Sephiroth

Podforum za ambiental, darkwave, industrial, gothic, EBM, dark electro i sve što vole mladi gothičari...

Moderators: Sotonska Panda, Mile

Sephiroth

Postby Optimisticni E. » Tue Feb 14, 2006 16:20

Sephiroth je the thing što se tiče dark ambienta. Još sam prije nekih godinu dana došla u dodir s ovim projektom, i slušajući Cathedron, shvatila sam da mi ovo jako leži. Nedavno sam nabavila Draconian Poetry i ugodno se iznenadila - riječ je o vividnom dark ambientu koji će zainteresirati i one koji nisu baš previše u tom žanru.
Jel slušao tko?
Rose clouds of holocaust
Rose clouds of lies
Rose clouds of bitter
Bitter, bitter lies
Optimisticni E.
Forum member

Postby Jeb » Tue Feb 14, 2006 22:34

Genijalan CMI dark ambient-i odlični coveri CD-a...ko voli njih nek posluša i Lustmord,zoar,D.marginis,Profane grace,Morst -kor,Atrium Carrceri,Tombstone i još hrpa sličnih...
Jeftino Prodajem Ukupe:wink:
Jeb
Forum member

Postby Optimisticni E. » Tue Feb 14, 2006 22:51

Vidim da ovdje nitko ne kuzi CMI.
Pa nema smisla da otvaram topic o Brighter Death Now.
A coveri ko coveri, običan digital art, niš onak preposebno.
Rose clouds of holocaust
Rose clouds of lies
Rose clouds of bitter
Bitter, bitter lies
Optimisticni E.
Forum member

Postby Jeb » Wed Feb 15, 2006 9:23

Optimisticni E. wrote:Vidim da ovdje nitko ne kuzi CMI.

hehe-kakve veze ima brighter death now sa sephiroth zvukom npr-by the vej mislim da ima već topic o BDN-ja sam ga otvorio :D :D
nema do karmanika-lik je do jaja-a i on drži svu tu CMI ekipu na okupu
Jeb
Forum member

Postby Optimisticni E. » Wed Feb 15, 2006 13:45

Čuj, CMI na okupu drži samo činjenica da svaki malo pošteniji gotičar vani to sluša. A izbor CMI cda u planet musicu je jaaako loš.
Sephiroth sam poslušala na nagovor jedne starije kolegice, mislim da je uz Lustmord, recimo jedino nešto s CMIa što je vrijedno spomena, za razliku od Instituta koji je ono :roll: .
Rose clouds of holocaust
Rose clouds of lies
Rose clouds of bitter
Bitter, bitter lies
Optimisticni E.
Forum member

Postby matt » Wed Feb 15, 2006 18:28

E pa evo i mene... naime skidajuci Draconianove albume, naletio sam na Draconian Poetry i ugodno se iznenadio... stvarno preodlično, mračno i nikad dosadno koliko ga god puta preslušao...
Posebno izdvajam Therasia (kao najbolja), a ni Dark Father, Now Night Her Course Began ne zaostaju :)
Posebno mi se sviđa sto ubacuje tribal drumove u neke stvari... :D

Neki radovi Vidne Obmane me podsjecaju na Sephiroth... uglavnom, steta sto nema vise albuma :(
matt
Forum member

Postby Jeb » Wed Feb 15, 2006 22:30

Optimisticni E. wrote:Čuj, CMI na okupu drži samo činjenica da svaki malo pošteniji gotičar vani to sluša. A izbor CMI cda u planet musicu je jaaako loš.
Sephiroth sam poslušala na nagovor jedne starije kolegice, mislim da je uz Lustmord, recimo jedino nešto s CMIa što je vrijedno spomena, za razliku od Instituta koji je ono :roll: .

lustmord nije sa cold meata,a institut je zakon-i nemožeš ih uspoređivati sa sephirothom jel su totalno različiti glazbeno i ideološki,institut je švedska anarhistička power elektronika
Jeb
Forum member

Postby Optimisticni E. » Wed Feb 15, 2006 23:01

Jeb wrote:
Optimisticni E. wrote:Čuj, CMI na okupu drži samo činjenica da svaki malo pošteniji gotičar vani to sluša. A izbor CMI cda u planet musicu je jaaako loš.

lustmord nije sa cold meata,a institut je zakon-i nemožeš ih uspoređivati sa sephirothom jel su totalno različiti glazbeno i ideološki,institut je švedska anarhistička power elektronika

I stand corrected.
:roll:

koja picajzla :roll:
Rose clouds of holocaust
Rose clouds of lies
Rose clouds of bitter
Bitter, bitter lies
Optimisticni E.
Forum member

Postby Averoigne » Sat Feb 18, 2006 5:24

Coil je imao svoje cuvene izlete u dark ambient vode (doista neki kazu da je zasluzan za nastanak samog zanra) ali od toga benda vise nista kako nam je lijepo Alen objasnio :D, zatim genijalni Lustmord, neki albumi black metal mastodonta Burzuma (Dauði Baldrs i Hliðskjálf ), pa najzliji bend (po njihovim rijecima) na svijetu Abruptum, zatim Nordvargr, Yuzuru Syogase i Kaiser Nietsche, onda ostali projekti od mortiisa tipa Vond (Selvmord - suicide), Fatamorgana i cisto za naobrazbu - Cintecele Diavolui (The Devil's Songs), Satyrov Wongraven (Fjelltronen), te Rob Darkenov Lord Wind...doista black metal je plodno tlo za svakakve vrste bolesnih mracnjaka :D pa amerikanci Darkness Enshroud i maticni bend Black Funeral (samo album Moon of Characith), Reutoff, Zelane Kima i Claustrum, predobri Yuval Ron, Umbra, Northaunt, Repturence, Silenusov Pazuzu, Chaos as Shelter...i svakako Juliusov The Moon Lay Hidden Beneath A Cloud.

gotičar??? koji gotičar slusa noise, pe i harsh industrial? takav covjek nije gotičar jer se gotičarima place na sam spomen takve muzike. posto veliki broj dark ambient actova dolazi iz black metal bandova logicno je da ih ljudi iz black metal scene pretezno i slusaju. posto kazes da su ti ta tri benda jedina vrijedna spomena, a po sigu vidim da slusas i Di6, zanima me zasto nisi navela npr Decadence kao odlican primjer neofolk muzike sa CMI?

Optimisticni E. wrote:Vidim da ovdje nitko ne kuzi CMI.

ček ček sta nisi napisala u topicu o Melek Tha "ne podnosim krčanje"??
nego Optimetricna E. daj nam svoje sablaznjive slike curice da mozemo ustvrditi koliko si zapravo gawth :D

a sto se tice cover artworka sa cold meat industriesa, za to je vecim dijelom zasluzna sama obitelj Karmanik.
AUT VIAM INVENIAM AUT FACIAM
Averoigne
Forum member

Postby dealer » Sat Feb 18, 2006 10:15

ufff, kakva DIIIVNA provala prosvijecene euro-gawth spike. prokleti zaostali balkanci! i jos ovaj stav "cuj, sad bum ti ja rekla kak ti to je". daj nam pliiiize, tj. bitte schoen reci kak je to u njemackoj i austriji! zelim slusati o svijetu! avaj! a od samog spomena rijeci "lustmord" i"CMI" u istoj recenici mi se dize kosa na glavi.

i dovodenje coila u vezu sa "dark ambientom" je blasfemija, averoigne d00d! "dark ambient" je prenemaganje raznih "profinjenih" "darker" wannabea. a coil nije mracan - osim na prva 2 albuma, ali to nisu bili oni. i takoder, idejno coil nema nikakve veze sa "dark ambientom" ili "ambientom" uopce.
dealer
Forum member

Postby Jeb » Sat Feb 18, 2006 10:44

dealer wrote:

ufff, kakva DIIIVNA provala prosvijecene euro-gawth spike. prokleti zaostali balkanci! i jos ovaj stav "cuj, sad bum ti ja rekla kak ti to je". daj nam pliiiize, tj. bitte schoen reci kak je to u njemackoj i austriji! zelim slusati o svijetu! avaj! a od samog spomena rijeci "lustmord" i"CMI" u istoj recenici mi se dize kosa na glavi.

i dovodenje coila u vezu sa "dark ambientom" je blasfemija, averoigne d00d! "dark ambient" je prenemaganje raznih "profinjenih" "darker" wannabea. a coil nije mracan - osim na prva 2 albuma, ali to nisu bili oni. i takoder, idejno coil nema nikakve veze sa "dark ambientom" ili "ambientom" uopce.
coil sviraju sve i svašta-od dark ambienta i industriala do acid jazza i neke trip muzike-ako se mene pita Angelic conversation je čisti (dark)ambient album...i još nešto od njih...a što se tiče početaka averoigne u svezi dark ambienta -dosta si dobro sve to naveo -no idejni začetnik je definitivno bio Steve roach kod kojeg se prvi put i rabio termin "dark ambient" još krajem 70-tih,...recimo da su njegovi " najpoznatiji učenici Robert rich,Lustmord i Vidna obmana koji se također uzimaju za veterane ovog pravca,puno prije nego što je CMI koncept uoppče osmišljen...CMI bandovi u biti samo kopiraju staro i dodaju uglavnom malo više bučnije military industrial podloge ,slično je i sa bandovima sa cold springa ili većinom bandova na equilibrium distribuciji....
a od starih grupa upravo i jesu najjebeniji koji izdaju od hrpe albuma možda koja 2 dark ambient albuma poput navedenog Coila ili Attrition-ephemeira,ili PTV-kondole(također čisti ritualni dark ambient)...itd
Jeb
Forum member

Postby dealer » Sat Feb 18, 2006 10:53

tri mu stotine gromova jebadiah!

ok, ako se "dark ambient" shvati kao zvucna FORMA, u redu....ali dovoditi coil u vezu sa ovim ljudima koji se bas furaju na to, i kojima to nije samo muzicka forma, vec ideologija, je besmislica.
dealer
Forum member

Postby Jeb » Sat Feb 18, 2006 11:29

dealer wrote:tri mu stotine gromova jebadiah!

ok, ako se "dark ambient" shvati kao zvucna FORMA, u redu....ali dovoditi coil u vezu sa ovim ljudima koji se bas furaju na to, i kojima to nije samo muzicka forma, vec ideologija, je besmislica.

pa naravno da coil nema veze ideološki sa dark ambientom,samo sam htio reći da KAO ZVUČNA FORMA ponekad rabe dark ambient trenutke-daleko od toga da su oni dark ambient sastav hehe,niti nemaju direktne veze sa scenom uopče-iako je sve to gothic-sistersi,bauhausi,coil,whitehouse,melek-tha,institut,ildfrost,in slaughter natives,merzbow,apoptygma berzerk itd :D :P
Jeb
Forum member

Postby Averoigne » Mon Feb 20, 2006 15:13

jebemu pa Sleazy je imao stoput goru briju od bilo kojeg pozera darkera ambijentalca. bio je koprofagist! zbog odvratnih seksualnih navika i dobio je taj nadimak Sleazy (ljigavi). jebote...
AUT VIAM INVENIAM AUT FACIAM
Averoigne
Forum member

Postby dovla » Mon Feb 20, 2006 15:17

neznam nista o tome ali ako koga zanima ovaj lik na mom avataru je sephiroth :D
Oko za oko, pasta za zube

Usersko proljeće, 2006

Viva la revolution
dovla
Forum member

Next

Return to Twilight Zone