DAVID ICKE

Rasprave o knjizevnim djelima, artworku i ostalome iz ovih, za metal vrlo znacajnih podrucja

Moderator: HuncuT

Postby Instinct » Tue Mar 11, 2008 11:09

hm - a ovo?
http://www.youtube.com/watch?v=dwKcjRD1DNE
i btw. - zasto je to u književnosti?
Instinct
Forum member

Postby Panurg » Sat Mar 15, 2008 11:34

jako se slabo vidi.
Liefde Vrijheid Vriendschap Leven
Panurg
<font color=orange>normalan

Postby lep ko slika » Thu Jun 05, 2008 0:07

Pročitao sam par njegovih knjiga i mogu slobodno reči da je gospodin David Icke legendarna osoba.
Vjerujem da će večina ljudi pomisliti da sam jedan od onih koji cijene njegov rad zato jer i sami vjeruju u to što on piše, međutim moram napomenuti da to nije istina. Naprotiv.
Icke-a cijenim isključivo zato jer su on i njegov rad zanimljivi za promatranje bilo kojem sociologu. Icke je jedan od onih koji savršeno upravljaju materijalima, savršeno ih povezuju te pozivajuči se na logiku stvaraju kojekakve nevjerojatne i ekstremno glupe teorije koje ljudi naposlijetku i prihvate. Ukoliko ste pročitali bilo koju od njegovih knjiga (izuzev spomenute teorije iz knjige The Biggest Secret koja je zapravo doslovce pisana kao oblik SF-a), mogli ste primjetiti da Icke uvijek čitatelju izlaže "dokaze" kojima podkrepljuje svoje teorije. Zanimljivo je i kako se igra logikom. Naime, ukoliko uzmete te "dokaze" te ih posložite kao premise onako kako to Icke želi, doista ćete doći do zaključka kakav on i iznosi.
Iako je mnogima smiješan, pa i meni, taj čovjek zarađuje na masama. Pokupio je elemente već iznjetih teorija od Petera Betera, Carra i drugih te napravio biznis.
On doslovce egzistira na leđima kojekakvih šizofreničara i luđaka koji smatraju da su shvatili "tko upravlja svijetom".
Cobra tref.
lep ko slika
Forum member

Postby garak » Fri Feb 06, 2009 21:59

preporučam "beskrajna ljubav jedina je istina"
jednostavnija je, kraća, ali odlična, pa to naprije pročitajte prije vremenske omče i ostalih

evo i link,ima dosta knjiga zanimljivih

http://www.baneprevoz.com/bane/bok/delay.php?id=340
U POŽARU IZGORIO PRASAC VICKO, KRAVA JAGODA I ČOVJEK IVAN
garak
Forum member

Postby OpusNocturne » Sun Sep 27, 2009 3:08

Ne vjerujem mu baš puno.
Jel znate da je tip izjavio za sebe da je Sin Božji? Image
Mislim da to sve govori.
OpusNocturne
Forum member

Postby Bombenhagel » Sun Sep 27, 2009 12:01

Nismo li svi?
A ovo je sada za sve koji su dobili sjekirom po glavi:

"HAMMMER SMASHED FAAAACEEE!!!!"

-I-Budi moja voda ja sam voda radi sve sto zelis izgorjet cu ja-I-
Bombenhagel
Forum member

Postby Stark » Sun Sep 27, 2009 12:03

OpusNocturne wrote:Ne vjerujem mu baš puno.
Jel znate da je tip izjavio za sebe da je Sin Božji? Image
Mislim da to sve govori.

Gdje je to izjavio?
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby *Wratchild* » Sun Sep 27, 2009 12:04

rekao je da smo mi bog i da je bog sve i svašta, nitko i ništa
^..^ ...and everything I see just burns my eyes!!! ^..^
*Wratchild*
Forum member

Postby Stark » Sun Sep 27, 2009 12:17

Pa da, s tim se slažem. Naravno, ta izjava ima puno veće značenje i veću pozadinu nego što se na prvi pogled čini.

Al ono, živcira me kad netko otpisuje Ickea na temelju toga što ''priča znanstveno-fantastične gluposti i ima reptile koji su se križali sa Anunakijima, itd..''
Ja na primjer ne vjerujem bezuvjetno nikome i ničemu i potrebno je malo više od par pročitanih knjiga da bi mogao reći da čvrsto vjerujem u nešto.
Ali ako milijuni ljudi mogu bezuvjetno vjerovat u jednu knjigu u kojoj isto tako ima anđela, demona, divova, bogova...onda mi nije jasno to degradiranje Ickea. Stvarno mi nije jasno. Ljudima su čudne njegove teze, a milijuni vjeruju u Bibliju i postojanje natprirodnih bića koji su drugi par rukava. I tome se nitko ne čudi, jer je to fuckin' vjera.
Stark
<font color=red>The Vault Dweller

Postby Gumbelium Roža » Sun Sep 27, 2009 12:53

STARK wrote:ako milijuni ljudi mogu bezuvjetno vjerovat u jednu knjigu u kojoj isto tako ima anđela, demona, divova, bogova...Stvarno mi nije jasno. Ljudima su čudne njegove teze, a milijuni vjeruju u Bibliju i postojanje natprirodnih bića koji su drugi par rukava.

Icke živi u silicijskom dobu, gdje većina ljudi podjednako razumije tehnološke proizvode koje koriste, koliko i religije svojih otaca. Gotovo ništa, a SVEJEDNO PALI! Zašto onda ne bi ubacio par gmazovljevića za bolji okus? Ni scijentologija nije daleko, samo je Hubbard vjerojatno manje vjerovao u vlastita trkeljanja...
"Humor is a moral irresponsibility of a person in relation to the factual nature of actual relations between individuals and community; it is an alibi which permits all kinds of compromises"
LAIBACH
Gumbelium Roža
Forum member

Postby Mike » Sat Oct 17, 2009 0:49

Ako nekgo zanima tko nije pročitao, a misli...

Prevedena David Icke-ova knjiga "Najveća tajna" + interview.

http://rapidshare.com/files/64399876/Da ... e.rar.html
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby gefufna » Mon Oct 26, 2009 14:53

Arheoloska istrazivanja su pokazala da prije 2000 godina u Bosni nisu postojale telefonske bandere. To je dokaz da su Bosanci vec u to doba imali razvijenu bezicnu i mobilnu telefoniju.

Tako bi se mogla opisati logika dokazivanja koju koristi Icke.

On je vrlo dobro svjestan da nece svatko samo tako popusiti njegova sranja, pa zato koristi prokusanu metodu nastojeci ljude uvjerit da trebaju bit otvoreni i open-minded, jer ce samo tako moc spoznat istinu (naravno, samo njegovu), ma kako se nevjerojatna ona cinila. Kad na taj nacin stvori bazu svojih elitnih stovatelja koji su se izdigli iznad mediokriteta ciji je um zarobljen njihovim predrasudama i vjerovanjima, onda im moze prodavati sranja kojima je granica jedino doseg njegove maste.

Najlaksi nacin manipuliranja budalama je da ih uvjeris da su oni, zapravo, iznimno pametni.
pak ti si bedak i seljak! tak je vola vražja pak i ima biti tak! ja imam praf ovog puta, a tebi se od metanola v glavi mota! LIMUN IDE U GEMIŠTE JER JE LOŠIJE VINO ZA GEMIŠT. JEBATE ROG KRAVSKI! (Pero Kotoriba)
gefufna
Forum member

Postby Princ Arthas » Mon Jun 28, 2010 23:10

Ja sam to čitao, nevjerojatan je, prvo govori o ekonomskim problemima u svijetu itd..., a onda okrene na transdimenzonalne guštere, pjesmu mu treba napisat!
Neke se pobjede dobivaju na juriš!
Princ Arthas
Forum member

Postby Gelato » Thu Jul 15, 2010 15:08

A ja sam reptil i vladam iz sjene.
Futurepop, a što drugo?
Gelato
Forum member

Postby Zbane » Sun Nov 07, 2010 15:42

gefufna wrote:Najlaksi nacin manipuliranja budalama je da ih uvjeris da su oni, zapravo, iznimno pametni.

ahahahaha :roll02:
zlatno pravilo demagogije

no svejedno reptili nemaju veze s gusterima i dinosaurima nego s mozgom u prenesenom znacenju..icke prica price iz kojih se da izvuc puno puno istine, ali sad sljepo vjerovat da je on neznam sta spasitelj je apsurdno :lol:
_Ofce i Nofce_
Zbane
Forum member

PreviousNext

Return to Fantasy & SF