svidja nabavi sve ostalo.
osim sto imas za kupit mozes i s neta skinut, imas valjda winMx,imesh,dc++ itd.
Grimlock
Forum member

Planet X - 30.10.2004. Milano

Postby Sasha C. » Tue Oct 19, 2004 14:13

dakle, ako ima zainteresiranih, za sada sigurno 2 entuzijasta 30.10. kreću iz Pule u Milano da vide Planet X uživo... karte su 13 eura, ali rent-a-car/benzin/cestarina su veći izdatak. za detalje se javljate na mail...
Sasha C.
Forum member

Postby Jester » Thu Oct 21, 2004 20:11

Nebih se slozio s kolegom Edom što će da "Pokusaj ne imat prevelika ocekivanja".
Mislim da ce ti to biti iskustvo tipa kao kad puno ocekuješ a dobiješ još više. Njih se i sluša zato što se od njih puno očekuje. Trebaš očekuvati. Zadaća ti je. Diskografija nažalost nije pozamašna pa nabavi sve!
Jester
Forum member

Postby Mijazma » Thu Oct 28, 2004 12:09

ehm - skinuo sam neke stvari - not my cup of tea, thank you...
Mijazma
Forum member

Postby Grimlock » Thu Oct 28, 2004 17:51

ma je. moras se ufurat u tu glazbu !!
ma dobro, malom postoku ljudi se svidja Planet, mene cudi kad neko poslusa i kaze wow kako zakon bend !!
And the diredom was lain upon his brow,
as he cast his gaze across a newly won empire,
And the Oracle proclaimed..
"POMPOCLES, KING OF THE UNIVERSE!"
Grimlock
Forum member

PreviousNext

Return to Progressive