Queensryche

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Postby Conspiracy » Mon Feb 09, 2009 12:22

Meni je Empire zadnji njihov dobar album ovo sve ostalo :bugh: i steta sto nece svirati stvari sa operationa :(
Conspiracy
Forum member

Postby DT_Jesus » Mon Feb 09, 2009 13:04

Miracle wrote:za razliku od metalike koja je odma svatila da su im noviji albumi govno i uživo ih praktički nisu ni svirali, QR to pokušava tek sada. i naravno, izbacili su najbolji album (valjda jer su ga svirali u kompletu na prošloj turneji)

Ma taj Mindcrime sviraju već zadnjih 5 (ili više) godina, svirali ga na turneji prije OM2 i tijekom te cijele turneje... Stvarno su to pametno zamislili, još da izbace koji dvd s ove turneje...najs :P
The maniac had left the mic and the Charvel was barren.

A single death is a tragedy,
A million deaths is a statistic.

DWD
DT_Jesus
Forum member

Postby Donnie » Wed Feb 25, 2009 23:26

ok ljudi, ajmo ovak. Slušam razglabanja o ovom bendu na drugim topicima, a neda mi se sve ovo prije čitat, pa nek mi neko veli ukratko široko o njima, neku povjest, albume, najbolje najgore, zašto, jel to vrijedi slušanja i tako...
Donnie
Forum member

Postby Miracle » Wed Feb 25, 2009 23:49

Donnie wrote:ok ljudi, ajmo ovak. Slušam razglabanja o ovom bendu na drugim topicima, a neda mi se sve ovo prije čitat, pa nek mi neko veli ukratko široko o njima, neku povjest, albume, najbolje najgore, zašto, jel to vrijedi slušanja i tako...

Operation Mindcrime je meni jedan od 5 najdražih albuma uopće. Mislim da će se velik dio ljudi koji su ih slušali složit da im je to najbolji uradak, a oko ostaloga su mišljenja podjeljena.
postoje već sto godina, počeli su s heavy metalom pa pomalo evoluirali preko savršenog OM, komercijalnijeg (i dobrog) Empire, do po meni kriminalnih albuma iza toga.

pogledaj malo po jubitou par stvari. tipa spot Queen of the Ryche i The Lady Wore Black za uvid u sami početak (i nemoj odma odustat :lol: ) preko Walk in the Shadows, do bilo čega s Operationa (naslovnu, Revolution Calling, I Don't Believe in Love, Eyes of the Stranger... taj album je jednostavno prepun hitova).
Operation Livecrime (live izvedba cilog albuma, koji je konceptualan btw) je meni također čisto savršenstvo.
Empire ima isto dobrih hitova, al o tom po tom.

o fazi nakon tog albuma nebi jer nemam baš puno riječi pohvale.
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby hallowed » Thu Feb 26, 2009 9:42

Ja sam osobno za Rage for Order kao njihov najalbum, ali Mindcrime mu je vrlo blizu...ta dva za početak pa onda Empire i Warning...
Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

Postby DT_Jesus » Fri Mar 06, 2009 10:36

http://www.myspace.com/queensryche
Novi single... :wall: (čitaj - nisam mogao do kraja poslušat, iako sam očekivao i nešto puno lošije)
Ovaj mali smrdljivi emo (muž il dečko od male Tate) je novi član Rychea...super :roll: http://www.myspace.com/parkerlundgren

DWD
DT_Jesus
Forum member

Postby Conspiracy » Fri Mar 06, 2009 10:49

Ništa posebno :(
Conspiracy
Forum member

Postby hallowed » Fri Mar 06, 2009 10:50

0 bodova.
hallowed
Forum member

Postby hallowed » Wed Mar 18, 2009 10:23

Procurio novi album.
hallowed
Forum member

Postby hallowed » Fri Apr 03, 2009 11:58

Nakon malo više od nekoliko slušanja, još uvijek nisam siguran što bi mislio o albumu. Osim da mi nije dobar :lol:

Samo da su malo brže pjesme. Čak ne sve. Bar jedna ili dvije. Ovako se sve vuku nekuda. Nije mi ni tematika američke vojske problem. Mislim, ne očekujem nakon 20 i nešto godina neko remek-djelo, ali bar malo truda uloženog u to.
hallowed
Forum member

Postby DT_Jesus » Fri Apr 03, 2009 12:04

Pa nije to sve ni loše zamišljeno, samo nekako fali nešto.. Tak neka furka da krene stvar brzo pa onda uspori se ponavlja i ponavlja i zlo mi je od tog... Na momente tako dobro zvuče, no ubrzo se to zasere.. I voiceoveri me smetaju nakon nekog vremena...
Sve u svemu - ne znam kai da mislim. :?

DWD
DT_Jesus
Forum member

Postby Jaggernaut » Wed Apr 08, 2009 8:47

Meni je album izvrstan, ima tu svega, možda malo previše politiziraju, ali boli me džom za tekstove (osim kad bih slušao Arsena Dedića - taj tako loše pjeva da ti jedino preostaje tekstove slušat), ali možda je konačno vrijeme da se ukloni ovaj Queensryche iz progressive sekcije u heavy :mrgreen:
POslušam prvi EP i sve si mislim zašto i maidene nisu onda ovdje stavili?
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby hallowed » Wed Apr 08, 2009 10:00

Jaggernaut wrote:Meni je album izvrstan

Onda si ti jedan od rijetkih. :lol: Čitam recenzije po netu i ne štede ih nimalo.

A stoji i činjenica da oni više ne sviraju progressive, niti izdaleka.
hallowed
Forum member

Postby Miracle » Wed Apr 08, 2009 10:31

čini mi se da ih samo još 'progeri' pokušavaju slušat :)
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby Jaggernaut » Wed Apr 08, 2009 12:09

Nisu nikad ni svirali progressive - to je jedino na vrhuncu slave postala jako sofisticirana, dobra i izvrsno usvirana te odsvirana muzika, ali progresije akorada, ritmika, zvuk - sve je to jako daleko od progresivnog.

Ali to je i stvar ukusa, mene je čak na OM malo bockao sweety prizvuk i prvi EP mi je njihovo najveće djelo, razumijem da su ljudima albumi s vrhunca slave zbog originalnosti izvrsni (meni su isto) i da zbog iste te originalnosti ih puno njih gura u progresivce, ali originalno i progresivno nije isto. Ovaj novi album nije toliko "razmahan" što se te neke profinjenosti tiče, ali pjesme i muzika su na mjestu.

edit:
već ih izlizujem 2 tjedna slušajući, i pjesme su mi izvrsne, ali sam uvijek poslušao 2-3 pa nešto drugo ili otišao nešto raditi. Danas sam poslušao album od a do ž u komadu drugi put otkad ga imam i još 4x opet i nerado ću priznati da mi je dopizdio. Kad se sjetim Ragea ili prvog EP-a ili OM-a, to sam vrtio u nedogled i nisu mi dosadili, jebiga, ipak to nije to...

A opet, da slušam samo muziku koja je napravljena ove godine - to bi možda bilo poštenije, baš ću se pokušat prisiliti napraviti taj pokus.
Jaggernaut
lovac na jazavce

PreviousNext

Return to Progressive