Dreamscape

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Dreamscape

Postby auggie » Sat May 22, 2004 0:18

vrlo lijepa njemacka "progresiva". bend je na sceni gotovo 20 godina a zasad imaju samo 3 albuma ("trance-like state", "very" i ovogodisnje izdanje "end of silence" koga nazalost jos nisam cuo). ono sto dreamscape svira najvise bi se moglo dopasti ljubiteljima njemacke prog skole znaci tu su slicnosti sa gb arts, ivanhoe, poverty's no crime al se moze cuti i dosta uticaja/slicnosti legendi poput dream theater ili shadow gallery a na sve to dodajte perfektan i emocionalan vokal koji dosta vuce na roy s. khan-a. krecu se u rasponu od rock-a do metal-a (imaju laksih stvari al im nije strano da onako posteno "ozezu" po gitari :) ), nisu strogo tehnicki bend al opet imaju slozene strukture pjesama prozete vrhunskom atmosferom. elem cuje se na prvo slusanje da bend nije od juce i mogao bi (ko vec nije) obratiti paznju na ove nijemce :)
Where The Winds Blow
That's Where I Go
Down The River To The Sea
LIike A Blind Man
In A Strange Land
Will I Ever See The Day
auggie
Forum member

Postby Miracle » Sat May 22, 2004 21:07

meni jako solidan bend, nažalost nisam ga previše slušao jer je stigao u paketu s još hrpom stvari, ali zapamtio sam da se to ime veže uz dobar bend ;)

P.S. vidim Ark se sluša? neka neka
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby Ahven » Mon May 24, 2004 6:47

Dreamscape jos nisam cuo...probat cu to nabavit, ali ark su zakon !!! :D
I am only real at places I can not be
Ahven
Forum member

Postby auggie » Mon May 31, 2004 22:49

Miracle wrote:vidim Ark se sluša? neka neka

naravno u svako doba dana :wink:

Ahven wrote:Dreamscape jos nisam cuo...probat cu to nabavit, ali ark su zakon !!! :D

najbolje ti je krenuti s prvim albumom trance-like state, i drugi je jako dobar izbor ako ti ne smeta cinjenica da predstavlja cisto kopiranje images.../awake standarda (znaci do bola neoriginalno al ipak jako dobro). nabavka ovog novog cd-a "end of silence" ide nesto sporije nego sto sam ocekivao :( ali mi se nakon preslusavanja prvih par pjesama cini kao njihov najzreliji cd. bilo kako bilo "trance-like state" ostaje must have :)
Where The Winds Blow
That's Where I Go
LIike A Blind Man
In A Strange Land
Will I Ever See The Day
auggie
Forum member

Postby Miracle » Mon May 31, 2004 23:14

auggie wrote:i drugi je jako dobar izbor ako ti ne smeta cinjenica da predstavlja cisto kopiranje images.../awake standarda (znaci do bola neoriginalno al ipak jako dobro).

evo baš slušam album i ono - ne primjećujem neku veliku sličnost, a onda uleti Thorn in My Mind i jedna tako bezobrazna kopija onog bolesnog djela Caught In A Web :roll:
interesantno da svi ti bendovi imaju potrebu puknut jedan od takvih djelova ala Metropolis... Ice Age, Dali's Dilemma, Sun Caged, Pagan's Mind, Dreamscape...

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby Miracle » Tue Jun 01, 2004 18:27

uuuu zakon! hvala ti za ovaj topic, imao sam zlato od benda na cdu a nisam ga slušao kako spada :D evo već 2 dana samo to slušam, istina da kradu od DTa cake, al svejedno su dobri. jaka mi je ona obrada Dancing With Tears In My Eyes

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby auggie » Fri Jun 11, 2004 21:48

Miracle wrote:uuuu zakon! hvala ti za ovaj topic, imao sam zlato od benda na cdu a nisam ga slušao kako spada :D evo već 2 dana samo to slušam, istina da kradu od DTa cake, al svejedno su dobri. jaka mi je ona obrada Dancing With Tears In My Eyes

konacno sam skinuo s neta "end of silence" (a valjalo je skinuti 102mb na 33.6 konekciji :) )
ako su ti se svidjeli prijasnji albumi nema razloga da ne nabavis i ovaj novi koji je mrak. ljudi ne popustaju od awake-a mada je sad to nesto manje izrazeno nego prije (ovdje recimo ima malo i threshold-a :? ). vise od 70 minuta odlicnog prog-a, produkcija odlicna, pjesme isto... ma nema fule uopste 8) . posebno razvaljuje druga polovina albuma a ne smje se izostaviti genijalna 21-minutna stvar end of light koja me je bas onako oborila s nogu a znam da prije nisu radili ni priblizno tako duge pjesme. novi pjevac je super odradio svoj posao, cak ga je pšuno prijatnije slusati nego prethodnog.
end of silence mogu nabaviti svi oni koji su se zazelili "theater" zvuka do falling into infinity :P. dreamscape mi se popeo medju 10 bendova u zanru zahvaljujuci ovom cd-u 8)
Where The Winds Blow
That's Where I Go
LIike A Blind Man
In A Strange Land
Will I Ever See The Day
auggie
Forum member

Postby Miracle » Sat Jun 12, 2004 2:23

hm, novi vokal?? but y? :( onaj mi je bio skroz simpatičan :D
Dancing With Tears In My Eyes mi je baš zanimljiva obrada, baš mi paše njegovom vokalu. a novi ću nabavit tamo negdi iza Helloweena ;)

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby Nervozni Postar » Sun Sep 12, 2004 0:23

Sva tri albuma su odlicna, no "Very" mi je nekako najdrazi, i glazbeno i produkcijski.
Nervozni Postar
Forum member

Postby Nervozni Postar » Sun Sep 21, 2008 13:23

Steta sto toliko malo ljudi slusa ovaj fenomenalan band. Na predzadnjem albumu End Of Silence band je zapoceo mnogo kompleksije poglavlje svog rada (iako je i razdoblje prva dva albuma bilo kompleksno do bola :) ). Zadnji album 5th Season remek je djelo kojim su opravdali granicu koju su si postavili (a koja bi svakom pravom fanu ovog banda trebala biti uocljiva). Cetiri albuma, cetiri fenomenalna ostvarenje koja nikako da legnu mediokritetskoj Evergay / Pain Of Polution studentskoj geek mladezi :P :P :P :P :P :P :lol:

Sala :wink: :lol:
Nervozni Postar
Forum member

Return to Progressive