Riverside - otkriće milenija

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Riverside - otkriće milenija

Postby hallowed » Sat Nov 12, 2005 0:32

Ovo je prejebeno. Riverside su neki Poljaci i sad im drugi album izlazi za InsideOut.
Duboko toplo kakogod preporučujem.

Image
hallowed
Forum member

Postby Miracle » Sat Nov 12, 2005 0:56

poslušao samo jednom, neki dosadni đir... ko Enchant, Marillion i takve stvari, dosta usporeno i depresivno, bar mi se tako čini. možda ih trebam malo bolje poslušat
Miracle
Moderator

Postby All 2 Human » Fri Nov 18, 2005 19:32

Miracle wrote:poslušao samo jednom, neki dosadni đir... ko Enchant, Marillion i takve stvari, dosta usporeno i depresivno, bar mi se tako čini. možda ih trebam malo bolje poslušat

Definitivno bi ih trebao malo bolje poslusati... Nema Riverside veze sa Enchant ili Marillion... Prvi album ne moze biti ni smatran prog metalu u onom vec izlizanom smislu reci... Da je progresivan, jeste, ali na potpuno drugaciji nacin. Ujedno, jedan je od najboljih izdanja za proslu godinu (licno misljenje).

Novi album, Second Life Sindrome, izasao je za Inside Out, i nakon savrsenog prvenca, ocekivanja su bila ogromna. Medjutim, nakon mnogo slusanja, ne bih mogao reci da je bolji od prvog. Razlika je u tome sto su sad mnogo vise progressive metal bend, klavijature a i neki delovi su Dream Theater inspirisani (a to se nije moglo cuti na prvom albumu), produkcija je nekako losija nego na prvom, IAKO, album je veoma dobar. Samo je problem sto je prvi savrsen.

I da... ko bi ikad mogao pretpostaviti da ovako nesto moze da dodje iz Poljske...
...It's dangerous this game we play, you're killing me with words...
All 2 Human
Forum member

Postby Miracle » Sat Nov 19, 2005 1:51

All 2 Human wrote:Definitivno bi ih trebao malo bolje poslusati... Nema Riverside veze sa Enchant ili Marillion... Prvi album ne moze biti ni smatran prog metalu u onom vec izlizanom smislu reci... Da je progresivan, jeste, ali na potpuno drugaciji nacin. Ujedno, jedan je od najboljih izdanja za proslu godinu (licno misljenje).

Novi album, Second Life Sindrome, izasao je za Inside Out, i nakon savrsenog prvenca, ocekivanja su bila ogromna. Medjutim, nakon mnogo slusanja, ne bih mogao reci da je bolji od prvog. Razlika je u tome sto su sad mnogo vise progressive metal bend, klavijature a i neki delovi su Dream Theater inspirisani (a to se nije moglo cuti na prvom albumu), produkcija je nekako losija nego na prvom, IAKO, album je veoma dobar. Samo je problem sto je prvi savrsen.

I da... ko bi ikad mogao pretpostaviti da ovako nesto moze da dodje iz Poljske...

imam samo Second Life Syndrome (i Conceiving You single). pustim ga prije spavanja i zaspem ko top pa ako je to uspjeh... :) šalu na stranu, solidno zvuče kad se malo presluša, ima dionica, onako uhu ugodnih, da ne kažem mekanih... to me malo podsjeća na Enchant i slične ( nisam ni njih pretjerano slušao, nego trpam u isti koš dosta tih atmosferičnih prog(rock) bendova koji meni zvuče relativno slično, makar se radi o dosta različitim bendovima...)

uglavnom, zadnjih tjedan dana slušam samo Talisman pa mi se teško natjerat na ovaj bend :)
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby Enigma » Sun Mar 26, 2006 1:46

više su otkriće tjedna.. slušao sam debut, ništa ekstra.. više su se bazirali na instrumentalnu izvedbu, vokal je skroz gurnut u stranu. previše cleana i akustara čini album dosta monotonim. no ima par svijetlih stvari, ko recimo laganica 'loose hearts', 'reality dream, pt.1,2'', a i prva stvar nije loša do neke 7.-8. minute. isto tako sam primjetio dosta thresholda pri gitarskom soliranju, te par momenata koji bacaju na green carnation pri uporabi zvukova na kljavijaturama (na prvoj stvari, kod prvog gitarskog sola, negdje oko 3.-4. minute, a i na još nekim pjesmama, ne mogu se sjetit kojima). isto tako vokal na trenutke baca na opethovog pjevača. eh da, malo ga jebe naglasak.. ne puno, al osjeti se
Enigma
Forum member

Postby ironm » Tue Jun 26, 2007 16:03

Evo izašo je novi singl 02 Panic Room osim nje tu se nalazi još
i 2 instrumentala Back To The River i Lucid Dream IV te remix singla.
Sve u svemu ja zadovoljan i jedva čekam novi album Rapid Eye Movement

Btw ak niste znali predgrupa su dream theateru na ovoj turneji makar nisu bili zagrebu, što više reć...
www.gitare.info
Prvi hrvatski portal za početne i napredne gitariste. Video lekcije,recenzije albuma,opreme(pojacala,gitare,efekti),koncerata, intervjui sa poznatim hrv. gitaristima..
ironm
Forum member

Postby Darth Vader » Wed Jun 27, 2007 14:00

odlican bend bas za napusit se i uzivat. sad cekan novi album...
DREAD IT!!!
Darth Vader
Forum member

Postby Darth Vader » Wed Jun 27, 2007 14:04

ironm wrote:Evo izašo je novi singl 02 Panic Room osim nje tu se nalazi još
i 2 instrumentala Back To The River i Lucid Dream IV te remix singla.
Sve u svemu ja zadovoljan i jedva čekam novi album Rapid Eye Movement

Btw ak niste znali predgrupa su dream theateru na ovoj turneji makar nisu bili zagrebu, što više reć...

di si skinio to novo
DREAD IT!!!
Darth Vader
Forum member

Postby ironm » Fri Jun 29, 2007 15:09

btjunkie.org
www.gitare.info
Prvi hrvatski portal za početne i napredne gitariste. Video lekcije,recenzije albuma,opreme(pojacala,gitare,efekti),koncerata, intervjui sa poznatim hrv. gitaristima..
ironm
Forum member

Postby Johnny Truant » Mon Aug 20, 2007 0:49

Novi album upravo "procurio"... Potražite (koga zanima) na www.mediaportal.ru
Johnny Truant
Forum member

Postby Enigma » Mon Aug 20, 2007 14:48

ma sve je to kopija dream theatera
Enigma
Forum member

Postby ABIZMO » Sat Sep 15, 2007 13:34

odličan bend...
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby Melardhoniela » Fri Dec 07, 2007 2:31

imam samo pjesmu Acronym love. laganica po mom ukusu.
[passing a Stonehenge-like structure]
Manfred: Modern architecture. It'll never last. :lol:
Melardhoniela
Forum member

Postby Conspiracy » Wed Dec 19, 2007 20:34

Enigma wrote:ma sve je to kopija dream theatera

:shock:
Conspiracy
Forum member

Postby Black water » Wed Dec 19, 2007 20:40

Enigma wrote:više su otkriće tjedna.. slušao sam debut, ništa ekstra.. više su se bazirali na instrumentalnu izvedbu, vokal je skroz gurnut u stranu. previše cleana i akustara čini album dosta monotonim. no ima par svijetlih stvari, ko recimo laganica 'loose hearts', 'reality dream, pt.1,2'', a i prva stvar nije loša do neke 7.-8. minute. isto tako sam primjetio dosta thresholda pri gitarskom soliranju, te par momenata koji bacaju na green carnation pri uporabi zvukova na kljavijaturama (na prvoj stvari, kod prvog gitarskog sola, negdje oko 3.-4. minute, a i na još nekim pjesmama, ne mogu se sjetit kojima). isto tako vokal na trenutke baca na opethovog pjevača. eh da, malo ga jebe naglasak.. ne puno, al osjeti se

Evo da se i ja jenput s vama složim kolega.
Winter is coming...
Black water
Forum member

Next

Return to Progressive