Motorhead

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Re: Motorhead

Postby Blackadder123 » Mon Aug 31, 2020 21:14

Izlazi na duplom vinilu i cd-u prosireno izdanje prvog albuma 'On Parole' sa onim legendarnim omotom kanadskog izdanja.

https://www.blabbermouth.net/news/motor ... n-october/
Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Oct 09, 2020 15:08

Lemmy: "We are Motorhead and we play rock'n'roll!" (Lemmy: "We were not heavy metal," he snaps. "We were a rock'n'roll band. Still are. Everyone always describes us as heavy metal even when I tell them otherwise. Why won't people listen?")
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Oct 17, 2020 15:45

Lucas prica o ovom reizdanju, video. Ima ga za kupit u dancing bearu i Maldoror-u. Ne znam jel ima jos negdje. Naravno tupav naslov clanka, vjecni rat ljudi kao ja i novinara koji rade u korist logike muzicke industrije. Kazu retardirano "Debut album that never was". Retardirana izjava. Zato sto ono sto je prvo nastalo je debut, to sto nije doslo na police ducana kao prvo, ne znaci da ne postoji. Postoji iako nije doslo na police ducana kao prvo. Znaci rat je u ovome, ja tvrdim da je jedino vazno kada je umjetnicko djelo nastalo, kada je rodjeno i ono od TAD postoji, to sto nije dostupno siroj javnosti NE MIJENJA tu cinjenicu. Nazalost, novinari kao zastupnici muzicke industrije se ponasaju da provode njihovu politiku, odnose se prema albumu na nacin da ako nije u ducanima onda album ne postoji. KRIVO! Postoji! Samo nije bio dostupan siroj javnosti. "On Parole" je debut!

https://www.loudersound.com/features/mo ... 609oSCX-D0
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Mar 23, 2021 15:05

U smislu onoga sto je Lennon objasnjavao u pjesmi "Imagine" kao i Motorhead u mnogim pjesmama: Don't Need Religion, No Voices In The Sky, On Your Feet Or On Your Knees.. i vecinu ostalih... napravio sam jedan video na svom youtube kanalu na tu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=WvBrIGxxDb0

Moj kanal, klikni na 'videos':

https://www.youtube.com/channel/UCPG_b1 ... lQUyAlfZTw

Ja sam gore stavljao samo rjedje nesto stvari.

https://www.youtube.com/watch?v=Qqt7C3fOjZI
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Mar 23, 2021 15:11

Ovaj video sa Brain Robertson vec negdje stavljao al mi je super. Sve ovo se brise na forum hr sto ja pisem

https://www.youtube.com/watch?v=cseW7lYtBFA

Tipican Motorhead. Kontra mentaliteta kao tipa nesto: katolibana,ndh i slicnih stvari na ovom svijetu.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sat Jul 10, 2021 19:18

Posto je izgleda sve studijsko inace bilo izbaceno, osim Lemmy solo album, sad ove arhivske stvari izbacuju koje su snimljene na kazete, soundboard tapes...

Ok, interesantno je box 1979 zbog toga sto nemamo live-ove iz tog vremena sa citavom set listom. Ok, nije lose ni ono box 1980. Bed je samo sto bi htio te ploce iz tog boxa sa tim omotima al ne citav box posto sve drugo imam. Ne trebaju mi instrumental verzije pjesama sa albuma "Dirty Love" i "Stone Dead Forever" koje su iste kolko sam cuo samo skinuti vokali. I ima neka verzija pjesme "Poison" ili "Like A Nightmare" ako se sjecam dobro kao 7" vinil. Neka demo verzija il sta vec, koji ce mi to? Ali jedino su interesantni ti live-ovi.

Jedino ne kuzim izdanje "Live in Berlin" 2012. Cemu to? Zato sto nije Lemmy tu bio vise svoj po pitanju zdravlja. A drugo, imamo The World Is Ours vol 1 i vol 2, iz tog vremena. Pa imamo limited edition samo na vinilu iz tog vremena Live New York i Live Manchester. Pa imamo iz tog vremena i bonus cd na reizdanju 'Aftershock' koji se zove 'best of the west coast tour'. I nakon toga svega, oni daju ovaj 6 live iz tog istog vremena?
Cemu?!
Blackadder123
Forum member

Postby Demogorgon » Wed Jul 14, 2021 11:06

Blackadder123 wrote:Cemu?!

Pare
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Blackadder123 » Fri Jul 16, 2021 5:34

Ste znali da je ovaj basist svirao sa Lemmy-evim Head Cat bendom? Lik iz Beograda?

https://en.wikipedia.org/wiki/Djordje_Stijepovic

Image

https://www.youtube.com/watch?v=iY-4dyN4JM0
Blackadder123
Forum member

Postby Demogorgon » Fri Jul 16, 2021 10:19

Ne. :mrgreen:
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jul 21, 2021 2:03

Demogorgon wrote:
Blackadder123 wrote:Cemu?!

Pare

Ocigledno. Al ima za stvaranje para puno interesantnijih stvari za objavit od njih. Lemmy solo album, pa onda neki 12" EP sa Lucasom materijal, mozda Live Manchester 1983 na vinilu prvi put (ovo mozda bude doslo na red posto sad svake godine objavljuju neki box), pa imali su al su samo na youtube objavili neki live sa Sacrifice Tour to bi bilo bolje objavit kao vinil imaju neke stvari live gore gdje nema nigdje kao 'sex and death' i jos neke.... Dakle, moze se naci i objavljivati taj princip sto rade, nego su objavili snimak iz potpuno ne samo dosadnog pomalo nego vec 5 puta objavljivanog perioda. 5 live izdanja postoji iz 2011 i 2012 godine i jedan 2014, eto oni objave i 6. O tome se radi.
Neke arhivske stvari mogu biti interesante al ne ovo.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Jul 21, 2021 2:05

Demogorgon wrote:Ne. :mrgreen:

Ja sam saznao za njega preko HeadCat.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Tue Aug 17, 2021 18:49

Novi intervju od Lucas Fox-a. Traje dva i po sata:

https://www.youtube.com/watch?v=Nhn6CQ6ZdFo
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Wed Aug 18, 2021 14:27

Evo i na ovom intervju-u od Lucasa svasta se cuje. Mozda i glupost? I on je od krvi i mesa, svi mogu nekad reci nesto cudno.

Prvo, fora sto je spomenuo jugoslavenske bendove, nije rekao koje, al je spomenuo da su iz Belgrade i Slovenia. Na koje je mislio ne zna se. Al kaze da su super. To je dobro, ja godinama sirim te bendove na Hawkwind forumu i hoffman forumu i youtube itd... Slao sam i linkove Discipline Alan Davey-u sa kojim je Lucas snimio Pink Fairies album 2018. Da li je to od mene doslo do njega ili od nekog drugog ne znam.

Drugo, popularna tema, motorhead i vrsta muzike, tema kojoj se stalno vracamo. Da li vi cujete u Motorhead-u prog rock? Ja ne, al eto Lucas da. Rekao je nesto tipa da mu Motorhead kao mix prog rocka, rnr, punk-a i metala. Sta je mislio pod tim, ne zna se.

Da li je mislio da u Motorhead-u sve to mozes cuti? Ako je, ja se slazem (osim proga), u smislu imas blues pjesme 'lost woman blues' (malo kako su slozili stvar podsjeca na Limb From Limb), Whorehouse blues, You Better Run, Treat Me Nice... ne znam jel sam neku izostavio, al nisu blues band. Tako i skupina metal pjesama. Ali sve te pjesme su po brojnosti manjina. Oko 75% je RnR (posto kao i jazz, ne vidimo rnr samo kao 1955 i Johnny B Good, kao i sto ne vidimo jazz samo kao Kind Of Blue) a ostalih 25% pjesama su i blues, punkrock, metal, cak mrvicu sa Sacrifice i Hc....

E sad, ako je mislio sve to mozes cuti ovako, ja se slazem. Ako je mislio na sve Motorhead-ove pjesme da su mix svega ovoga onda se ne slazem. Jer, Phil Campbell i Lemmy kazu suprotno. Njih dvojica su ipak vise kompetentni od Lucasa kad je Motorhead muzika u pitanju. Lucas je bio u bendu samo 7 mjeseci, lupio temelj i nestao.

Lucas kao i svi clanovi ima moj respekt, Lucas je mozda ono sto ljudi ne znaju, zasluzan najvise da Motorhead postoji. To je istina sto je receno u videu. Zato sto prije nego je Larry usao u bend, Lemmy i Lucas su formirali Motorhead, a Lucas prije toga je Lemmy-a nagovarao da stvori svoj bend, dok Lemmy je htio uci u neki drugi bend. Da toga nagovaranja nije bilo, mozda Motorhead nebi niti postojao. To je objasnjeno ok u intervju-u.

Lucas si je takodjer skocio u usta u vezi vrste muzike, rekao je da je Motorhead nastao ili ustvari da je On Parole album nastao 6 mjeseci prije punk-a. A znamo da je Lemmy rekao (ono sto sam ja objasnjavao u svojim tekstovima) da je metal nastao iza punka. Ako je tako, kako onda 'On Parole' moze biti mix proga, punka, metala i rnr ako je nastao prije punka i metala? Sam sebi skace u usta.

Ok, i Lemmy i svi mi smo ljudi, nemres zivjeti zivot da nikad ne pogrijesis ili lupis neku glupost al ovo je evo mozda glupost koju je rekao.

Inace o vrsti muzike, iako nikad nisam cuo ili se ne sjecam, izjava od Mikkey Dee-a i Pete Gill-a o Motorhead-u koju muziku sviraju, nisam cuo da su ikada rekli da je Motorhead metal, al me nebi cudilo da to kazu zbog toga kada vidimo iz kojih bendova i scene su dosli, na cemu odrastali, sto preferirali, nebi bilo cudno.
Medjutim Lemmy je Motorhead, Motorhead je Lemmy, a on sto kaze i kako dozivljava Motorhead muziku ipak vise vrijedi uz sav veliki respekt ostalim clanovima.

Lucas ima interesantan i ostali rad o kojem sam vec tu pisao, a i bio je ili producirao dosta bendova za koje ljudi tu nisu ni culi.

Intervju je dosta opusten, kao kad sjednes sa nekim na pivu pa pricate o svemu, kome se da slusati nek pogleda.
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Oct 03, 2021 1:24

Ok, jedna novost. Lucas Fox radio sa EKV-om.

Poslusajte intervju na 1:17:25

https://www.youtube.com/watch?v=j7VG4mMdKjE
Blackadder123
Forum member

Postby Blackadder123 » Sun Oct 17, 2021 18:16

Bas sto mi se jucer desilo na sajmu pred Boogaloo, neki ljudi nikako da shvate. Moram reci prije za uvod ovo da bi se shvatilo;

Sjecam se Motorhead je bio vec moj najbolji bend koju godinu, i te 1994 kazem ja jednom kolegi 'vidis, ovaj bend ce biti moj najbolji bend do smrti'. Naravno, kako to kod vecine ljudi biva misleci da sam ja kao vecina, a ja nisam ta vecina, on misli 'ah proci ce te to' i tako mi i kaze. Iako ne znam, kako to umjetnost moze proci? Jel znanost moze proci?
Znaci: Niti misli on da je Motorhead umjetnost kao sto mislim ja. Niti razumije ozbiljnost Lemmy-evih tekstova koliko su vazni po drustvenim pitanjima. Niti razumije koliko taj bend meni znaci. Niti razumije moju lojalnost po pitanju ovog benda. Nebi se htio usporedjivati sa zlocincima, ali da objasnim zestinu lojalnosti, to bi bio ekvivalent kao neki visoki SS oficir koliko je bio odan Hitleru. Lojalnost koja ne poznaje granice.
Takodjer, nakon jos nekoliko godina, negdje 1996, jedan kolega iz zgrade pita onako kroz zajebanciju 'kad ces se skinuti sa Motorheada' ili aj se skini sa Motorheada. Jos jedan koji nista ne razumije.

E sad, prodje eto nekih 30tak godina, naravno da sam bio u pravu tada kada sam rekao da je to bend najbolji do smrti. I nakon toliko staza, moj dobar poznanik Gezo (iz cd shop Dobar Zvuk) meni kaze da prije koju godinu je vidio da je neko masovnije prodavao Motorhead pa mislio da to nisam mozda ja. Ja mu kazem ne.

Inace, Gezo, je jednom prije vise godina rekao za Lemmy-a kojeg je imao prilike jednom kratko upoznati, da je Lemmy, u mentalnom smislu, ravan kao stol. Da je mentalno prazan. Zgazen, ispijen, ili sta vec.

Ja takvog Lemmy-a ne poznam. Ali sjecam se Lemmy-eve izjave jednom kako su kroz skoro citavu karijeru imali nesto sto ih je pratilo, a to je da su ljudi za njega i Motorhead uglavnom mislili da su debili. Ako se sjecate tih intervjua..

Dakle, Gezo, prvo ne kuzi sta je Motorhead a kamoli teme u njihovim tekstovima posto je to izjavio. Drugo, ono sto me malo osupnulo a znam ga 15tak godina, kako nakon skoro 30 godina staza po pitanju Motorheada moze uopce sumnjati da cu ih prestati slusati i da cu ih prodati ili sto vec..... To govori o ovdasnjem mentalitetu mnogo. Nije on jedini.

Znaci, da li cu dobiti neko "priznanje" ljudi, kad budem imao mozda 80 godina i bio na samrti sa Motorhead majcom na sebi? Ali ljudi, ja sam htio da se (kod onih koje poznajem) dobijem to priznanje od 1994 godine, a ne 2051 godine kad mi je prosao zivot. Zato ja uglavnom radim na nacin da sirim ideje benda, tog nacina razmisljanja po pitanju svjetonazora, politike itd.... a da imam sa tom masom ljudi sto je moguce manje kontakata i da njihove izjave, misljenja, dolaze sto teze do mog mozga. Da bi se od tih gluposti zastitio.

On MENE pita jel sam ja prodao Motorhead? :facepalm:

Neki ljudi toliko 'religiozno' zive u svojim uvjerenjima kako ne zele skuziti tu lojalnost, nacin razmisljanja, identitet, i ne kuze. Da ja slusam Motorhead 500 godina nebi im bilo dovoljno ocigledno da shvate da je to do smrti i da je to nesto ozbiljno a ne muzika za klince. Zato sto manje kontakata a online siriti Motorhead i te svjetonazore, Fairies, Deviants itd....

Bas mi to zasmetalo. Jebote, nakon 30 godina, da li sam prodao (znaci izdao) Motorhead? I to MENE pita. Aj dobro nekog klinca, al MENE :facepalm:
Blackadder123
Forum member

PreviousNext

Return to Heavy