snimka fantasy/horror predstave

Rasprave o knjizevnim djelima, artworku i ostalome iz ovih, za metal vrlo znacajnih podrucja

Moderator: HuncuT

snimka fantasy/horror predstave

Postby zoran k » Sat Jul 21, 2007 10:21

na stranici
http://izvrsitelji.com/multimedija/

pod izbornikom "Promocije i performansi"

možete pogledati snimku dvadeset minutne predstave "Izvršitelj volje Gospodove" koju su članovi slovenske udruge "Prizma" postavili prema motivima iz romana "Izvršitelji nauma Gospodnjeg".

Predstava je na slovenskom jeziku, s hrvatskim titlovima. Snimka je snimljena na praizvedbi predstave u Mariboru, u prostoru galerije "Kulturni inkubator", gdje je bilo održano predstavljanje romana i pratećeg multimedijalnog projekta.

Predstava "Izvršitelj volje Gospodove" doživjet će hrvatsku premijeru na Festivalu Fantastične Književnosti u Pazinu, 11.8.2007.

Po mojim saznanjima, ovo je prvi slučaj da je domaći sf/fantasy/horror u inozemstvu postavljen kao predstava? Ima li neko informaciju o nekom drugom takvom slučaju? Znam da je davno postojala predstava "Eko Eko" što je SF (iako dječji) ali ne znam je li doživjela prijevode na druge jezike.

Inače, ekipa koja je napravila predstavu najavila je i mogućnost da se uskoro pozabavi snimanjem filma na istu temu.
None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
zoran k
Forum member

Return to Fantasy & SF