AT THE GATES

Sve o najbrutalnijem i najagresivnijem metal pravcu danasnjice..

Moderators: Ašow, the Aucropsy, ShadowHunter

Postby andjelko » Sun Mar 28, 2010 17:17

genijalan dvd....prerani odlazak jednog fenomenalnog benda....imao sam sreću pa sam ih vidio na wackenu....koja energija......genijalci.....
DISMEMBER
andjelko
Forum member

Postby dmetlhed665 » Mon May 31, 2010 13:24

moram iskreno priznati da me DVD slabo zanima...Totalni sam Fan(atic) i strastveni obožavatelj at the gatesa još od 94 kad sam kupio dupli cd DRITSIO i WFIKTBD i nikad do dan danas ga nisam prestao slušati...intenzivno prateci bend od albuma do albuma....bum SOTS definitivno drmajuci album i to iz godine u godinu...pa godinu i prođe 3-4 i sve splasne i postane dosada i ravnjak...a prva dva i dalje proždiruci me i uljepšavajuci mi dane...Nedokućivost mome mozgu u kreaciji glazbe...unikatne i neponovljive širom zemaljske kugle u cijeloj povjesti...Na kraju krajeva prva dva remek djelo...SOTS komercijalno djelo, krivac za moderno smeće...neka...svaka cast...svirajuci prva dva sada se nebi ovdje pisalo o njima sigurno....ali prva dva su mi definitivno tisuce stepenica iznad slaughtera em svojom kreativnošću, strašću i artom (textovi texture koje stvaraju muziciranjem)...Godinama sam tražio nešto slicno, jer mi je cudno da nitko, al baš nitko ne može n blizu svirati (tj stvarati..nije to neka virtuoznost u sviranju, vec stvaranju)..dok nisam slucajno naišao na bend OXIPLEGATZ koji mi je (iako drugacijom glazbom) bio najslicniji ranijem stvaranju at the gates-a...nakon malo informiranja sve mi se otvorilo...nisam ja ljubitelj at the gatesa - vec genijalca Alfa Swennsona koji je baš taj koji je napravio prva dva ATG i otišao...totalno unikatno stvaranje....vidjevši malo s wakena da ne znaju ni odsvirat WITH FEAR...reko sam...DVD necu ni gledat...ocu ali ne sa velikim oduševljenjem
dmetlhed665
Forum member

Postby dmetlhed665 » Mon May 31, 2010 15:26

gled'o sad neke nove snimke starih stvari...dobro ih sviraju ...al sigurno na lajvu od recimo sat vremena imaju 3-4 stare stvari jer su im prezajebane za svirat...vidi se da se bubnjar pati i jebe alfu mamu hehe :-D...Po nekim kriterijima i tompin vokal je profinjeniji i ispeglaniji ali meni baš fali ono kad mu pukne i kad divlja i kad sa kanisterom vina trci po stagu..a ono..stari nastup i pristup - vatra divljaštvo i pravi metal...
dmetlhed665
Forum member

Postby ShadowHunter » Tue Jun 01, 2010 1:40

dmetlhed665 wrote:prva dva su mi definitivno tisuce stepenica iznad slaughtera

tako je. potpisujem

anyway, jedino sto mi pada na pamet da bi se moglo usporediti sa TRITSIO su rani Sacramentum (specificno Far Away from the Sun.. samo poslusaj to slojevanje tih silnih melodija. fantastican album) i Crimson Massacre-ov The Luster of Pandemonium (iako je mnogo "apstraktiniji" i ima poprilicno utjecaja kasnijih Gorguts-a tako da nije tako "lako probavljiv". svejedno vrijedan mnogih preslusavanja)

i znam da ljudi cesto spominju Eucharist kad se pita za preporuke u stilu ranog ATG-a ali meni jednostavno nisu ni blizu. puno prejednostavni da bi se mogli usporedjivati
There is no being in the outermost Abyss, but constant forms come forth from the nothingness of it.

Then the Devil of the Æthyr, that mighty devil Choronzon, crieth aloud, Zazas, Zazas, Nasatanada Zazas!
ShadowHunter
Choronzonic Chaos God

Postby axegrinder » Tue Jun 01, 2010 11:01

to dmetalhead, isto i ja mislim, osim što me taj SOTS nikad nije vukao ni da ga preslušam.
ali obaveznan je za preslušati i gogrief ep/demo, čisto jebanje mama.
eucharist usporedba s ATG mi nikad nije bila jasna, prije rani DISSECTION glede strasti, rasplesanosti i vokala na kraju krajeva.
SACRAMENTUM sam probao malo ali nekak mi se čini više na SOTS šemu, znači ispeglano , ravno i peglaj, ajde probam ih još jednom.
do they owe us a living?
of course they fuckin' do!!!
axegrinder
Forum member

Postby Yeentrancemperium » Tue Jun 01, 2010 16:57

Što se tiče prva dva albuma ( od kojih mi je The Red... ipak dosta jači ), ja osobno nisam na ništa takvog još naišao, taj stil je unikatan. Jedina zamjerka je opet ponavljam - produkcija koja je užas, dok je na Gardens of Grief predobra. A sam taj demo je definitivno najbolji demo u death metalu ikad. Četiri odlične avantgardne stvari koje su čak i same za sebe kompletne i dobro oblikovane.

Stvarno, svaka im čast na tome.
O'Nightspirit
I am one with thee
I am the eternal power
I am the Emperor !!!

---INFINITE STATE FUTURE BREED MACHINE---

Unija Međimurje-Istra-Slovenija FTW!!!
Yeentrancemperium
Forum member

Postby Fuchs » Tue Jun 01, 2010 17:42

Fuchs
Forum member

Postby ShadowHunter » Wed Jun 02, 2010 2:22

Yeentrancemperium wrote:Jedina zamjerka je opet ponavljam - produkcija koja je užas, dok je na Gardens of Grief predobra. A sam taj demo je definitivno najbolji demo u death metalu ikad. Četiri odlične avantgardne stvari koje su čak i same za sebe kompletne i dobro oblikovane.

opet, uopce se ne slazem (osim da je TRITSIO jaci od prva dva). meni nije nista na GoG "avantgardno" nego mi bas zvuci kao ono sto i jest: demo, tj. zvuci mi kao jako pojednostavljeni stil sa TRITSIO-a i to me bas i ne uzbudjuje previse. fore pjesmice ali niti blizu doticnom albumu

a da je produkcija "uzas" opet se ne slazem. tompa zvuci najbolje u karijeri i ima odlicno "mjesto" u mixu, violine i gitare imaju dovoljno "ostar" zvuk i odlicno suradjuju, jedino zvuk bubnja bi mogao biti malo manje "napadan" i bass bi mogao imati malo "bassovskiju" pojavu
There is no being in the outermost Abyss, but constant forms come forth from the nothingness of it.

Then the Devil of the Æthyr, that mighty devil Choronzon, crieth aloud, Zazas, Zazas, Nasatanada Zazas!
ShadowHunter
Choronzonic Chaos God

Postby dmetlhed665 » Wed Jun 02, 2010 11:26

podpisujem...primjetio sam da je svima bolji prvi od drugog.....a meni drugi zajebaniji...ne znam to mi je isto ko i batman....prvi je onako tim burton ali drugi je još više oslobođeni tim burton :-) ....pa kakvih djelova ima na WFIKTBD...pa ja to ne mogu dokućit već 13 godina slušanja i svaki put se divim...
A gardens mi nije nešto...
dmetlhed665
Forum member

Postby Mirza » Wed Jun 02, 2010 14:39

jel ti živa još ona majca na ATG :D
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby axegrinder » Wed Jun 02, 2010 14:42

ona s leđima??:)
do they owe us a living?
of course they fuckin' do!!!
axegrinder
Forum member

Postby dmetlhed665 » Wed Jun 02, 2010 15:36

imo sam ih 3....jednu sa starim logom na leđima, jednu s prednje strane..i jednu sa bezveze štanpanim slovima....nije živa...danas bacio - cistio ormar...totalno se raspala...ma napravit cu si novu...
dmetlhed665
Forum member

Postby Mirza » Wed Jun 02, 2010 15:59

axegrinder wrote:ona s leđima??:)

da, ta :)
s mega logom iza :D
valdemar wrote:Ma meni samo mutavi Rage nije jasan. Mislio sam nabavit koju ploču ali kad su ovako glupi nema šanse.
Mirza
Forum member

Postby dmetlhed665 » Thu Jun 03, 2010 14:42

4 stare stvari na dvd-u.....sramota
dmetlhed665
Forum member

Postby dmetlhed665 » Thu Jun 03, 2010 14:48

puno više skidam kapu carcassu ciji reunion nastup ima totalno odlicnu set listu iskombiniranih stvari sa svih albuma...jednako raspoređenih sa reeka i sa swansonga + aranžirane pjesme koje se lijepo mješaju bez obzira na time line
dmetlhed665
Forum member

PreviousNext

Return to Death/Grind