kako/zašto hi-fi?

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Postby Jaggernaut » Tue Sep 30, 2008 22:30

dealer wrote:Što da kažem, za 3500kn imaš solidan NOV entry level sistem (npr. denon 700 pojačalo i wharfedale 9.1 zvučnike, te bilo kakav pc kao izvor). ta kombinacija će sigurno biti masu bolja od bilo kakvog pioneera, a mislim da to doista nije neki novac. Ako se ne može uštedjeti 3500kn, onda jebiga. Obična mini linija dođe 1500kn. tako da nikakvog snobizma tu nema, jedino što bez rezerve zagovaram je bilo kakav hi-fi sistem, koji se s pravom može nazvati tim imenom. o "middle-class" komponentama, kako ih nazivaš, ovdje se nije ni pričalo, a i kod njih se nipošto ne bih složio da je to "razbacivanje novcima".
Razlika ovih komponenti koje sam naveo spram bilo koje mini-linije/pc zvučnika/jeftinog "kućnog kina" SIGURNO neće biti 5-10%, već nešto poput 200-300 ili više %.

3500kn je jedna i pol prosječna hrvatska penzija za koju si moja baka možda može kupiti dovoljno "entry level" kruha, i platiti račune te složiti sve ručkove (uz sve degustacije na placu) u 2 mjeseca. Ako se odrekne wc papira i sapuna na godinu dana, može si kupit entry level slušalice od shurea jer je nagluha. Nakon toga može kičmu sjebat i slomit kuk u našim dučanima sa CD-ovima gdje nema glazbe iz njezine mladosti. Al' ne može naći ni veliki izbor progressive glazbe kao zamjenu. Zato, ako produži s odricanjem, može si dić penzionerski mastercard, platit tečaj windowsa i kupit komp na akciji s ADSLom u paketu da može naručit izvana. MIslim, moguće je, nitko mi ne može reći da nije, bar da prije smrti posluša muziku ko čovjek, a ne da joj ona očajna igla od gramofona struže po STAROM gramofonu spojenom na čajevec pojačalo i Yugoslavia zvučnike.
Last edited by Jaggernaut on Tue Sep 30, 2008 22:30, edited 1 time in total.
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby dealer » Tue Sep 30, 2008 22:30

Jaggernaut wrote:sve si nešto razmišljam... pa progresiva, bar što se metala tiče, i ne spada u neki vrh produkcije - čemu ovaj topic ovdje? Samo ako se sjetim kako Petrucci masakrira svoj zvuk da mu se maltene cijeli svijet zbog toga izruguje, zaista ne štima. Ajde da je ovo neki jazz subforum ili tako nešto...

I najsirovij punk jako profitira od hi-fia. Ne da ga hi-fi "popravlja", već adekvatno prikazuje njegovu ružnoću. Ne-hi-fi muti stvar na svoj način, a da ne prikazuje muziku kakva doista jest.

Jaggernaut wrote:
dealer wrote:Što da kažem, za 3500kn imaš solidan NOV entry level sistem (npr. denon 700 pojačalo i wharfedale 9.1 zvučnike, te bilo kakav pc kao izvor). ta kombinacija će sigurno biti masu bolja od bilo kakvog pioneera, a mislim da to doista nije neki novac. Ako se ne može uštedjeti 3500kn, onda jebiga. Obična mini linija dođe 1500kn. tako da nikakvog snobizma tu nema, jedino što bez rezerve zagovaram je bilo kakav hi-fi sistem, koji se s pravom može nazvati tim imenom. o "middle-class" komponentama, kako ih nazivaš, ovdje se nije ni pričalo, a i kod njih se nipošto ne bih složio da je to "razbacivanje novcima".
Razlika ovih komponenti koje sam naveo spram bilo koje mini-linije/pc zvučnika/jeftinog "kućnog kina" SIGURNO neće biti 5-10%, već nešto poput 200-300 ili više %.

3500kn je jedna i pol prosječna hrvatska penzija za koju si moja baka možda može kupiti dovoljno "entry level" kruha, i platiti račune te složiti sve ručkove (uz sve degustacije na placu) u 2 mjeseca. Ako se odrekne wc papira i sapuna na godinu dana, može si kupit entry level slušalice od shurea jer je nagluha. Nakon toga može kičmu sjebat i slomit kuk u našim dučanima sa CD-ovima gdje nema glazbe iz njezine mladosti. Al' ne može naći ni veliki izbor progressive glazbe kao zamjenu. Zato, ako produži s odricanjem, može si dić penzionerski mastercard, platit tečaj windowsa i kupit komp na akciji s ADSLom u paketu da može naručit izvana. MIslim, moguće je, nitko mi ne može reći da nije, bar da prije smrti posluša muziku ko čovjek, a ne da joj ona očajna igla od gramofona struže po STAROM gramofonu spojenom na čajevec pojačalo i Yugoslavia zvučnike.

Ma bravo, zlato moje. Reci ti nama tajkunima! Osvjesti nas dtruštveno :lol:
Last edited by dealer on Tue Sep 30, 2008 22:32, edited 1 time in total.
Je li istina nešto o čemu se demokratski odlučuje?

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Jaggernaut » Tue Sep 30, 2008 22:31

dealer wrote:
Jaggernaut wrote:sve si nešto razmišljam... pa progresiva, bar što se metala tiče, i ne spada u neki vrh produkcije - čemu ovaj topic ovdje? Samo ako se sjetim kako Petrucci masakrira svoj zvuk da mu se maltene cijeli svijet zbog toga izruguje, zaista ne štima. Ajde da je ovo neki jazz subforum ili tako nešto...

I najsirovij punk jako profitira od hi-fia. Ne da ga hi-fi "popravlja", već adekvatno prikazuje njegovu ružnoću. Ne-hi-fi muti stvar na svoj način, a da ne prikazuje muziku kakva doista jest.

Ne razumijem posljednju rečenicu, moram skromno priznat. Pa solidan hi-fi sistem također uljepšava zvuk - nema to veze sa sirovinom.
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby dealer » Tue Sep 30, 2008 22:34

Jaggernaut wrote:
dealer wrote:

Ne razumijem posljednju rečenicu, moram skromno priznat. Pa hi-fi sistem također uljepšava zvuk - nema to veze sa sirovinom.

a jebiga onda, imaju u otvorenom učilištu razne besplatne tečajeve, ako si iz Zagreba. Vjerojatno će ti moći pomoći sa problemima koje imaš. hi-fi, ako je hi-fi, ne uljepšava zvuk.
Last edited by dealer on Tue Sep 30, 2008 22:35, edited 1 time in total.

People demand freedom of speech as a compensation for the freedom to think, which they seldom use.
dealer
Forum member

Postby Jaggernaut » Tue Sep 30, 2008 22:34

dealer wrote:Ma bravo, zlato moje. Reci ti nama tajkunima! Osvjesti nas dtruštveno :lol:

Pa činjenica jest da djeluje malo umišljeno - na progressiveu pokretati topic o hi-fiju, kao da ti za to treba hi-fi, a ovi se živi lome da unište bilo što prirodno u zvuku...
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby dealer » Tue Sep 30, 2008 22:37

Jeboga ja! Hi-fi treba reproducirati ono što je na mediju, adekvatno onome što je snimljeno - glasanje kitova, elektronika, električna gitara ili kineska violina - nema veze.

A sada prestajem raspravljati sa retardima.

dealer
Forum member

Postby TakLa » Tue Sep 30, 2008 22:37

Miracle wrote:a vidiš da tupi svoje i ispravlja blasfemije koje niko zapravo nije ni reka... i još su mu svi drugi spammeri :lol:

Baš to, ja nisam rijec reko protiv hi-fi uređaja nit njegovih korisnika, samo sam branio korisnike mp3-a i rekao da ih ne treba vrijeđat i omalovažavat zbog toga na cemu slusaju mjuzu. Ovi odma udrili neke monologe i ''siege mode defend position'' ko da sam im razjebo pol te opreme o kojoj pricaju :lol:
I još sam reko da smatram hi-fi sisteme (i audio slusanje mjuze) kvalitetnijima o totalno opravdanima ako se ima dosta para za to priuštit i ak jako voliš mjuzu, al đabe, monolog je monolog :lol:
VIJEĆE
TakLa
Forum member

Postby Jaggernaut » Tue Sep 30, 2008 22:38

dealer wrote:a jebiga onda, imaju u otvorenom učilištu razne besplatne tečajeve, ako si iz Zagreba. Vjerojatno će ti moći pomoći sa problemima koje imaš.

Jesam iz Zagreba i ako si i ti, onda bi trebao znati da su tamo šrot tečajevi. Ne treba mi tečaj - malo si prouči stvari - kvalitetan hi-fi sistem uključuje i kvalitetnu prostoriju u kojoj je slušanje UGODNO. Čak, što više, ako platiš projektantu da ti dizajnira takvu prostoriju i sistem - pitat će te što prvenstveno želiš slušati, tj. što voliš najviše slušati i onda će ti malo drugačije sve opremiti ako na pr. voliš klasiku iznad svega.

Zato se i studijski monitori i prostorije izdvajaju od hi-fi sustava.
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby Jaggernaut » Tue Sep 30, 2008 22:42

dealer wrote:Jeboga ja! Hi-fi treba reproducirati ono što je na mediju, adekvatno onome što je snimljeno - glasanje kitova, elektronika, električna gitara ili kineska violina - nema veze.

A sada prestajem raspravljati sa retardima.

gle, mutavelo. Slušaj si ti Coloniu ADEKVATNO ONOME ŠTO JE SNIMLJENO, ali to je govno koje ne zaslužuje bit slušano na skupom sistemu. I to ne zato jer se meni scolonia subjektivno ne sviđa, nego zato jer je to objektivno jeftinjara zvuk, zapravo nezvuk o kojem se ni producent nije previše brinuo, pa ne znam koji tuljan osim tebe bi se više trebao brinuti. Da imaš pojma, shvatio bi da nije sve do medija, nego da ti tvoja prostorija čini interakciju s tim tvojim medijem, ali očito nemaš sluha pa moguće liječiš komplekse slušajući "progressive".
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby Nekrofil » Tue Sep 30, 2008 22:55

Jaggernaut wrote:čemu ovaj topic ovdje?

Ostao je tu zato jer je splitan iz teme "Na čemu progeri slušaju glazbu?".

Inače, Dealer je još na početku pisao o interakciji sustava i prostorije. Ne znam jer ove teme, bivše teme ili one o zvučnicima.
Nekrofil
Forum member

Postby Jaggernaut » Wed Oct 01, 2008 11:24

Ma sve ok., ali iz samih postova se vidi neka umišljenost koja ne stoji. Nema veze sa prostorijom - nema ti smisla ulagati u sustav na kojem možeš doživjeti najsitnije nuance muzike koju želiš na tome slušati, ako snimke benda jednostavno tih nuanci nemaju.
Dakle, idemo dalje, ako jedan mutavi drogeraš slash snima svoje gitare iz gibsona u marshalla, snima to nekim neumanom i s još 3 skupa mikrofona kojima obični smrtnici ni ne znaju marku, sve da pohvata sitne razlike u zvuku, ako se sve to snimi analogno na traku pa se kasnije svi polome da ne izgube niti jedan detalj tog zvuka pojačala, prostorije i nadrogiranog slasha, onda imaš što za čuti.
Ako se svi slažemo da je mp3 smrt za zvuk, kako onda nije zvuk nekog gitariste progresivca smrt ako se snimao gitarom direkt u procesor na 16 bita i 32 kHz i zatim direkt u snimač?

Postavlja se pitanje, želiš li ti čuti te nuance pa ti treba hi-fi, ili ne želiš? Jer što će ti sustav koji nešto može, ali ustvarnosti nikad to neće pokazati. Kao da si kupim jahtu od 20 metara i uplatim si vez na jarunu i osjećam se super jer moja jahta može oploviti svijet bez problema.
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby TakLa » Sun Oct 19, 2008 15:14

dealer wrote:Još jedna stvar - jer* sada čuješ/slušaš/kužiš koliko je produkcija integralni dio muzike? Koliko različiti bendovi to rade na različite načine. I tu sada ne mislim na ono kako ljudi na ovom forumu najčešće naivno simplificiraju ""dobra"/"loša" produkcija; muljava/jasna produkcija;" i sl., već mislim na ogroman broj detalja oko toga kako je zvuk snimljen i postavljen na album, te pritom ne pretpostavljam što je "dobra", a što "loša" produkcija.

Budući da je produkcija integralan dio muzike, jednako kao što je integralno to tko je pjevač i ima li ili nema u bendu gitare, uvijek sam posebno cijenio ljude koji su sami i producirali svoje albume. I opet ponavljam, nisam izjavio "čista produkcija=dobro, muljava= loše ili išta slično - produkcija mora biti samo adekvatna ideji koju komad glazbe želi prenijeti..
*piše se jel

Zašto to ne bi mogao kužiti i bez hi-fi sistema, meni je to jasno samo po sebi.
VIJEĆE
TakLa
Forum member

Postby dealer » Sun Oct 19, 2008 19:36

Varaš se, Takla. I bilo bi dobro da prestaneš trollati i postati tek toliko da protusloviš u svojem pohodu na poricanje 2+2=4.

dealer
Forum member

Postby TakLa » Mon Oct 20, 2008 1:32

dealer wrote:Varaš se, Takla.

Ajme jak ti je argument. Sigurno mora da to postaje opci zakon univerzuma samo zato jer ti tako kažeš. Daj uzmi neki mp3 od Dream Theater-a i od Nevermore-a i poslusaj pa reci cujes li razliku u produkciji. Ako je ne cujes onda je jedini logicni zakljucak da nemaš sluha.

dealer wrote:I bilo bi dobro da prestaneš trollati i postati tek toliko da protusloviš u svojem pohodu na poricanje 2+2=4.

Nije to nikakvo ''2+2=4'' nego ti pišeš gluposti (za koje nemaš argumenata osim ''zato jer ja tako kažem'') i stalno na drugim topicima spominješ stvari o kojima smo raspravljali na ovom topicu. A da ne spominjem tvoj odnos s visoka prema svim drugim userima. :roll:
VIJEĆE
TakLa
Forum member

Postby Xul » Mon Oct 20, 2008 21:37

ja ipak mislim da bi se ljudi ipak prije trebali naucit slusat glazbu pa tek onda ulagat u to.

btw sto kazete o dls zvucnicima?
Circumstance does not make the man; it reveals him to himself
Xul
Forum member

PreviousNext

Return to Progressive