Jake E Lee / Badlands

Rock rock, 'till you drop!

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Jake E Lee / Badlands

Postby Jaggernaut » Sun Jul 29, 2007 14:35

Što mislite o ovom cock rockeru? Mislim da čovjek jebe mater kratko rečeno - gitara mu zvuči kao da ih je nasnmio 10, a tajna je samo u uživljenosti i mudima. Pa ti spuštaj action, kupuj ibaneze i sviraj na pojačalcetu od 10wata MJ Romea...
Mislim da se pred njim Van Halenom i sličnima gaće tresu mlađim gitaristima kad ih uživo čuju kako sviraju. Sad samo da mi je još otić negdje uživo osjetit tu trešnju gaća...
A i vokal nije loš u Badlandsu, bogami ni drummer...
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby Still of the night » Sun Jul 29, 2007 16:42

nazalost nikad cuo... :(
Still of the night
Forum member

Postby Scream for me » Sun Jul 29, 2007 16:50

nažalost Ray Gillen (vokal Badlandsa) je umro :( pokoj mu duši
a Jak E Lee je fantastičan gitarist i samo što ću reć odnosno neću reć već učinit...
Mislim da se pred njim Van Halenom i sličnima gaće tresu mlađim gitaristima kad ih uživo čuju kako sviraju.

AMEN
I FELT THE GROUND SHAKE. AND THE VOICE
SAID ON THIS VERY DAY UNTO OUR HANDS
WOULD PASS THIS HAMMER; A SIGN OF OUR
DELIVERANCE TO SEE AND TO KNOW THAT FOR
US IT IS THE END OF THE BEGINNING AND FOR
THEM IT IS THE BEGINNING OF THE END...
Scream for me
Forum member

Postby Jaggernaut » Sun Jul 29, 2007 17:12

Still of the night wrote:nazalost nikad cuo... :(

Pa provjeri koji su sve gitaristi svirali kod ozzy osbournea - tu se vjerojatno najviše proslavio, iako je meni jači u Badlandsima i solo. A i čudna je zvijerka, kao da se probudio tek u zadnje vrijeme...
Mene oduševljava živošću dok svira, osjeća se energija u tonovima, izuzetno je jak na tonu...
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby (Soshiro) » Sun Jul 29, 2007 17:54

da ja ga poznajem iz ozzy-a sa bark at the moon i ultimate sin. lik je nenadjebiv, a kao većina nenadjebivih malo je poznat, barem kod nas. mislim da je to bio najbolji ozzyev gitarist, svaka čast ostalima :wink: meni je najdraža shot in the dark pisma s njim, nekako je najviše glam, ah to su bile te godine 8)
(Soshiro)
Forum member

Postby Jaggernaut » Sun Jul 29, 2007 19:59

Mrgh, ja imam problem, Randy Rhoads mi je ipak za milimetar koplja bolji, ali istina, randya sam idolizirao puno ranije i puno duže. Dosta su različiti - ovaj je u jednom smjeru nenadmašiv - u toj nekoj energiji i živosti, studijski djeluje kao da sad pred tobom svira... randy opet je očito bio povučeniji tip, studiozniji, njegove ideje su zamršenije, ali je imao isto energiju svirke. Wylde mi je ipak manje upečatljiv od njih - ne volim kad se pjesma pretvori u tonu palm mutea i brzo istrzanih nepamtljivih tonova na solo dionici, ali i on mi je u vrhu. Uglavnom, ozzy je oduvijek imao sreće biti s gitaristima koji imaju strašnu energiju, koji znaju napravit pjesmu, a ni tehnički nikako nisu za bacit.
Kad bih si izdvajao gitariste, od meni 5 najvećih 3 su svirali s ozzyem. Zapravo ozzy je svirao s Iommijem, a ne iommi s ozzyem ;), al to je već stvar gramatike i nije toliko bitno.
Kad se radi o sviranju s mudima, ipak mi je jake tu nekako najluđi, a ono što radi zovu "Blues-metal". Ne znam koliko je to metal što svira, ali definitivno mood pjesama nije kao da slušaš muddy watersa, pa ni gary moorea...
Jaggernaut
lovac na jazavce

Postby Still of the night » Sun Jul 29, 2007 23:52

(Soshiro) wrote:da ja ga poznajem iz ozzy-a sa bark at the moon ... shot in the dark pisma s njim

nisam ni pojma imao :)
Still of the night
Forum member

Postby Retraced » Mon Jul 30, 2007 16:18

badlands je jedan nenadjebiv bend sa nenadjebivim vokalom.odlicni sastav glazbenika od gillena koj mi je osobno naj vokal sabbatha,odlicno odradio sa phenomenom,u savatage-u kao back vokal,sa the cultom pjevo,o rondinellievom wardance da ne pricam, gostovao na atsushi yokozekievom albumu,pjevo u bendu harlette,radil sa whitey kirstom itd itd.sun red sun bend u rayevu cast oformljen sa mike starr-om iz alice in chains,al romanom,bobby rondinelliem,john westom i chris cafferyem i naravno ray gillenom pred smrt.steta kaj je za blue murder otpjevo sam jednu pjesmu,vjerujem da bi bend ispal odlicno,iako je odlican i ovak.
a lee ko gitarist je prva l iga jos dok je sviral u ratt-u,house of lords,itd.
chaisson koj je nekad sviral za steeler,surgical steel itd (mozda mu jedino ni trebal solo album :lol: ),martin iz racer x-a,leatherwolf-a,black symphony itd i odlican bubnjar eric singer koj je sviral za litu ford,gary moore,kiss,black sabbath,itd itd .ukratko bend za slusat i za voljet!
it feels so good to be so bad
Retraced
Forum member

Postby AOR_Crazy » Mon Sep 24, 2007 23:53

Bokte ti si ovdje nabrojala sve što ja volim, eto ti poljubac u čelo :-)
AOR_Crazy
Forum member

Postby Retraced » Tue Sep 25, 2007 13:39

a fala :wink:
vjerojatno bi se naslo jos tog :D
it feels so good to be so bad
Retraced
Forum member

Return to Hard Rock Caffe