Motorhead

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Re: Motorhead

Postby Blackadder123 » Tue Jul 03, 2018 21:36

Da, kuzim te, taj osjecaj. Dobro, ja sam vec imao nekakvo iskustvo, ja sam imao 22. Ali sjecam se kako sam se osjecao 1997 kad sam trebao ici na brejkerse u Dobovu, ili prvi put na Disciplini 1998 u čatežu, a onda prvi put na Motorheadima kad sam imao 19, to ljeto 1999, kod Ptuja - Moškanjci aerodrom bikers fest.

Ja sam u Puli tad isao autom, sjecam se da sam bio kod svojih malo, pa sam otisao na par dana dole juznije od Medulina na Premanturu u kamp neki slovenski. Jos sam nagovarao ekipu da sjednu u auto i dodju ali na kraju nisu papci. Dobro, imam ja tamo bratica i sestricnu, ali bio sam bez ekipe iz kvarta na tom koncertu. A osim sto mi je Pula od malena poznata, godinu prije znaci 2001 sam bio tamo i u vojsci na Muzilu...tako da ono..

I onaj u Berlinu sto je razumljivo sam bio bez ekipe, a ostalo sa. Ali u Berlinu sam se skompao sa jednom ekipom i sa njima lokao.

I ovaj u Moskanjcima je bio brijem 180kn sva tri dana, a jedan dan koliko smo mi bili je bio negde oko 120kn ili tako nesto. Ah, kad se na Motorheade moglo za toliko para a?

Ovo za upade sa barkom je dobra fora :)

Da bila je to rokacina u Puli, bio je cak i neki link, al ga sad nisam nasao. Ali mislim da nije trajalo dva sata, bilo je kao na Live At Brixton Academy live albumu, oko sat i 45 minuta otprilike, nesto malo manje od dve cuke koliko se sjecam.

To za brutal assault je ceska jel? to ne znam... Na Szigetu je bila ok klopa i cuga, ne bas skupa, to je bilo ok. Jedino te madjare i njihovo ne znanje engleskog jezika nisam mogao smisliti, bas mi na kitu isli. Na kolodvoru ne znaju engleski gdje bi ga morali znati... koma. I taj gradski vlak sto ide do Szigeta i ta pruga, kao da se vozis u busu iz Ko To Tamo Peva. Koma.... Nije mi se svidjela madjarska. U Berlinu je bilo puno bolje.

Vjerojatno je i u austriji bilo ok onaj Nova Fest ili kako se vec zove....
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Covjek Golub » Wed Jul 04, 2018 11:59

Da Češka 2011
Idealna težina punice je 4kg ... zajedno s urnom.
Covjek Golub
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jul 04, 2018 18:55

Pa ja sam 2011 bio na Szigetu, u osmom mjesecu i bilo koma.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Covjek Golub » Thu Jul 05, 2018 7:50

U Češkoj su ga fino otpegalli sat vremena, isto 8. mjesec
Covjek Golub
Forum member

Postby Demogorgon » Thu Jul 05, 2018 15:15

Covjek Golub wrote:Najbolji mi je bio u Puli ovaj na Puntiželi, imal sam 17 let, di ćeš bolje. Išli smo pehaka od pule do puntižele nas tri. sjećam se da je ekipa upadala sa barkom. upad je bil 150 kn za cijeli fest. Spavali smo na livadi nekoj nismo imali šator nit nikaj. A koncert bomba svirali su prek 2 h, lemmy je mogel još tad rokat tak dugo, u zgu je kraće trajalo u klaonici, a bil je dobar i onaj na brutal assaultu to se ne sjecam tocno koje godine je bilo, cca svirka sat vremena ali dobra rokačina. eto

Isusati boga u Puli sam se onda bio složio kao malo kada u životu. To je bila neka motorijada, neznam sada od kojeg kluba.
Bili oba dana. Dan prije one pičke Rockbith izjebale sebe, ali i sve ostalo. Motorheadi bili bomba, čak se i sjećam dost toga, premda sam popio bocu votke (prije, tokom i nakon :kriegla: ). Uspjeli prošverati cugu u kamp, pa poslje bio lom totalni. Slijedeći dan frend me budi na onom kamenju na obali u kampu. Ja bez majce sa praznom flašom votke u ruci. Ajd sva sreća da je frend imao rezervnu majcu, pa mi je posudio :lol: .
Čekali bus za Pulu, a ja zaspao nasred ceste. Frendu sam dopizdio pa me nije htjel budit niti micat sa ceste. Auti me zaobilaze, a ja ležim ko majmun. Na povratku isto kaos. Sreli frenda kojeg su izbacili iz auta, jer je neka ženske htjela s njima za Zagreb :roll02: Imali još neke cuge, pa na kraju kondukter prijetio da će zvati policiju ako se ne smirimo. Čak je ovaj frend (inače skinhead... onda) kojeg su hitili van iz auta htjeo tuć neku (srpsku) obitelj iz susjednog separea, ali ajde... smirio se ipak :facepalm:
Inače jedan od boljih provoda. Mogao bi nekoliko stranica ispisati što je sve bilo.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Covjek Golub » Fri Jul 06, 2018 8:15

Haha jeben izlet Demogorgon, ovaj švabo kaj je išel sa nama je smazal oko 15 pivi, pa je reko da će odmoriti na onim stijenama malo prije motorheada, budili ga da počinje, ma kakvi frajer se zbudio na kraju koncerta i onda htio ić gledat striptizete, pa je tam paradirao pijan ko čep.
Covjek Golub
Forum member

Postby Demogorgon » Thu Jul 12, 2018 13:09

Eto sad baš nekako razmišljam i premda mi Motorhead nikad nisu bili jedan od naj bendova (sigurno mi nisu niti u prvih 20) bio sam na njima više od deset puta i uvijek su to bili provodi za pamćenje.
Igrom slučaja Motorhead su mi bili i prvi "festivalski" izlet, odnosno prvi ino koncert.
Eto crnogujski je spomenuto '99 one Moškinjce kod Ptuja. Isto jedan od legendarnih provoda, čak i jače od Pule.
Da sad ne duljim bilo je tamo svega. Od toga da smo se izgubili u Sloveniji (valjda jedini kojima je to uspjelo) cuge, trave, jebavanja slovenki :D , bežanja od murije, preskakanja ograde (jer sam ja budala zderao onu narukvicu za ulaz, i to odmah prvi dan), tučnjave i ostalih sranja koja se događaju uslijed (pre)velike konzumacije cuge. :lol: Čak sam tamo kupio i svoju prvu ploču od AC/DC-a.

Ima još jedna zanimljiva anegdota kad smo išli u Veneciju. Nemam pojma koja je to godina bila. 2005, ak se ne varam. Isto neki festival, ali nešto bezvezno. Motorheadi su dosta i kasnili. Lemmy bio siv, a Campbell nije niti svirao prvu polovicu koncerta. No da se vratim na anegdotu. Došli smo rano ujutro oko 6 negdje. I sad jedan frend skino kožne hlače da se malo prozrači nakon nekoliko sati u autu. Kad ono neki brod pun ljudi prolazi tam po onom kanalu. Izgledalo kao neko vjenčanje, ali niti danas mi nije jasno što su tamo radili, pošto je to bio neki smrdljivi odvodni kanal. Frend potom skine gače počne se lupat po kiti i derat "kroejša, kroejša". Ovi na brodu prvo zanijemili i onda svi u urlik i pljesak. Frend trči za brodom s hlačama i gačama na gležnjevima i dere se "kroejša". Mi vrištimo od smjeha, naravno. :roll02:

Čini mi se da je nekad ekipa ipak bila bolja i nabrijanija. Sad kad smo išli na Maidene u Split, bus mrtav. Koda se ide na sprovod. 2008 gorilo u busu, a sad karmine. Pokušali nas dva stara konja nešto, ali kurac. Eto bus pun tinejđera i ovih od 20tak, a dva konja koja su bila već prešla 35 još ispali luđi od ovih... Nije sad da je trebalo spaliti bus, prestar sam i ja već za ta sranja, ali jebiga, baš omekanilo sve.
Fuck your human rights
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Blackadder123 » Thu Jul 12, 2018 15:01

:kriegla:

Hehe, aj fino. Nisam znao da su se i ploce prodavale u moškanjcima. Sjecam se sa lijeve i desne strane satora gdje ono cuga i stolovi... onda nasuprot stage-a malo dalje je bio bungee jumping na onom kranu, sjecam se bilo je i za tetoviranje štand,nekih majca i bedzeva al vidis nisam vidio ploce ili se ne sjecam.

Da, mi smo se zdrobili na ulazu vec, onda naletili neki slovenci, a jedna od te ekipe, sto smo riknuli (znali smo ju) kad smo ju vidli bila sestricna od cure jednog frenda... onda mi njima cuge a oni motaju skunk, i to je bilo to.. za pocetak.. frend nije nasao 5 minuta ulaz u onaj glavni dio, jer mi smo bili van ograde gdje se ulazi u onaj dio gdje su bili satori.... kao sjeli malo tamo... e da frend je dobio limenku pive od Campbella ako se sjecam dobro nakon koncerta.. To je bio jedini koncert nakon kojeg sam odmah sjeo na travu jer bi se inace srusio.

To vam je bila ok fora u Veneciji hehehe.... sigurno je to zenskicama na tom brodu bio vrhunac slavlja.

A to sto je omekanilo... a ja imam svoje o tome zasto je tako, i ja sam isto to vec godinama primjecivao:

Prvo, ja bi okrivio internet. Ne samo da su se ljudi zbog toga otudjili, nego je sve previse dostupno, pa niko nista vise ne cijeni.

Sjeti se '99te godine. Tada niko od nas nije imao internet (od ekipe), niko mobitel. Zbog toga se do izdanja dolazilo jos uvijek dosta tesko ako nesto nije bilo prisutno u ducanima. Info o motorheadima smo dobivali svaka 4 mjeseca preko onog casopisa iz Motorhead fan cluba.
Kad si u ruke dobio neko izdanje, pogotovo rijedje (recimo album Bastards), to kao da imas zlato u rukama. Album si preslusavao kao i ekipa milion puta i secirao do najsitnijeg detalja. A onda uz neku ruzionu je taj album prasio.
A i ako si imao original majcu od benda to je isto bilo wow! Ekipa je vani imala cd/kazic na baterije.

Klinci taj svijet uopce ne razumiju. Danas je sve dostupno, pa klinci to ne cijene, ne dive se tome, oni to uzimaju zdravo za gotovo. Ne cijene fizicki format niti ga dozivljavaju kao umjetnicko djelo.

A drugo, mislim da sa 90tim-a, rnr je ajmo rec nestao u smislu kako je velik bio prije toga. A mi smo ipak te 1997 ili moskanjci 99, bili odrasli na stranoj i yu sceni 80tih i 70tih. Danas vecina klinaca nije odrastala na 70tim i 80tim osim ako ih nisu roditelji zarazili, al to je manjina.

A i ponasanje na koncertima je tada bilo na jedan drugi nacin nego danas, odlazak na koncerte sa ovim klincima iz ovih spomenutih razloga je drugaciji, dozivljaj koncerta i ponasanje se promjenilo. Pa ako smo se mi veselili albumu ili majci, onda odlazak na svoje idole je vrh vrhova, pa smo se tako i ponasali.

Takodjer, nije bilo youtube, pa ti da vidis neki video od Motorheada tada je bila lutrija. Pa tako se docekivao onda sa veseljem odlazak na koncert. Danas klinci odu na youtube i gledaju Motorhead....

To su brijem glavni razlozi. Ali zato se mjuza tada daleko vise cjenila i dozivljavala, i bila dio odrastanja, a ne internet i igrice. Ja svim silama zivim u vezi mjuze tako kao i onda, ne zelim da mi ta vibra dozivljaja mjuze onog vremena ikada prestane, jednako se veselim izdanju nekom, majci itd.. kao i tada, i cjenim to kao i tada, kad imam to u rukama ko mali klinac sam sa osmjehom na faci od odusevljenja sa svojih 38 godina, i taj osjecaj dok sam god ziv NEDAM :D

Taj osjecaj cu probati sto vise prebaciti na svoju djecu. Prvo su ih zaraziti plocama, da ih taj format poveze sa onim vremenom i onda price sa koncerata i sve ostalo...

Ne znam mozda negdje nadjem fotke iz Moskanjaca pa neku postavim tu.. Al kog bi to zanimalo...

:)
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 3:00

Iz privatne arhive, neke fotke nisu bas ciste, a inace se ne moze bolje vidjet jer sam sa foticem morao uslikat sliku pa stavit tu online pa zato kvalitet je takav kakav je.

Moškanjci, 26.6.1999

Stage:

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7928&mode=view

Lijevo od stage-a:

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7929&mode=view

Desno od stage-a:

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7933&mode=view

Ovi satori koji se vide su desno od stagea:

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7932&mode=view

Ekipa koja se prikljucivala, ja slikao, ovaj na haubi sto mota je imao skunk (sad mozda ima 6 banki), tu je lijevo bila blagajna, iza mene satori, a desno po putu se ide jos nekih 30 metara i onda se lijevo udje u glavni prostor iza zice:

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7930&mode=view

https://www.tapatalk.com/groups/hawkwindforum/download/file.php?id=7931&mode=view

Inace, tu se ne vidi ali vecina je vozila jos stojadine i slicno... boce od zuje su bile one debele kao iz juge, uskoro su ih promjenili nakon ovog, pa su izgledale kao boca od stelle ili slicno.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 3:15

Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 3:24

Blackadder123
Forum member

Postby Demogorgon » Sat Jul 14, 2018 10:58

Evo baš mi jedan frend priča dogodovštinu iz Ptuja '99. Čekali Lemmy poslije koncerta da se uslikaju s njime, a on igra fliper :lol:

Vidim da si imao boji fotić nego ja. Ja tek kada sam razvio slike, skužio da se ništ ne vidi.

Image

Na ovoj prvoj svira Motorhead :lol:. Zbilja. I sad imam hrpu slika zašitara :kriegla:
Na ovoj drugoj poziram s AC DC pločom i strganom narukvicom u zubima.

A i te slike su imale onda neku čar. Em je film koštao prek 30 kuna, razvijanje po 1,5 - 2 kn po fotki, a ispadne tek ekoliko dobrih slika, ako i toliko.

Inače onda sam tam išao bez ičega. Nikakav šator, niti išta za presvuć. Pare, traper jakna i to je to. Mora da sam smrdio naveliko pri povratku, ali kaj sad.
Neznam jel se sječaš, ali onda su bili neki prosvjedi pa su seljaci blokirali ceste. Znam da nisu vozili busevi, pa sam na granici zvao doma da moj stari dođe po nas :D
Fuck your human rights
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 15:34

Dok nisam taman 2006, par mjeseci nakon Motorheada, nabavio jedan digitalni olympus fotic, imao sam taj na film, a to za koncerte je koma.

To na ogradi tamo smo cekali Lemmy-a isto, pricali sa Tim Butcherom (Bass Tech, od Lemmy-a) i jos je neko bio od njihovih, tamo je frend dobio tu limenku neko od ovih je donio. Da, cekali i ne docekali :)

Mi smo pokusali jos okolo, al mozda su tad vec otisli jer nije bilo onog njihovog busa, jebiga...

(Pokusavao sam ja svaki put do Lemmy-a al nikad nisam uspio. U Zagrebu sam uspio uletit backstage, upoznao Campbell-a dobio autogram, ispucao film prije toga pa nist od slikanja, dobio trzalicu. Vidio njihov bus iznutra.. A Lemmy je bio u toj zgradi unutra nisam se usudio uci jer nisam imao oko vrata akreditaciju a likovi su me vec cudno gledali, pa brijem da mi nebi dali, skoro sam siguran bio. Mikkey Dee-a su otfurali u route 66.

Na Szigetu 2011, uletio takodjer u backstage, savinuo ogradu, usao unutra i doleti mi onaj njihov manager i zamoli nas da izadjemo van aj u kurac reko.... Skuzio nas tek unutra jer nismo mu bili poznati niti imali akreditaciju i jebiga....

I danas, sam uzasno ljubomoran, sto neki Pista i ekipe koje on poznaje iz tada routa 66, danas Hard Place-a, klinci od tih njegovih frendova (frendovi koji sviraju u hard place-u) teenageri tada, i tako brdo onih koje je on ufurao se slikali sa Lemmy-em a njima Lemmy niti Motorhead nist ne znaci ustvari. A ja i vjerojatno nisam jedini, kome je to sve, meni se nije dozvoljavalo. Zbog tog sam bjesan na tu ekipu i danas i to im nikad necu oprostit, kao ni pisti koji me nije pustio)

Znam da je neka frka bila ta u vezi tih seljaka tamo. Mi smo srecom nekako uspjeli nagovorit staru od frenda da nas odbaci autom taj dan popodne, pa dodje po nas sljedeci dan. To je bio spas. Jer kad smo isli u Catez i Dobovu na koncerte, 1998 i 1999, vracanje kad nema prijevoza je bila velika tlaka. Kad ides tamo nije bed. A kamoli do Ptuja.

Mi smo tako bili jedan dan, to kad je bio Motorhead, dosli oko 3 ili 4 popodne tamo. Sljedeci dan sjecam se oko 10:30 ujutro krenuli nazad. Isto bez satora i icega, nismo ni spavali uopce dok nismo sjeli u auto.

Stara od frenda je vec bila na putu, sjecam se iza stage-a, tamo je bio glavni ulaz, izasli smo oko 10 i onda uska cesta od tud vodila preko neke pruge, neki pruzni prijelaz, tamo smo sjeli, popili jos pivu i auto dosao, usli i doma...
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 21:02

Da, sad sam se sjetio. Sto se tice Piste, on me uvjeravao da ne smije pustit, to u ZG. Na ona dva, pula i ptuj, nisam ni dosao do njega. Ali mogao je da je bas htio, da mi svoju ili neciju akreditaciju i ok.

Sto se tice Motorhead managera na Szigetu 2011, malo je bila i simpaticna situacija. Znaci, ograda oko tog stage-a i back stage-a je bila ona mrezasta, vjerojatno ona sa gradjevine armatura, alli su komadi tih mreza bili vezani zicom, ja reko, ljudi, ovo je jedna od zadnjih sansi upoznat Lemmy-a. I fino ja malo rukama malo nogom i uspio razvezat zicu koja spaja te dve mreze. Tako ja fino kao gospon Fulir, udaljim mrezu, pozovem zenu da udje kao da smo mi tamo gazde, vratim mrezu i zavezem lagano jednu za drugu opet tako da se nist ne kuzi.

I to kad nas je manager skuzio vec unutra, siri lik ruke i govori prema nama:"How?! How?!", kao pa na koju smo to foru uspijeli uci. I onako cool nas zamoli da izadjemo i pricekamo vani ako ce neko od clanova doci (dosao opet samo Campbell). I sad kao pita on nas gdje ste usli, i sad tu ide taj malo smjesan dio, odmaknem ja lika i kazem:"Here, you see just remove this (tu zicu koja veze mreze) and there you go.." otvorim to kao vrata. A lik se prvo cudi i onda malo nabaci smjesak. I kao zamoli nas ponovo kao ok, sad izadjite. Onda je mahnuo tamo nekom da popravi ogradu iako ovaj nist nemre popravit.

Ustvari mislim da to nije bio manager, nego brijem Lorenzo, monitor engineer.

Sto se tice te zice i to... Sad mi u glavi pjesma od orgazma "moje su nebo vezali zicom....." :)

A moskanjci, sjecam se taj treci dan je bio samo striptiz mislim da nije bilo nikakvih bendova. Samo prva dva dana i taj drugi kao Motorhead headliner, ali osim njih nije bilo stranih nikakvih vecih bendova. Predgrupa su bili Atomci i hard time, ostalih se ne sjecam.

S druge strane da malo i pohvalimo Pistu, ta tri koncerta, Moskanjci, Pula i ZG, mozda bez njega kako sam cuo nebi bila moguca jer on je bio organizator.

A kako se upoznao sa Lemmy-em? Ne znam jel zbog njega ili zbog jos necega je bio u LA, ne sjecam se, uglavnom saznao je adresu i nepozvani su mu pozvonili na vrata kao da prave intervju jer je Pista tada sredinom 90tih imao emisiju Metalmania. I Lemmy ih pustio, napravili oni intervju bas u doba kada su Motorheadi radili 'Overnight Sensation' album, znaci ljeto negdje 1996. I od tada je pokusavao znaci drzati vezu sa Lemmy-em kolko je to moguce.

I eto, taj fest navodno je trebao biti u Puli, ali zavrsio u Ptuju, ne sjecam se zasto. I 3 godine nakon sto je upoznao Lemmy-a pozvao ga te 1999 tamo. Pa onda 2002 u Pulu, pa ZG 2006.

Taj sam ja intervju imao snimljen na vhs. Neke od kazeta su mi kod staraca, dal je to na nekoj od tih kazeta neam pojma, al se sjecam tog intervjua dosta dobro...
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 14, 2018 21:08

Image
Blackadder123
Forum member

PreviousNext

Return to Heavy