Underwall 2013 + 2014

Stari koncerti, festivali i eventi vrijedni pamćenja

Moderator: Mile

Postby thorka » Mon Apr 01, 2013 22:06

za vas ne postoje konstruktivne kritike, jer vaše je jednoumlje gore nego u hrvatskoj vladi. kad god vam neko neš kaže, odmah se osjećate uvrijeđeni i dižete u zrak svoje guba nosine. dobro je poznato kak su prošle prijašnje inicijative i festivali dotičnih ˝organizatora˝, pa se nemojte previše uzbuđivat. svakih par tjedana hrvatski metal bendovi sviraju po raznoraznim rupama, a ovo nije baš neka ekskluziva u odnosu na to.
thorka
Forum member

Postby Nonsense? » Mon Apr 01, 2013 22:14

da nešto rasčistimo ja s tim nemam ama baš nikakve veze, s organizacijom ili ičime drugim, samo sam publika
pa ako je ovo konstruktivna kritika onda stvarno "jel vam mogu ja donirat 100 komada oružja da skratite muke sebi i nama "
ovdje se može stvoriti festival gdje će dolaziti stranci i tako saznati za naše bendove, a i spašava se situacija oko otkazanog Burning sea kolko se može još, da stranci ne dignu nosine i ne odluče više nikad doći u ovu našu zabit od države
Nonsense?
Forum member

Postby Bure » Mon Apr 01, 2013 22:20

Evo recimo moj savjet vam jest da ne objavljujete neke informacije koje nisu sluzbene i da ne ulećete u sve ovo glavom bez obzira a mislim da upravo to radite.

Recimo, kliknem na stranicu festa - http://www.underwallfestival.com/ - nema nikakvih informacija. Zasto niste cekali da objavite svima stranicu kad bi vec imali materijal gore?

Facebook stranica, kliknem na nju i jedini komentar koji sam vidio jest - so...you are the only festival without comments or what? - Stay tuned... work in progress - mislim, meni je poglupo i neozbiljno izlaziti u javnost s necim takvim. Jer ste rekli sve a niste rekli nista.
Svi ti uvodi, najave, price i pricice su po meni nista. Sve dok se ne stave ideje na papir i ozbiljno se uhvati netko posla.

Svaka vama ekipa cast na sveukupnom trudu, super je vidjet kad se u necemu kreativnom ljudi skupe, druze i rade na tome. Ali mislim da nekako ste svi ogorceni zbog svega i da letite u nesto glavom bez obzira. S tim da mnogi bandovi koji zele neznam sto, u biti niti ne zasluzuju bolje - mislim na nasu scenu - tak da mi je malo i glupo sto se toliko po svemu pljuje. Situacija u drzavi je takva kakva jest i super je sto se trudite, jer je tesko odvojiti novce za crnu kiflu ujutro a ne za doniranje i razvitak scene.
Bure
Forum member

Postby Liburnian » Mon Apr 01, 2013 22:48

Pozz Bure

Objavljivanje teaser stranice je sasvim uobičajena praksa za mnoge festivale. Pa i Metaldays je recimo to imao i mnogi drugi strani festivali imaju to u mjesecima prije početka bukiranja, čak i Wacken. Time se naglašava prisutnost, skrene pozornost potencijalnih posjetitelja. Na stranici smo na dnu jasno najavili da će 02.04. biti na njoj prve informacije, a to je sutra. Uvodi, priče i najave su bile sasvim potrebne, jer smo s time sakupili bendove koji su se pridružili (uskoro još objave nova 4 banda koja su uložila), pa prema tome smatramo to jako korisnim, jer smo skoro pa zaokružili planirani budget, a to je bila najveća nepoznanica hoćemo li to uspjeti napraviti. Bez proglasa koeg smo poslali, bez ove nove najave po fejsu i forumima festivala jednostavno ne bi bilo. Ideje su odavno na papiru i svi su se ozbiljno uhvaili posla, no ne očekuješ valjda da će se po forumu pisati insiderske organzacijske informacije. E baš to ne bi bilo ozbiljno. Bendovi su donirali ozbiljne novce za današnje vrijeme i naravno da se sve radi da bude sve onako kako treba. U protivnom, festivala jednostavno ne bi bilo.

P.S. Ako netko još nije shvatio, ulogom bendova sakupio se novac za cjelokupni trošak festivala, makar ne došla ni jedna osoba. To znači da će festivala biti, da će veliki bendovi biti plaćeni, razglas i sve što ide u koncertnu produkciju. Dakle, ako se proda jedna ulaznica, pa na dalje..... to će samo biti vraćanje uloga i zalog za 2014.
Liburnian

Postby Kaosritual » Mon Apr 01, 2013 23:13

Meni je samo žao što su prije organizatori morali pušit lovu a sad i sami bendovi... meni to nema smisla; uvlačit sad još i bendove u to... oni su ovdje samo da se popnu na stage, odsviraju svoje i poslije najedu i na kraju dana budu bar na nuli... i to je to.

Ja da imam bend i da sam nekako uključen u ovo, nebi dobili ni fakin lipe pa makar se radilo o neznam kakvom festu i spašavanje cijele hrvatske od gladi; pa ima i drugih gigova i festova koji bi mi bar platili osnovne troškove...
Kaosritual
Forum member

Postby Bure » Mon Apr 01, 2013 23:27

A znaci tak to funkcionira, bandovi sve financiraju. Ovo je puno losije nego sto sam mislio, za bandove naravno.
Bure
Forum member

Postby Liburnian » Mon Apr 01, 2013 23:49

Kaosritual wrote:Meni je samo žao što su prije organizatori morali pušit lovu a sad i sami bendovi... meni to nema smisla; uvlačit sad još i bendove u to... oni su ovdje samo da se popnu na stage, odsviraju svoje i poslije najedu i na kraju dana budu bar na nuli... i to je to.

Ja da imam bend i da sam nekako uključen u ovo, nebi dobili ni fakin lipe pa makar se radilo o neznam kakvom festu i spašavanje cijele hrvatske od gladi; pa ima i drugih gigova i festova koji bi mi bar platili osnovne troškove...

Ček, uvijek se priča 'ne bi dobili ni fakin lipe' - TKO to ne bi dobili?

Bandovi sami stavljaju novac u to i bendovi su samo shareholderi, a ne neka imaginarna osoba koja vuče neke konce. FMS je isto tako stavio novac i trud u ovo i to je to, skupa smo u tome. Zamili da recimo imaš band i da odlučiš radit festival i da ga sam isfinanciraš. Dakle, imaš band i isfinanciraš festival kojeg ti radiš. Kome daješ novac, nekom imaginarnom ili sebi samom?

Uzmi primjer Magic Circle. Manowar, Rhapsody i par bendova utuklo je svoj novac i rade svoj festival. Di je problem? Skupa dobivaju li skupa puše, sami su ušli u taj rizik!
Liburnian

Postby Liburnian » Mon Apr 01, 2013 23:52

Bure wrote:A znaci tak to funkcionira, bandovi sve financiraju. Ovo je puno losije nego sto sam mislio, za bandove naravno.

Zašto? Što njihovi novci smrde ili što? Ne samo da financiraju, oni su to osnovali, pokrenuli i sl. skupa s FMS. Nije li divno da ipak u Hrvatskoj ima ljudi koji su to spremni napraviti, jednako tako da ima ljudi koji su spremnni to diskreditirati. Srećom, ima više onih koji su to spremni podržati, preko 400 emailova podrške i konretne pomoći više nam je nego dovoljno.

Pozz
Liburnian

Postby DETNER » Tue Apr 02, 2013 0:17

Zagrebački DECOMPOSING ENTITY dio su UNDERWALL FESTIVAL tima!

DECOMPOSING ENTITY
"Naravno da nam je žao što je Burning Sea otkazan jer je Hrvatska otvorila vrata festivalima koji su bliži i pristupačniji onima koji nisu u mogućnosti otići na Brutal Assault, Wacken, Metaldays, Bloodstock, itd. Nadamo se da će ove godine inicijativa sa UNDERWALL festivalom itekako dobro doći svim tim ljudima i svima onima kojima je ipak barem malo stalo da se hrvatska metal scena više afirmira u svijetu. Znanja i iskustva imamo, dok su kvaliteta, želja i viši cilj glavni faktori realizacije. Radimo bolje sebi, radimo bolje cijeloj sceni!"
DETNER
Forum member

Postby Miljenko. » Tue Apr 02, 2013 7:32

neznam zašto se tu neki uopće čude neozbiljnosti organizatora, glavni dasa je već skoro cijelo desetljeće poznati nadugo i naširoko po neozbiljnosti i na godišnjoj razini ponavlja istu grešku, a ostali lickovi ni nemaju neko iskustvo organiziranja pa nije ni čudo da ih je stipe uvukao, ne sumnjam u ničije dobre namjere, ali sada pljeskati na ovo i podržavati ovu valjda xx-tu "incijativu" samo da se "podrži i razvija scena"..pa jebe mi se za "scenu", kak (ni)je funkcionirala do sada tako može (ne mora) (n)i slijedećih 129 godina :idea: dobrih koncerata je bilo i biti će ih, dobrih festova je bilo i biti će ih, a igranje na lokalpatriotizam je tako izlizano da to nije istina, pozovite si još vucu i tonsona da vam prangijaju i promoviraju hrvatstvoo i scenu i pjevaju o bosni, hercegbosni i brđanskim korijenima i to je to :wink: :wink: :wink:
rečeno je da nećete ulaziti u rasprave i zamarati se zlobnim komentarima i(li) kritikama, ali to i dalje rade, to se zove gubitnički mentalitet, kao da se i sami bojite neuspjeha :?
da unaprijed prekinem stipino moguće laprdanje, nedugo sam kratko popričao s jednim našim organizatorom, koji je isto pokušavao napraviti fest, ali nije uspjelo, čovjek niti ikog krivi, niti se ikome pravda, niti sere po forumu i fejsu kako život nije fer, pokrio se ušima po glavi, ispravio grešku kolko se dalo i nastavio sam poslom vrlo uspješno, to je profesionalac u svome poslu :wink:
Uh_koji_Dezinsector wrote:Ma treba doći na stejđ i ja sam kreten!.

Nameless wrote:symphonic deathcore sa prijelazima na black metal
Miljenko.
Forum member

Postby Liburnian » Tue Apr 02, 2013 9:40

Smatram da je bilo potrebno, na sline upite barem u osnovama pojasniti na koji način će ovaj festival funkcionirati, te na koji način su bendovi ulagači postali shareholderi festivala. Sad kad je to lijepo pojašnjeno, sa naše strane dobivat ćete samo newse i službene obavijesti, plus odgovor na koje pitanje, ako bude potrebno. Naravno da besmislenih polemika neće biti.
Liburnian

Postby justice » Tue Apr 02, 2013 10:06

Kada možemo očekivati "dizanje" stranice i prve objave?
justice
Forum member

Postby maiden fun » Tue Apr 02, 2013 10:13

joj justice, citas li ti ista :)
maiden fun
Forum member

Postby justice » Tue Apr 02, 2013 10:15

Čitam, pisalo je danas 02.04., samo me zanimalo u koliko sati danas...
justice
Forum member

Postby Liburnian » Tue Apr 02, 2013 10:46

Danas tijekom popodneva. Morate uzeti u obzir da je vrijeme za izradu weba, dizajna i svega bio jako kratak, ma koliko to jednostavno izgledalo, a usput se paralelno radilo na bookingu, produkciji i svemu, pa vas molimo za strpljenje oko svega. Jako malo vremena do festivala, a mora se graditi sve praktički iznova.
Liburnian

PreviousNext

Return to Arhiva Koncerata