CEMETARY

Weep for your mothers, cry for your sisters!!!

Moderators: ABIZMO, Sotonska Panda

CEMETARY

Postby KOSJEN » Wed Jul 14, 2004 19:17

The new Cemetary album, Phantasma, is coming along just fine, even though there has been a slight delay. The release date is now set to Aug 9, for both Europe and North America (US/Canada). However, we can already offer you a taste of the new album, with the brand new Cemetary song, Far from God

Sample novgo albuma je jebeeeeeeeen :wink:
KOSJEN
Forum member

Postby Klukas » Fri Jul 16, 2004 10:18

Di si čuo sample? Imaš kakav link?
...behold how the blind lead each other...
Klukas
Forum member

Postby KOSJEN » Sat Jul 17, 2004 19:49

Klukas wrote:Di si čuo sample? Imaš kakav link?

Na official site, pod news. Ne znam da li ce ti se svidjeti zvuci malo techno hihih :wink:
KOSJEN
Forum member

Postby Klukas » Sun Jul 18, 2004 17:29

Ma dobro je to... (Možda nisam objektivan, Tiamat i Cemetary, tj. Edlund i Lodmalm mi mogu prodat što god žele...)

Ali nešto mi nije mi jasno. Zašto stalno mijenja imena? Prvo je bilo zbog drukčije muzike, ali sad se opet vrti u krug (Far from God mi zvučo ko Glimmer). Tj. zašto je opet spomenuo Cemetary? Trebao je uzet samo 1213 ako mu taj broj toliko znači. Valjda mu fali para za drogu.
Klukas
Forum member

Postby KOSJEN » Sun Jul 18, 2004 17:36

Slažem se i meni bi prodali svašta. :D

A ne znam stvarno, a vjerovatno je ipak cemetary najjače ime pod kojim je djelovao pa valjda očekuje da ce se i materijal pod tim imenom i bolje prodavati.

Ma ja ga ne krivim, nije jedini danas koji to pokušava. Ionako je potcijenjen što se tiče svog utjecala u metal svijetu pa je vrijeme da čovjek dodje na zassluženo mjesto. :wink:

Ja sam prije svega godless beauty/black vanity tip metalca :D
KOSJEN
Forum member

Postby Klukas » Sun Jul 18, 2004 17:54

KOSJEN wrote:Ja sam prije svega godless beauty/black vanity tip metalca :D

Ne znam šta pod time misliš, ali ja redovito padam u neka raspoloženja/osjećaje koji se mogu opisati jedino sa "Godless Beauty". Jel se to broji? :)

Slažem se da neki ljudi zaslužuju deblji kredit pa mogu raditi što žele - što se mene tiče.
Klukas
Forum member

Postby KOSJEN » Sun Jul 18, 2004 22:49

Klukas wrote:

Ne znam šta pod time misliš, ali ja redovito padam u neka raspoloženja/osjećaje koji se mogu opisati jedino sa "Godless Beauty". Jel se to broji? :)

Slažem se da neki ljudi zaslužuju deblji kredit pa mogu raditi što žele - što se mene tiče.

Ma samo sam mislio reći na jedan neobičan ukus kod mene..

Npr. najbolji stilmeni ikada u metalu i osjećaji. atmosfera su u tom nekom stilu koji je započeo cemetary, a nastavili lake of tears i darkseed na starijim uradcima.

Rekao bih da je to neki tradicionalni metal ali opet osjećajniji no što je metal bio do tad,
I posebnih melodija . Ne znam niti jedan band koji njeguje takav neki sound ni danas a ni u to vrijeme. To se nekada nazivalo gothicom, ali ja to tako na zovem da se ne bi slučajno to povezalo sa današnjim gothicom koji je dno dna izvještačenosti.

A i nije sve melodicno i lagano gothic... :wink:

Where the fire forever burns...
KOSJEN
Forum member

Postby Klukas » Tue Jul 20, 2004 15:18

KOSJEN wrote:
Klukas wrote:

Ma samo sam mislio reći na jedan neobičan ukus kod mene..

Npr. najbolji stilmeni ikada u metalu i osjećaji. atmosfera su u tom nekom stilu koji je započeo cemetary, a nastavili lake of tears i darkseed na starijim uradcima.

Rekao bih da je to neki tradicionalni metal ali opet osjećajniji no što je metal bio do tad,
I posebnih melodija . Ne znam niti jedan band koji njeguje takav neki sound ni danas a ni u to vrijeme. To se nekada nazivalo gothicom, ali ja to tako na zovem da se ne bi slučajno to povezalo sa današnjim gothicom koji je dno dna izvještačenosti.

A i nije sve melodicno i lagano gothic... :wink:

Where the fire forever burns...

Malo bih to proširio; taj mrak,osjećaji, ta atmosfera, imali su je i još neki bendovi. A sve to je dolazilo iz Švedske na prijelazu iz 80-tih na 90-te. Ne znam, tako to ja doživljavam. Sve je bilo drukčije, jednostavnije, ali duboko i iskreno.
Klukas
Forum member

Postby KOSJEN » Tue Jul 20, 2004 15:32

Slažem se, bila je glazba puno jednostavnija ali i puno dublja , bez preseravanja ko danas.

Švedski zvuk naravno..ma može se tu ubaciti i Tiamat, ,i PL , Crematory po nekim osjećajima (starije faze bandova naravno), ali ova gore tri mi baš imaju to nešto, onaj poluclean vokal, onu romantiku i jednostavnost. I sličan image. :wink: Reako bi romantiku koja je svojstvena lake of tearsu i darkseedu (starom).

Ne znam, meni su lake of tears , tiamat i cemetary bogovi švedske scene. :)
KOSJEN
Forum member

Postby Klukas » Tue Jul 20, 2004 15:48

KOSJEN wrote:Ne znam, meni su lake of tears , tiamat i cemetary bogovi švedske scene. :)

T i C bogovi sigurno, ali LoT... možda mali bogovi :) Meni ne smeta kad netko nije originalan, dapače, ako ti nešto radi odlično. Ali ipak ih ne mogu strpat na istu stepenicu s gazdama.

Što se tiče Darkseeda, ne znam za nove albume, ali MSD i Spellcraft - nikad ih nisam doživljavao na taj način, nisam ih uspoređivao sa švedskom scenom. Više mi bacaju na Fince (Sentenced, Cryhavoc, Charon...)
Klukas
Forum member

Postby ABIZMO » Mon Sep 27, 2010 18:47

Nakon dugo vremena opet sam se bacio objeručke na ovaj bend! Ne znam koliko sam odvrtio Sundown u zadnjih par dana.Svakako preporuka!

PS. Može li itko naći njihov Last Confessions?? nikako da ga nađem, a album je zlato čisto
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby ABIZMO » Wed Sep 29, 2010 8:05

ee zakonn!!! :D
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby ABIZMO » Sun Aug 21, 2011 12:25

.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm