EKV

Za sve ostale stilove alternativne glazbe...

Moderators: Sotonska Panda, Richpa

Postby Yeentrancemperium » Fri Jun 14, 2013 9:20

Pa no, ja sam u postu na tvoje pitanje "Who the fuck is Mladen?!" odgovorio linkom na Mladenovica i time dao odgovor tko je Mladen :lol:
O'Nightspirit
I am one with thee
I am the eternal power
I am the Emperor !!!

---INFINITE STATE FUTURE BREED MACHINE---

Unija Međimurje-Istra-Slovenija FTW!!!
Yeentrancemperium
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Jun 14, 2013 16:25

Yeentrancemperium wrote:Pa no, ja sam u postu na tvoje pitanje "Who the fuck is Mladen?!" odgovorio linkom na Mladenovica i time dao odgovor tko je Mladen :lol:

Aha.. Taj Mladen! :D
Blackadder123
Forum member

Re: EKV

Postby gefufna » Wed Nov 05, 2014 12:38

Na današnji dan prije točno 20 godina Milan Mladenović je se definitivno prestao drogirati.
pak ti si bedak i seljak! tak je vola vražja pak i ima biti tak! ja imam praf ovog puta, a tebi se od metanola v glavi mota! LIMUN IDE U GEMIŠTE JER JE LOŠIJE VINO ZA GEMIŠT. JEBATE ROG KRAVSKI! (Pero Kotoriba)
gefufna
Forum member

Postby Bure » Sun Mar 24, 2019 15:46

:Krug EKV official tribute:::: u spomen Ekatarine Velike!

Zagreb će 12. i 13.04.2019. održati dva dana koncerta na zahtjev publike radi velikog interesa zadnjeg koncerta u Metropolisu Krug- EKVa, imati će i priliku vratiti se u 80-te, Novom Valu uz DJ Sisha & DJ Sammya nakon koncerta.

Sa svojim najvećim hitom „Par godina za nas“ nisu ni slutili da se pred njima otvorila muzička vječnost. Ekatarina Velika ostavila je snažan trag u cjelokupnoj rock sceni i mnogim bandovima služila kao uzor u stvaralaštvu. Danas i i 25 godina nakon smrti Milana Mladenovića, moćni zvuk Ekatarine Velike odzvanja generacijama.

Koliko su sve generacije i dalje oduševljene njihovim hitovima potvrđuju i danas rasprodani koncerti širom regije. Official EKV Tribute band Krug sačinjen je od dijela glazbenika koji su svirali u originalnoj postavi Ekatarine Velike. Sada već tradicionalno iz godine u godinu dolaze pred zagrebačku publiku pjevajući zajedno sa njom najveće hitove ovog kultnog banda.

Članovi benda Krug EKV:
Bubnjevi – Marko Milivojević
Član originalne postave grupe EKV. U EKV je došao 1991. godine, svirao na albumima “Dum Dum” i “Neko nas posmatra”, i live “Kao u snu”. Prije EKV svirao u “Partibrejkersima”, kasnije u “Električnom orgazmu”, “U škripcu”, “E-play” i “Vlado Divljan & Old Stars Band”.

Bas gitara – Dragiša Uskoković Ćima
Član originalne postave EKV. Prije EKV svirao u grupi “Sirova koža” i snimio veliki broj projekata za različite izvođače. U EKV je došao 1991. godine, svirao na albumu “Neko nas posmatra” i live “Kao u snu”, kao i na velikom broju živih svirki u tom periodu.

Vokal i gitara – Nemanja Dašić - svira u “Vampirima”

Klavijature – Dejan Tomović Tomke
Surađivao je s velikim brojem beogradskih bendova, svirao u “Vampirima”. Sudjelovao je u autorskom projektu njujorškog (hip-hop power rock) benda “Cypha’z god’z”.

Bend “Krug” nastao je prije 10 godina kao fuzija glazbenika: članova originalne postave grupe “Ekatarina Velika” i skupine ljudi koji su više od dva desetljeća na glazbenoj sceni Beograda. Zajednička im je ljubav prema glazbi i umjetnosti. Dijele veliko poštovanje prema jednom od najvećih r’n’r bendova s ovih prostora koji ih je inspirirao u raznim fazama života. Motivirani su željom da sačuvaju sjećanje na Ekatarinu Veliku - Milana, Bojana, Margitu. Iako su svjesni njihove potpune nezamjenjivosti, mladim naraštajima koji nisu mogli čuti Ekatarinu Veliku uživo žele pružiti mogućnost da osjete dio tog duha (a starijim generacijama da obnove sjećanja).

Krug EKV tribute svoje koncerte doživljava kao privilegiju da s gostima i publikom podijele fascinaciju jednom od najutjecajnijih i najcjenjenijih rock grupa na ovim prostorima.

Ne moramo uopće ni navoditi koliki je trag Ekatarina Velika ostavila na glazbenoj sceni i koliko je utjecala na mnoge izvođače.

Ulaznice za ovaj koncert nabavite u:
Sustavu Eventim – www.eventim.hr ( Tisak, Tisak Media ),
u klubu Metropolis (šank, svakim danom 09:00h – 02:00h)
i sustavu Entrio.hr.

po cijeni 35 kn do 01.03.2019.,
od 01.03.2017. po cijeni od 50 kn
te na dane koncerata 12. i 13.04.2019. po cijeni od 70kn.

Više ( info. & karte) : 091 / 440 – 0302, Metropolis Club

Vidimo se. :kriegla:
Bure
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 17:10

(prebaceno sa veni vidi - El.Orgazam 13.4.2019)

Ovaj tribute sam vidio od Kseta 2010 pa na dalje, nema ništa novo za ponudit, tad sam upoznao Ćimu i Marka, a i sa njima ce svirati kao i tada ekipa iz mog kvarta koje znam iz osnovne skole i pun klub ce biti meni poznatih. Dakle nist novo, jedino sto mi u kvartu koncert pa se mogu prosetati do kluba a i vjerojatno uci besplatno iako nije neka karta od 35kn. Sad nekih 50, a na dan 70kn. Kostat ce tribute vise nego Orgazam :)

Nest moram ispricati:

Ja sam po osnovnoj skoli poceo siriti ekv, disciplinu, orgazam i brejkerse unutar moje generacije i jedna starija i jedna mladja generacija, jer smo se druzili tako. Tako da je moja uza ekipa iz zgrade pocela brijati na to negdje oko 1993 ili 1994, iako sam ja njih peglao sa tim od negdje 1991 ili 1992, ja sam slusao to od 1987. I onda su ta moja ekipa sirili po ostalim djelovima kvarta tu mjuzu i unutar skole i kasnije po gradu kod nase generacije , to sirenje je trajalo godinama naravno. Prvo je bilo odbijanje jer su srbi, a onda kako su razne ekipice po kvartu pocele vise tonuti u dufku, pa na hepove pa na heroin, tako se medju generacijom prosirila ta mjuza kasnije. Mnogi nemaju veze vise sa drogama, neki nisu ni zivi, ali eto sada ta ista generacija organizira koncert tribute ekv. Neki drugi ljudi kao pokojni Mario kojeg vise nema on je bio vlasnik kluba 'Soba' a on je u kvartu imao na kratko klub 'Arabesca' tako su se i tu sirili neki krugovi poznastva al to je bilo kasnije puno, sve se povezalo po gradu sa raznim ljudima, tamo i Šparka dolazio u Johnny klub u kvart desetljecima itd...

Moja generacija su tada 90tih brijali na mjuzu kao Prodigy, neki pak techno i party, neki pak onaj tupavi dance, OSIM ekipe iz zgrade, nas 6 ili 7. A ja kao i tada i danas Motorhead, Disciplina, Orgazam itd.... minus brejkersi jer su odavno postali religiozni.

I tako nekim cudom, dok nismo osim kluba Concordije oko 1996 i 1997 mogli naci niti jedan pristojan klub sa mjuzom koju mi slusamo a i da pustaju klince od 17 godina, sada sam dozivio da eto se organizira ekv tribute u kvartu. Kvartu rvackog dragovoljca, to je bio nekoc 'omladinski stadion od skole', kvartu religioznosti crkve sv kriza, kvartu saranja u sahovnice zidove skole i paljenja svjeca za vukovar i antisrpski sentiment, dozivis da u tom istom kvartu je sad taj tribute od generacije ekipe koja je to radila i u ksetu prije itd... a imala iste te antisrpske sentimente.

Znaci manjina ekipe, i ta kroz droge pomalo, malo osvjestena vremenom druga ekipa iz kvarta dosla do toga da ekv tribute to ima u tom kvartu. Sve je to jako fino, ali iz moje perspektive doslo malo kasno, jebiga ja imam 4 banke, meni je to trebalo recimo drugom polovicom 90tih jer sam ja pocetkom 90tih ili krajem 80tih bio fasciniran tim bendovima kako je ta ekipa sada fascinirana, sad se osjecam malo staro za neke mladenacke podvige. Meni je ovo doslo kasno. Tada 90tih smo uz joint i pivu slusali to po klupicama na kazicu.

Hocu reci, osim nas par iz zgrade, nitko u kvartu to nije slusao do prije nekih 10 godina. Cak je bilo tesko pljuvanje po tom. A pogle sad.

- Znate ja pamtim kraj 80tih ko klinac, a pogotovo 90te kad sam odrastao i izlazio. Meni je jako neprirodno kad ja vidim na tim koncertima kao ovaj tribute ljude koji jednostavno tamo nepripadaju. Ja sam anacionalan i ateist, u popsi stanovnistva se izjanjavam; Narodnost: Covjek, Vjeroispovijest: Ateist. Nisam krsten kao ni nitko u familiji i PRESRETAN sam zbog toga sto nemamo te OKOVE. A background moje familije je partizani, projugosloveni, ali projugosloveni kao prvi korak ka ujednjenu planete, prvo to jugo, pa europa kao drzava, pa svijet kao drzava i covjecanstvo kao narod. Kao i Milan Mladenovic i njegova " ja sam dete planete ja sam gradjanin sveta". Kao i Firchie bubnjar na nedavnom intervju-u gdje tvrdi isto kao Koja da mu taj kult nacije i religije ne znaci nista, zbog tih izmisljenih kultova su svi ratovi bili.

I onda imas na tim koncertima ljude, kao ovaj u kvartu tribute ekv, gdje je puno vjernika, a vjernici ovdje kao i nacionalno jedinstvo je stvoreno na antisrpskom sentimentu, pa posto ih mnogo znam iz jos osnovne skole, vrtica, da su familijarno glasaci hdz-a, navijaci, itd..... i onda takvih pun klub. Kao da mene netko stavi na koncert tomsona.
Ja se necu sad trenutno baviti psiho analizama zasto je to tako, ali meni koji pamtim 90te je ovo jako neprirodno. Nemres biti vjernik, brijat na sahovnicu i vukovar, biti sadasnji ili nekadasnji glasac hdz-a i ici na ekv tribute gdje je legendarna parola 'ja sam dete planete i gradjanin sveta'. To ne ide skupa. Moji nikada nisu glasali za hdz niti ja, kad sam jos bio entuzijast, kad nije bilo partije glasovi su isli Šuvaru i njegovom SRP stranci (Bare je glasao za njih isto), sada kada nema nicega, ne glasam uopce. Ne zato sto su oni bili super, nego su bili bar malo slicni mom svjetonazoru, danas toga vise nema. To je background ljudi, familija, muzike i razmisljanja 'Ja sam dete planete i gradjanin sveta' a ne vjeronauk i prisilno krstenje na rodjenju da dijete nema pravo na izbor, jer obicaj krstenja kad rodi dijete i postoji da dijete nema pravo na izbor kasnije hoce li biti dio te sekte religijske ili ne, okovi nacionalnog neprirodnog nametnutog identiteta, hdz, antijugoslavenstvo ili sa druge strane anti srpstvo ili anti sto vec....

Tako da ovo drustvo je puno tih nekih negativnih, primitivnih, psihopatoloskih devijacija. Licemjerje da ne spominjem. JA vjerujem da nisam takav, sto moja dosljednost citav zivot mom svjetonazoru dokazuje i zato se nikada nisam osjecao djelom ovdasnjeg drustva.

Nietzsche:

1. The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often and sometimes frightened. But no price is to high to pay for privilege of owning yourself.

2. For religion what is sacred is true, for philosophy what is true is sacred.

3. Insanity in individuals is something rare - but in groups, parties, nations it is the rule.

4. After coming into contact with a religious man I always feel I must wash my hands.

5. Faith means not wanting to know what is true.

Orgazam sam isao od Čateža 1999 pa do prije dve ili tri godine na svaki koncert, osim promocije novog albuma nist sto nisam vidio vec milijardu puta. Tako da ploče od Discipline su nekako prioritet, a koncerti ako mi se bude dalo i ako bude para... Vjerojatno cu se odluciti dan ili dva prije.
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 17:11

Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Mar 27, 2019 17:14

(Nastavak sa Veni Vidi, El Orgazam 13.4.2019 teme)

Iako ne zelim da zvuci kao jadikovanje, ali je istina jos jedna sto me smeta, ne da me frustrira jer sam oguglao zbog svojih godina na to, nemam snage toliko vise da me svasta bas moze frustrirati, ali me smeta. A to je nepostivanje.

Zasto izbjegavam doci prije samog pocetka koncerta i zasto odmah nakon svirke odlazim;

Mnogi se sa tim muce u ovom drustvu na nekim drugim poljima jasno mi je to. Ali kod ovog muzickog mog primjera, iako preko 20 godina mi nisu nigdje u ZG dali da budem dj, a kamoli da radim na radiju neku emisiju o tim bendovima, distribuiram i fizicko izdanje (ne online izdanje) svoje knjige o rnr i Motorheadima, ugovaram koncerte itd...
dodjes u situaciju da konstatno gledas 25 jebenih godina tipove koji sa tim bendovima po znanju, po zivotnoj privrzenosti kada svoj zivot dajes za promociju tih bendova i muzike i svoje vrijeme, ploče itd.., (to smatram kao i posao ne samo nacin zivota), nemaju puno veze. Ja sam za njih enciklopedija. ALI....

Nitko to ne postuje. Sad da meni nakon koncerta klinci pustaju mjuzu, umjesto da ja njima pustam mjuzu. Sve postavljeno naopako. I sto je najbolje, kada vec po Zagrebu mi nisu dali 25 godina da budem dj, ili da radim na radiju, ili da dogovaram koncerte, pa mogao se netko sjetiti da mogu bar u kvartu raditi kao dj, kad je bar vecinom to od mene kod moje generacije i krenulo, kad govorimo o EKV.

Ali prije 4 godine, pitao sam u Metropolisu, kazu imaju dj-a. Onako, friendly, ko te jebe :) iako se svi znaju.

Ljudi koji nemaju veze sa tim u mjeri kao ja, stalno su dj-i, rade na radiju, sve preko veze, a ljudi kao ja ne mogu niti prismrdit. To je kao neka ekipa koja namece nesto svoje, kao i politicari, jedni te isti 150 godina generacijski u saboru, kao Pernar, pa njegov deda je jos bio u saboru prije Kraljevine Jugoslavije, u Kraljevini SHS.

Ne da mi se nakon koncerta onda ostajati da meni klinci pustaju mjuzu umjesto ja njima, da ja njih educiram valjda a ne oni mene. Ja i ljudi kao ja smo trebali raditi taj posao, pa onda novi klinci, da bude neki red. A ne nas se preskoci kao da ne postojimo. Sve naopako. Kako klinac koji ima 20 godina meni moze pustati ekv, ako sam ja u tom bendu od kraja 80tih dok se on nije ni rodio? Ja ne mogu biti dj, a klinac moze.

U tome koliko sam svoga zivota ulozio u sirenje te muzike, u ljubav prema toj muzici, o proucavanje te muzike, osjecam se kao netko tko ima 30 godina staza u 'svom poslu'. I sad dodje klinac kao dj koji se nije rodio tad kad sam ja to sirio i on MENI da pusta, a ja bi kao trebao slusati, umjesto da je obrnuto.

To nepostovanje covjeka, znanja, zivotnog ulaganja, je nesto odvratno u ovom drustvu, jasno mi je zasto onaj tko moze bjezi van. Sve je naopako postavljeno.

Ali onda od sve te ekipe koja zna u kvartu odakle je kretao ekv i ti bendovi, nitko da se sjeti pozvati da ja napravim neki program pustanja.... Nema... [-X

Sorry ako zvuci ko jadikovanje, ali ako ne kazem nece se znati. Dakle treba reci.

Cuo sam se sa Kojom, idem na Disciplinu kad budu dosli. Za ovo cu vidjeti...

PS Uvijek mi je iritantno kod ovdasnjeg drustva sto nitko nije inovativan. Sto nitko ne rusi postavljene standarde, gura naprijed. Sve nesto isto. Nitko se ne postavlja kao dj drugacije, nego kao sve po nekim ucrtanim šablonama. Pustiti nesto sto publika ne ocekuje, na ne naporan nacin malo upoznati i educirati... ma kakvi.... Svi sve znaju sto ce cuti kad dodju van. Imati slusaone uz vizuelni sadrzaj, prezentirati ljudima nesto na zanimljiv nacin kako ne postavlja to propaganda muzicke industrije i pranje mozga... ma kakvi...

I tu sa poveznicama sa Motorheadima, Nietzsche-om, sve bi to bilo interesatno za prezentirati i povuci paralele gdje se mogu povuci.

Problemi;

- Na tim bendovima dolaze ljudi koji uopce nisu svjesni sto slusaju zahvaljujuci sto nikad ljudima kao meni nije dopusteno da ih prezentirmo kako treba. (Sjetih se Gileta kako je rekao da nakon pjesme 'igra rnr cela jugoslavija' su ih poceli slusati ljudi kojima se oni uopce ne obracaju)

- Mnogi u publici niti ne znaju tko je Nietzsche? :D

- Mnogi zbog propagande medija krivo potpuno sve shvacaju od tih bendova, jer ljudima kao meni kao sto rekoh se ne dozvoljava da prezentiramo i osvjestavamo ljude na ovakav nacin..

- Sa prezentacijom ovakvog tipa dolazili bi ljudi koji razumiju tu muziku i koji su malo intelektualniji, a ne koji bendove ovakvog tipa smatraju za obicnu jednostavnu zabavu.

Ovo se naprosto ne dozvoljava. Mozda hrvati bi nakon ovakvog osvjestavanja ako bi uzelo maha naravno, postajali manje hrvati, manje katolici, mozda to politicki nije podobno? Mozda nece vise navijati za repku? :)

Pocet ce citati knjige? Izmedju ostalog navedenog Nietzsche-a? A kako bi se onda sa takvima moglo upravljati ako nebi vise bili ovce nego intelektualci? Ja ne zracim kao vecina u hr, to je problem zasto me se odbija. Ja sam toga svjestan, ali i ja sam rodjen tu i proizvod ovog drustva koliko god to nekom smetalo.

Pogledajte ovaj intervju, Brian Robertson (Motorhead):

https://www.youtube.com/watch?v=cseW7lYtBFA

Uvijek me oraspolozi.
Blackadder123
Forum member

Postby Bure » Thu Apr 18, 2019 19:04

Bure
Forum member

Previous

Return to Nesvrstani