Novi album DT-a (Octavarium)

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Postby Am-I-Evil » Tue Jun 21, 2005 14:15

Ed1934158 wrote:Meni je ToT remek djelo (a poznam i dosta ljudi koji se slazu s tim, puno vise od Miracleova ovdje),..

evo, mores i mene ubrojiti :D :D
The art of improvising with musical notes has been with us for ages. In this century, it's called Jazz.

www.myspace.com/aspectcro

www.metal-defender.com
Am-I-Evil
Forum member

Postby Am-I-Evil » Tue Jun 21, 2005 14:18

mislim da to sa rokovima ipak ne stoji (da potvrdim Ed-ovo misljenje)
pogotovo kod ovko kvalitetnih glazbenika...
a plus toga, oni nadu vremena i za bezbroj side-projekata...
stvari DT-a nastaju iz jamova na probama, bar je to Petrucci reka u I&W eri, tako da...
The art of improvising with musical notes has been with us for ages. In this century, it's called Jazz.

www.metal-defender.com
Am-I-Evil
Forum member

Postby theAdversary » Tue Jun 21, 2005 17:44

Meni je nakon podosta slusanja Octavarium ubjedljivo najlosiji DT album do sada i ovaj put (za razliku od prosla dva koja uprkos svemu ipak cijenim) sam stvarno razocaran. Nije da je album toliko los, ali nije ni dobar, Nema ni jedna stvar da me obara sa nogu, sve mi zvuci sklepano.
Evidentan je nedostatak jakih ideja kakvve treba da nose pjesmu. Cak i naslovna stvar ,koja mi je za sada najbolja, nije u rangu sa starim radovima (recimo sa SDOIT CD 2 jer je kolko toliko slicna, a opet je dere).
Ne mislim da se album mora snimati godinama, ali trebao bi se snimati bar dok se ne nakupi tih cca 70min dobrog materijala, sto ovdje nije slucaj. Nije bio ni kod TOTa, ali bar je bilo 3-4 odlicne pjesme da vade stvar :)
Through nature's inflexible grace
I'm learning to live
theAdversary
Forum member

Postby Silent Man » Tue Jun 21, 2005 19:44

Charlie wrote:Slažem se s tobom, no ipak nije isto kad imaš vremena koliko hoćeš da napraviš album, nego kad ti daju deadline.

Tu se gubi ona artistička crta u cijeloj priči. Jer ti praktički nisi više slobodan da napraviš neko djelo bez pritiska, sve se svodi na neko mlaćenje love.

Imaš pravo, nije isto... Axl Rose nije dobio deadline.... i već 10-ak godina pravi svoje "remek-djelo", Chinese Democracy.... Osobno podržavam deadlineove i smatram da razumni deadline uopće ne mora stvarati pritisak, a opet onemogućuje rastezanje do krajnjih granica...
Silent Man
Forum member

Postby Miracle » Tue Jun 21, 2005 22:51

Ed1934158 wrote:Ma ja vam kazem da te procjene oko toga da nisu imali dovoljno vremena jednostavno NE STOJE, ne vidim niti jedan razloga zasto je potrebno par godina za kvalitetan uradak (pogledajte sve velike bendove najkvalitetnije uradke su napravili u roku godinu dana!). I ako iduci album izadje 2010 godine, ne mora biti nista kvalitetniji od albuma koji bi izasao za godinu.

točno, ne mora.

Nadalje, povezivanje da je SFAM tako jebeno dobar zato sto 3 godine radiil album, opet ne stoji,

nisam nigdi to napisa. ali izaša je nakon velike promjene, em su našli klavijaturistu stvorenog za taj bend, em su sredili stvari s izdavačkom kućom, nakon šta su se skoro raspali. to im je bio vrhunac stvaralačke karijere, barem za sada.

Sta bi vi, da svaki album zvuci bolje od prethodnog? Ja bih takodjer, ali to nije realno i ponavljam, to nema nikakve veze s razmacima medju albumima, primjera je bezbrojno, samo pitajte ako ne vjerujete.

aposlutno me ne zanimaju nikakvi primjeri nikakvih drugih, nedostojnih bendova, uključujući i Iron Maiden. ja samo znam da su mi zadnja 2 albuma najmanje dobra od svih. To ne znači da su loši niti da ih ne slušam, niti da je kompletno sve na njima bez veze, ali fali im ono šta su imali prije. Jeli to zato šta su izlazili vrtoglavom brzinom ili ne - neznam, ali pretpostavljam da ima veze s tim i da bi možda bili bolji da su više "odsjedili"
a ako ćemo o primjerima, IAW i SFAM koji ipak u širim krugovima slove za najbolje albume, su izašli nakon pauze.

Meni je ToT remek djelo (a poznam i dosta ljudi koji se slazu s tim, puno vise od Miracleova ovdje), isto je album relativno brzo isazaso iza 6deg. To sto neki ne vole zesci zvuk... to je vec stvar ukusa. I da vas sve obeshrabrim koji brijete finte "ja hocu da novi album bude poput I&W, Awake i sl."... to se NIKADA nece dogoditi, bendovi glazbeno evoluiraju i pokusaji da se vrate na nesto sto su radili prije 10-15godina su osudjeni na propast, a da ne kazem da se zanemaruje cinjenica da je Rudess sad dio benda, ne Moore.

ponovit ću jednu misao koja se dugo i često provlači ovde - da je TOT izdao neki novi bend, to bi bila bomba i svi bi govorili kako je to novi DT i svašta. album je strava, zakon, super, ali u DT kontekstu, nije u rangu prethodnika. meni i još mnogima. normalno, ima masu ljudi koji se neće složit s time, ima masu ljudi kojima je najboji album Awake, drugima je WDADU, neki mrze FII, drugi nemogu smislit IAW...... sto ljudi, sto ćudi, sto žena... ;) a pogotovo se to vidi kad je u pitanju ovaj bend jer radi toliko različitih stvari.
ja nigdi nisam napisa da želim novi IAW ili novi SFAM, samo bi volio nešto _u rangu_ toga. to kažem iz perspektive nekoga kome su ta dva albuma čisto Savršenstvo, spušteni direktno s Nebesa i ko bi volio opet doživit oen trenutke preslušavanja nečeg takvog.

Sto se Octavariuma tice, album mi je stvarno odlican, ne odlican poput SFAMa, ali odlican, iskljucujuci pjesmu I Walk Beside You, definitivno najgora stvar koju su napravili.

eto, meni je to odlična stvar, već sam naviknut da "posuđuju" rifove do drugih pa sam s vremenom progutao i U2 i Muse i stvar mi je genijalna, al zato mi je The Answer Lies Within najgora stvar ikad, a bome i najgori tekst koji su napisali.

S druge strane po meni jedna od najbojlih stvari koje su ikada napravili je naslovna stvar Octavarium (a da su imali 3 godine sigurno bi bila najbolja stvar koju su ikada napravili! pih... koji zakljucci :) )

ja i dalje islim da je forsirano duga i da bi bila bolja kad bi trajala nekih 5 min kraće. dobra je stvar, bez daljnjega, ali nije mi ni blizu "jedne od najboljih." još uvik slušam album svaki dan i bolji mi je nego prije 10 dana, ali sumnjam da će mi ikad bit dobar poput bilo kojeg od prvih 6-7.
ljudi imaju različita mišljenja i ukuse i uvik je neko više, a neko manje zadovoljan novim albumom, to je tako...
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby trijezni pijanac » Tue Jun 21, 2005 23:13

Silent Man wrote:
Charlie wrote:Slažem se s tobom, no ipak nije isto kad imaš vremena koliko hoćeš da napraviš album, nego kad ti daju deadline.

Tu se gubi ona artistička crta u cijeloj priči. Jer ti praktički nisi više slobodan da napraviš neko djelo bez pritiska, sve se svodi na neko mlaćenje love.

Imaš pravo, nije isto... Axl Rose nije dobio deadline.... i već 10-ak godina pravi svoje "remek-djelo", Chinese Democracy.... Osobno podržavam deadlineove i smatram da razumni deadline uopće ne mora stvarati pritisak, a opet onemogućuje rastezanje do krajnjih granica...

to je zato sto imaju veliku bazu fanova, i rasprodat ce cd samo zbog imena. dt nije tako jak
And I struggle to catch a glimpse of you
But I am bound by the webs of heaven
trijezni pijanac
Forum member

Postby Anna » Wed Jun 22, 2005 0:40

rekoh mirku da mi kupi majicu ako nis drugo kad vec ne mogu na konc :(
Anna
Forum member

Postby Cobra Ace » Wed Jun 22, 2005 9:23

Ed1934158 wrote:Pa i jesi izgovorio, samo mi se nije dalo traziti gdje da bih quotao :) I was influenced by you (nesto ko DT i U2 :) )

znaci ti si DT, a ja U2, a bas lijepa usporedba! :shock: ;)

da sam bar ispao Muse... :D
Cobra Ace
Forum member

Postby Cobra Ace » Wed Jun 22, 2005 9:26

Cobra Ace wrote:kad me vec SickBoy vuce na offtopic, potrudit cu se i u cast novog albuma renkirati dosasnja DT izdanja prema vlastitoj preferenciji... uzasno me zanima gdje ce se Octavarium uklopiti u ovaj popis:

1. Awake
2. Images & Words
3. Scenes from a Memory
4. When Dream & Day Unite
5. Six Degrees of Inner Turbulence
6. Train of Thought
7. Falling into Infinity

eto...

hmm... jos ne znam gdje bih smjestio album, ali sumnjam da ce uci u top 4 :(

mjesta od 5. do 8. su zasad sva otvorena :D
Cobra Ace
Forum member

Postby Am-I-Evil » Wed Jun 22, 2005 11:03

Silent Man wrote:Imaš pravo, nije isto... Axl Rose nije dobio deadline.... i već 10-ak godina pravi svoje "remek-djelo", Chinese Democracy

mala razlika je u tome sto pricamo o glazbenicima, dok Axl Rose eventualno moze nositi titulu potrosaca kisika, sto jedan grmic cini korisnijim stvorom od njega...

www.metal-defender.com
Am-I-Evil
Forum member

Postby Ed1934158 » Wed Jun 22, 2005 11:33

Cobra Ace wrote:znaci ti si DT, a ja U2, a bas lijepa usporedba! :shock: ;)

Cuj, tko je koga pokrao. :)
Ed1934158

Postby Brian » Wed Jun 22, 2005 11:36

Am-I-Evil wrote:mala razlika je u tome sto pricamo o glazbenicima, dok Axl Rose eventualno moze nositi titulu potrosaca kisika, sto jedan grmic cini korisnijim stvorom od njega...

Auff... Dooobraaa :D
Samo, nemoj tako... Sjecas se mozda sto sam rekao u kombajnu na puta ka Bludimpesti, ipak su G n' R bolji od Dream Theatera :lol: (je l' ona anegdota...)
George Orwell wrote:One cannot really be Catholic and grown-up.

I'm the .45 that's in your mouth
I'm a dirty, dirty whore
Brian
Forum member

Postby Turin Turambar » Wed Jun 22, 2005 16:21

Ma novi album je komercijala...Još je I walk beside you dobra stvar u usporedbi sa Sacrificed Sons...kad LaBrie počne onako patetično zavijat "Who would wish this on our peeeeeeeopleeeeee...scriptures say he has misleeeeeeeeeeeaaaad them..." riga mi se na to. Stvarno jadno.
Last edited by Turin Turambar on Thu Jun 23, 2005 12:30, edited 1 time in total.

So throw your dice and cast your shadow
You may look away
But your children will not
Turin Turambar
Forum member

Postby All 2 Human » Thu Jun 23, 2005 2:45

Meni zvuci solidno na do sad jedno slusanje. Naravno, spustena lopta, jednostavni ritmovi, ali bolje i to, nego ponavljanje.

Mada ne verujem da moze biti bolji od LaBrie solo-a. Plus, klavijature u 10om planu :roll: :(
...It's dangerous this game we play, you're killing me with words...
All 2 Human
Forum member

Postby satanna » Thu Jun 23, 2005 17:45

evo sam ga poslušala i mogu reći da je sranje. nema više onih blasbeatova i grukanja od strane vokala. a i tekstovi su im bezveze; sa sotonizma su prešli na neke dubokoumne ideje, ubacili klavijature, itd... da ne nabrajam, album mi je najgori od svih koje sam slušala u zadnjih 10 godina
purgeri su dalmatinski pederi
satanna
Forum member

PreviousNext

Return to Progressive