ANATHEMA

Doom your mothers, doom your sisters!!!

Moderators: ABIZMO, Sotonska Panda, Mile

ANATHEMA

Postby Guest » Thu Sep 04, 2003 0:44

Cekaj malo..jesam ja slijepa ili kaj?! Kako to da nema ovog topica? :shock:
Ako cemo pricat o doom-u onda su ove legende neizostavne, don't you think so?
Guest

Postby Damir O. » Fri Sep 05, 2003 0:33

Da, cudno da se nije spominjalo proje... Anathema... gothic/doom nije moj preveliki djir ali ova grupa je fantazija. slusam ih od njihovog "The silent enigma" albuma. Ali krenimo redom... dobro, ne bas redom jer krecemo sa "Serenades" (preskacem prvi minic, ne znam zasto) - ovaj album mi je genijalan doom - sporo do bola, ali ipak fine apjesme kroz koje se provlaci melankolija- odavde dolaze i njihova dva vjecna hita "Lovelorn rhapsody" i "Sleepless". Zatim ide "Pentecost III" - minic od 40 minuta. puno mracniji, jos sporiji, tezi ali svejedno olidcan. kult "We, the gods". zatim odlazi pjevac (zaboravih mu ime, jebat ga) i gitarist vincent sjeda za vokale. slijedi "The silent enigma" - kratka korektura stila - te zadnji album na kojem se nalaze death vokali. kult - "A dying wish" - jebote, to vec dugo nisam slusao - moram ubacit! Dalje, totalni preokret u stilu (od dooma vise nema ni g, nema niti death vokala), ali i dalje odlicni albumi. Slijedi "Eternity" meni njihov najbolji album i za mene najbolji gothic album ikada. Bez komentara - savrseno! zadnji instrumental "Ascension" bi bila lijepa pjesma za svirat na sprovodu. 'cuje se' da je pjesma zadnja, ali je nekako sjetna i ipak pozitivna. "Alternative 4" nikako da mi sjedne. dec it. "Judgement" - opet genijalan album uz napomenu da je gotovo cijeli akusticni. o nekakvom metalu tu takodjer nema govora, ali svejedno. i, za kraj, "fine day to exit" - ima svoje trenutke, solidan album, ali ipak mu neto fali.

e sad, ovaj bend je bio jako blizu raspadu jer su se braca Cavangh posvadjala, a znamo kako zavrsava kad se braca posvadjaju he he. na kratko Danny istupa iz benda i uskace u postavu Antimatter (postava bivseg basiste Anatheme koji je napisao gotovo cijeli "Eternity" album) koja je do sada izdala dva albuma - vokali zenski. ipak, Danny se vraca u postavu i sada je novi album u pripremi. kuuuuuuuuuuuuul!
Yo! Don't be dissin' my niggas, dog!
Damir O.
BLASTBEAT

Postby _BUFFY_ » Fri Sep 05, 2003 14:33

E Damire,hvala kaj si se javio! Bar netko pametan!! :D
Damir O. wrote: "Sleepless".

:worship: :worship: (O)
_BUFFY_

Postby SororSuiExcidium » Fri Sep 05, 2003 16:43

anathema mi je zaaaaaakon, obozavam ih...
the silent enigma mi je genijalan, isto tako i eternity....
aaaali nazalost trenutacno si ne smijem pustit nista slicno doomu il tak necemu.... :cry:
SororSuiExcidium
Forum member

Postby SilverM » Sat Sep 06, 2003 13:11

zaasto ne? ja sam se iznenadio u zadnjih, recimo, tjedan dana, samo gothic i slicno tome slusam, i totalno mi pase... nekako ne mogu slusat nista "divljije" od toga :) bas mi je gust, niti sam u bedu niti mi je lose... nikad do sada mi nije ta mjuza tako odgovarala...
a sto se tice anatheme, nisam ih slusao vec dosta dugo, mada su mi ok. kao sto rekoh rijetko mi tako nesto odgovara... Od albuma imam Pentecost III, The Silent Enigma i Alternative 4
AKO VIDIS DA JE NESTO ZGUZVANO, MOZES PRETPOSTAVITI DA NIJE SLOZENO!!!
SilverM
Forum member

Postby Damir678 » Sat Sep 06, 2003 13:52

Mislim da je to presavršen bend i riječi je uzalud bacat na opisivanje njihovih albuma...slušam ih od "SERENADES"-a i ni u jednom trenutku nisam izgubio feeling za njih...a ako se netko u ovom trenutku pita: ŠTO JE TO ANATHEMA? neka se zapita : ZAŠTO JA ŽIVIM?
Damir678

Postby Guest » Sat Sep 06, 2003 14:13

Ajme, genijalan bend, Sleepless i Kingdom su valjda dvije najgenijalnije doom stvari ikad... Pogotovo one zavijajuce gitare na pocetku Kingdom, ajme...
Guest

Postby Vampiria Gothica » Sat Sep 06, 2003 21:32

judgment-po meni,naj album......
eto,speechless.
Vampiria Gothica

Postby *_zvjezdica » Sat Sep 06, 2003 21:37

joj! cul sam eterniti koje sranje!
kaj je to uopce metal?
nis znal kaj bi s tim albumom pa sam dal mami da slusa za badnjak.
nis pametnog
*_zvjezdica
Forum member

Postby madsoul666 » Tue Sep 09, 2003 22:51

hm .... Anathema.....prva uopce doom stvar koju sam cuo od ikojeg benda je bila od a
Anatheme Sweet Tears (bilo je to davno, jos kad je pista cetvrtkom vodio neku emisiju, mislim da se metalmania zvala, he he ). I od tada ih pratim i svakim njihovim novim albumom se sve vise odusevljavam, oni su majstori dooma i gothic metala (kasnije). Mislim da su oni postavili mnoge temelje za danasnji doom/gothic. Kraljevi te vrste muzike nema sto !!!!!

(as one) forever searching
For landscapes serene
Amidst the sunset of age
With joyous masquerade...
...the summers died
madsoul666

Postby SororSuiExcidium » Thu Sep 11, 2003 11:01

SilverM wrote:zaasto ne? ja sam se iznenadio u zadnjih, recimo, tjedan dana, samo gothic i slicno tome slusam, i totalno mi pase... nekako ne mogu slusat nista "divljije" od toga :) bas mi je gust, niti sam u bedu niti mi je lose... nikad do sada mi nije ta mjuza tako odgovarala...
a sto se tice anatheme, nisam ih slusao vec dosta dugo, mada su mi ok. kao sto rekoh rijetko mi tako nesto odgovara... Od albuma imam Pentecost III, The Silent Enigma i Alternative 4

ma ne radi se o tome da mi se ne svidja,kuzis, to je doom, a meni treba malo da puknem a znas i sam situaciju.. al sad vec nekako ide :wink:
SororSuiExcidium
Forum member

Postby Grimlock » Wed Sep 17, 2003 0:25

Malo kasnim al ne zelim da mi ovo promakne !! Sto se Anatheme tice ovo sto su radili u protekle 3,4 godine je savrseno i brijem da to bas i nebi svrsto pod gothic al sto se tice albuma ispred Eternity-a to je katastrofa .. to je neki death metal sta je to ljudi ??
vidim da su imali veliki skretnicu u muzici od kad mi je otisao pjevac .. i onda su napravili Eternity e od onda je sve pocelo licit na savrsenstvo .. jest da su totalno depresivni .. al Fine day to exit nebi mogo stavit u Gothic .. oni su presli na neku vishu razinu !!

btw. uskoro im izlazi novi album, vec su ga snimili u 6. mjesecu !! jedva cekam !!
Grimlock
Forum member

Postby Funeral Ghost » Wed Sep 17, 2003 8:45

Prije dva dana sam nabavio neke njihove albume ,ne znam koje i najbolje su mi pjesme A dying wish,Shroud of frost ,Eternity i Angelica i normalno Sleeples
Perune, tebi se obraćam!
Slavljen i trostruko slavljen budi,
Oružje, kruh i rodu blagostanje podaruj!
Gromovi moćni dokaz su
Da upravljaš nad svim, sada i zauvijek!
Tako bijaše, tako biva i tako će biti!
Funeral Ghost
Graveworm Freak

Postby Grimlock » Wed Sep 17, 2003 15:08

jedan je Eternity a drugi je mozda onaj best of al nisam siguran !!
Grimlock
Forum member

Postby mindcrime » Thu Sep 25, 2003 22:42

cuo sam skoro sve njihovo, alternative 4 naj album,, regret na prvom mjestu
nekako su prelagani u zadnjim albumima, judgement jos kolko tolko, al je a fine day.. jednostavno prelagan, prespor, vjerojatno je i zato tako "siv", nemam boljeg izraza
long days and pleasant nights.
mindcrime
Forum member

Next

Return to Doom